Kvílení vlkodlaků V

• Česko Vlkodlak V: Znovuzrození (více)

Skupinka turistů se sejde na noc v rumunském hradu, který byl po 500 let zapečetěný. V chodbách ale nejsou sami. Jednoho po druhém tu likviduje vlkodlak. Krvavá večeře z roku 1489 pokračuje přesně o 500 let později. Znovuzrození howlinga v roce 1989 přinese turistům, nocujícím na hradě, děs a hrůzu. Jeden za druhým mizí a jsou nalezeni ve sklepeních s prokousnutým hrdlem. Jeden z živých je vlkodlak, který pomalu a systematicky vraždí. Ale který. Navíc jsou objeveny tajné chodby, kterými se vlkodlak pohybuje po celém hradu. Zbytek nocujících turistů se spojí a vedou pátrání po děsuplném zabijákovi. (IFA Music)

JohnnyD

Klenot oproti ostatným dielom. Amatérsky smiešne len občas (hudba, stále sa opakujúca, po vražde s výkrikom: "SANTOS!"), zväčša príjemne atmosferické a tajomné. Vyvrcholenie síce bolo predvídateľné, ale scenár aj z rutiny dokázal vytvoriť zábavný kúsok (výborná zápletka o kliatbe). S talentovanejším režisérom a lepším rozpočtom by to mohol byť fakt skvelý horor. ()

LION-MR.T

Tento díl s pořadovým číslem 5 se stal mým nejoblíbenějšímdílem a taky prvávě proto mu dávám za 5 hvězd. Hrad a vlkodlak,který se pořád skrývá a vlastně ho ani pořádně neuvidíme byl pro mě tou nejlepší volbou pro staršidelný a hodně atmosférický horor. Pustím si ho víckrát než,kterýkoliv díl.z celé série. Šestka je hrozná po všech stránkách,tohle si u mě frží aspoň nějakou úroveň. A vysokou. A taky konečně můžu přemejšlet kdo je tím vlkodlakem a přitom vysvětlení je tak jednoduché. ()

tron

Po prekvapivo dobrej štvorke opäť klesáme na dno. Pri päťke sa otvára zapeklitá otázka, čo je horšie. Brakovosť dvojky a trojky, alebo nudnosť dnešnej päťky? Otázka má asi taký zmysel, ako to, či chcete zomrieť ubodaním alebo utopením. Proste sú to sračky. Len každá iným spôsobom. Päťka je návratom k britskej produkcii, odohráva sa však v maďarskom zámku/hrade. Prológ je umiestnený do roku 1489, následne dej pokračuje v súčasnosti (teda 1989) a do strašidelnej stavby prichádza skupinka rozdielnych mužov a žien, dostávajúcich sa do krvavého konfliktu s dávnym zlom, ktoré má, pochopiteľne, podobu vlkolaka. Snímka je mimoriadne nudná a nezáživná, ale mne osobne je predsa len o čosi bližšia, ako nechutní a bizarní trojkoví kenguro-vlkolaci. ()

Bloody13

Do závěrečných titulků jsem pořád čekal, kdy se ukáže vlkodlak v celé své kráse, bohužel marně! Chlupatá příšera se totiž ráda schovává v naprosté tmě a tmavých chodbách, takže stěží vidíte jeho držku, natož pak celou postavu. A byl jsem hodně naivní, když jsem nepřestal doufat alespoň v jednu jedinou proměnu člověka na lykantropa, jak se sluší a patří. Toho jsem se samozřejmě taky nedočkal. Pravá identita vlkodlaka se totiž objeví až pár vteřin před úplným koncem! Přesto udělalo prostředí starého hradu na mě docela dojem. Když si připočtu skryté chodby, sněhovou vánici, hudební vložku "Santos" znějící po každé vraždě, naproti tomu odečtu tuctovou režii a prkenné herce, dostanu slabší podprůměr. Přesto se pořád jedná o lepší dílko, než byla sračkoidní trojka. ()

MM_Ramone

Hodne amatérsky natočený werewolf horror. No i keď rozpočet tohoto filmu bol chudobný, čo sa podpísalo hlavne na hereckých výkonoch a réžii, tak sa mu darí po celú dobu udržiavať diváka v strehu, pretože do poslednej minúty skrýva identitu samotného vlkodlaka. Odohráva sa v komornom prostredí maďarského feudálneho hradu, kde je uväznená zlým počasím skupinka zahraničných turistov, to zaisťuje istý náznak napätia. ** ()

• Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)
  • Postava prostoduchej krásky Mary Lou Summers (Elizabeth Shé) bola prevzatá zo seriálu Gilligan´s Island (1964), kde taktiež vystupuje postava s menom Mary Ann Summers. (Mrtvobog)