Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Lubos_Hurych

Charismatický a šarmantní Antonio Banderas aka mladý Zorro a neodolatelně krásná a svůdná Catherine Zeta-Jones jako Elena. A abych nezapomněl, ne tak charismatický, ale ještě více šarmantní Anthony Hopkins jako starý mstitel a učitel Zorro. Příběh zasazený do Kalifornie a Mexika na začátku 19. století se sleduje pěkně a nenudí a ani tolik zmiňované klišé mi nepřipadaly nijak obtěžující, naopak jsem si jich ani nevšímal. Ale až několik nezapomenutelných scén v čele s šermířským soubojem mladého Zorra a Eleny, stejně tak třešnička na dortu v podobě epické (nevím proč, ale narozdíl od dnešních ještě větších a na oko epičtějších akčních scén tahle nepůsobí tak bezúčelně a filmu něco dodává) exploze dolu. Až ty dělají z tohoto filmu takový triumf a takový nezapomenutelný zážitek. ► 100% ◆ 10/10 ◆ 5* ◄ ()

LordMack

Silnější 4 hvězdy aneb dvacáté století mělo Piráty z karibiku a prokletí Černé Perly, konec devadesátek Zorra: Tajemnou tvář. ()

Simako

Není to zas špatný film, ale že by to bylo nějaké zajímavé!! No nevím!!Pěkný výkon Hopkinse a Banderas to taky nehrál špatně!!!Paní Zeta-Jones mě moc nepřesvědčila!!! Jo a pro pana Movieho: Nevím co byla na Mumii tak špatného!!!Tohle byla taky pěkná komerce!!Takže za tři!! ()

TesterX

Podle me mozna az moc zatracovany snimek. Tento film ma vse, co spravny dobrodruzny snimek o hrdinovi v masce mit ma. Nabita akce s vychytanou choreografii souboju a premetu prolozena vtipnymi scenami (zvlast, kdy Hopkins uci Banderase umeni boje). Dej je vsak druhotnou zalezitosti a konecne souboje me take zklamaly, az nudily. Celkove se ale jedna o velmi oddechovou a vtipnou zalezitost, jez povetsinu snimku neztraci tempo. ()

LarryW

Natahovaná bezduchá nuda bez jakékoliv štávy...žánr: Akční / Western / Dobrodružný / Drama bych spíše zaměnil za: Komedie/Parodie... ()

Miyamoto

Co má být vtipné je vtipné, Banderas je nečekaně opravdově akční a Catherine je úžasně sexy. Jeden z nejlepších snímků pro rodinné večery:-D ()

Brainback

O hodně lepší než druhý díl! První Zorro děj skrátka má. Nezanedbatelný děj od začátku filmu až do konce. Solidní herecké i zvířecí výkony. :-) ()

N0X.

Zorro bola moja obľúbená filmová postava z detstva. Páči sa mi tá doba Španielskych donov v Amerike, všetky tie maniere, kedy česť a galantnosť veľa znamenali. Práve v týchto časoch sa zrodil Zorro. Aj keď film je veľmi "poameričtený" (nepáčia sa mi tam tie saltá), stále je tam niečo na čo sa dá pozerať. A tým nemyslím pôvabnú Catherine Zeta-Jones ;-) V roli hlavnej postavy si neviem predstaviť lepšieho herca ako Banderasa. Film je vtipne natočený, hudba krásne podtrhne dej a dobre zasa raz zvíťazí. Môj verdikt: 80 % ()

DansteR

"I've never lost a fight."..."Except to a crippled old man just now."...Hvězdné obsazení a ucházející zpracování pohádky o maskovaném mstiteli. Banderase si budu vždycky pamatovat jen jako Zorra se škraboškou přes oči. Námět, zápletka, triky...všechno je parádní s překrásnou Catherine jako třešničkou na dortu. Podtrženo sečteno si film zaslouží aspoň těch 70% ()

vofo

Skvělá dobrodružná podívaná. V kině jsem se přistihl, že jsem se bavil stejně královsky jako u Indyho. Vtipné, akční a neodolatelné. Soundtrack Hornera je také skvělý. ()

LCH

Můj asi nejoblíbenější film se Zorrem. Krásná Catherine Zeta-Jones. Dávám (80%), takže to jsou 4 hvězdy. ()

brasek

Úprimne... nemám rád Zorra v tomto vydaní. Snímok sa snaží ťažiť z popularity hlavných protagonistov, bez nich by bolo naivné scény a filmové klišé neznesiteľné. ()

Skylwalker42

Průměrný snímek, i na svou dobu. Hodí se na víkendové odpoledne. Pozitiva filmu jsou překrasná Zeta-Jones a výborný hudební doprovod od Hornera. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

VktrCZ

Extrémě zábavná a poutavá věc, s naprosto fenomenálném castingem. Ať už Anthony Hopkins v roli moudrého učitele, hrdinský a podmanivý Antonio Banderas v hlavní roli či půvabná Catherine Zeta-Jones, která si letos zahrála i ve Wednesday. K tomuto filmu mám docela velký emoční pouto, takže mu nejspíš lehce nadržuju, ale i tak, skvělá hrdinská jízda s Maskovaným mstitelem v hlavní roli. ()

Heywood

Vtipné, svižné, na svou dobu výborně zpracované a kdo by neměl rád pohádky, ve kterých dobro zvítězí nad zlem? ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra