Na Středozápadě USA už mnoho dní nepřetržitě prší. Nejvíce je postiženo městečko Huntinburg, které už je pod vodou. Téměř všichni místní obyvatelé jsou převezeni do bezpečí, a přesto se v městečku pod vodou odehrává velké drama: Tom, který je řidičem auta pro transport peněz, se snaží zachránit tři miliony dolarů z místní banky. Na balík peněz si ale dělá zálusk skupina gangsterů v čele s Jimem. Nepřetržitý liják dramaticky ztěžuje situaci na obou stranách... (oficiální text distributora)

cab

Do maleho mestecka prichazi povoden spolecne s obrnenym transportem plnym penez. Na vode je po tucne koristi velka shanka, ale to by proti sobe nesmeli mit nebojacneho a poctiveho ridice zminene dodavky. Prumer kam se clovek podiva az na ucast (Morgan Freeman), ale i ten si rad zahraje v oddechovych dramatech. 55% ()

Bohemák

Celkem zábava, ale jinak neuvěřitelně nerealistický film, ve kterém padají fyzikální zákony na hubu. Ale napínavá a ne úplně tradiční podívaná. Nemá nic společného s katastrofickými filmy, čistě akční záležitost: kladný hrdina, kladná hrdinka, "sympatický" zlodějíček, naprostí gauneři. Dobro vítězí! ()

Paity

Stále je to vydáváno za nějaký super akční thriller. Christian Slater se bohužel nikdy nezbavil nálepky "toho hodného z Operace zlomený šíp" a stále hraje ty samé blbouny. Tvůrci z Hollywoodu už navíc nevěděli, jakou katastrofu by ještě na plátno dostali a tak nakonec přišli s Povodní. ()

Bouřňák

Jedna velká blbost. Nevím za co ta jedna hvězdička, ale ptákovin je v tomto filmu víc než dost. Prostě krásné bazénové natáčení pro herce asi dost promočených scén. ()

Piškotka

Těžká nuda a až cynická volba období povodní. Jako by se USA na dějiště přírodních katastrof cíleně a hojně zaměřovaly. Samotný děj o ničem, nic překvapivého. Herci se obtížně realizovali. ()

filipvrbik

Skvěle natočený akční thriller, samozřejmě s nesmysly poplatnými devadesátým letům, ve kterých vznikl - všechno se povede až na poslední chvíli, všichni jsou nesrtelní, aneb koho zabiješ ještě třikrát vstane...Ale kromě toho, že se tu takřka pernamentně nesmyslně střílí, tak jinak je to hodně doně dobré, se super atmoškou...70% ()

dezert

Ultrazábavnej film, na kterej se můžu podívat kdykoliv a pořád mě bude bavit stejně. Skvělej nápad s povodní, celkem nečekaný zvraty, parádní Morgan Freeman a Christian Slater. Herdek! Úplně mám nutkání dát 5*, jak to bylo zábavný a skvěle udělaný. ()

Brejlil

Hlavním hrdinou je voda, déšť a zase voda. No dobře, občas i oheň, elektřina a čluny, skútry a občas i nějaké to auto. Voda ale vede. Filmu docela obližuje střih, nějaké scény zřejmě chybí. Freeman je solidní a fajn, Quaid je fajn, ale jen chvíli. Slater dělá, co může. Z hlavní hrdinky, takto dámy v nesnázích, se ovšem na zadek neposadíte. Protože hlavním hrdinou je voda... Voda úplně všude. ()

Untentrauer

Kéž by v dnešní době uměli udělat takové Béčko...Už sem si toho všiml dřív, ale prostě starší filmy tohoto tipu by v dnešní době znamenali totální průser a to jednoduše proto, že by to nikdo neuměl natočit ani zahrát. Nakonec se z toho vyklubala skvělá podívaná, kdy banda zlodějů v čele s rozumným Freemanem honí řidiče penězkáry po zatopeném městě. Film má velmi nečekané rozuzlení, které tam ani dávat nemuseli, ale tím že ho tam vrazili to ještě víc zhodnotili. Vyzdvihuji výkon Minnie Driver na kterou se moc pěkně kouká. Velice se povedli i triky a kulisy. ()

Mike.mk1

Neprávem opomíjený film nabitý akcí i napětím zasazený do netypického prostředí zaplaveného městečka, nenudil jsem se ani vteřinu. ()

Rokle

Netradiční prostředí v dobře fungujícím thrilleru. Doba, ve které měl Slater dva slušné filmy (Povodeň a Operaci Zlomený šíp). ()

Hapretor

Nudné jak koukání na klidnou vodní hladinu. Přitom ústřední dvojici tvoří dva dost dobří herci. No, nepomohlo to. Jen nalákalo. ()

helloween93

Standartní akční film v netradičním prostředí - během povodní. Parta Freemana si dělá zálusk na peníze ze zatopeného obrněného vozidla, ale v cestě mu stojí Slater a také místní šerif Randy Quaid. Scénář mě zaujal, stejně jako celý film. Škoda, že to byla taková finanční zkáza - 22 milionů celosvětově... ()

GOREGASM

Od Hard Rain nic extra nečekáte a ejhle, nuda rozhodně nehrozí. Právě nepolevující tempo v duchu nekonečně bičujícího deště, který provází celý film, drží napětí po celou stopáž. A přestože tady kromě Morgana Freemana o klasa herce nezavadíte, velmi dobrý dojem z dynamického kusu to nekazí. Naopak, kupříkladu Randy Quaid je ve své zlé roli funny as hell. Rejža Salomon z námětu krom hektolitrů vody vypotil skutečně zábavný light katastrofický thriller, ve kterém sice nikomu není zima, ačkoliv je průtrž mračen drtí ze všech stran, ale s přimhouřením obou očí mu tuto nelogičnost ochotně promíjím. 70% ()

Nšoči

Čekala jsem katastrofický film, ale jaké bylo mé překvapení, že jde o klasický akční snímek, ovšem zvláštní zejména zasazením do netradičního prostředí a to do povodní zpola zatopeného městečka. Hrdina Tom (Christian Slater) i zloději se prohánějí na lodích a vodních skútrech a pálí na sebe ostošest. Atmosféru podtrhuje neustálý déšť a hrozící protržení hráze, snímek nepostrádá dávku humoru a množství zvratů. ()