Sklouzněte do pitevny a nakoukněte do smrtících záznamů nejlepšího současného mistra hororu - režiséra Johna Carpentera - a vychutnejte si jeho tři morbidní krvavé povídky. Robert Carradine a David Naughton rozpumpují vysokooktanový horor, jakmile se ďábelský masový zabiják vrhá na svou obět - BENZÍNOVÁ PUMPA. Stacy Keach, Deborah Harry a rocková superhvězda Sheena Easton dostávají kapky v tomto nejen vlasy, ale i žaludky zvedajícím příběhu - VLASY. Poslední příběh bere do svých rukou hostující režisér Tobe Hooper a posílá Marka Hamilla a Twiggy, aby se podívali nadpřirozenému krvavému zlu na zoubek - OKO. Takže se pořádně zapněte do svého pytle a rozklepejte se hrůzou spolu s Johnem Carpenterem v tomto šokujícím festivalu hrůzy, po kterém budete chtít více a více. (oficiální text distributora)

corpsy

John Carpenter, sa snaží čoby akýsi Cryptkeeper upútať našu pozornosť. Ale už len jeho úvodné entrée dáva najavo, že kvalitatívne budeme niekde inde, ako sme u neho zvyklí. Mohlo ísť o celkom dobrú antológiu v tradíciách spoločnosti Amicus, či amerických CREEPSHOW. Tu však to všetko narazilo na benevolentnosť vrcholových tvorcov žánru ( Carpenter, Hooper ), ktorý si mysleli, že iba ich mená budú stačiť na prilákanie publika. Aká chyba. ()

Astaroth12

Carpenter aj Hooper to vedeli roztočiť a keď sa už spojili, tak si prizvali k tomuto počinu úžasných hercov, ktorí sa svojích rolí chopili s noblesou.  Hneď od začiatku to malo svoje grády i temnú linku a milý rozprávač John sa nápadne podobal na Crypt Keepera a aj celý tento film sa niesol v duchu Príbehov zo záhrobia .Ale John to vzal neskutočne zábavne a bolo vidieť, že si túto rolu veľmi užíva. Prvá poviedka mňa samotného zaujala hlavne kvôli účinkovaniu Sama Raimiho, nie kvôli tomu, že by nikde inde nehral, ale kvôli tomu, že už ako sa objavil v poviedke, tak bol mŕtvy. Áno to je ten pán, čo vypadol zo skrine , ale zahral to s pokojným mŕtvolným výrazom. A poviedka bola slušne temná a psycho nadupaná. Druhá poviedka zaujala asi iba ukážkovo hrajúcim Stacy Keachom, lebo on tam dával vysokú prídavnú hodnotu, ale samotná poviedka bola slabá, chybalo napätie i zaujímavý spád. Tretia poviedka mala slušne spravovanie a tie flashbacky boli mrazivé a na úrovni. A ťahali ju tiež bravúrne hrajúci herci. Tu sa naozaj stretli legendy tohto žánru a bolo to na filme aj vidieť. Silné 4*. ()

hous.enka

Povidkovy film, ktery dela cest svemu zanru. Na nic si nehraje, podava divakovi hororove becko (neplest s peckem :D) a funguje. V kazde ze tri povidek je zastoupen jeden z hororovych zanru: vrazdici maniak, nebezpecna "vec" (pripomnelo mi to jeden carodejnicky special Simpsnu, kde Homerovi doktor Dlaha implantuje paruku :D) nebo klasika asijskych hororu. Plus skvela role hlidace v marnici. A Twiggy v roli Cathy v Oku? Vubec obsazeni se dost povedlo. ()

ledzepfan

Taková příjemná blbinka, která působí jako, že Carpenter dostal nějaké peníze a volnou ruku a tak přizval bandu horrorkámošů a spíchli tuhle sympatickou jednohubku... Všechny tři povídky jsou svým oldschoolovým způsobem zábavné, obsazení je nabušené a všechno odsejpá hezky svižně.... Na prdel jsem si z toho nesednul a asi si to už nepustím, ale fakticky proti tomu nemůžu říct skoro nic. ()

Sandiego

Koukatelná trojice povídek z nichž ani jedna nemá tendenci uvíznout člověku v hlavě, alespoň ty Vlasy byly správně ujetý. ()

topi

Tři výborné povídky v režii ostřílených tvůrců Johna Carpentera a Tobe Hoopera. Povídky uvádí sám John Carpenter jako mtvola v márnici a o zábavu je postaráno. Každá povídka má svoji atmosféru a celkově působí jako velmi dobře zpracovaný povídkový film. V malinkých miniroličkách se představí známé tváře z hororové branže jako jsou - Greg Nicottero, Sam Raimi, Wes Craven nebo Tobe Hooper. Škoda, že nakonec nevznikl seriál, jak bylo původně plánováno. ()

AlistairMir

No teda od Johna jsem čekal více, ale křivdil bych, kdybych neuznal, že Benzínová pumpa je zábavná povídky a dokáže napnout. Za to Vlasy a Oko tak to teda za mě ne. Vlasy mě docela nudily a chtělo by to ostříhat a na Oko se dalo mrknout, ale že bych měl nutkání koukat na to znova to opravdu ne. Jinak John jako zřízenec v pitevně to byla celkem slušná zábava a dokázal děsit víc než povídka vlasy (alespoň mě) . Čistej průměr díky kterýmu vím, že benzínky jsou nebezpečné, když mi vypadaj vlasy, chce to paruku a cizí očko do hlavičky nenašroubuju ani za zlaté prasátko. ()

Eldrick

John Carpenter uvádí jako zřízenec pitevny 3 povídky, z nichž si první 2 sám režíroval. První na benzínce s krásně tvarovanou Alex Datcher je taková klasická Carpenterovka, která připomene Halloween nejen odkazem na Haddonfield. Druhá s vlasama je spíš taková komediálního rázu. Ale zato třetí s okem připomene ujeté kořeny Tobeho Hoopera v čele s nebývale psychopatickým Markem Hamillem, kterého jsem nepoznával. A na závěr epitaf s Carpenterem a jeho postavou. Příjemný závan minulosti. ()

Mefistofelle

Body Bags by mohly být jako typický příklad uvedeny ve slovníku pod heslem "béčko":). Nemusí se o toho kdovíjak přemýšlet, protože příběhy jsou ve všech třech případech až kouzelně jednoduché (a přesto ne hloupé), což bylo přesně to, co jsem od toho chtěla. Příběh první je hodně slušný a podle mě nejlepší. Atmosféra je parádní... kdo by byl řekl, že obyčejná benzínka může být takhle strašidelná. Příběh druhý se mi sice líbil o něco méně a měl trochu dlouhý úvod, ale závěr to značně vylepšil. A třetí příběh od Toba Hoopera? Oproti Carpenterovi je zde vidět určitý rozdíl, je to mnohem temnější, méně hravé, ale pořád dobré. Avšak největší sranda byla sledovat samotného Carpenetera v roli koronera, který na pitevně jednotlivé příběhy uvádí:). ()

MrPierc

Tři strašidelné povídky a i když zavání béčkovým vzhledem, jsou napínavé a někdy velmi vtipné. Líbíly se mi všechny tři a dlouho jsem se tak jemně nebál. Dokonale vyvážené, lehce morbidní a nadčasové. Příběhy jsou sice povědomé a takové laciné, ale jsou dobře načasované, obsazené a s nevšedními konci. I když je jasné, že to je jen fikce, tak jsem do toho lehce ponořil a uvěřil. Povídkové filmy mají výhodu, že je neubíjí délka a 30 minut pro každou zápletku je akorát. Nebyla zde zbytečná brutalita dnešní doby. Škoda, že toho nenatočil John Carpenter víc. Bylo cítit, že si to užíval a tu náladu přenesl i do toho televizního filmu. Vypravěčský konec s Carpenterem je nečekaný i vtipný zároveň! ()

cariada

Slušné pěkné povídky, které mají stopáž tak akorát, díky čemuž jsou koukatelné s pěknou atmosférou, je vidět že Carpenter se nezapře. Hlavně povídka Vlasy je dobrá, ale i ostatní. ()

C0r0ner

Carpenter v roli praštěného patologa super, ale jinak moc není o co stát. Ty povídky sice měly potenciál, ale zpracování mi přišlo hodně odfláknuté a tím pádem nezajímavé. Asi se na tom podepsal rok vzniku, ale prostě mě to nebavilo, i když Oko mělo pár slušných scén, 35% ()

