poster

Na ostří nože

 • USA

  The Edge

 • Slovensko

  Na ostrie noža

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 117 min

Režie:

Lee Tamahori

Scénář:

David Mamet

Kamera:

Donald McAlpine

Producenti:

Art Linson

Střih:

Neil Travis

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  To, že to nešlo do kin, je zločin! Jak by ta příroda a medvídek vynikli na velkém plátně! Ani malá obrazovka ale neutlumí výborné výkony Hopkinse (nejlepšího herce vůbec) a Baldwina a krásnou hudbu Jerryho Goldsmithe. Nejlepším hercem je ale stejně medvídek Bart (Anthony promiň), hvězda z Medvědů a Legendy o vášni.(26.7.2003)

 • Xmilden
  ****

  Lee Tamahori je zvláštní úkaz, na svědomí má jedny z hodně špatných filmů, ale taky několik zajímavých. Proč tomu tak je? Netuším.... V roce 1997 jej osud ovšem zavál na dalekou a pustou Aljašku a na cestu mu přibalil Tonyho, Aleka a jednoho hodně sympatického Medvídka. Ani mě často nenapadlo zda vůbec držet hrdinům palce, spíše jsem koukal na krásnou přírodu a málem nedýchal u napínavých scén. 70%(27.10.2015)

 • Agatha
  ****

  Docela zajímavý snímek z krásného ale drsného prostředí Aljašky. Námět se zdá být i neokoukaný. Herecké výkony A. Hopkinse a A. Baldwina jsou docela obstojné až na pár amerických frází, které si filmaři nemohli odpustit. Jinak velmi povedé, scény s grizzlym působi dost věrohodně a napínavě. Konec kupodivu poměrně vydařený. Zkrátka dobrá podívaná...(26.9.2007)

 • Dr.film
  ****

  Medvěd BART si v závěrečných titulkách opravdu zasloužil poděkování tvůrců, žádný Méda Béďa z cirkusu ale pořádný klacek ze kterého jde opravdu strach. Dobře natočené scény s tímto zvířetem dávají filmu "grády" a vytvářejí nejvíc napínavé scény z filmu. Anthony Hopkins s Alecem Baldwinem herecky zaujmou, ale ten medvěd ten mě fakt z celého hereckého ansáblu dostal nejvíce.(20.9.2003)

 • Joges
  *****

  "Co je na opačné straně pádla?" ptá se majitel knadského srubu Hopkinse při sázce poukazujíc na přední stranu s panterem. "Králík kouřící dýmku." odpoví Hopkins. "Králík je chytrý a pantera se nebojí". Tu scénu a vlastně i celý film mohu vidět stále dokola. Je to boj s přírodou, boj s medvědem. Tento film bych také nijak zvlášť neprožíval a nevyzdvihoval, nebýt bravurního výkonu A.Hopkinse. V šedesáti letech tu běhá, skáče, máchá se v řece, bojuje a rve se s medvědem. Film je zkrátka jedna adrenalinová jízda s rozlobeným grizzlym na pozadí krásné kanadské přírody.(16.2.2011)

 • - Letadlo použité ve filmu se objevilo také ve filmu Šest dní, sedm nocí. Obě letadla přitom havarovala. (HellFire)

 • - Anthony Hopkins se během natáčení potýkal s vyhřeznutou plotýnkou a využil toho, aby svou bolest promítl do hereckého výkonu. (HellFire)

 • - Zbraň, kterou najdou v domě je Winchester Model 1886 45-70. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace