Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Rover

Výtečná předloha W. Goldinga bohužel nebyla zúročena. Přesto velmi zajímavý zážitek, znepokojivý a velmi působivě ukončený. Ukočírovat bandu kluků a dostat z nich nějaké výkony muselo být nesmírně obtížné. HUDBA: Philippe Sarde - nelíbila se mi. ()

Aky

Nepřišlo mi to zase až tak omračující. První polovina je poměrně zdlouhavá a drama, které se rozvíjí v té druhé, se mi zdá spíše chladně vypočítané, než živoucí. Tvůrci se tak úpěnlivě snaží sdělit poslání, které v sobě nese knižní předloha, až, podle mého zdání, víc kalkulují, než tvoří. ()

S.Quentin QUALE

Ostrovní survival, který je neobvyklý a má být taky o to znepokojivější tím, že hlavními hrdiny je banda spratků, no bohužel na mě to teda moc nezapůsobilo, přičemž jakous takous zábavu jsem pocítil až ke konci. Ze sebe doporučuju spíš vypustit. 55% ()

HAL

Na to jak tematicky extrémně zajímavé to je, je film dost prázdný a dějově řídký - knihu jsem nečetl a věřím že toho nabízí dost víc, protože kdybych měl soudit jen podle toho co je ve filmu, tak ji tipnu na tak padesáti-stránkovou povídku. Hlubší zamyšlení nad lidskou civilizací je tu tak povrchně nastíněné a v takových zlomcích, že většinu času je Hookův film prostě jen zábavným robinsonovským dobrodružstvím party kluků na ostrově, kde se toho většinou vlastně moc zajímavého neděje, a když se příběh konečně začne zvrhávat do dětského Ramba, tak to skončí. 7/10 ()

pornogrind

Ocitáme se na opuštěným ostrově(nádherná panenská příroda).  kde ztroskotá skupinka dětí. Vzniklé situace a podmínky je rázem donutí aby se začali chovat co nejvíc jako dospělí. Vše se postupně začne zvrhávat a rozdělují se na dva tábory. Od dospělých( z lidské povahy) si berou snad jen to nejhorší a postupem času se začnou měnit v divochy. Přiznávám se, že jsem od filmu čekal asi něco víc nebo možná trochu jiný zpracování. Trošku svižnější a záživnější byla až poslední půlhodinka. ()

Frajer42

Očekával jsem nějaký dobrodružně-naučný snímek o mouchách a jiném hmyzu a dostal jsem příběh o střetu nezkušenosti s přírodou. Vše je hrůzostrašně zahráno a český dabing je téměř neposlouchatelný. Někde v pozadí vykukuje děj, který šeptá cosy o souvislostech s běžným lidským životem a chováním. Bohužel je vše šeptáno tak potichu a bez veškerých emocí, přičemž filmu na kráse nepřidaly ani herecké výkony, dá-li se o herectví vůbec hovořit, ba dokonce psát. Celkově u mě doma vyvolal film pouze nefalšovanou nudu. A nemám ve zvyku hodnotit nudu nějak vysoce. 1* ()

boshke

Ne. Nelíbila se knížka a ze špatné (alespoň z mého úhlu pohledu) knižní předlohy asi ani nemohlo vzniknout nic dobrého. Celý příběh mně přišel zbytečně přitažený za vlasy a nemohu se připojit k většině, která ho hodnotí kladně s tím, že takhle mimo civilisaci dopadneme všichni. Že se, kor děti, nechají zlákat hrou na lovce, hopkáním kolem ohně, zapichováním prasat a koupáním místo toho, aby se chovali zodpovědně a třebas udržovali oheň, to jsem ještě bral. Ale to, že se mezi sebou zapichují a rozjebávají si hlavy kusy skály, to už jsem odmítal akceptovat. Jaká knížka, takový film... 30% ()

Mariin

Totálně ateistický, depresivní příběh o mladých lidech, kteří z "humanistické" civilizace sklouznou k divošství. Určitě stojí za zhlédnutí, neb jde o dílo sociologicko-filozofické, které vede k zamyšlení nad tím, jaký ten život na Zemi a ohled na druhé mají vlastně smysl?. ---- Varování: Český dabing je strašný!!! ()

