Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

Suzana

Výborná učební pomůcka. Věřte nebo ne, když se nám učitelé všemožně snažili na střední škole vtlouci do hlavy somatologii, pouštěli nám s vítězoslavným výrazem na tváři Byl jednou jeden život. ()

ilemas

Dobře udělaný poučný seriál o lidském těle pro děti, ale i dospělé,jenže když jsem to teď viděl znovu, tak už se mi to nějak nelíbilo ani dětem. Už to dost nudí. Chtělo by to remake s dnešními efekty, pak by to byla bomba. ()

Nuala

Dokonalý seriál. Souboje bílých krvinek s bacily... Hezky nakresleno, dobře vysvětleno a navíc zábavně. No jo, na tohle člověk nezapomene... ()

Martin741

Vyborny francuzsky dokument, ktory je podany vo velmi zrozumitelnej podobe. Zaobera sa totiz ludskym telom a roznymi zlomeninami/ranami, problemami .... a na svojom care nic nestratil ani po vyse 25 rokoch. 100 % ()

rakovnik

Seriál používám občas ve výuce, protože je přesný a ve své jednoduché animaci stále hezký. Jen na cílového diváka mnohdy překvapivě odborný. ()

Attta

Vynikající naučný seriál pro děti, ale dá se to sledovat snad v jakémkoli věku:) Krásně zpracované, tak aby to děti s radostí sledovaly a přitom se něco naučily. Pamatuju si jak jsem jako malý kluk ráno vstával na tehle báječný seriál. Nezapomenutelné. Byl jednou jeden život je můj druhý nejoblíbenější hned po Byl jednou jeden člověk. ()

Mefistofelle

Lidské tělo je extrémně složité a vysvětlit dítěti jak fungují a k čemu jsou například krevní destičky není tak jednoduché, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Tenhle krásný animovaný seriál tenhle úkol zvládá opravdu dobře a informace podává tak, že jsou snadno uchopitelné pro každého a přitom svou jednoduchostí neztrácí svou vypovídací hodnotu. V dnešní době, kdy se na děcka valí z televize seriály, které jsou sice po vizuální stránce ohromující, ale vzdělávací úlohu se nesnaží ani předstírat, je něco takového skutečný poklad a proto odpouštím i těch pár chyb, které by se zde nepochybně daly najít. ()

starbrejkr

Na tohle jsem koukal jako maličký a díky tomu vznikla představa jak bacily bojují s vitamíny, což si pomalu někdy představuji dodnes:-)) Když jsme na to před pár lety koukali na gymplu během bilogie, bralo nás to stejně jako malý....moc hezky udělaná věc a troufám si říct povinnost. ()

C0r0ner

Pro poznání těla asi to nejlepší, co kdy kdo vytvořil. A to i když je to podané ve formě pro děti. Já osobně mám ale problém s tou animací a charaktery, které mě odjakživa vyloženě sraly. Fakt mi vadilo na to koukat, i když to bylo hrozně zajímavé a v podstatě to pokrylo kompletní téma biologie člověka. Škoda pro mě. 70% ()

tomtomtoma

Byl jednou jeden... život, nejzásadnější televizní dílo Alberta Barillého, je geniálním vzdělávacím pořadem. Primárně je určen pro dětské publikum, a proto zde není mnoho prostoru pro psychedelii, či surrealismus. Animace je střídmá a účelná, vysvětlující a hravá. Převládá laskavý tón, který odhaluje tajemství mechanické vyspělosti lidského těla. Průvodcem jsou vrcholní představitelé řídících složek, či moudrá červená krvinka. Veškeré principy a základní funkčnost jednotlivých částí je připodobněna běžnému a důvěrně známému životu. Se školním vyučováním, běžnou i netradiční prací a s blahodárným odpočinkem. Čas se nachází i na nezbednosti a důrazně se varuje před možným nebezpečím. Tento osobitý a trpělivý přístup otevírá futuristický svět vnitřního vesmíru. Každý den, každou minutu a každou vteřinu se odehrávají dobrodružství poznávání a nesmiřitelného boje o nadvládu nad pestrobarevnou směsicí jednotlivých životů. Nic není předem ztraceno, vše má své zákonitosti a pravidla. Animovaný seriál je dělaný s citem pro pochopení malými školními dítky a od svého erudovaného postupu neustupuje ani o píď a vzdělávání má ihned mnohem zábavnější formu. Mě animovaný seriál "Byl jednou jeden... život" ve školních lavicích již nezastihl, přesto jsem podlehl vynalézavému kouzlu i preciznímu zpracování a s postupem věku oceňuji zvolený formát s větším nadšením i uspokojením. ()

Lindiště

Výborný příklad toho, jak prezentovat poznatky a učivo zábavnou formou. Perfektně propracovaný systém, kde každá součást těla je znázorněna určitou postavičkou a přehledně znázorňuje svoji funkci. Ještě si pamatuji, jak jsme se téměř na každé hodině biologie (na gymnáziu) dožadovali jednotlivých epizod. Obvykle nám bylo vyhověno. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč