Bílý tesák

Scénografie:

Michael S. Bolton

Kostýmy:

Jenny Beavan

Bílý Tesák není žádnej bílej hnusák. Je to holt sice rodinnej film, ale vlčí štěňátko je roztomiloučké, příroda krásná, Hawke mladý ucho, Brandauer světaznalej negramot, co víc si přát...? Snad aby to nebylo tak moc disneyovský... Což zahrnuje i dost blbě (nekrvavě nereálně měkce) natočené psí zápasy. Taky mi přišlo dost idiotské to, jak se už od útlého štěňátka s Bílým Tesákem uplně náhodou náhodičkou trapnou náhodičkou furt potkávali. Prostě jak kdyby čekali, že o nich jednou někdo natočí film...(4.5.2012)

Zatím nejnovější zpracování klasického díla od Jacka Londona, které do jisté míry vypráví jeho vlastní vzpomínky a v prostředí krásné, ale drsné a izolované Aljašky nás seznamuje s poměry na Klondajku. Chemie mezi mladým chlapcem a psem-vlkem poměrně funguje, ale celý film těží především z Londonovy předlohy. Přes nádherně natočenou přírodu a poměrně věrohodně nastíněný běžný zlatokopecký život je zde však i dost nedostatků, které celkový dojem kazí. Především akční scény působily občas nepřirozeně a vývoj vztahu mezi hlavními postavami je dost rychlý a nelogický. Vzhledem ke knižní předloze je zde i dost nepřesností a zbytečné postavy navíc, příběhu to ale podle mého nijak neuškodilo. Celkově je to příjemný rodinný film.(9.3.2015)

Londonův proslavený dobrodružný příběh o snech a neúprosně drsném životě zlatokopů uprostřed zasněžených plání a hor Aljašky. Jde o citlivým způsobem natočený film určený jak pro dospělé, tak i pro mládež. A pro tu je určen především. Koho by neokouzlilo pevné přátelství člověka se psem/(vlkem) - ochráncem, navíc v krásné scenérii zasněžených vrcholů vzdálené Aljašky.(6.9.2007)

Částečná inspirace vpravdě nezapomenutelnou knížkou Jacka Londona je zřejmá, snaha o navození pravé drsné severské atmosféry rovněž, přírodní scenérie se nemají zač stydět, herci jsou vesměs typově dobře vybraní - ti dvounozí i ti čtyřnozí ... tak kde se stala chyba ? Některé scény jsou na vysoké profesionální úrovni - a jiné působí víceméně poloamatérsky ... jednou mají srdce - a podruhé zase ne. Celek je pak velice nevyrovnaný ... stejně jako mladík Jack, který (na rozdíl od Bílého tesáka) nemá na to, aby si mě získal na svou stranu. P.S.: Jako rodinný film "Bílý tesák" v pohodě obstojí ... navzdory všem mým připomínkám.(9.3.2015)

Jeden z nejlepších filmů mého dětství viděn opět po letech na Nově. V záplavě komiksů a akčích bezduchých sraček i dnes působí tehnhle film jako balzám na duši. Nádherná příroda, drsné prostředí, skvělá kamera, dobrý příběh. Nikdy jsem nevěřil jak tenkrát dokázali naprosto realisticky natočit souboje psů, že nebylo ublíženo zvířatum bez dnešních digitálních efektů.(23.5.2010)

• - Z filmu je patrné, že filmaři použili více vlků, kteří hráli Bílého tesáka. V některých scénám se mění barva jeho očí ze šedozelené na hnědou. (MartinM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na Aljaške, v okolí Hainesu a Skagway. (MikaelSVK)

• - Kríženec psa a vlka Jed si zahral aj v známom sci-fi horore Vec (1982), kde bol "krížencom" psa a mimozemšťana. (MikaelSVK)