Na ostří nože

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss

Brilantní drama, které opravdu stojí za to vidět. Herecká esa Anthony Hopkins a Alec Baldwin uprostřed divočiny opravdu dokazují, že filmy nemusí stát pouze na hloupém a klasickém honění člověka obludou. V tomto případě obrovským medvědem. SPOILER: Medvěd totiž umře v první polovině filmu a teprve potom se dostává do děje hlavní zápletka a ze survival horroru se stává dramatický psycho-thriller. Když do toho připočtu super kameru a krásnou hudbu, stává se z toho snímek na více než jedno podívání. Všechny palce nahoru, protože tohle je skutečně brilantní film :) (93 procent )(15.5.2011)

To čo si zasluhuje absolutórium je prenádherná príroda, najväčšia hviezda filmu (Bart the Bear) a všetky scény, kde vystupuje on (najmä jeho súboj s Hopkinsom a Baldwinom). Nemôžem si pomôcť, ale samotný príbeh mi prišiel trochu odfláknutý, miestami nerealistický v jeho zobrazení, scenár rovnako pokrivkávajúci, miestami nelogický, lineárny a predvídateľný až hrôza (ešte aj tú záverečnú reč Hopkinsa som predpokladal:) Mám rád dobrodružné príbehy a aj na tento sa pozerá dobre, ale okrem bombastickej prírody a nádherného medveďa tento film nemá veľmi čo ponúknuť. Ale za tú pastvu pre oči to nesporne stojí za pozretie...(13.1.2010)

Poctive natocenej dobrodruznej film, kde nejsou zadny moderni vychytavky a podobny kokotiny, ktery by tady rusily. Jedinej problem je, ze vrchol filmu, souboj s medvedem, pride uz nekdy pul hodky pred koncem. Nicmene ten medved je fakt perfektni, nechapu, jak to zvladli natocit. Jinak herci jsou slusny, hlavne samozrejme Hopkins, i kdyz misty precejen to co dokaze uz je prehnany. Navic se to vse odehrava v moc peknym prostredi, takze celkove napinava a zabavna dobrodruzna podivana.(19.9.2008)

Krásný fim o přežití v divočině - po havárii malého letadla v horách na Aljašce. Chvílemi jsem si připadal, jako kdybych znovu četl Setonovy Dva divochy - lidé bez civilzačních vymožeností musejí najít cestu do civilizace a nenechat se sežrat dotírajícím medvědem, nezmrznout, nezabloudit a neumřít hlady. Vůdcem téhle party je výtečný Anthony Hopkins v roli vysoce inteligentního milionáře, v záporné roli mu zdatně sekunduje Alec Baldwin coby fotograf a milenec Hopkinsovy ženy. Ale nejlepším hercem je medvěd Bart - dlouhé scény soubojů s medvědem jsou prostě dechberoucí a vůbec netuším, jak to takhle skvěle mohli natočit. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=ZDTtUSI_CGg(4.3.2013)

Medvěd sežral černocha, oni slupli medvěda...Takže vlastně pojedli i černocha. Hopkins, medvěd a příroda to zachraňují, jinak by to byla bída. Od spousty nelogičností ( 1.pořád mráz, studená voda a nedostanou ani rýmu 2. teoretický expert na přežití a snaží se chytit rybu na ,,udici,, místo aby zahradil říčku...3. na říčku narazili už první den, místo toho jdou podle ,,kompasu,, 4. vrtulník přivolává vlhkým jehličím, což je sice v pořádku, ale potřebuje to chvíli času-lepší bylo po něm vystřelit z pušky, 5.takhle se přes kmen neleze...). Hezky se to radí že. :-)). To já jen proto, že tam byl ,,expert,, na přežití, byť teoretik. Hloupý patos na závěr, ( proč mu neběžela naproti, ale čekala jak královna na vyslance ) zachraňovalo až předání hodinek. 50%(21.1.2012)

• - Pri love rýb na improvizovaný háčik je Charles Morse (Anthony Hopkins) oholený, no v momente, keď nahodí, už má fúzy. (Methodix)

• - Letadlo, se kterým Anthony Hopkins a Alec Baldwin havarují je DHC-2 Beaver. (HellFire)

• - Roli Anthonyho Hopkinse mohli hrát Robert De Niro nebo Dustin Hoffman. (HellFire)