VOD (1)

Naivní a nezkušený mladý dobrodruh Jack Conroy přichází v roce 1898 do Yukonu, aby našel pozemek, který mu zanechal zesnulý otec, a pokračoval na něm v hledání zlata. Najít otcův důl pod silnou vrstvou sněhu na nedozírných pláních Aljašky není jednoduché. Brzy pozná první zákony divočiny, tři podvodníci ho oberou o všechno. Naštěstí je tu zkušený stopař Alex Larson, který mladého zelenáče vezme pod svou ochranu. Když Jacka napadne grizzly, na pomoc mu přispěchá čtyřnohý chlupáč, napůl vlk, napůl pes, a v poslední chvíli mu zachrání život. Je to Bílý tesák, jehož matku nedávno zabili lovci a který mu navždy změní život. (TV Nova)

JohnCZ

Ve výsledku trochu škoda, že to v druhé polovině až příliš zdisneyovatělo, protože syrová atmosféra Aljašky a dobrodružné výpravy za zlatem mají v tomhle podání hodně co do sebe. K tomu výborné scény se zvířaty v čele s nejznámějším medvědem filmového plátna a sympaťákem Jedem v roli Bílého tesáka. No a to lidské křoví taky ok. ()

Kimon

Londonův proslavený dobrodružný příběh o snech a neúprosně drsném životě zlatokopů uprostřed zasněžených plání a hor Aljašky. Jde o citlivým způsobem natočený film určený jak pro dospělé, tak i pro mládež. A pro tu je určen především. Koho by neokouzlilo pevné přátelství člověka se psem/(vlkem) - ochráncem, navíc v krásné scenérii zasněžených vrcholů vzdálené Aljašky. ()

Kotsour

Zatím nejnovější zpracování klasického díla od Jacka Londona, které do jisté míry vypráví jeho vlastní vzpomínky a v prostředí krásné, ale drsné a izolované Aljašky nás seznamuje s poměry na Klondajku. Chemie mezi mladým chlapcem a psem-vlkem poměrně funguje, ale celý film těží především z Londonovy předlohy. Přes nádherně natočenou přírodu a poměrně věrohodně nastíněný běžný zlatokopecký život je zde však i dost nedostatků, které celkový dojem kazí. Především akční scény působily občas nepřirozeně a vývoj vztahu mezi hlavními postavami je dost rychlý a nelogický. Vzhledem ke knižní předloze je zde i dost nepřesností a zbytečné postavy navíc, příběhu to ale podle mého nijak neuškodilo. Celkově je to příjemný rodinný film. ()

nascendi

Knihy Jacka Londona patria medzi moje obľúbené čítanie v mladosti. So sfilmovaním akejkoľvek knihy prichádzajú problémy, pretože každý čitateľ si vytvorí vlastnú predstavu postáv z knihy a žiadny režisér sa nedokáže do toho množstva postáv trafiť. Kleiserova predstava s duom Brandauer-Hawke sa mi celkom pozdávala, kamera priam čarovala a výsledkom je moja spokojnosť. Určite existujú iné verzie, ktoré som nevidel, pravdepodobne niekto nakrúti ďalšiu, ale nemám záujem vidieť množstvo variant, porovnávať ich a hodnotiť. Na to nemám dosť času a ani záujem. ()

venca163

Jasný, je to taková ne moc náročná pohádka, kdy mladej asi tak první polovinu filmu zmrví na co sahne a nakonec mu všechno tak nějak samo spadne do klína. Ale má to hezkou scenérii a odehrává se to v docela atraktivní době. Kdysi mě dost překvapilo když jsem četl, v jakejch podmínkách skončila většina těhlech zlatokopů. Ta bída došla až do nefalšovanýho hladomoru, takže úřady po nějaký době po každym požadovali, aby si skrz ty průsmyky vynesli 1 tunu potravin. Samozřejmě, že tady v tom filmu je to všechno jen tak velmi jemně načrtnutý no =). Komisař rex v horách a indiáni co jsou zlí na pejsky. #bezPráceJsouKoláčeAVždyckyNejvícZapláčeTenKdoSeNaNěCelouDobuDřel (75%) ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na Aljaške, v okolí Hainesu a Skagway. (MikaelSVK)
  • Z filmu je patrné, že filmaři použili více vlků, kteří hráli Bílého tesáka. V některých scénám se mění barva jeho očí ze šedozelené na hnědou. (MartinM)
  • Kríženec psa a vlka Jed si zahral aj v známom sci-fi horore Vec (1982), kde bol "krížencom" psa a mimozemšťana. (MikaelSVK)