Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Série(2) / Epizody(16)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (7)

Godolkinova univerzita (2023) (S01E01)

Zatiaľ veľmi dobré, takmer všetko, čo by ste od spinoffu The Boys očakávali, hrubosť, humor, násilie a len hlúpe super akcie/následky. Celkovo sa mi prvá epizóda veľmi páčila, tiež sa mi páči, ako sa celá vec s "nimi"....ak nám to bude nútené, tak to aspoň nie je príliš trhané alebo neznesiteľné ako iné seriály. ()

První den (2023) (S01E02)

Neviem, prečo to stále pozerám, nie som fanúšikom teenagerských drám. Ani keď som bol tínedžer, nebol som fanúšikom tínedžerských drám. Cobra Kai je príkladom seriálu, ktorý využíva prvky tínedžerskej drámy, ale dokáže udržať podstatnú časť divákovej pozornosti na akčnejšej dejovej línii okolo dospelých a ich dogy. Tento seriál sa tiež snaží zahrnúť akčnú zápletku podobnú Harrymu Potterovi alebo Stranger Things, ale stále sa zameriava predovšetkým na vzťahy a pocity ľudí. Zdá sa, že táto epizóda sa menej snaží byť šokujúca, ale teraz majú o jeden trik menej. Práve si uvedomujem, aká hlúpa je premisa tejto školy. Je to ako Bradavice pre vyprahnutých narcistov. Takisto mám veľa otázok o tom, ako fungujú schopnosti niektorých z týchto ľudí tesne predtým, ako ma prestane zaujímať, aké sú na ne odpovede. Myslím si, že ich schopnosti fungujú tak, ako scenáristi chcú, aby fungovali podľa toho, ako si to daná situácia vyžaduje. Je tiež ťažké sledovať, ktorá osoba čo robí, pretože na začiatku to akosi rýchlo prefúknu naraz, niečo ako v prvom filme Jednotka samovrahov. ()

#ThinkBrink (2023) (S01E03) odpad!

Táto epizóda je tak zle napísaná, že mi prekáža, ako som sa pri jej sledovaní nestal hlúpejším. Scény boli nezmyselné, nerealistické a jednoducho úplne debilné. Museli by ste mať IQ pod 80, aby ste si mysleli, že to bola dobrá epizóda. Nehovoriac o domýšľavom pátraní, ktoré seriál urobil so zastúpením transsexuálov v epizóde. Táto epizóda bola príliš kazateľská a bolo úplne zjavné, že scenárista mal nejaký program, ktorý sa snažil podsunúť divákom. Scenárista tejto epizódy musí urobiť svetu láskavosť a odísť z tvorby ďalších seriálov alebo filmov, očividne sa na to nehodí. ()

Celá pravda (2023) (S01E04)

Stále súhlasím s tým, že je to solídna 8, ako boli všetky predchádzajúce epizódy a show všeobecne, ale koniec ma nechal poškriabať sa na hlave a premýšľal, či som niečo prehliadol. Určite budem musieť zájsť na YouTube na rozbor epizódy pre streamerov. Mám tiež pocit, že som v tomto seriáli videl až príliš veľa penisov a začína to pôsobiť sexistickým dojmom voči mužom - dúfam, že sa to rýchlo napraví, pretože v takomto vesmíre nie je miesto pre modernú politiku identity - jedným z mojich obľúbených aspektov seriálov, ktoré vychádzajú z univerza The Boys, je to, že sú všetky príjemným ľahkým únikom od absurdity dnešného sveta. Napriek týmto drobným výčitkám seriál stále milujem a netrpezlivo čakám na ďalšie epizódy. ()

Vítej mezi stvůrami (2023) (S01E05)

Dá sa to považovať za výplň 5 epizód prvej série? Mal som pocit, že sa nič nestalo a sme tam, kde sme boli v minulej epizóde. Stále slušná epizóda, ktorá ma zatiaľ baví, ale jednoducho mám pocit, že sa v tejto epizóde nič dôležité nestalo a veľmi to spomalilo tempo. Hlavnými význačnými postavami tejto epizódy boli pre mňa Emma a Cate, pretože to sú jediné postavy, ktoré dostali väčší rozvoj, keďže zvyšok obsadenia nedostal príliš veľa práce. Bolo tam pár odhalení, ale v porovnaní s prvými 4 epizódami to bolo podľa mňa až príliš nezáživné. Taktiež som v tomto dieli nevidel žiadneho Clancyho Browna, čo je vždy škoda (možno sa mýlim). ()

Jumanji (2023) (S01E06)

Táto šou sa zlepšuje každý týždeň, aj keď som zvedavý, ako dlho to môžu udržať. Zámerná slovná hračka. Nasleduje hneď po minulom týždni končí cate rozhodne sa očistiť, ale namiesto toho, aby sa stretli roztomilé okolo táboráku a vyliali ako obvyklé teen angsty klišé show, ona vytiahne ich všetky do svojej mysle a nechá ich vidieť pravdu, celú pravdu a nič než pravdu. A potom to posunie ďalej tým, že všetkých ostatných vyvedie z omylu, v akomsi čudnom ospravedlnení, ale zároveň ich označí za pokrytcov, ktorí ju odsudzujú. Vidíme viac Shettyho pochybných výčinov v práci a to, ako ďaleko je ochotný zájsť. Dobre zahrané hlavnou skupinou, hoci mám pocit, že zatieňujú pravidelné "staršie obsadenie" . Cameo Soldier Boya je inšpiratívne, vtipné a nenecháva absolútne nič na predstavivosť, perfektne podané jensonom acklesom v oveľa krajšom super obleku ako ten bordel, ktorý dostal v 3. sérii ( je to narážka na návrat s4 ?). Je to asi najkratšia epizóda sezóny s dĺžkou 30 minút ( rekapitulácia a titulky zaberú 10 minút ). Takže je natlačená a má málo priestoru na vydýchnutie pre určité emocionálne momenty, ale imo je to prijateľné kvôli časovej tiesni. Úprimne, recenzenti s nižším hodnotením si musia dať hlavu dole. Toto je vesmír Bandy, nie Downton Abbey.. ()

Virus (2023) (S01E07)

Táto epizóda sa začína rýchlo a dostáva sa priamo do deja. Musím povedať, že táto epizóda sa mi páčila najviac z celej série. Prepojenie so širším (The Boys) vesmírom ma núti tešiť sa na finále série a 4. sériu The Boys. Siedma epizóda mala niekoľko epických akčných sekvencií, každá iná ma plne vtiahla do deja a čakal som, čo sa stane ďalej. Postavy tam pokračujú v honbe za odhalením lží a podvodov v lese. Bolo dobré vidieť, že niektoré z ostatných postáv dostali viac času na obrazovke. Celá epizóda bola pôsobivá od začiatku do konca a záver bol nečakaný a nútil ma byť nervózny z toho, čo sa stane. Tento seriál sa mi naozaj páči a viac než sa teším na to, čo príde v ďalšej epizóde. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD