Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

Trailer 1

Lima

JESUS CHRIST!! Camerone, můj oblíbenče, co jsi to spáchal?? Tenhle film by se dal charakterizovat dvěma slovy: NEPŘIROZENOST a KÝČ. Nepřirozené chování postav, nepřirozené dialogy, nepřirozené situace. Často to bylo fakt k nevydržení, ke konci jsem se modlil, aby už tahle umělohmotná kýčařina skončila. Orlando Bloom opět prokázal, jak beztvárným hercem je, celou dobu vypadal, jako by do filmu zabloudil čistě náhodou a pokud svůj herecký rejstřík v budoucnu neobohatí o víc, než jen pohled plaché laně, obávám se, že jeho herecká kariéra půjde brzo do kytek. Naproti tomu půvabná Kirsten Dunst - ta kdykoliv se objevila, rozzářila svojí bezprostředností a charismatem celou scénu jako sluníčko. Jen díky ní a skutečnosti, že Crowe umí stále skvěle zacházet s hudbou (opět moc příjemná, jak je v jeho filmech zvykem), se Elizabethtown dá na jedno zkouknutí přežít, byť v mém případě s přemáháním. A nečekal jsem to, ale bohužel musím závěrem konstatovat: Elizabethtown je první špatný film tvůrce tak báječných SINGLES. No jo, každý občas uklouzneme..... PS: U mě to jistí kremace :o) ()

kleopatra

Na koho to tak hodit? Už vim, na Blooma. Ten chlapec mi nic neudělal, ale jsem přesvědčená, že kdyby jeho roli dostal někdo, kdo zkrásní až v průběhu filmu, dopadlo by to třeba jako v Singles nebo v Na pokraji slávy, kde není o živoucí týpky nouze .... ale ne, to by nepomohlo, protože ty filmy mají ještě něco navíc - bohémství, filozofický přesah, tepou ... Elizabethtown netepe, je fajn, ale chybí mu obyčejná přirozenost, slzy a smích ve správný čas. ()

Faye

„Selhaní je jenom nepřítomnost úspěchu.“ Vyhazov z práce za velmi nákladný průšvih a než Drew stihne naplánovat a především uskutečnit svůj technicky zvláštní odchod z tohoto nevděčného světa, předběhne ho s úmrtím otec. Takže je potřeba sebevraždu odložit a vydat se na cestu vstříc davu příbuzných. Byl totiž vybrán, matkou a sestrou, jako nejlepší a nejúspěšnější zástupce rodiny. A ke všem nepříjemnostem dne, se mu připlete do cesty, ještě nečekaně vlezlá letuška. Film je zvláštní všehochuť různých žánrů, ale mě osobně okouzlil jeden nekončící telefonní rozhovor, během kterého stihnete dojít domů a potom si uvařit, obstarat kočku, vyprat, najíst se, vykoupat a pořád se nedokážete toho hlasu nabažit. A přitom si povídáte vlastně s někým, koho neznáte. A kdo tohle nezažil, ten tenhle film .... asi nedocení. ()

Renton

Scénář: Cameron Crowe .. Led(n)ový podprůměr. Cameron Crowe si napsal tak slabý a přeplácaný scénář, že jsem ani po dvouhodinovém sledování nedokázal vybudit nějaké emoce a sympatie k postavám či ději. Mezi hlavní dvojicí (toporný – otravná) je takové chladno, že kdyby se znovu (nebo vůbec) nesešla a Drew dokončil své „naposledníchvílipřerušené“ dílo, bylo by mi to úplně fuk. Ani další linie nejsou nijak poutavé (až na finále pohřbu), natož vtipné. Kromě několika líbivě natočených scén, z toho je jich pár opravdu krásně ohudebněných, tu zeje ze všech stran vykalkulovanost a uměl(á)ecká prázdnota. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $26,850,426Tržby Celosvetovo $52,034,889Tržby za predaj DVD v USA $15,766,463 //počet predaných kusov 902,129║ Cameron Crowe si vybral na spracovanie celkom zaujímavý námet, nuž ale zlú chybu spravil vo výbere herca, ide o absolútne nevýrazného Orlanda Blooma, ten je pri živelnej Kirsten Dunst úplne stratení, doslova vyznie ako nemotorné drevo. /40%/ ()

• Loudon Wainwright III. ve filmu hraje strýčka Dalea. Na playlistu, který udělá Claire pro Drewa na jeho road trip je písnička "Oh What a World" od Rufuse Wainwrighta, syna Loudona. (HappySmile)