Rocky62

Smutné citové drama pro melancholiky se zajímavou myšlenkou, ale s hlemýždím tempem, díky kterému kompletně spadá do čistého průměru. Dámské představenstvo je sympatické, obzvlášť Kirsten Dunst je k nakousnutí, ale celkové pojetí příběhu, včetně jednání dívek jej činí trochu zvláštním. Hudební složka je ovšem znamenitá a v některých pasážích lehce přidává na podmanivosti. Možná to chce vidět víckrát, možná je tento film jen pro určitou skupinu diváků, nevím. Faktem přesto je, že v případě Sofie Coppolové rozhodně nepadá jablko daleko od stromu. ()

FrodoF

Hodně dobrý debut hrozné herečky, ale výborné režisérky, která rozhodně nezůstane ve stínu svého otce. Smrt panen je totiž skvěle zahraný, napsaný i natočený film. Jsou v něm sice trochu mezery (není vlastně nijak vysvětlené proč rodiče své dcery takto terorizují), ale většinou jsou to jenom maličkosti. Nejsou to sice úplně čisté 4*, ale celkové atmosféra filmu mě natolik dostala. že nemůžu dát méně. ()

Chrustyn

Celovečerní debut dcery "kmotra" Coppoly je už od pohledu typická ženská záležitost. Hlavní part zde mají ženy (nebo spíše dívky) a jejich problémy s dospíváním. Pět sester by si rádo užívalo života, rády by randili ale jejich rodiče to neschvalují a když se vše dostane do fáze, kdy rodiče dají dívkám přísný zákaz vše skončí tragédií, která má hodně společného s temným tajemstvím, které tato rodina dlouhou dobu skrývala. Na to, že se týká o debut poradila si s ním Sofia velice dobře a prokázala svůj talent práce s herci, který dovedla k dokonalosti o 4 roky později ve "Ztraceno v překladu". Zde se zatím jen učila a tudíž se žádný zázrak nekonal, což se na výsledné kvalitě podepsalo. Stojí to za vidění ale nedokáže to nějak výrazně zaujmout nebo dokonce strhnout. ()

dopitak

Depresivní, smutný film. Ale výborný. Ty veselejší pasáže jsou skutečně moc pěkně natočené (ples) a já marně vzpomínám, jestli jsem někdy viděl sympatičtější film z amerického středoškolského prostředí (tzn. míň otravnější). Hudební lahůdka. Kirsten Dunst nikdy nebyla víc sexy. Sofia Coppola vás donutí nenávidět sekty a jste-li ateistou, zase o trochu víc opovrhovat (nebo litovat?) věřícími. ()

classic

Priznám sa, že ma dcéra renomovaného režiséra Francisa Forda Coppolu, Sofia, bohvieako neinteresuje, ale považujem ju za talentovanú režisérku, so sľubnou budúcnosťou. Na mušku si vzala pätoro sestier, ktorých životné etapy skončia tragicky. Lux, Mary, Cecilia, Therese a Bonnie Lisbonové sú pokrvne príbuzné, od 13. rokov, do 17. rokov. Obklopujú ich všelijakí mladí, extrémne vzrušení ( bodaj by aj neboli, keď sa zatiaľ len prizerajú na pekné blondínky ) chlapci z okolia, ktorí budú súčasťou poľutovania hodných udalostí, ktoré nimi otrasú. Najmladšia z nich, trinásť ročná Cecilia, ako prvá, dobrovoľne ukončí svoju pozemskú existenciu. Odteraz je už len otázkou času, kedy tak zvolia ostatné sestry, a ako, a kedy ? Všetko speje do zdrveného finále, keď už nepomôže ani len svätená voda, ba ani miestny krásavec Trip Fontaine. Pozoruhodný snímok, s vtedy populárnou Kirsten Dunst, ktorá ma až tak moc neohúrila, ale snaží sa, ako vládze. Neviem, či by som mal opätovnú náladu zhliadnuť snímok ? Pochybujem. ()

mat.ilda

Zachytit neuchopitelné a přesto dál tápat ve tmách - dokonale propojeno - a výsledkem je okouzlující film, kde tajemný svět Lisbonovic děvčat - plný náznaků a dohadů, prchavých záblesků blond vlasů, nesmělých pohledů i výmluvných úsměvů v domě plném holčičích nezbytností - je tolik přitažlivý pro partu zasněných chlapců, jejichž pohled na dívčí svět je natočen mužským vnímáním z ženského úhlu, což se zdá být nejsilnější zbraní snímku. Samozřejmě se neodbytně vtírá otázka PROČ?, která má zrovna tolik odpovědí, kolik může být důvodů vedoucích k tragédii - od bigotní matky, tlaku společnosti, izolace od vrstevníků a rodinné zátěže až k hormonálním změnám u již tak citlivých bytostí, podporujících se navzájem v nevratném skutku... nebo možná od každého něco. Nemalou zásluhu na celkové atmosféře má výběr herců, pro mě nečekaně příjemní Kirsten a Josh, i málem nepoznaná K. Turnerová. ()

sharky

Vizuálně naprosto úžasně natočená smrtící nuda, pěkný obal film s prázdným obsahem nezachrání. A ten hrozný konec... ()

Flego

Celé spracovanie - nežné poetické obrazy dievčat, vynikajúci výber hudby je na veľmi dobrej úrovni, ale otázkou je, prečo sa to všetko dialo. Kde zostal motív ? Takto sme len svedkami rozprávania o osudoch jednej rodiny kde nás záver vráti na začiatok. ()

Jinny

Sofia je šikovná a některé scény je velice pravdivé, ale na druhou stranu nemusím filmy, které obviňují společnost (nebo koho vlastně). Proč se děj točí okolo dvou sester, když je jich pět? ()

Kailo

Pětice potencionálních lesbických sester žije tyranizovaný život, který jim způsobuje jejich macecha. Nakonec, se pod psychickým náporem postupně zabijí a my se dozvíme kruté zjištění... ***SPOILER*** Jedna z nich panna nebyla!!! 85% ()

hansel97

Tak do tohohle filmu jsem se nejspíš zamiloval na první pohled. Nádherná atmosféra jako ze snu a ani mi tolik nevadilo, že film vlastně ani moc otázek nezodpověděl, protože to dodává na mysterióznosti nejen sestrám Lisbonovým, ale i samotnému snímku. Asi by bylo fajn, kdyby nám Sofia naservírovala, proč to děvčata udělala, ale takhle si to zase může každý vyložit sám, tak jak se mu to líbí. Velmi realistické a jeden z nejlepších filmů o teenagerské generaci, jaký jsem viděl. ()

Janek

je to trochu rozpačité, nicméně působivé - na čisto ohodnotím až na podruhé shlednutí (Hartnett měl škvíru mezi zuby, což mě překvapilo :)) ()

ad-k

Po prvním pokušení byla pro mě Smrt panen "jen" druhá příčka ve tvorbě Sofie Coppolové, jasně čtyřhvězdičková záležitost. A dnes po několikerém shlédnutí, kdy přestal jsem počet "vidění" počítat ihned po 5 domácích projekcích? Jeden z mých nejosobnějších filmů, který mne opravdu mimořádně zasáhnul do slabiny mé horní poloviny těla (jak občas říkávám svému srdci...). Miluju tu všudypřítomnou snivou atmosféru, polarickou depresivitu, dívčí tajemství, miluju i to nevinné, čisté a barvami podzimu i jara hýřící. Smrt panen je mi blízká. Ať už kvůli scénám typu večírek, kde skladba 10cc - I´m not in love vytváří vskutku neopakovatelné pocity, nebo třeba vzájemnému pouštění desek do telefonu. Ať už kvůli citlivé režii, která dokáže překvapovat a zároveň si držet po celou dobu svůj osobitý styl nebo díky knižní předloze, která nabídla námět s opravdu filmovým potenciálem (za volbu Sofii tleskám). I herecky jsem nadchnut, Kirsten Dunst zahrála výtečně a víceméně i její sestry byly skvělé (a spousta dalších). I když je Smrt panen daleko méně realistická a více v rovině představy a tajemna než např. druhý snímek Sofie Ztraceno v překladu, patří toto dílo mezi mé nejintenzivnější nejen romantikou zabarvené prožitky. Je to pro mě i cennější v důsledku, že napoprvé jsem Smrt panen tak neprožíval. A také protože: "I´m teenager and I have a problems..." 90% ()

Sofia

Opravdu zvláštní příběh. Kirsten Dunst byla úžasná, stejně jako můj kočičák Josh Hartnett a neméně dobrá strašlivá matka Kathleen Turner. Nejvíc mi utkvěla v paměti věta hned ze začátku - "Nechápu, jak ty dva mohli stvořit pět tak krásných stvoření." Soundtrack od AIR film výborně doplňuje. Sofia Coppola má nos na zajímavé scénáře a už se těším na její další film. ()

ARI50

Čekal jsem od námětu hodně ale dostal sem co? totálně nic úplně bez dechu zajímavosti nebo chvilky překvapení, prostě se mi to nelíbilo v ničem. ()

Shaqualyck

Některé květiny uvadnou dřív, než si k nim stačíme přivonět. A to i přesto, že je starostlivý zahradník opatrně ukryl do pozlaceného skleníku, který navíc obehnal vysokou zdí. Ve snaze uchránit tak jejich neposkvrněnost již ale pranic nevnímal, že nejedna křehká a úzkostlivě opečovávaná lilie by možná raději rostla na louce jako divoká kopretina. Láska těch nejbližších může být někdy stejně krásná jako zhoubná a rodinný kruh bezpečí se pod tíhou okolností může rázem změnit v čistoskvoucí vyvoněnou oprátku... Vynikající debut, Keep On "MOVIEn" Sofia. ()