Prefectus

A tak mi uprostřed rozhovoru kamarád navrhl tento film. Byla to náhoda? Ne, spíš "nevyhnutelnost". Prostě se to mělo stát. Lituji toho? Naopak. Zábavné, svižné, inspirující a co je nejlepší, snadno vyvolávající reakci - úvahy o vlastní životní cestě, o slovech vyřčených i nevyřčených, o rozhodnutích dotažených i nedotažených, o odpovědích nalezených i nenalezených. Pro mne kvalitní jízda. Která mne opravdu pobavila, donutila hloubat a především se usmívat (a to i po skončení). ()

john.h

Tohle je přesně ten film, kdy člověk cítí, jak to je dobrá podívaná oproti ostatním méně kvalitním snímkům. Celou dobu jsem měl při sledování takovou divnou radost, že se koukám na něco fakt dobrýho. Bylo to hravý, plný nápadů, zábavný a dobře natočený. A mělo to takovej Back to the Future feeling a nebylo to jen Christopherem Lloydem a Michael J. Foxem. Bylo prostě znát, že režisér tohoto snímku měl prsty v trilogii o cestování časem a nějakým způsobem přenesl prvky z té trilogie i sem. Například ta vyvážená bizarnost, kdy je všechno totálně postavený na hlavu, ale zároveň to tak nějak funguje a působí skutečným dojmem. Prostě se to nedá moc popsat, to se musí vidět. ()

Mijagi

Interstate 60 je pro mě ukázkou toho, jak utopit perfektní námět a nápady v několika laciných fórcích. Jakoby se Bob Gale nedokázal rozhodnout, jestli má vytvořit nezávislý snímek pro intelektuálního diváka nebo odpočinkovou komedii pro masy a nakonec vyšel vstříc oběma skupinám. Každý si tak ve filmu najde své, otázkou však zůstává, do jaké míry se takové dílo může přiblížit dokonalosti. V mém hodnocení padaly hvězdy přímou úměrou, čím více shlédnutých minut, tím více padlých hvězd, od pádu do podprůměru film zachránila stravitelná stopáž, několik výborných scén a skvělý Gary Oldman v jedné z hlavních rolí. ()

syphoon

Další TOP3, není film u kterého bych se více bavil a říkal si, kdo tohle vymyslel, ten musel být naprostý génius. Skvěle navazující scenář s výbornými hereckými výkony! Málo kdo ho zná tento film a proto ho mám snad ještě radši. Avatar, Titanic, Počátek..... super, ale Interstate 60 ... MEGA super! :) no trochu sem se nechál unést :) ()

karlee

Dost slušných nápadů, film nijak nenudí, ovšem občas mi nesedla doslovnost a explicitnost některých "poselství" (takže to občas připomene filmy pro teenagery), např. zajímavé scéně s originály vydávanými za padělky trochu ubere nepotřebné vysvětlování pointy . Scéna se stopařkou nymfomankou byla dost slabá, naopak výborná pasáž s nebezpečným zločincem. ()

dj.coffee

Tenhle film je opravdu v něčem jiný. Scénář a vůbec nápad se mně moc líbil a parádně jsem se bavil. Super je ta část v drogovém městě :-). Asi poněkud úchylná myšlenka, ale vlastně proč ne - fungovalo to :-D. ()

Marator

Ne moc známý film o putování a hledání odpovědí na otázky po neexistující dálnici I 60 je velice milé překvapení za poslední dobu. Scénař je opravdu důmyslně propracován. Bravo!!! ()

snek888

Svěží komedie plná inteligentního humoru. Herecké obsazení je zvoleno opravdu příhodně, ke svým postavám se bez chyby hodí. Amy Smart a Gary Oldman jsou zde kouzelní - moje oblíbené postavy. Je to ten typ filmu, který si rád pustím opakovaně (tak jednou za 2 roky) a s radostí si jej užiji, i když už znám děj skoro naspaměť (asi jako Tři oříšky pro Popelku či Mrazíka). Prostě film na dobrou náladu. Zobrazuje běžné problémy z neobvyklých úhlů a nabízí spoustu zamyšlení. ()

