Kvílení vlkodlaků V

• Česko Vlkodlak V: Znovuzrození (více)

Krvavá večeře vlkodlaků v roce 1489 pokračuje přesně o 500 let později. Znovuzrození Howlinga v roce 1989 na starém zámku přinese turistům v zápětí děs a hrůzu. Jeden návštěvník za druhým se ztrácí. Jsou nalezeni v podzemních chodbách s prokousnutým hrdlem. Pátrání v tajných chodbách zámku má odhalit, kdo z nich je vlkodlak... (Video-Spoj)

Bloody13

Do závěrečných titulků jsem pořád čekal, kdy se ukáže vlkodlak v celé své kráse, bohužel marně! Chlupatá příšera se totiž ráda schovává v naprosté tmě a tmavých chodbách, takže stěží vidíte jeho držku, natož pak celou postavu. A byl jsem hodně naivní, když jsem nepřestal doufat alespoň v jednu jedinou proměnu člověka na lykantropa, jak se sluší a patří. Toho jsem se samozřejmě taky nedočkal. Pravá identita vlkodlaka se totiž objeví až pár vteřin před úplným koncem! Přesto udělalo prostředí starého hradu na mě docela dojem. Když si připočtu skryté chodby, sněhovou vánici, hudební vložku "Santos" znějící po každé vraždě, naproti tomu odečtu tuctovou režii a prkenné herce, dostanu slabší podprůměr. Přesto se pořád jedná o lepší dílko, než byla sračkoidní trojka. ()

Astaroth12

Jediného vlkodlaka, ktorého som videl v celej svojej kráse, je len poster tohto filmu. Priamo vo filme, boli ukázane len zuby, drápy a nejaká mastná srsť. V štvrtom pokračovaní, tejto nevydarenej serie, boli aspoň na konci vlkodlaci, tu ani tak nie. Herci a ani dialógy nestáli za veľa, iritovali ma a to značne i chovania postav a ich chyby, ktoré im zabezpečili trvalí odpočinok. Jediným pozitívom je atmosféra hradu. Naozaj príbeh o skrytom vlkodlakovi sa do tohto prostredia náramne hodil. Samé skryte chodby, mučiarne, kosti a ine stredoveké rekvizity stali za povšimnutie, u mna určite, ale ako celok to bolo veľmi slabé. Ale pokračujem i tak ďalej. ()

kaylin

„Kvílení vlkodlaků 5“ nemá dobré postavy, kterým byste mohli fandit, nemá skvělé triky, které můžete obdivovat, „Kvílení vlkodlaků 5“ nemá prostě nic, proč by stálo za to se na snímek dívat. Je to jen film, který se chce tvářit jako horor, ale ani to se mu nedaří a nic pořádně děsivého zde nemůžete očekávat. Víc jsem se lekl u traileru na „Polednici“, a to byla jen upoutávka. ()

MM_Ramone

Hodne amatérsky natočený werewolf horror. No i keď rozpočet tohoto filmu bol chudobný, čo sa podpísalo hlavne na hereckých výkonoch a réžii, tak sa mu darí po celú dobu udržiavať diváka v strehu, pretože do poslednej minúty skrýva identitu samotného vlkodlaka. Odohráva sa v komornom prostredí maďarského feudálneho hradu, kde je uväznená zlým počasím skupinka zahraničných turistov, to zaisťuje istý náznak napätia. ** ()

SOLOM.

Patý díl konečně přinesl alespoň průměrný nádech hororové atmosféry. Skupinka turistů sice nepatří postavy na které bych brzo nezapomněl, ale našlo se mezi nimi i pár světlých výjimek. Asi nejvíc mě zaujalo samotné prostředí hradu a zhruba prostředek filmu. Divák totiž z vlkodlaka moc nevidí, což je jen dobře a do jisté chvíle netuší, kdo by jím mohl být. Bohužel poté tvůrci udělají opět stupidní chyby a přímo nabízejí hlavního viníka na stříbrném podnose. Tím mě připravili o velké finále, které se bohužel stejně nekonalo. Přesto jde o druhý nejlepší díl celé série. 55% ()

• Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)
  • Postava prostoduchej krásky Mary Lou Summers (Elizabeth Shé) bola prevzatá zo seriálu Gilligan´s Island (1964), kde taktiež vystupuje postava s menom Mary Ann Summers. (Mrtvobog)