Trajektt

Už to tady bylo milionkrát. Přesně tak, takových příběhů ve kterých někdo ztroskotá na pustém ostrově a my sledujeme jeho nebo většinou jejich boj o přežití a zajištění základních potřeb nutných k životu tu bylo mnoho a ještě mnoho bude, protože je to vděčné téma a lidi to zajímá, když je někdo v úzkých neřkuli na dně, celkově řečeno když je na tom někdo hůř než oni, tak to vždycky potěší, co si budeme povídat, hned nás to zahřeje u srdce, že nejsem na jeho či jejich místech a válím se pěkně v teple domova a nemusím se starat o nějakej oheň či jiné základní priority lidského života. Ať už to byl legendární Robinson Crusoe, Tajuplný ostrov, Dva roky prázdnin či v neposlední řadě americký seriál Ztraceni (2004), tak jsme vždy viděli napínavé příběhy hlavních postav těchto filmových počinů. V tomto filmovém zpracování úspěšného prvního románu od anglického spisovatele Williama Goldinga se stejnojmenným názvem si můžeme všimnout, že se liší ve velkém množství detailů narozdíl od knižní předlohy. Pro příklad připomenu vynechání přestřelky letounů nad ostrovem a následující minipříběh anebo také rozhovor chlapců u ohně, kde se baví o seriálu Alf (1986), který vznikl až v druhé polovině osmdesátých let zato tato kniha vyšla jich v letech padesátých. Ale to jsou jen detaily. Koncept a hlavně poselství tohoto příběhu zůstal stejný a to je důležité a výběr dětských herců byl taktéž uspokojivý i když jsem většinu z nich neznal, tak své postavy zahráli poměrně reálně, že se jim to dalo i uvěřil. Důležité je, že z počáteční dětské euforie chlapců, kteří byli šťastni, že nemusí poslouchat žádné dospělácké kecy a rady, co smí a co nesmí se po vniřních neshodách rozdělili na dvě skupiny, v nichž v první skupině zavládl rozum, empatie a celkově smysl pro spravedlnost a sociální cítění, zato v druhé skupině zavládla touha po svobodě a lovecké vášni a poslouchání jednoho vyvoleného, který rozkazuje a trestá. To, co se stane posléze je jen důkazem toho, že každý člověk má v sobě zakodované skryté zlo, které může kdykoliv vylézt na povrch přesně jako to vidíme v tomto snímku. Za mě musím dát po zralé úvaze zasloužených 90%. ()

nascendi

Knižnú predlohu som nečítal a nevidel som tiež predchádzajúcu verziu. To vysvetľuje a odôvodňuje tri hviezdičky. Inak by boli určite iba dve. Myšlienka je zrejmá, vykladači diela mali široké pole pôsobnosti. Problém vidím v tom, že keď sa myšlienky z knihy nešikovne pretransformujú do filmu, výsledok je nevierohodný, myšlienku predlohy potláčajúci. Otázkou, ktorú neviem zodpovedať je aj to, či zmeny oproti predlohe skvalitnili film. Napriek mnohým nezodpovedaným otázkam však nemám veľkú chuť zahĺbiť sa do Goldingovho diela. ()

FrodoF

Moc dobré, zachovává si to atmosféru knížky, dokonce ve filmu nechali i ty brutality, což jsem nečekal. Jsme spokojen, ale kniha je samozřejmě kniha. ()

dopitak

Možná o něco lepší než původní verze z roku 1963. Jeden z mála filmů, kde barevný materiál pozitivně ovlivní výsledek. Ve filmu nenajdete žádné zbytečně vložené záběry smějících se chlapců,a je proto lepší. Některé detaily jsou tu sice zpracovány jinak, modernější doba se projevuje i modernějšími nástroji (vrtulník), nečekám však ani tady příliš velký odklon od knižní předlohy. Velmi známý, a velmi tvrdý příběh, solidní alegorie na lidskou krutost a egoismus, které je v nás odjakživa. ()

Chrustyn

Dobrodružný a v mnoha ohledech překvapivě odvážný a drsný snímek o mladících, kteří ztroskotají na pustém ostrově, kde nejdříve drží pospolu a poté se rozdělí na dva nesmiřitelné tábory. ()

Arsenal83

Film pre mňa dobrý ako cigánovi inzeráty s pracovnými ponukami. Škôlkarské hry ma nikdy nezaujímali nech sa už tvária akokoľvek dospelo. Možno by som viac prijal, ak by podobný príbeh dali s dospelými. A najlepšie oboch pohlaví. ()

heyda

Docela dost mě zajímalo, o čem to asi bude, když je tento film (a knížka) brán jako motiv pro vznik a natáčení nejúspěšnější soutěžní show na světě SURVIVOR. Začátek byl vcelku sympatický, parta chlapců ztroskotala na ostrově a chlapci se bez problému kámošili, chodili na dřevo, drželi hlídku u ohně atd.. Jenže rozpor mezi 2 nejvyšími autoritami vedl ke vzniku dvou kmenů a docela zřejmému rozdělení na Heroes vs Villains. To nejzajímavější přišlo však záhy, kdy autorita kladná postupně přicházela o své členy, ti totiž začali přecházet na stranu zla a nezdráhali se žádných krutostí. To vše vyvrcholilo v momentě, kdy zbyli v tom dobrém kmeni pouze 2 nejhodnější a nejrozumnější členové, kteří byli druhým značně početnějším kmene šikanováni, utlačováni a nakonec ... ´´neprozradím´´. Vzhledem k tomu, že dobro v tomto filmu rozhodně nevítězí a dějově je to trochu děravé (viz, kde skončil ten dospělák), tak nemůžu jít na maximum, ale byl to drsnej film, kterej jen potvrzuje, jak jsou lidi snadno zmanipulovatelní a v atypických podmínkách se nebojí zabíjet i své kamarády. 75% ()

Flego

Detskí stroskotanci na pustom ostrove prebúdzajú najskrytejších démonov ľudskej duše do absurdného boja o moc a nadvládu. ()

Jinny

Film kvalitní, ale strašně brutální. Aby bylo jasno, nijak nevítám, když se postava šetří jenom proto, že je dítě. Ale TOHLE? ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)