destroy83

Tobe Hooper s Johnem Carpenterem vyvrhli na světlo světa v poměru 1:2 trojici povídek ve kvalitním televizním počinu BODY BAGS. V první povídce přivádí Carpenter diváka na čerpací stanici kdesi na samotě společně s novou pracovnicí, která právě přebírá noční směnu a věřte, že si bude přát, aby tuhle práci nikdy nevzala. Krátká, ale úderná vyvražďovačka s dostatečným množstvím krve a napětí – pro mě nejlepší povídka. V prostředním příběhu Carpenter nabízí divákovi příběh o plešatícím playboyovi, který tolik touží po hustém vlasovém porostu, až se odhodlá k návštěvě speciální kliniky. Zázračná léčba plešatosti však nezůstává zdaleka bez vedlejších účinků. Poměrně dobrý příběh se slušnými efekty, který ovšem kvalit první povídky zdaleka nedosahuje – pro mě nejslabší kousek z celého triptychu. Třetí povídku má na svědomí Tobe Hooper a líčí v ní osud baseballového hráče, který po nehodě podstoupí experimentální transplantaci oka, což mu život sice změní, ale bohužel rapidně k horšímu. Hooper vytváří v příběhu velmi dobrou atmosféru, kterou opepřuje troškou krve a pořádnou dávkou mysteriózna. Hooperův příběh se kvalitou drží těsně za první Carpenterovou povídkou. Celý triptych spojuje John Carpenter jako zřízenec pitevny a mezi pytli s mrtvolami velmi stylově uvádí jednotlivé povídky. To ovšem není jediný bonus celého dílka. Další perličkou je herecká účast zvučných jmen v jednotlivých povídkách jako jsou Wes Craven, Sam Raimi, Roger Corman, Tobe Hooper a samozřejmě i John Carpenter. Výsledný dojem je velmi zábavný, řemeslně dobře zvládnutý televizní triptych, který zajisté potěší každého fanouška hororové tvorby – mě potěšil na čtyři hvězdy. ()

majo25

Kvalitné 3 kúsky, ktoré nám predkladá hororový znalec - John Carpenter, mimochodom vo fajnových čiernohumorných predeloch. Jednoznačne najlepšia je tretia poviedka - Oko, v ktorej sa nám dostáva poriadna porcia hororovej zápletky a kvalitných masiek. Prvé 2 poviedky - Čerpaca stanica a Vlasy - sú iba priemerné. Prvá nie je ani scifi, ani horor, iba taký ľahký triler. Druhá má tiež ďaleko do hororu, ale potešili aspoň charizmatickí Keach a Warner. Za prvé 2 poviedky 3 hviezdy, za poslednú poviedku a predely s Carpenterom 5 hviezd. ()

okkac

Tří povídkový film od Carpiho a Hoopera, kdy nás na úvod, závěr a mezi povídkami provází skvělý Carpenter osobně, jako trochu vyšinutý zřízenec márnice. Přestože rok výroby je 1993, film dokonale spadá do atmosféry 80. let a hodně připomene jiný povídkový film a to Creepshow od Romera nebo Two Evil Eyes taktéž od Romera a Argenta. The Gas Station: Noční směna na benzínce musí být pěkná nuda, ale ne když kolem se pohybuje nebezpečný vrah. Hutná atmosféra tvořená syntezátory a čekání na nějaký nadpřirozený prvek, ale ono to bylo nakonec ukotvené v realitě. 4/5 Hair: Taková spíše úsměvná povídka s obživlými vlasy. Nic hororového. 3/5. The Eye: Psycho povídka od Hoopera, kdy Luke Skywalker vidí po transplantaci oka né moc pěkné věci. 4/5. ()

PeterNet

Bál jsem se, takže účel to splnilo. Opravdu vinikající atmosféra ve třech různorodých příbězích. Nebudu prozrazovat o čem tyto příběhy byly, neboť vám nechci zkazit překvapení. Kdo miluje horrory tak jako já, musí to vidět. Musí. ()

Mr.Bulanek

Carpenter jako uvaděč povídek a strážce pitevny je dokonalý. Hranice kvalit příběhů je tenká asi jako vlas. Povídky pohladí jak oko diváka tak i duši. ()

TO

3 morbidní povídky v jednom filmu, takže něco jako Příběhy ze záhrobí, Neuvěřitelné příběhy, Příběhy z temnot, Zóna soumraku, Creepshow nebo Kočičí oko. První příběh je drobná vyvražďovačka nepostrádající atmosféru a další dva jsou zajímavé story nepostrádající vtipnou pointu. Tyto tři historky vypoví zřízenec pitevny o svých zákaznicích dřív než,…závěr neprozradím, ale není o nic horší než vyprávění samo. V televizní produkci myslím celkem povedené dílko, které milovníci hororu přijmou jako osvěžující bonbónek. Ale v kinech by tohle šanci nemělo. ()

demented

Tri veľmi vtipné a podarené poviedky z dielne dvoch klasikov žánru - Johnnyho Carpentera a Tobyho Hopera a zároveň posledný Carpiho zásek, ktorý doteraz unikal mojej pozornosti. A ako vždy kvalitný, ako inak. Za osobitú zmienku stojí samotný Carpi, resp. jeho herecké kreácie vo vsuvkách medzi jednotlivými poviedkami, ktoré su neskutočné a človek to musí vidieť, inak neuverí. Carpi je skrátka Boh.l ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner