Nerozluční přátelé Clay (Andrew McCarthy), Blair (Jami Gertz) a Julian (Robert Downey Jr.) žijí bezstarostným životem smetánky v Los Angeles, právě úspěšně odmaturovali a směřují vstříc dospělosti. Blair se rozejde s Clayem, jenž odchází na vysokou na sever a zkouší se prosadit jako modelka. Rebelantský Julian se vydává na kariéru hudebního producenta a víc, než je zdrávo pro jejich přátelství, se sblíží s Blair. Po šesti měsících se Clay vrací na Vánoce domů a nachází životy svých přátel v troskách, plné drog, deziluze a nenaplněných tužeb a očekávání. (J.Connor)

venca163

Katastrofický scénář a herecký výkon představitele Claye. Ten jeho přitroublý obličej s lehkým úsměvem doprovází diváka celý film ať se děje co se děje. Děj byl prostinký a trapný, dialogy byly na takové úrovni, že bylo lepší, když bylo radši ticho. Jediný, co se mi líbilo, byla kamera a nějaký zajímavý kulisy. A kde byl sakra Brad Pitt? (40%) ()

SheenaStaley

Velmi dobré herecké výkony, velmi velký potenciál, pre mňa vždy zaujímavá téma a setsakramentsky slušný soundtrack.... Nebyť týchto faktov fakt by si to nezaslúžilo viac ako dve hviezdičky, pretože som už dlho nevidela film ktorý by bol takto potopený svojím scenárom..... privela hluchých a zbytočných miest a celý čas som mala pocit, že to nesmeruje k žiadnej konkrétnej pointe a nakoniec som si ani neni istá či nejaka pointa prišla.... V podstate som sa celú dobu hodne nudila.... ale rozhodne nelutujem že som si ho pozrela, len už sa mi to nebude chciet opakovat :) ()

peetriss

Film především stojí na hereckých výkonech Roberta Downeyho, Jr a Jami Gertz, jinak film jako celek mi připadá až příliš uloudaný a nedotažený. ()

sona123

Knížka míň než nula od Ellise mne ve své době uchvátila. Stala se pro mě biblí, knihou knih...když jsem pak po letech Ellise znovu objevila v Americkém psychu, měla jsem co dělat, abych ho dočetla - zvrácenost a perverzita kapala z každé stránky (film s Balem pak byl jen slabý, nicméně docela zdařilý odvárek). Jinak je tomu ale u "Feťáků! (proč probůh zase překládáme jinak, než je originál, když je to navíc podle stejnojmenné knihy? Divím se, že jsem si filmu v televizi vůbec pod tak blbým názvem všimla). Je tu Downey a Spader, díky za ně. Ale jinak - OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ. Nechápu to, tohle bych prostě tuctový stupidní film o tom, jak drogy člověka stáhnou ke dnu. Ne, nemusím vidět, že se to může stát, to vím, ale v knížce se dalo rozumět tomu, že se to stát může, ten zmar a nihilismus a dekadence a zbytečnost a tragédie lidské existence...kde se to ztratilo? Rychle zapomenout. ()

aLPaC

První vynikající výkon Roberta Downeyho v jeho zajímavé kariéře. Možná i pro významné zkušenosti s kokainem byl ten výkon tak oslňující. Každopádně je škoda, že se i přes svůj velký talent dokázal opravdu naplno prosadit až o 20 let později. ()

Spacecore

Miluju feťácké filmy a tenhle byl parádní. Kokain je sice hell of a drug, jenže američani tehdy neznali pervitin. Představte si, že jsem já a další tisíce kluků a holek prožili takový film ještě před dokončením střední s drogou 10x silnější než koko. Takže jako drama pro fetu neznalé dobrý, ale pro mě starýho feťáka je třeba větší ponor do drogové problematiky, tudíž jsem spíše sledoval estetiku osmdesátek a herecké výkony. ()

Olík

Clay, Blair a Julian bývali nerozlučnou trojicí, jejíž cesty se po maturitě na krátký čas rozcházejí. Když se prvně jmenovaný vrací na svátky do svého rodného města, nachází své zlomené přátele utopené v bezmocnosti z nenaplněných cílů. Neprávem opomíjené existencionální drama se začínajícími Andrewem McCarthym, Jami Gertz, Jamesem Spaderem (někde se tam mihne i Brad Pitt) a především Robert Downey Juniorem, který dal už v roce 1987 jasně najevo, co bude jeho parketa ()

helloween93

Docela realistická sonda do životů dětí ze snobských rodin žijících ve druhé polovině 80.let. Nenaplňené cíle, koks, deprese, pills, syndrom vyhořelosti, nadupaná auta a kupa večírků a problémů. Kdo má rád filmy z téhle doby, bude se mu líbit i tohle drama. 4* ()

candy_daze

První polovina se podle mě docela táhla. Druhá už byla fajn, ale přesto mi to přišlo jako docela obyčejný film. Přidávám 1* za Downeyho, na kterém (aspoň) pro mě, stojí celý ten snímek. Nebýt tam on, vypínám ()

dogma97

Netvrdím, že nemůže existovat dobrý film, jehož příběh lze shrnout do jedné rozvité věty. Ale pak ta jednoduchost obsahu musí být vyvážena kvalitou formy. Tady se bohužel setkala banalita námětu s fádností zpracování. ()

markyzgero

b.e.ellis si nejspíš zaslouží větší stylovost, než prázdnou hříčku jménem less than zero. jasně - 80´ fungujou, ellisovská vyprázdněnost taky, ale režisér ještě ne zcela pochopil smysl toho všeho postmoderního vyprázdnění a tak nám servíruje srdcervoucí příběh lásky a přátelství. muselo přijít american psycho, aby si ostatní uvědomili, že jedině přes vnitřní pochody navenek povrchního člověka lze dělat ellisovský umění? ()

Duke90

Knihu jsem vůbec nečetl a na rovinu ihned řeknu, že jsem se na film podíval hlavně kvůli mladému Downeymu, a nakonec se dočkal přímo hypnotické atmosféry osmdesátých let, skvělé rockové hudby a dojemného příběhu o drogových ztroskotancích, nebo hlavně spíš o jednom ztroskotanci a tím byl právě Robert Downey Jr., který ze všech mladých a dnes již velmi známých herců vynikl nejlépe a právě jeho role mi přišla dokonale věrohodná. O to víc je smutnější, že jsme nejspíš sledovali Robertův skutečný příběh, než se své závislosti úspěšně zbavil i v reálném životě. ()

CocaCola

Na filmu se mi líbila hlavně ta atmosféra. Taky super hudba a dobré herecké výkony, hlavně mého oblíbeného Roberta Downeyho Jr. Na filmu nemám co vytknout. :) ()

Rychloskot

Nebylo to špatný, ale rozhodně ne dobrý. Bezvýchodná atmosfér z toho úplně čiší, divák trpí jak tam je každé rozhodnutí hrdinů špatné, prostředí nehostinné, ale vlastně to vede tak nějak odnikud nikam. Sledoval jsem to, abych našel Fleu s Anthonym, ale ani jsem je tam nezahlédl, asi se tam jen mihli... ()

vecneZivec

Náhodně jsem zahlédnul tento film v TV a musím říct, že mě také překvapuje nízké hodnocení filmu. Upřímně mi přišel dobře a realisticky zpracovaný. Zvlášť, když znám (bohužel) některé lidi, které se v drogách a v sexu za peníze topí i v dnešní době a tento film tomu byl hodně blízko. Docela podařený kousek, myslím. Je fakt, že Downey zde udělal hodně. I proto dávám four stars. ()

Devilskitten

Drogy, tohle téma je ve filmech dost často používané, ale určitě ne ohrané. Zkuste si představit při sledování Less than zero, že nejde o Juliana, ale o Roberta Downeyho jr., je víc než pravděpodobné, že si něčím podobným také procházel a že takto mohl také dopadnout a jen zázrakem to tak není. Aspoň mě to několikrát vyvstalo v myšlenkách při sledování filmu a musím říct, že mě to odrovnalo, člověk pak na celý film nahlíží jinak. Ale i z objektivního hlediska je to velmi kvalitní film a herci jsou také velmi dobře vybraní. Od začátku až do konce jsem film prožívala spolu s hlavní trojicí, film mě vtáhl do děje a závěr mi úplně vyrazil dech. Rozhodně se film nemá za co stydět, jistě své mouchy má, ale v celku ode mne má 4*, tu 5* dávám za výkon Roberta Downeyho jr., už takto mladý projevil svůj velký talent, jeho Julian byl velice věrohodný, realistický a řekla bych že tím nejlepším na celém filmu. ()

PrezidentRickS.

Je to průměrný film, jak co se týče scénáře tak i režii. Ale za to co tu Downey předvedl dávám ještě jednu hvězdu. P.S. V některých scénách jde poznat, že je ,,sjetej,, doopravdy. ()