Maniik88

Na prvý pohľad veľmi nenápadný film, ale ak mu dáte šancu, odmení vás veľmi inteligentným scenárom a humorom. Pravdu povediec, už veľmi dlho ma takto príjemne žiadny film neprekvapil. Je tam kopec skrytých myšlienok, veľmi trefných prirovnaní a určite si z filmu môžete čosi vziať k srdcu. Mesto právnikov, alebo závislých bolo skutočne skvelo vymyslené. Niektorí napísali v komentároch, že tento film ani nebol u nás v kinách, nuž to je poriadna škoda, pretože hravo strčí do vačku väčšinu filmov z roku 2002. Odporúčam pozrieť. ()

sosi

Bob Gale sa s tým dokázal pohrať naozaj skvele. Či už s námetom alebo scenárom. Herecké obsadenie je podarené a k tomu ešte niekoľko hviezd vo vedľajších roliach. Príbeh o ceste mladého Neila Olivera, ktorý stretáva plno zaujímavých ľudí a každý z nich mu dá niečo do života. Krásny oddychový večer, s príjemným príbehom a životným ponaučením. ()

Alergius

Propracovaný příběh, super film, skvělé vedlejší role, kvůli kterým se mi místy zdálo, že mezi ně svým hereckým výkonem hlavní hrdina vůbec nezapadá. Pěkná oddychovka. ()

hamir0

Milá i mrazivá vyjížďka po ujeté dálnici plné ujetých lidí. Jeden WTF moment střídá druhý a být to celé o fous kratší, asi bych si to dal někdy rád znovu. ()

Shitonit

Tak tohle jsem kdysi viděl.. A dodneška to ve mě zanechává hlubokou příjemnou stopu. Šup, kde to stáhnu.. musím to pustit znovu.. ()

Farley

Jedna z mých největších srdcovek. Podle mého jeden z nejméně doceněných filmů vůbec. Každý rok si ho při různých příležitostech s někým pouštím a čím jsem starší, tím víc všechna ta životní moudra sedí k reálným zážitkům. Nádherná metaforická, filosofická, mysteriozní a metafyzická jízda, chytře zakamuflovaná za usměvavou road movie. Bob Gale v téhle levňoučké videopůjčovnové záležitosti natřel zrak naprosté většině všech velkohubých rádoby-filosofických blábolů, které za tu půl druhou dekádu dorazily třeba i do kin. Nejoblíbenější je u mě linka s panem Codym a naprosto boží scéna na benzínce. Tenhle film by měl vidět každej, protože řídit se těmi moudry celá společnost, žilo by se na týhle planetě sakra líp. ...a dokaď mi budou lidi pokládat otázku "neznáš nějakej dobrej film?", tak tenhle trestuhodně neznámej skvostík budu šířit, jak se dá. A pane Cody, myslím to vážně. ()

Duke90

Možná trošku nadhodnocuji, ale takovou k velkému zamyšlení hodnou jízdu si budu ještě hodně dloooouho pamatovat! Kdo by si po konci filmu nepřál tohle všechno prožít, aby se začal dívat na věci z úplně jiného pohledu ? Jen blázen by řekl ne a stejně jako v Blízkém setkání třetího druhu bych i do této "lodi" velice rád vstoupil. Jak moc je celý příběh úsměvný, tak o to víc je poučný! Teď jen počkat na tu správnou chvíli, až se mi také otevřou oči, ale mezitím se ještě budu muset vydat na dlouhou cestu plnou nelehkých životních zkoušek... ()

zpravar

Výborně napsaný film a dobře postavené dialogy dělají s tohohle filmu něco co nedělá rozhodně ostudu i když si ho pustíte třeba po nějaký době i po druhé ... Skvělí herci co tomu scénáři rozhodně nedělají ostudu ... ()