Reklama

Reklama

Piraňa II: Létající zabijáci

  • Česko Piraňa 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

Jimmi 

všechny recenze uživatele

Moj 2400 film ohodnoteny na csfd pripadol na Pirana 2. Dopozerane na 3 krat ale bez spanku:).Nic som od toho necakal a ani som nic zavratne nedostal. Chudak Cameron nemoze robit zazraky s scenarom na film kde maju piranhe lietat.Tato vec u mna film zraza dole...ked boli piranhe vo vode bolo secko v pohode. ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Cameron v spojení s talianskym trashom je rovnako vražedná kombinácia ako pirane s krídlami. Na VHS som toto béčko zjazdil hneď niekoľkokrát, lebo som si nechcel pripustiť, že môj obľúbený režisér natočil sračku. Aby som len nenakladal vyzdvihnem hudbu, ktorá bola na úrovni, vkusné úvodné titulky s plápolajúcou červenou a frajerského Henriksena s hláškami typu "Zapni si to rádio, ty hovado!“. Zvyšok vypĺňajú tupé postavy (koktajúci kuchtík) slúžiace iba ako pokrm, aspoň na tie Talianske broskynky sa dobre pozeralo, teda pokiaľ ste odignorovali tie strašné dialógy. Nad absurdnou zápletkou o pažravých rybách ovládajúcich vodu a súš sa netreba hlboko zamýšľať, ani nad ich jednoduchou elimináciou. Gore nie je málo i keď úroveň trikov je trochu crazy. Druhá Piraňa zostáva tak špatným filmom a popravde neverím ani tomu, že pôvodná Cameronova vízia, akú vraj sprasili v štúdiu, by to vzkriesila do prijateľnejších rozmerov. ()

Reklama

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Boha jeho, už ten název (který navíc nelže)... Cameron se prý někde nechal slyšet, že to, co zčásti natočil/spáchal, je nejlepším filmem o létajících piraních všech dob. Inu, o tom se s ním nikdo přít nebude. Citelně lepšímu prvnímu dílu pomohla lehká nadsázka. Dvojka je sice místy vtipná taky (scéna v márnici, masakr na pláži), ale zásadně ne tehdy, kdy to bylo zamýšleno, a bohužel ne zase tak často, aby to z ní učinilo poctivý italský trash. I na té krvi se mohlo přidat, přestože - pominu-li samotné piraně/maňásky a srandovní pád vrtulníku - zvláštní efekty jsou klasa (Giannetto De Rossi). Pro mě je hlavním tahákem absolutně skvostná úvodní skladba Stelvia Ciprianiho, která by si vážně zasloužila zaznít v lepším filmu. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle kousek beru jen jako parodii. Létající gumové rybky na provázku přidržované navíc z boku rukou hrůzu opravdu nenaženou nikomu. Ani ty jejich útoky a rádoby gore scény se nedají brát vážně. Jediné co bych pochválil je výběr hereček, který byl docela luxusní, protože ani sterilita Lance nezachránila tenhle film, tak alespoň nahé kozičky stály za podívání. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejhorších (ale určitým zvráceným způsobem i nejzábavnějších) kravin, jaké jsem zatím měl tu čest vidět. Vysílací čas i stanice naznačovaly, že to nebude veledílo (TV Nova, čtvrtek, od 0:40), nicméně já zahlédl začátek a už jsem to nepustil. A dobře jsem udělal. Představte si, že točíte film a máte následující ingredience: spolek béčkových herců a ochotníků, z nichž jsou půlka Taliáni, starou kameru, jeden člun, dva pronajaté exteriéry, skoro nulový rozpočet a scénáristu s IQ šimpanze. Čím by se z tohohle dal vykouzlit kvalitní film? Nápadem a trikama. Aligáítory už všichni viděli. Piraně taky. Ale viděl někdy někdo ve filmu piraňu s křídlama, he?! Neviděl! Takže jako nápad super. Blbý je, že nezbylo na triky, takže většina triků působí jak z Cesty do pravěku . Korunu tomu všemu dávají vedlejší postavy a zápletky, naprosto dementní dialogy a český rychlodabing. Krátká ukázka z útoku těch neuvěřitelných predátorů zde na: youtube. Pokud se teď ptáte, proč jsem tomuhle naprosto debilnímu filmu dal 4 kousky, pak vězte že 1) ocením, že mne ještě nějaký film dokáže překvapit a udržet pozornost, byť tím, jak moc je blbý 2) souhlasím s jedním komentem z imbd, který napsal, že jde rozhodně o "nejlepší film o létajících zabijáckých rybách, jaký byl kdy natočen" 3) mám dnes dobrou náladu, tak jsem velkorysý. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (7)

  • Režisér James Cameron, který byl od filmu odvolán, dostal pár dní poté vysoké horečky. V nich se mu zdál sen o kovovém zabijákovi vylézajícím z ohně. Cameron se jím nechal inspirovat, aby poté napsal scénář ke kultovnímu Terminátorovi. (oLí)
  • Kvůli omezenému rozpočtu byli do snímku obsazováni převážně Italové, přičemž většina z nich ani neuměla anglicky, což režiséra Jamese Camerona nesmírně iritovalo. (fiLLthe3DD)
  • Cameron nebyl nikdy moc poslušný. Když ho producent pokračování filmu Piraňa nutil, aby točil podle jeho přání, vloupal se v noci do střižny a sestříhal film po svém. (cariada)

Reklama

Reklama