Bílý tesák

Scénografie:

Michael S. Bolton

Kostýmy:

Jenny Beavan

Pohodová dobrodružná klasika se závěrečnou titulkovou agitkou. Mladičký Ethan Hawke byl fajn. Zajímavé kam se pak ubírala jeho herecká kariéra. Každopádně víra jím ztvárněné postavy Jacka, taky naivita, ale přitom všem snaha žít podle svých zásad byla fajn. Bílý Tesák měl docela pohnutý osud, knihu jsem kdysi dávno taky četl, ale už si z ní nic nepamatuji. Zvířecí scény byly dosti dobré, to se mi líbilo. A Klaus Marai Brandauer sympatický herec se vším všudy, který do role zkušeného zálesáka ve světě zlatokopské horečky perfektně zapadnul. K tomu ta krajina a pohodové pojetí, které možná působí chvílemi příliš televizně, ale mně se to poměrně líbilo. 7/10(6.4.2014)

Bílý Tesák není žádnej bílej hnusák. Je to holt sice rodinnej film, ale vlčí štěňátko je roztomiloučké, příroda krásná, Hawke mladý ucho, Brandauer světaznalej negramot, co víc si přát...? Snad aby to nebylo tak moc disneyovský... Což zahrnuje i dost blbě (nekrvavě nereálně měkce) natočené psí zápasy. Taky mi přišlo dost idiotské to, jak se už od útlého štěňátka s Bílým Tesákem uplně náhodou náhodičkou trapnou náhodičkou furt potkávali. Prostě jak kdyby čekali, že o nich jednou někdo natočí film...(4.5.2012)

Mám slabost pro Londona, Bílého tesáka jsem poprvé četla cca v deseti letech a to hned třikrát za sebou. Toto zpracování se sice nedrží striktně předlohy, nicméně okouzlí nádherně snímanými scenériemi a roztomilým štěněcím obdobím. Kdo má rád psy, divokou přírodu a Ethana Hawka, tomu se to bude líbit.(29.12.2007)

Jeden z nejlepších filmů mého dětství viděn opět po letech na Nově. V záplavě komiksů a akčích bezduchých sraček i dnes působí tehnhle film jako balzám na duši. Nádherná příroda, drsné prostředí, skvělá kamera, dobrý příběh. Nikdy jsem nevěřil jak tenkrát dokázali naprosto realisticky natočit souboje psů, že nebylo ublíženo zvířatum bez dnešních digitálních efektů.(23.5.2010)

Pěkná adaptace na jeden z nejznámější dobrodružných románů Jacka Londona. Knižní předlohy se drží poměrně volně, ale to je možná výhodou. Krasní psi a nádherná Aljaška mě nutí dát hvězdičku navíc. Když jsem tenhle film viděl jako malej, podívat se na Aljašku byl můj sen. O 16 let později sen trvá dál a už je zatraceně blízko..(16.5.2009)

• - Z filmu je patrné, že filmaři použili více vlků, kteří hráli Bílého tesáka. V některých scénám se mění barva jeho očí ze šedozelené na hnědou. (MartinM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na Aljaške, v okolí Hainesu a Skagway. (MikaelSVK)

• - Kríženec psa a vlka Jed si zahral aj v známom sci-fi horore Vec (1982), kde bol "krížencom" psa a mimozemšťana. (MikaelSVK)