Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

tomeek

Klasicky výborná práce s odkazy a citacemi, konec je napínavý jak prase a ty slepičky hrají líp než kdejaká "hvězda". Aardman je plastelínový Pixar. ()

panMartin

Velmi povedené. Zábavné, veselé a okouzlující ! Slepice jsou z plastelíny, což se ve filmu jeví jako zajimavý kreativní a originální prvek. Scénář byl skvělý, velice pěkně propracovaný, tak, že pobaví i dospělého, ale nadruhou stranu film pochopí i malé děti, pro které byl film původně udělán samozdřejmě. Super animák s propracovaným dějem, a s časnými vtipnými hláškami. ()

fantoci

Jak se žije slepicím? Někdy velmi krutě, a tak není divu, že se snaží všemožnými prostředky uniknout jisté smrti, kdy by skončily jako náplň do koláče Bohužel žádný z důmyslných nápadů nevychází, takže jejich jedinou nadějí je kohout, který je naučí létat, což u tlustých a nemotorných ( ale hrozně milých ) slepic není nic jednoduchého ()

wader

Já vám nevím. I větší ptákoviny hodnotím více. Navzdory tomu, že "úlet" je z r. 2000, skoro 10 let jsem o něm jen slyšel a četl a až teď na začátku roku 2010 jsem si plný očekávání splnil přání vidět tenhle legendární animák. A bohužel jsem byl zklamán. Popravdě, já se směju kde čemu, ale tady jsem opravdu mnoho humoru nenašel. A kromě závěrečné části s plánem postavit "Mašinu" to bylo hodně nudné... To je vůbec nejhorší co se vám u filmu může stát: ode všech slyšíte jak je to skvělé a mimořádné atp., a když se na to pak díváte, říkate si jestli jste opravdu tak omezení, nebo jestli je to opravdová blbost.... Bohužel. ()

filmmovier

Hromada vtipů, úžasná plastelínová animace a strašně průměrný příběh. Velmi povedený úlet který zaujal a pobavil. Geniální, ale škoda, že to nedá na plný počet. Slepice jsou prostě hrozně vtipné a ty farmáři byli taky docela v pohodě. Originální dabing povedený. ()

chelseaman22

Tohle prostě NEMÁ chybu a v určitých mezích ani konkurenci. Lze jen těžko pochopit, že dva téměř slepé výstřely do tmy (Jak vycvičit draka a Na vlásku) mají tak obludně vysoké hodnocení. Přitom Chicken Run má CO nabídnout snad každému. Primárním GENIÁLNÍM počinem je účast Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella. Duo profláklé ze Shreka natrhne prdel svou nevtíravou, leč údernou hudbou. Více Slepičích úletů! 92% ()

Faramir

Film podle mého názoru odkazuje na všechny lágry, nejen ty německé pro spojenecké vojáky. Hodí se k němu i jeden starý vtip: V Mikulově (nebo Aši) spolu vyjdou otec se synem na kopec, pohlednou na jih (nebo západ) a syn se ptá: "Tati, kdo je za tím ostnatým drátem?" a otec na to smutně: "No přece my, synku, přece my." https://www.youtube.com/watch?v=oUDCbOVmSdU ()

Lachtaan

Pro malého milovníka ryze dětských animáků, vychovaného zprvu pouze na naší tuzemské tvorbě, pro mě byl na poprvé tenhle britský snímek poměrně šokem. Dodnes si ale mohu vzpomenout, jak mě děsivá výroba zdejších záporáků děsila i ve snech. Paradoxně tento faktor ale ze Slepičího úletu a celé anglické poměrně ojedinělé animační tvorby dělá raritu, kterou já oceňuji a rád se k ní čas od času vracím. ()

July

Báječný film, parafrázující více slavných snímků (vedle Velkého útěku i Indiana Jonese - scéna s kloboukem...). Těmhle slepicím prostě musíte fandit! ()

anli

Nick Park je skutecne skvely animator a v tomhle filmu to rozjizdi naplno.Jeho animovana plastelina je uzasna,vtipna a zabavna.K tomu skvele napsany pribeh,ktery mistrovsky paroduje kde co.A tresnickou na dortu je skvely dabing-Mel Gibson s Mirandou Richardson nemaji chybu.Paradni a velmi zabavny animak,kde se clovek dozvi spousta veci o slepicich.A pri tom se kralovsky pobavi.U me jasnych 90%. ()

lennyd

Ginger má velký sen, Už nebýt celý den zavřená na farmě a dělat to, co se od ní očekává - ale žít plnohodnotný život někde daleko, kde svítí sluníčko, je zelená tráva a nikdo po ní nechce aby nadále snášela vejce. Vejce? Asi jsem měl říct, že Ginger je slepice a žije na Tweedyho slepičí farmě, odkud se, den za dnem snaží i se svými kolegyněmi uprchnout. Ale smělé plány většinou nevycházejí, a až příchod nového kohouta, Rockyho, může pomoci. Ale musí si pospíšit, neboť paní Tweedyová má nový plán - začít vyrábět slepičí koláče. A z čeho se vyrábí slepičí koláče? ... Slepičí úlet je jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let - a zaručuji, že se budou bavit nejen ti nejmenší (slepičky jsou krásně vyanimované) tak i ti největší (spousta narážek a vtipů, obraz lidské společnosti). I samotný příběh má co nabídnout, přes kapku napětí, kapku romantiky ale hlavně spoustu humoru. Čím ale film bezkonkurenčně vede je hudba - Harry Gregson-Williams a John Powell ze sebe vydali to nejlepší, a Building the Crate patří právem k mým nejoblíbenějším soundtrackovým písním.. ()

geklon

Pamatuji se jak v dobách mého středoškolské revolty, jsme s kamarádem Kikou trávily volný čas pokuřovaním látek obsahující tetrohydrokanabinoly a to nás často omezovalo ve výběru volnočasové aktvity na vypujčení kazety či dévédé v nedaleké videopujčovně. I přez počáteční nevoli spolusledovatele, jsem za společné náklady jsem zapujčil, možná i z důvodu lehkého ovlivnění úsudku už zmiňovanou látkou, slepičí úlet. Díkybohu.........naprosto fatální zábava na kterou společně může koukat parta nekovečních výrůstků, tak celá rodina včetně malých, velkých starých, laktoveganů i dělníků masokombinátů.Od začátku do závěrečných titulků jízda, která Vás ani na nchvíly neponechá ve spárech nezájmu, skvělé vedklejší role, myšáci co by veksláci jsou naprosto unikátní. Mě osobně baví víc než Wallace a Gromit a i Spláchnutej.........už se moc těším na piráty, kteří budou od stejného produkčního týmu ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí