Když doráží major Foster (Gene Hackman) v listopadu roku 1918 se svými muži na jedno pařížské nádraží, z 8000 legionářů, kteří s ním šli do boje, zbývá 200 mužů. Už na nádraží probíhá nábor nových vojáků. Jedním z nich je i Marco Segrain (Terence Hill), zatčený zloděj šperků, kterému se podařilo utéci svým strážcům. Sám Foster je Američanem. Po krvavém nasazení na frontě první světové války je jeho jednotka poslána do Maroka, kde má bránit vykopávky proti nepřátelským beduínským kmenům. (Pohrobek)

POciSEM

Už vim kde vykrádal McDonald s Van Dammem svýho legionáře.Hrstka cizinců která se brání zájezdu přičmoudlíků ve vyprahlí poušti.Myslel sem že když v tom hraje Terence Hill že se to zvrhne v nějakou fackovanou ale chyba lávky.Svym přesně mířenym výstřelem přímo na komoru odstartoval hardcore masakr.Jediná moje výtka patří k hlavnímu uzenáčovi Ianu Holmovi páč takhle sem si krvežíznivýho El Krima nepředstavoval. ()

janesX

Gene Hackman je zárukou kvality, nech by sa objavil hoci aj v zlom (myslím - menej úspešnom) filme, on si svoju prácu odvedie vždy na sto percent. Škoda len, že sa do hlavných úloh nikdy až tak nehrnul. Zato Terence Hill musí byť vždy stredobodom vesmíru a to tomuto dobrému filmu značne uškodilo. Teda z môjho uhlu pohľadu.. Veľmi tesne pred štvrtou hviezdou. ()

Mikino00

Zajímavý snímek, který spíše ukazuje prostředí legie, a to jak se s ním vojáci vyrovnávají a mění se. Na konci ovšem čeká skvělá bitva a působivý konec. V roli velitele exceluje Hackman. ()

El Loco

Dosť som sa na tento film tešil, ale dostal som pieskom do očí...Tak nudný a zbytočný film som už dávno nevidel. Otrasný, ba až priam smiešny scenár, úbohé herecké výkony a galaktická nuda. Keď som mal 9 rokov, tak bol Terence Hill jedným z mojich idolov, ale teraz keď sa nad tým tak zamyslím, nechápem prečo...Asi to bolo tým vekom...To jeho hopsanie, škľabenie sa a pozérske hrdinstvo ma privádzalo do takej zúrivosti, že som to chcel vypnúť už po 20-tich minútach...K tomu pripočítajme diletantsky napísané dialógy, veľmi nedôveryhodne vykreslené charaktery a nelogicky konajúce postavy a výsledkom je jednoducho scenáristický prepadák...Podrobnejšie sa k tomuto snímku vyjadrovať nemienim, bola by to totiž strata času. Van Dammeov Legionár je oproti tomuto vrcholné umelecké dielo..:-)..P.S. : Jedinú hviezdičku dávam za Genea Hackmana... ()

Krchy

Na film z prostředí cizinecké legie obsahuje překvapivě málo akce. Chybělo mi také výraznější prokreslení ostatních postav (i když Hackman s Hillem si vystačí sami, to zase jo). Naopak velice příjemný konec (odkojený současnou tvorbou jsem čekal nějaký hipísácký nesmysl s odchodem hlavního hrdiny z Legie a jeho doživotní deziluzi). Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti, nakonec jsem se rozhodl tu pátou nedat, možná si to rozmyslím, až to znovu uvidím. A na to se chystám každopádně, ať už kvůli Marseillaise na začátku, prvnímu setkání s nepřítelem uprostřed nebo závěrečné bitvě. ()

Joll

Do Pahorku to má sice ještě kus cesty, ale i tak nemohu dát míň než za 4 hvězdy už jen kvůli Hillovy a Hackmanovy. ()

Hapretor

Průměrně dobrý snímek, kde T. Hill výjimečně nemlátí okolo sebe po boku B. Spencera. Jestli doopravdy členové francouzské cizinecké legie zařvali jen kvůli vykopávkám, kroutím hlavou a dávám zaslouženě 3*. Navíc ukázka "parkouru" v podání Hilla je dost zábavná. A i "nadčasová". A kdyby nic jinýho, je tu G. Hackman, který to celý jistí v roli otupěle drsného generála. ()

Heavyman

Těžký život legionáře. Vidět Terence Hilla jak kropí těžkym kulometem hordu arabů stojí opravdu za vidění. K závěrečnému masakru je sice delší, ovšem příjemná cesta. ()

Lucas87

Terence Hill nezklamal, i když je děj směřován do Maroka po 1. světové válce, rád se na toto vždy podívám. ()

tranquill

"Oba se vlastně zabýváme hroby, vy je vykopáváte, já je plním lidmi!" Drsné válečné drama o francouzské legii a jejich nesmlouvavých velitelích. Překvapila mne účast Terence Hilla, o tomto filmu jsem neměl ponětí. "Když vás nedostane legie, poušť ano. A když ne poušť, tak Arabové. A když ne Arabové, tak já! Nevím, co je horší..." ()

Marek06

Parádní film o válce mezi francouzskými legionáři a domorodci z Maroka. V jedné z hlavních rolí můj oblíbenec Terrence Hill, který v závěrečném masakru nepoužívá pěsti, ale vezme do rukou kulomet a kosí muslimy. ()

Tamdydam

Herecký koncert se špatnými notami. Tak nějak jsem to cítil. Ve filmu se po celou dobu v podstatě nic neděje, až do závěrečných jatek. Kdo by to byl řekl, že se zrovna z tohodle vyklube jeden z nejkrvavějších filmů, jaké jsem kdy viděl a z Terence Hilla takový akční hrdina:-) Závěr mi připomínal parodii na obdobý závěr v posledním Rambovi, ale alespoň mě probral z letargie ()

marlon

Pointa aj príbeh (až na pár hluchých miest) v poriadku, herci (s výnimkou toho šaša Hilla) taktiež v poriadku, ale do pekla prečo sa to všetko muselo na konci tak skurviť? To mali byť akože bojové scény? Kde sme sa to ocitli? V amaterskom divadle? Vizuálne aj zvukovo to všetko koriguje len guľometná paľba! ()

Jaromír

Hill v nezvykle kvalitním filmu. Žádná klasika typu jednoduchý příběh, pár bitek a vtipů navíc. Film ukazuje život ve francouzské legii, poušť a finální velkolepou obranu archeologického naleziště. Už název filmu, "March or Die" má co říct a vystihuje myslím vše, ta tvrdost je cítit z celého filmu. Při závěrečné scéně filmu, přijímání nováčků mazáky, jsem si vzpoměl na podobnou z Starship Troopers. ()

helrohir

Prostredie cudzineckej légie je atraktívnym, a mnohými možnosťami oplývajúcim zdrojom filmových námetov. Bohužiaľ, až tak využívané nie je, a okrem Van Dammovho "Legionára" a tohto filmu iný nepoznám. V súvislosti so spomínaným Van Dammeho filmov musím poznamenať, že je zrejmé, odkiaľ si v mnohých scénach bral inšpiráciu. A hoci tento film nemá toľko akčných scén (v podstate len jednu, ale tá rozhodne stojí za to), čo sa týka príbehu a postáv tak vyhráva na celej čiare. Zaujímavé multinárodné obsadenie podáva vynikajúce výkony, pričom dominantné postavenie v tomto smere zaujíma Gene Hackman a prekvapujúco aj Terence Hill vo veľmi atypickej úlohe. Mne osobne trochu vadil Ian Holm, ktorý sa na rolu vodcu beduínov tak nejak nehodil. Film ponúka dostatok dramatických momentov, ale ponúkne aj dosť vatových scén, pričom dĺžka filmu nie je zas tak prehnaná, aby sa to nedalo ukorigovať aj v lepšom smere. Vo všeobecnosti ale u mňa prevláda pozitívny názor na tento film. 75%. ()

mosem

Kdyby Terence Hill dokázal vypadnout ze své role "šaška", podobně jako Polívka v Zapomenutém světle, klidně bych filmu dal 4 hvězdy, a to přes některé scény poněkud přitažené za vlasy. Skvělý byl Gene Hackman v roli majora Fostera. Člověk si kladl otázku, zda realita v Cizinecké legii je skutečně takhle tvrdá (nebo ještě víc), a pokud ano -je tvrdost v těch lidech, kteří si mohou takto realizovat svoji osobnost? Nebo je to nezbytnost, vyvolaná podmínkami služby, jako nezbytná vlastnost pro přežití? Film měl nádherné záběry z pouště, díky kterým člověk filmu mnohé odpustil. Včetně závěrečné bitvy, kdy ve stylu sovětských válečných filmů mají Francouzi nekonečné zásobníky a nevyčerpatelné zásoby munice (která byla ale jinak skvělá). Stejně jako detaily, kdy v objevené hrobce, do které je škvíra kterou se lze jen taktak protáhnout je i bez osvětlení světlo jako v obývacím pokoji. ()