Série(2) / Epizody(8)

Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

Shakers

Predstavte si, že by vám chodili dopisy s vyhrážkami po tom, čo sa nasťahujete do nového vysneného bytu. Úvod a záver ma úplne nepresvedčili, no stred seriálu je dosť zaujímavý a miestami aj celkom napínavý. Zhltol som to na šupu, nie je to moc dlhé, casting je celkom vydarený, príbeh je zaujímavý až dokonca, niektoré scény sú silné, mrazivé. Obzvlášť ak si uvedomíte, že sa niektoré udalosti skutočne stali (dopisy, vražda inšpirovaná Johnom Listom). 75% - 4* ()

inmax

SPOILER! Celou dobu je to tak na 4* s nadějí, že to finále vystřelí na 5*, člověk hází jeden typ za druhým, kdo za tím stojí. Jenže ono žádné odhalení nepříjde, přijdu si jako ten otec od rodiny, zralý na Chocholouška, protože nás 7 dílů tahají za fusekli a nakonec nic nevysvětlí. Chápu, že "true story" ale něco si domyslet mohli a nemuseli to nechávat na nás. ()

Arsenal83

Je obrovskou chybou urobiť seriál tak, aby ste namiesto vyvrcholenia ku koncu a vygradovania finále v podstate od predposlednej časti jasne divákovi naznačili, že tu hodíme stotisíc udičiek, ale odpovede nemáme a nedáme. Ani náznaky vysvetlení v niektorých prípadoch. Ani šanca pre diváka dostať sa k pravdepodobnému rozuzleniu. Samozrejme sme tu dostali aj malú dávku netflixovčiny, takže bol aj nejaký rasizmus aj jemne naznačené, že je bežnou praxou udávanie rodičov deťmi, najlepšie cez TikTok, avšak v jednom Netflix prekvapil. V jednom momente bola normálne debata o chromozómoch - tých mužských a ženských - to mi padla sánka, veď to by znamenalo takú kacírsku myšlienku, že pohlavia sú len dve! Inak však chválim sériu za to, že dokázala navodiť parádnu atmosféru, poskytla nejaké možnosti, hoci väčšina šla do stratena, nebolo to hororové ani strašidelné, ale nejaké napätie to malo. Až teda na ten záver a zvláštne vysvetlenia typu: máš celý dom okamerovaný za 7000 dolárov, ale aj tak nemusí byť vidieť všetko... Rovnako tak postavu skutočného fanaticky veriaceho vraha svojej rodiny (skutočným menom John List) zakomponovali do deja, no jeho potenciál vôbec nevyužil. No aj s poznaním toho, ako je to so skutočnou udalosťou, ktorá tu bola nadmieru prekombinovaná a dosť prekrútená, malo byť divákovi minimálne jasne naznačené pravdepodobné vysvetlenie udalostí. Ak si už vymýšľame v celom deji, tak prečo neprinesieme aj uspokojivý koniec? ()

Marigold

Přeplácané, zahlcené falešnými stopami, bizarní / hororové jen okrajově a ve druhé polovině třeskutě nelogické a nudné. Přitom ta premisa se strašidelným domem a creepy sousedy je chytlavá a Watts / Cannavale jsou fajn pár. Bohužel vyvrcholení je jak Poirot po oboustranný mrtvici a tý moralitě o hamižnosti se nedá moc věřit. ()

Vyhy

1. série - 60 % Taková promarněná šance. Skvělá atmosféra, lehký hororový nádech, zajímavý příběh, skutečnost, že to je dle reálného příběhu a pak ... spoiler!... to skončí otevřeně, že vlastně se to stále vyšetřuje a nazdar, konec... Tak buď mohli si konec vymyslet sami, či vyčkat, až se případ vyřeší. ()

• Scény priamo na mieste pre dom na bulvári 657 sa natáčali v súkromnej rezidencii v Rye v štáte New York, ktorá bola postavená v roku 2016. Scény, v ktorých rodina Brannockových býva v moteli, sa natáčali v prevádzkovom moteli v Locust Valley na Long Islande, New York. (Arsenal83)
  • Základom série je článok od Reevesa Wiedemana, ktorý napísal v novembri 2018 pre New York Magazine. (Arsenal83)
  • Skutočný The Watcher posielal rodine Broaddusových listy s chybou v ich mene: oslovoval ich ako „Mr. and Mrs. Braddus". (Arsenal83)