Nevyřešený případ

• Česko Není Sherlock jako Holmes (více)

Ve skutečnosti své případy nevyřešil Sherlock Holmes (Michael Caine) , ale dr. Watson (Ben Kingsley). Alespoň v této komedii tomu tak je. Avšak při vyšetřování jedné záhady je dr. Watson zabit a vyřešení zůstává na Sherlocku Holmesovi, najatém herci a alkoholikovi. Neobvyklá filmová variace známé knihy A.C. Doyla. (alziranka)

Deschain

Príbehovo tak za 3, herecky za 10. Robilo mi neuveriteľnú radosť sledovať Caina a Kingsleyho. Títo dvaja, napriek tomu že v "paródii", sú skvelými predstaviteľmi Watsona a Holmesa. Aj keď si ich neviem predstaviť v serióznej kánonickej verzii, no táto výmena charakterov im úžasne sadla. Väčšina humorných situácií je veľmi fajn, ale mám dojem, že je to opäť skôr zásluha hercov ako scenára. Keby som nemala Michaela a Bena tak rada, možno by ma to ani nebavilo pozerať. (pozreté počas prípravy na prednášku o Sherlockovi Holmesovi) ()

SOLOM.

Ale jo, je to zkrátka jiný Sherlock Holmes, než jsme zvyklí. Tato netradiční variace byla místy vcelku povedená a divák se u ztřeštěné zápletky několikrát s chutí zasměje. Žádná velká sláva to však nebyla – průměr jak se patří však určitě. Michael Caine se své role známého detektiva (zde podvodníčka a ochmelky) zhostil dobře a podobně tomu bylo i u Bena Kingsleyho. Věřím, že si pánové natáčení užili, musela to být určitě legrace, jen je škoda, že některé pasáže byly zbytečně natahovány a místy tomu docházel dech. Nicméně k odreagování je to určitě dobrá volba. 65% ()

Blofeld

Moc povedená parodie s perfektní ústřední dvojkou, hravým hudebním doprovodem samotného Manciniho a spoustou kouzelných gagů. Navíc - na rozdíl od řady jiných parodií - nestaví na pitvoření. Překvapuje mě, že není známější... ()

liquido26

No, není to úplně čistých pět, ale dávám je hned z několika důvodů. Zaprvé si cením originálního přístupu k notoricky známým postavám a tohle byl fakt hodně vtipnej nápad, kterej oběma postavám určitě prospěl (točit stou adaptaci Psa Baskervillskýho by asi fakt nemělo smysl).. Zadruhý Michael Caine patří mezi moje oblíbený herce a zde hrál v podstatě sám sebe - tedy herce, který hraje Sherlocka Holmese, no a Ben Kingsley taky výbornej. No a zatřetí jsem se smál jako blázen :-D ()

kareen

Víte, že Sherlock Holmes byl jen najatým hercem, majícím věčné problémy s alkoholem, zatím co hlavním geniálním mozkem v pozadí všech vyřešených případů byl dr. Watson? Alespoň je tomu tak v britské krimi komedii, jejíž hlavní předností jsou bezesporu Michael Caine a Ben Kingsley v rolích slavné dvojice. Na jedno shlédnutí celkem slušné, ale nic ohromujícího. ()

Martin741

Michael Caine a Ben Kingsley v rolach Sherlocka Holmesa a Watsona,. O herecke koncerty nie je nudza a neobvykla variacia znameho pribehu potesi. 88 % ()

mortak

Roztomilá komedie, která sice využívá klasický model outsidera, jenž se v rozhodující chvíli "pochlapí", ale hlavní důraz spočívá v parodii na systém celebrit - viz nádherný výlet na anglický venkov se zastavením v malebném "Shakespeare arms". Vše vrcholí akčním finále v divadle. A jak Caine, tak Kingsley se ve svých rolích vyžívají. ()

MightyHal

Rozverná detektivní komedie o tom jak by to vypadalo kdyby Sherlock Holmes byl jen najatým hercem a všechnu práci za něj dělal Watson. Výsledkem je milá legrace, která nejenže pobaví, ale rovnou i nabízí funkční případ k vyřešení a nejedná se tedy o parodii kde by vyšetřování hrálo druhé housle. Dále herecké výkony jsou fámózní, Caine a Kingsley v rolích Holmese a Watsona jsou geniální a nezaostává za nimi Jeffrey Jones který si tu střihnul Lestrada. Jedinou tak výtkou může být místy slabší tempo kdy tu dojde na pár lehce hluchých míst, kvůli kterým musím této opravdu příjemné komedii udělit o hvězdičku méně. ()

otík

Moc hezká variace na Watsona jako geniálního detektiva a Sherlocka pouze jako přičumovatele a přihlouplého vykonavatele Watsonových geniálních myšlenek. Kingsley i Caine se ve svých rolích pořádně vyřádili a předvedli vskutku zábavné pátrání po zmizelých originálních stočcích anglických bankovek. A nebyl by to Moriarty, aby v tom neměl prsty. Hudba (a to moc hezká): Henry Mancini ()

filmmovier

Tahle sherlockovská variace je moc fajn. Záměrně neříkám parodiw, protože to není parodie. Je to čistokrevná detektivní komedie, kde si prostě Holmes a Watson vyměnili role. Michael Caine si to střihnul skvěle a výborně hrál i Ben Kingsley jako Watson. Zápletka byla moc fajn a natočené to bylo vkusně a zajímavě. Já se nenudil a opravdu jsem se velmi příjemně zasmál a pobavil, některé hlášky mě opravdu překvapily. Nechyběla ani atmosféra a inspektor Lestrade a obojí bylo moc povedené. Se Sherlockovskou legendou to podle mě zachází opravdu dobře, protože Cainův Holmes opravdu není takový tupan, jak se zpočátku jeví.... Tenhle film mě potěšil všemi svými okolnostmi a já ho vřele doporučuju všem milovníkům i odpůrcům geniálního detektiva. 85%. ()

hanagi

Britská komedie o Sherlocku Holmesovi v exkluzivním obsazení - Michael Caine a Ben Kingsley. Jen tam nějak postrádám ten humor! ()

Ironfood

Nápad, že hlavním mozkem je Watson a Holmes je pouze nastrčená figurka, je pro komedii velice slibný, bohužel se z toho nepodařilo vytěžit tolik, kolik by člověk už vzhledem k slušnému hereckému obsazení čekal. ()

ArdathBay

Příjemná komedie (ne)jen pro milovníky nejslavnějšího detektiva světa. Delikátní britský humor s kvalitními hereckými výkony tvoří další i když velmi odlišný střípek Sherlocka Holmese a neméně důležitého pana e... no... mám to na jazyku... Watsona přece, jak jsem mohl jen zapomenout. P. S. Chybělo mi více humorných situací. ()

Chegi

Skvělá komedie stojící na dvou výrazných pilířích Caine:Kingsley, kterou v českém podání kazí vysloveně špatný dabing. Jinak to ale nemá chybu. Např. skvělá scénka: "Bible... Já mám bibli. Mám ji u postele!" ()

F.W.Colqhoun

Se sherlockovskými adaptacemi se v současnosti trhá pytel, vlastně se trhá od počátků kinematografie; dle statistik se jedná o nejadaptovanější literární postavu vůbec. Mezi vícero-méněro rutinními nebo poplatnými pojetími tedy povedené výstřelky potěší. Film staví na škodolibé premise, že Holmes je herecký trouba a k vyšetřování nenápadně píše notičky geniální doktor Watson. Poněkud jednostranné rozdělení vloh a talentů z původního pojetí je poopraveno - Sherlock má charisma, Watson rozum. Kromě scénáře, který téma hravě a zdatně těží, aniž by zatěžovalo detektivní zápletkou, přispívá k neslušné zábavnosti hlavně ústřední herecké duo. Kingsley je nicméně odsouzený k roli zhrzeného, nudného génia dedukce, takže příležitost zářit dostává především šarmantní pitomec Michaela Cainea. Nactiutrhání legendy je slušná bžunda. Škoda, že na světlo světa nejspíš nikdy nepřijde záměr restartovat Sherlocka Holmese se duem čmuchalů Sachou Baronem Cohenem a Willem Ferrellem. ()

Radim

Film zachraňuje skvělé herecké obsazení a slušné finále. Ale že bych byl nadšený, to ani náhodou. ()

Brejlil

Chytré, vtipné a dokonce i detektivní. A s docela překvapivým zvratem a několika až geniálními fóry (dveře na jevišti). A občas i nějakou dobrou hláškou. Caine a Kingsley jsou skvělí. A rozhodně to není parodie. ()

PhillM.

No tak to je tedy drzost. Vždyť i sám mistr Doyle prohlásil, že Watsona psal tak, aby byl trochu blbý. A zde? Nu, po pár minutách jsem se tedy rozčiloval, ale pak se mi na schodech na Baker Street 221B smekla noha a já jsem za chechotu padal až dolů, k nevyhnutelnému konci. Skutečně vtipná komedie a pro fanoušky nejslavnějšího detektiva v dějinách povinnost. P. S: Lake District exteriéry a hlavně to obsazení to neskutečně povyšují. ()

drankeryth

Tie komedialne prvky vo filme pekne ozivili tento film a obcas som sa aj pristihol pri zasmiati, ked nieco vyslovil dr. Watson proti Sherlockovi Holmesovi, alebo naopak. To bola spravna volba zakomponovat tieto hlasky do dialogov. Skoda, ze ich nebolo prilis moc, co by ma len potesilo. ()