Starý kupec (Z. Řehoř) jednou zabloudil v lese a přenocoval v opuštěném zámku. Ráno utrhl v zahradě pro svou dceru Rozárku (V. Freimanová) růži. A tehdy se pán zámku, zakletý král (I. Vyskočil), na kupce rozzlobil. Za růži žádal jednu z kupcových dcer… Pohádka o krásce a zvířeti byla už nesčíslněkrát zfilmována. U nás je nejznámější filmové zpracování Juraje Herze Panna a netvor podle Františka Hrubína z roku 1978 se Z. Studenkovou a V. Harapesem v hlavních rolích. Nyní vám nabízíme televizní adaptaci Hrubínovy předlohy z roku 1985 v režii L. Koutné. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Tady jsem měl asi rekord, když jsem do tří minut tipl na kradenou „Krásku a zvíře“. Nu, k pohádce jako takové, je to jedna z nejnudnějších pohádek co existují. Ani jako dítě jsem ji rád neměl a u televize jsem pravil, že je to blbina a že se tam nic neděje. Což je fakt, protože v každé verzi je přes půlka vyprávění pobíhání jakési baby po zámku. Takže ani tato verze u mne nevyvolala nadšení a nudil jsem se u ní jako u všech ostatních. ()

ostravak30

Mě osobně se nelíbila ani Panna a netvor. Tahle verze samozřejmě nemá ani to, co dokázal splodit Juraj Herz. Protože se natáčí ve studiových kulisách a za příliš krátkou dobu nedokáže stavět na stupňujícím se napětí. Na druhé straně Juraj Herz a jeho Panna a netvor mají hororový nádech zatímco o Rozárce a zakletém králi je zkrátka pohádka. ()

Danulinda

Tato varianta pohádky s názvem Kráska a Zvíře byla zpracována velmi věrně dle knižní podoby, přičemž herecké výkony byly bezvadné. Další z výpravně sice skromných "Hodinovek", které však rozhodně stojí za to. ()

blondboss

Príjemná rozprávková inscenácia na motívy legendárneho príbehu. Veronika Freimanová proste nádherná a hudba od Petrova dotvárala skvelú rozprávkovú atmosféru. Avšak už to tu párkrát bolo a obohraná platňa už toľko na diváka nezaberá. 50 % ()