Reklama

Reklama

Na ostří nože

Trailer

Obsahy(1)

Havárie letadla v mrazivé divočině Aljašky postaví proti sobě intelektuála a miliardář Charlese Morse a sebevědomého módního fotografa Roberta Creena v brutálním boji o přežití. Každý z nich brzy zjistí, že největší nebezpečí se neskrývá v přírodě, ale v lidském strachu, proradnosti a schopnosti vraždit. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (466)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Další film s mojí nejoblíbenější herečkou - Přírodou. Bohužel, spousta režisérů si ještě pořád vztah s ní představuje jako Hurvínek válku, takže člověk musí krom záplavy neobyčejné krásy skousnout i náruč pořádných hovadin a nesmyslů. Ani MacGyver s Chuckem by nezvládli to, co tu občas předváděla Dvojka A+A. Všemu navzdory je ale biják Na ostří nože dalším případem, kdy láska k přírodě předčila tu k filmu, takže ve finále jsem se bavil dobře. Jakpak se asi mezitím měla Ellenka? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

První film od Tamahoriho, který jsem měl to pochybné potěšení vidět, byl Along Came A Spider, a to je běs...ale zřejmě je to jen důkaz toho jak producenti a zkrat v mysli kvalitního herce (Morgan Freeman) dokážou zprasit scénář a tím i celý film. Proč? Protože Sopranovi, Once Were Warriors, Boss nebo Die Another Day patří když ne mezi AAA, tak alespoň mezi AA tituly. A do téhle kategorie přináleží i The Edge. Až nečekaně dobrý Alec Baldwin ve společnosti extrovního (rozuměj v dost zvláštní roli:)) Anthonyho Hopkinse svádějí boj s přírodou (medvídek Bart:)) i se sebou samými v nádherných exteriérech Aljašky, které jsou zaplaťpámbu plameny na hony vzdálené:) A když mám vzít v úvahu ty elementy krásy, Elle Macpherson v majestátních horách přes jejichž štíty se line monumentální hudba Jerryho Goldsmithe prostě nemá chybu. Povedené od úvodních po závěrečné titulky. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jeden z mojich najobľúbenejších dobrodružákov vôbec. Rýchle tempo od začiatku do konca, napätie, výborní herci (toto je asi jediný film, v ktorom znesiem nejakého Baldwina), skvelá Goldsmithova hudba, panoramatická McAlpinova kamera - jednoducho prvotriedny žánrový kúsok. Samozrejme najväčšou atrakciou filmu je maco Bart, ktorý tu podáva ďalší zo svojich fascinujúcich výkonov ;-) ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

To čo si zasluhuje absolutórium je prenádherná príroda, najväčšia hviezda filmu (Bart the Bear) a všetky scény, kde vystupuje on (najmä jeho súboj s Hopkinsom a Baldwinom). Nemôžem si pomôcť, ale samotný príbeh mi prišiel trochu odfláknutý, miestami nerealistický v jeho zobrazení, scenár rovnako pokrivkávajúci, miestami nelogický, lineárny a predvídateľný až hrôza (ešte aj tú záverečnú reč Hopkinsa som predpokladal:) Mám rád dobrodružné príbehy a aj na tento sa pozerá dobre, ale okrem bombastickej prírody a nádherného medveďa tento film nemá veľmi čo ponúknuť. Ale za tú pastvu pre oči to nesporne stojí za pozretie... ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"NEEDING PEOPLE, ISN'T IT A BITCH?" -------- Nič sa nevyrovná mrazivej Aljaške. Skvelo natočený boj o prežitie v surovom, ale nádhernom prostredí, máličko prepletený psychologickými otázkami. Silná atmosféra krajiny, ktorá takmer dočiahla na level Nolanovej Insomnie. Severská krása. (25.6.2017) (2.10.2022, sk dab) (1.10.2023, sk dab) ()

Galerie (51)

Zajímavosti (17)

  • Anthony Hopkins spadl během natáčení do řeky a musel být odvezen do nemocnice z obavy před podchlazením. (HellFire)
  • Zbraň, kterou najdou v domě je Winchester Model 1886 45-70. (HellFire)
  • Film se také mohl jmenovat "Bookworm"; "Wild"; "Wilder"; "The Wild"; "Into the Wild"; "Wilderness Now"; "Deadhunt"; "Deadfall"; "Edge"; "On the Edge"; "Bloody Betrayal" a "The Bear Roared". (HellFire)

Související novinky

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)

Reklama

Reklama