Na ostří nože

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss

Chcete se podívat na Aljašku? Tak brzděte. Anthony Hopkins si s Alecem Baldwinem hrají společně s jedním mírně přerostlým medvídkem grizzlym na honěnou, a krev z toho lítá všude kolem. Jenomže dost překvapivě ne zrovna ta zvířecí. Zasněžený dobrodružný masakr je nejen oslavou poctivých devadesátkových akčních snímků. Tady se totiž překvapivě i dost často filozofuje. Skrývá se větší hrozba v nespoutané přírodě, která člověka obklopuje, nebo v jeho samotné predátoří povaze? Než holt Lee Tamahori natočil Next s Cagem, stačil si naštěstí vybrat i svou světlejší chvilku.(8.1.2014)

Tady jsou jen dvě možnost jak tento film brát, jedna je že se divák vykašle na nelogičnosti, které se zde objevily a dokáže si tím pádem užít ten zbytek. Druhý způsob je že si to připustíte a tím si zkazíte pěkný filmový zážitek. Já jsem ten první, protože zde můžete vidět skvělého Hopkinse, který si podchytil charakter své postavy a uvedl ji přesně na pravou míru a Baldwina, který zahrál bezvadně, ale hlavně se na roli hodil jako nikdo jiný. Skvělá hudba a vynikající scenérie této překrásné přírody se nevyrovnají ničemu a tak jsou zde 4 hvezdy jasné a nebýt těch nelogičností v té "přeživší" části tak dám i 5. PS: Nejlepší scéna je ale stejně ta, kde maže Hopkins sandwitch.(16.4.2012)

Divoká aljašská příroda byla opravdu krásná. Anthony Hopkins byl jako chodící encyklopedie, ale teoretické znalosti vám budou na nic, pokud je nedokážete s chladnou hlavou použít. Trošku jsem nevěřícně kroutila hlavou, když oba muži bojovali s medvědem. Je to přece jenom divoká a dravá šelma. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Já si ho užívám a asi za to může i hudební doprovod.(7.8.2010)

Rozhodně nadprůměrná záležitost. Z toho medvěda šel fakt stach. Hopkins zkrátka může hrát cokoliv a bude to výborné. Baldwina můžu jen okrajově, ale tady se fakt snažil. K tomu čarokrásná aljašská divočina a nádherný soundtrack. Skvělí herci, napětí, dobrodružství, akce.... U mne je to za 4 medvědí tlapy. * * * *(16.2.2013)

Excelentní, napínavý, chytrý a drsný Survival s inteligentní lidožroutskou sviňí! A. Hopkins si krade celý film pro sebe( Inteligentní, vypočítavý a vynalézavý jako vždy) potěší také jeho moudra a nápady, které jsou mnohem zajímavější než příručka "jak přežít v přírodě". Baldwin je mu sice dobrým parťákem, ale herecky pouze stínem. Dobré to je. 80%(11.1.2015)

• - Pri love rýb na improvizovaný háčik je Charles Morse (Anthony Hopkins) oholený, no v momente, keď nahodí, už má fúzy. (Methodix)

• - Anthony Hopkins se během natáčení potýkal s vyhřeznutou plotýnkou a využil toho, aby svou bolest promítl do hereckého výkonu. (HellFire)

• - Hodinky, ktoré dala Mickey (Elle Macpherson) Robertovi (Alec Baldwin) sú Omega Seamaster Chronograph číslo 2296. (ThomasCrown)