Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

sharky

Popkornová jízda nejtěžšího hollywoodského kalibru, velkolepá výprava, krásné kostými, divoké souboje, půvabná Catherine a film, který ani chvilku nenudí. ()

honajz

Trochu mi vadí prvoplánovost tohoto prvního filmu s Banderasem, a i když charisma Hopkinse mnohé vyvažuje, nelze nevidět chudý scénář, jehož směřování a vyznění vám bude hned jasné, takže zde se žádné překvapení nekoná. Ale jinak je to sem tam dobrá zábava s dobrou kamerou, pár slušnými hláškami i akcemi. ()

SOLOM.

Já měl vždycky radši ten až „bláznivý“ televizní seriál, u kterého jsem se slušně zasmál, než tento film, ale ani tato podoba Zorra nebyla zas až tak špatná. Antonio Banderas odvedl slušnou práci, navíc zde hlavně uplatnil své charisma no a Catherine Zeta-Jones – ta byla v té době prostě k sežrání. Společně s Anthony Hopkinsem se postarali o to, že jsem tu až zbytečně dlouhou stopáž přežil ve zdraví a bez psychické újmy. Ony totiž ty bojové scény zas až tak okouzlující nebyly. ()

Ilicka

Nenáročná oddechovka Michaela Campbella. Šermířský souboj střídá souboj, většinou velmi pohledné choreografie. Mezi Antonio Banderasem a Catherine Zeta-Jones to perfektně jiskří, emoce střídá emoci, ač je příběh rázu telenovelního (nevyřízené účty, zavraždění příbuzní, ukradené děti) ani na chvíli neztrácí tempo. Hudba stojí za poslech a flamenco Alejandra a Eleny patří k mým nejoblíbenějším tanečním scénám. ()

ARI50

Obsazení je super ale tenhle Zorro mě nebavil měčeoun jeden namachrovaný prostě není to ono, je tam sice pár povedených scének ale to je asi vše. ()

Sawy

Příjemná oddychovka.Nic víc,nic míň.Pár slušných a zábavných scén,k tomu charismatický Banderas a krásná Catherine Zeta-Jones a máte slušný letní velkofilm.65 % ()

Lucasion

"Mám jednu otázku. - Ano, jakou? - Do čeho mám naložit tvoje ostatky!" Zorro, legenda se vrací! Příběh je o pomstě muže, který ztratil vše. Dům mu vypálili, ženu zastřelili před jeho očima a jeho dceru vzal jeho úhlavní nepřítel. Diego de la Vega (Anthony Hopkins) je Zorro. Muž, který stráví 20 let ve vězení a v momentu, kdy se jeho nemesis vrací do Kalifornie, je rozhodnut utéct, aby se pomstil. V této výpravě ovšem potkává mladého Alejandra (Antonio Banderas), který taky touží pomstít smrt svého bratra. Tajemná tvář má temnou a drsnou atmosféru. Zároveň se nebojí hláškovat na správných místech. Banderasovi v nejlepší roli, mu kápě a klobouk neuvěřitelně sedne. K tomu charismatický Hopkins a citlivě zahraná dcera v podání Zeta-Jones. Film má luxusní hudbu a choreografii boje. Kaskadérské kousky na koni jsou nepřekonatelné dodnes. Za mě je tedy Zorro: Tajemná tvář jedním z nejlepších filmů. Film, který má vytříbené hlášky a příběh dvojí pomsty, který nestárne. (98 %) ()

Lacike

Po rokoch som si to pustil znova a som z toho rovnako ohúreny ako ked som to prvykrat videl v kine. Ani neviem kde zacat. Proste je to po kazdej stranke dokonale odvedene remeslo. Spickova zapletka, ktora sa neboji ani temnejsich tonov. Dokonalý casting: Banderas sa snad pre tuto ulohu narodil, v tej dobe neopozerana nadherna Catherine Zeta-Jones a chemia medzi nimi by sa dala krajat. Skvely ustredny zaporak, ktory nie je jednorozmerny bezcitny parchant, na to tu ma odporneho poskoku ktoremu od prvej sekundy prajete smrt. Ale najväcsim plusom je Hopkins ako pôvodny Zorro a Banderasov mentor, ktory dodal filmu poriadny kus tragiky. Podme dalej k technickej stranke. Zacneme nadhernym soundtrackom od Hornera. Akcne sceny su uchvatne. Kopa starych dobrych kaskaderskych kuskov, ktore su dokonale prehladne natocene. Nie ako ten dnesny neprehladny gulas pri ktorom sa striha ako o zivot. Prave naopak kamera vam dopraje si vsetku akciu do sytosti vychutnat. Miestami je na PG-13 rating dost brutalna a aj nejakej tej krvi sa dockame. A aby cas ani na chvilu nezacali tie sermovacky nudit, tak su okorenene roztomilými vtipmi, takze je to po cely cas zabava. Az mi bolo na konci luto, ze dnes sa takto spickovo prevedena komercia uz netoci. A pritom to nie je tak stary film. Za mna teda absolutne spokojnych 10/10 a miestne nizke hodnotenie beriem ako chybu systemu. ()

ScarPoul

Film, ktorý je oldschool ako topánky môjho strýka. Vyrobené ešte poctivou obuvníckou manufaktúrou. Osvedčené časom. A keď sa trochu oprášia, tak vyzerajú ako nové. Campbell mal veľmi silné zázemie, aby priviedol túto legendu na svetlo sveta. Jednak triptych skvelých hercov. Banderas, Hopkins a Zeta-Jones majú medzi sebou neuveriteľnú chémiu. Scény, kde sú uväznený vo vzájomných dialógoch sú hravé, vtipné a vášnivé. Ďalej je to akcia. Kaskadéri, premyslené súboje a choreografie, a veľmi malé množstvo trikov. Jedno z tých potvrdení, že sa to dá. Alebo teda - že sa takto dalo točiť. No a tretí aspekt je Hornerova hudba. Pripomínala mi momentmi Sommersovú Múmiu a ten závan dobrodružstva. Ak sa totiž predstaví dobrodružný film predstavím si Indiana Jonesa, Mumiu a pokojne tam zapojím aj Zorra. Veľmi umne namiešaný mix akcie, romantiky a heroizmu s uveriteľnými emóciami a motiváciami. A kedže som ten film videl prvýkrát dnes, môžem aj s kľudom konštatovať, že nepôsobí smiešne a starne poctivo a s gráciou. ()

BoPo

Indiana Jones bol v tom čase vo falošnom dôchode, takže sa Hollywood rozhodol oživiť dobrodružný žáner. Mumie a Zorro sú najznámejšími pokusmi. Zorro však túto šermovačku o divácku pozornosť voči Múmii prehral vtedy a prehráva ju svojou pozíciou aj dnes. Nezabudnuteľnou sa však stala skvelá chémia medzi ústrednou dvojicou. Catherine Zeta-Jones tu predvádzala vrcholnú akosť svojho šarmu a nakopla svoju kariéru. Antonio Banderas už patril medzi Nájomných vrahov a bol aj Desperado. Ten už teda len potvrdzoval svoj zámorský status. Režisér, ktorý dvakrát veľmi úspešne resuscitoval Jamesa Bonda, nám priniesol zbytočne dlhý, ale na akciu a mačo flirtovanie neskromný biják. Z predlohy vyťažené maximum, to áno. Ale aj tak to na moju dojmovú strunu nedokázalo zabrnkať. ()

JohnCZ

Zábavný dobrodružný tak trochu western s charismatickým Banderasem a Catherine Zeta-Jones v nejlepších letech, kterému možná chybí propracovanější scénář, ale po stránce šermířských soubojů a všemožných kaskadérských kousků nemám co vytknout. Do toho stylová hudba, komediální momenty a jedna vyloženě skvělá scéna souboje mezi Zorrem a Elenou, kde chemie zafungovala na výbornou. Místy bych ale asi trochu pokrátil stopáž, 130 minut je až moc. ()

Marek1991

Akčné dobrodružstvo z historického územia Kalifornie, ktoré sa točí okolo legendy Zorra a ľudí jeho života. samozrejme dusné teplo, púšť, horúci tanec, tmavovlásky, streľba, šerm, vykorisťovanie chudákov a dlhá dĺžka ako z westernu. Toto je film ako stvorený pre Antonia Banderasa. Samozrejme, že to bolo často naivné a smiešne, je to akoby trochu iný hrdina západu popri postavičkách Spider-Mana, Batmana a iných, ale ušlo to, avšak ako celok to nepôsob vábne. ()

vurhor

Čirou náhodou jsem doma našel škrabošku a vzpomněl si na jednoho z největších hrdinů mého dětství. Stylového Zorra, za kterého jsem se na základce vydával snad každý maškarní. Zorro tak nějak určil, že mým nejoblíbenějším typem hrdinů budou třicátníci v černém, kteří se v boji spoléhají spíše na svou obratnost než sílu, sem tam prohodí nějakou hlášku, plus během všeho toho vypadají nesmírně dobře a cool. Svižná akce, sympatičtí herci a jednoduchý, ale skvěle podaný příběh, dělá z této španělské obdoby Batmana jeden z nejlepších devadesátkových dobrodružných snímků všech dob. Ano, je to trochu hovadina, ale jedná se o film, který tak trochu formoval mou osobnost, tudíž má v mém srdci opravdu krásné místečko .Co na tom, že film je extrémně klišoidní, má směšné dialogy a minima napětí. Zorro byl, je a bude mým velkým hrdinou a vzorem. Plus scéna jak Banderas a Jonesová tančí flamenco je jedna z nejlepších tanečních scén ever! Průměrných 5* ()

El Pistolero

7/10. Martin Campbell je zručný režisér, který navíc v „Zorrovi“ měl k dispozici fenomenálního Anthonyho Hopkinse, charismatického Antonia Banderase a překrásnou Catherine Zetu-Jones, takže výsledek nemohl nedopadnout dobře. Výtečná je scéna na začátku, když Hopkins trénuje Banderase: na podlaze jsou svíčky, Antonio nad nimi driluje kliky a Anthony si čte s nohama přes něj přeloženýma. ()

corpsy

Vzrušujúca dobrodružná jazda, technicky brilantne natočená, kde to všetko praská bičom. Nenáročné popcornové kino ako zo škatuľky. Také lepšie 4*. ()

Kryton

Ten film má vše : Krásnou Zetu-Jones , Zorra jako Banderase , Hopkins jako old Zorro a do toho exotika Mexika. Výborná oddychovka a film , který pobaví i dívku vedle vás. ()

Květula

Anthony a Antonio, jeden šarmantnější než druhý, bezchybně šermují za doprovodu parádní hudby Jamese Hornera.. ()

bublajsa

Typickej hollywoodskej produkt. Příběh a zpracování se mi líbí, stejně jako Banderas a netypickej sir Hopkins(!) a dobrodružná atmosféra. Neurážlivá a bavící verze maskovanýho hrdiny. Klišé, ale na občasnej relax a nostalgii stačí. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra