poster

Na ostří nože

 • USA

  The Edge

 • Slovensko

  Na ostrie noža

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 117 min

Režie:

Lee Tamahori

Scénář:

David Mamet

Kamera:

Donald McAlpine

Producenti:

Art Linson, Jill Danton

Střih:

Neil Travis

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Chcete se podívat na Aljašku? Tak brzděte. Anthony Hopkins si s Alecem Baldwinem hrají společně s jedním mírně přerostlým medvídkem grizzlym na honěnou, a krev z toho lítá všude kolem. Jenomže dost překvapivě ne zrovna ta zvířecí. Zasněžený dobrodružný masakr je nejen oslavou poctivých devadesátkových akčních snímků. Tady se totiž překvapivě i dost často filozofuje. Skrývá se větší hrozba v nespoutané přírodě, která člověka obklopuje, nebo v jeho samotné predátoří povaze? Než holt Lee Tamahori natočil Next s Cagem, stačil si naštěstí vybrat i svou světlejší chvilku.(8.1.2014)

 • Attta
  ****

  Tady jsou jen dvě možnost jak tento film brát, jedna je že se divák vykašle na nelogičnosti, které se zde objevily a dokáže si tím pádem užít ten zbytek. Druhý způsob je že si to připustíte a tím si zkazíte pěkný filmový zážitek. Já jsem ten první, protože zde můžete vidět skvělého Hopkinse, který si podchytil charakter své postavy a uvedl ji přesně na pravou míru a Baldwina, který zahrál bezvadně, ale hlavně se na roli hodil jako nikdo jiný. Skvělá hudba a vynikající scenérie této překrásné přírody se nevyrovnají ničemu a tak jsou zde 4 hvezdy jasné a nebýt těch nelogičností v té "přeživší" části tak dám i 5. PS: Nejlepší scéna je ale stejně ta, kde maže Hopkins sandwitch.(16.4.2012)

 • blackrain
  *****

  Divoká aljašská příroda byla opravdu krásná. Anthony Hopkins byl jako chodící encyklopedie, ale teoretické znalosti vám budou na nic, pokud je nedokážete s chladnou hlavou použít. Trošku jsem nevěřícně kroutila hlavou, když oba muži bojovali s medvědem. Je to přece jenom divoká a dravá šelma. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Já si ho užívám a asi za to může i hudební doprovod.(7.8.2010)

 • Big Bear
  ****

  Rozhodně nadprůměrná záležitost. Z toho medvěda šel fakt stach. Hopkins zkrátka může hrát cokoliv a bude to výborné. Baldwina můžu jen okrajově, ale tady se fakt snažil. K tomu čarokrásná aljašská divočina a nádherný soundtrack. Skvělí herci, napětí, dobrodružství, akce.... U mne je to za 4 medvědí tlapy. * * * *(16.2.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Excelentní, napínavý, chytrý a drsný Survival s inteligentní lidožroutskou sviňí! A. Hopkins si krade celý film pro sebe( Inteligentní, vypočítavý a vynalézavý jako vždy) potěší také jeho moudra a nápady, které jsou mnohem zajímavější než příručka "jak přežít v přírodě". Baldwin je mu sice dobrým parťákem, ale herecky pouze stínem. Dobré to je. 80%(11.1.2015)

 • - Pri love rýb na improvizovaný háčik je Charles Morse (Anthony Hopkins) oholený, no v momente, keď nahodí, už má fúzy. (Methodix)

 • - Anthony Hopkins se během natáčení potýkal s vyhřeznutou plotýnkou a využil toho, aby svou bolest promítl do hereckého výkonu. (HellFire)

 • - Hodinky, ktoré dala Mickey (Elle Macpherson) Robertovi (Alec Baldwin) sú Omega Seamaster Chronograph číslo 2296. (ThomasCrown)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace