Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Vindemiatrix

První cca půlhodina slibuje dusný psychoteror, který trochu připomíná Spielbergův Duel. Pak začne děj nabývat čím dál absurdnějších rozměrů, vytrácí se jakýkoli jednotící záměr a film si žije vlastním životem. Výhodou je, že si divák nemůže být nikdy jistý, co se stane. Nevýhodou je, že si divák může být jistý, že ať se stane cokoli, nebude to dávat smysl. Po třech pivech to může být slušná zábava. Bez nich nezbývá, než se kochat slušnou porcí (většinou neexplicitního, ale na nervy brnkajícího) násilí a roztomilou Jennifer Jason Leigh, držet palce jednomu z obojího ve scéně s tahačem... a pak si ty piva otevřít. ()

ogy86

Na dnešní dobu nevšední film s velmi temnou atmosférou, nepředvídatelným dějem a skvělým Hauerem tentokrát v roli záporáka. Napětí filmem prochází v podstatě po celou dobu a divák musí být neustále na pozoru, protože nikdy neví, co se zase stane. Škoda, že se dneska už takové věci netočí :-) Povedené dílo. ()

baronGrga

S mnohokrát vyzdvihovanou nepředvídatelností děje by se dalo polemizovat. Osobně mi po pár vystoupení Rutgera Hauera bylo další směřování filmu takřka jasné. Nejasná ovšem až do závěrečných titulků zůstala stopařova motivace, což hodnotím jako podstatné mínus. Lepší osmdesátkový béčkový horor (65%). EDIT: na druhé zhlédnutí se již pohnutky Johna Rydera, k němuž hojně opakovaný přívalstek "démonický" právem sedí, dají snad i vydedukovat, člověk jen nesmí hledat kdovíjakou pointu. Naopak nadále platí, že zpočátku hodně napínavý a znepokojivý příběh se s každým Ryderovým zjevením stává čím dál víc tak nějak okoukanější. Opět 65% ()

Lumpicek1979

Vynikající akční horor se skvělým Ruthgerem Hauerem, když jsem to viděl poprvé, tak jsem se opravdu bál a film na mně působil dost děsivě, poučení z tohoto filmu, nikdy nebrat stopaře ať vypadá jakkoliv. ()

SASKVOC odpad!

doslova odpad!...ja sa normálne čudujem prečo tento Bčkovy "horor" ma take vysoke hodnotenie.Už od prvej minuty som lutoval že som sa na to dal.Stopár ktorý sa v púšti vždy objaví tam kde je hlavný hrdina,aby mu mohol robiť zle :D Primitívne a slaboduché! ()

Infurius

Brutálny thriller s hororovým názvom :D Rutger Hauer tam vyzeral jak úplny blázen. To jeho správanie a tie jeho oči. V tom filme vycítit úplnu beznádej, tak som sa do toho vžil a som len premýšlal, že čo by som urobil na jeho mieste. Na konci to bolo už kus prehnané, že ho nikto nevedel zastaviť ale dobre sa to koukalo. Určite lepší ako ten nový stopař. "Nikdy neber stopaře! " 80%. ()

Rattlanake

Vynikající, když jsem to viděl poprvé, tak jsem se opravdu bál, Rutger Hauer tu hraje bezchybně a doslova si tuto roli užívá. Sice není ve filmu popsáno, proč to tak dělá, ale asi si chtěl prostě hrát a tak činil, Neuvěřitelně terorizuje mladíka, který převáží auto z jednoho konce země na druhý konec a díky neuváženému kroku se tato cesta změní ve smrtící noční můru. Výborně mrazivě natočené. Sice vůbec nemám rád C. Thomase Howella, většina jeho filmů stojí tak maximálně za starou bačkoru, ale Stopař patři k vyjímce. Třeba ta scéna, kdy dívenka, která je s ním je spoutána tak, aby ji roztrhli vejpůl je neskutečně odporná. ()

hans74

Noblesní thriller, ale musí se to vidět se starým dabingem. Zlatý starý časy. Dneska už takovej film nikdo nenatočí. ()

Konev

Všichni se tady rozplýváte, ale já v tom viděl tolik nelogičností, nevysvětlitelného jednání všech postav, že jsem musel dokoukat do konce. Ten teda byl stejně ujetý jako celý film. Děkuji, nikdy více. Ta 1* je za napětí, ale jinak je to o ničem. Asi taky proto, že bych určitě jednal jinak a jiné jednání mě irituje.. ()

StarFsh

Ak bolo zámerom tohoto filmu, aby ma hlavný hrdina sral svojou alogičnosťou a stupiditou, tak sa zámer filmu podaril. ()

MaxBodycount

Zastavenie Rutgerovi Hauerovi niekde v nočnej, daždivej prdeli má pre mladého Howella a komparzných nešťastníkov nepekné následky vo filme, ktorý sa popravou logiky dostal do roviny nočnej mory orámovanej deliacou čiarou na rozpálenom asfalte a pusto-krásnou krajinou naokolo aby prísne strestal narušiteľov drsnej homoromance medzi hlavnými postavami - policajti sem mohli pribehnúť rovno z Terminátora a J.J Leigh skončí ešte horšie. Výsledný upotený sen je potom temným thrillerovým vyvrcholením osemdesiatkovej jednoduchosti, kde na nezabudnuteľné dielo stačí kvalitný herecký výkon, skvelá hudba, pár neobvyklých nápadov a fascinujúca práca so zvukom /zápalka o spätné zrkadlo na pumpe a beh v kaluži benzínu/, čím sa nie náhodou opäť vraciame o dva roky dozadu ku Cameronovmu takmer nezničiteľnému plecháčovi. Nie každé coming of an age je o priateľoch, akých už nikdy nebudete mať, alebo ? ()

TylerD.

V obsahu filmu je napsaný nesmysl, který dost mate. Hvězda dolů za úvodní přehnaně vypjatou scénu. Mohla by být i jedna další za hodně přitažený děj ale to už by si film jako celek nezasloužil. Koukám, že má film po 17 letech pokračování ale dle hodnocení asi stojí za houby a je fakt, že R.H. byl dokonalý. 55 % ()

Fibonacci

Skvela praca v celom filme až na jemne uleteny koniec. ale na tento rok to bolo wery good a viem to ospravedlniť. Tie postavy mali charakter, v tomto pipade nešlo o lacne jumspceery, ale skor o ten pocit, že ked autom niekde pojdem a vidim hitchera, dvakrat si rozdumam či ho vezmem ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik