Na ostří nože

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss

The Edge je dnes již legendární survival. Hopkins sem nebývale sedne, Baldwin ve svých nejlepších letech a Elle Macpherson sice jen na chvilku, přesto její jemnost a ženská krása skvěle koresponduje s divočinou tamější fauny a flory a úvodní klid před bouří diváka slušně navnadí. Scény s grizzly strhující, stejně jako promakaná psychologie a chování postav.(11.2.2014)

Poctive natocenej dobrodruznej film, kde nejsou zadny moderni vychytavky a podobny kokotiny, ktery by tady rusily. Jedinej problem je, ze vrchol filmu, souboj s medvedem, pride uz nekdy pul hodky pred koncem. Nicmene ten medved je fakt perfektni, nechapu, jak to zvladli natocit. Jinak herci jsou slusny, hlavne samozrejme Hopkins, i kdyz misty precejen to co dokaze uz je prehnany. Navic se to vse odehrava v moc peknym prostredi, takze celkove napinava a zabavna dobrodruzna podivana.(19.9.2008)

Nečekal jsem to, ale tenhle film má docela jiskru a po letech musím svůj postoj přehodnotit. Podváděný manžel a miliardář, sebejistý milenec a módní fotograf a hladový medvěd, který ucítil krev a už necouvne. Nesourodá dvojice, kterou spojuje láska k jedné ženě, se ocitá v nehostinné přírodě nádherné Aljašky, aby – přežila. A leccos o životě pochopila. Anthony Hopkins znovu dokazuje, proč mu všichni zobou z ruky. Rezervovaný, dokonale ovládaný hlas, pozorný pohled nemrkajících očí, Alec Baldwin mu zdatně sekunduje a Elle Macpherson vypadá úžasně. Pár momentů úsměvnějších, nicméně soupeření s grizzlym docela solidně natočené, vše podpořené hudbou Jerryho Goldsmithe.(8.4.2015)

Výborná dobrodružná zábava. Hopkins s Baldwinem se skvělej doplňujou a vůbec, mám slabost pro filmy, kde je v hlavní roli nespoutaná syrová příroda a pár nedobrovolnejch tuláků. A přesně to jsem v The Edge dostala. Plus navíc dobrou hudbu Jerryho Goldsmitha (i když mi kolikrát víc než dost připomínala hudbu k Vikingům) a další skvělej výkon Barta the Beara, kterej jako krvežíznivej medvěd zabiják působil fakt autenticky.(19.11.2011)

Medvěd BART si v závěrečných titulkách opravdu zasloužil poděkování tvůrců, žádný Méda Béďa z cirkusu ale pořádný klacek ze kterého jde opravdu strach. Dobře natočené scény s tímto zvířetem dávají filmu "grády" a vytvářejí nejvíc napínavé scény z filmu. Anthony Hopkins s Alecem Baldwinem herecky zaujmou, ale ten medvěd ten mě fakt z celého hereckého ansáblu dostal nejvíce.(20.9.2003)

• - Aj keď postavy utekajú pred medveďom v odľahlom lese, na stromoch vidno pribité žlté turistické značky. (Lulu13)

• - Nôž, ktorý má Charles Morse (Anthony Hopkins) vyrobil Brian Lyttle. Dĺžka čepele je 103 mm s rukoväťou zo slonoviny. (ThomasCrown)

• - Hodinky, ktoré dala Mickey (Elle Macpherson) Robertovi (Alec Baldwin) sú Omega Seamaster Chronograph číslo 2296. (ThomasCrown)