Cameron Crowe natočil aj lepšie filmy. To bezpochyby. Ale aj napriek tomu že sa Elizabethtown nemôže zrovnávať z filmami ako vanilkové nebo, alebo na pokraji slávy ešte neznamená, že nenesie typický Croweov rukopis a že to nie je príjemný film. Ja mám rád filmy, kde je hlavný hrdina na životnej križovatke a nevie čo zo sebou. Dáva mi to vždy taký pocit nádeje a zároveň elánu, že nikdy nieje neskoro niečo spraviť. Plus Bloom je tu naozaj sympaťák, ale len v scénach keď má byť sympatický. Keď sa snaží hrať, pôsobí až pateticky smiešne. Naopak Kirsten Dunst je neskutočne roztomilá. Jej výstupy som si dosítosti užil. Ale aj keď je stred filmu úplne zbytočný, moralizujúci a nudný, začiatok a hlavne koniec - také road tripovské prebudenie sú skvelo natočené a pre mňa bolo neskutočne príjemné sa na ne pozerať. A práve preto dávam 4 hviezdy aj keď by si film zaslúžil 3. Ale neviem. Dnes mi fakt sadlo si ho pozrieť.(5.4.2010)

"To, co právě slyšíš, je zvuk padajícího hovna. Globálního." Každý konec znamená nový začátek, šanci i dobrodružství. Já to vím, ale pesimista Drew již nasedá na rafinovaně sebevražedně upravený bicykl, šlápe do pedálů a ... najednou zazvoní telefon. Je to tady - nový začátek, sebevražda se odkládá, pohodová letuška vstupuje do příběhu a bla bla bla. Já tedy mám pro romantické pohádky lehkou slabost, což tímto oficiálně popírám, ale tento průměrně natočený snímek nabízí pouze průměrnou zápletku, průměrně zamilované pohledy a tak průměrně průměrné herecké výkony, že jsem měl velké pokušení spiklenecky mu dát jiné než průměrné hodnocení. Nenapadlo mne však jaké.(7.9.2016)

Film, ktorý začína skvelo - čierny humor a tak... Pokračuje veľmi zábavne a má fajn romantickú atmosféru. Je to skrátka niečo viac ako tuctová americká love story... Potom však príde scéna so Susan Sarandon a to bolo teda pekne trápne. Vážim si túto herečku a chápem, že môj odpor stojí hlavne na tom, že sme iná kultúra a robiť z pohrebu show, mi je proti srsti, ale aj tak je scéna neprirodzene dlhá a je tam len jeden ako tak vtipný moment... A ono sa to nezlepšilo. Ako náhle sa z toho stalo road-movie, takmer ma tento film zabil. Nuda. Nuda, ktorú zachránil len definitívny povinný záver... Divný film. Podobne ladené POZNÁ JU AKO SVOJE BOTY som absorboval oveľa jednoduchšie...(29.3.2009)

Elizabethtown není ani tak romantická komedie, jako film o životě. A ačkoli se děj točí i kolem smrti otce hlavního hrdiny, vyznívá optimisticky a nejvíc se zasmějete právě u fórků týkajících se pohřbu. Kirsten Dunst je roztomilá, Orlando hraje zase o kousek líp než v Království nebeském (začínám věřit, že to jednou bude opravdový herec). Ale jako všechny Crowovi filmy, ani tenhle není pro všechny. Ale zkuste mu dát šanci, možná právě proto, že je trochu jiný, než jste zvyklí.(14.12.2005)

Elizabeth town sa tvári ako pohodová romantická ľudová komédia, ktorá bude mať šancu sa stať vianočnou klasikou. Je to omyl. Elizabethtown je pomerne ťažký film na pozeranie, divák sa musí naladiť na Croweov štýl, ktorý je v tomto filme omnoho subtílnejší ako inokedy. Môže sa vám stať, že z filmu v polovici vypadnete a zaspíte pri ňom. Bola by to škoda, má čo povedať, ale Crowe to trochu prehnal s dĺžkou, tempom a rytmikou príbehu. Pôsobí tak trochu rozbito.(26.6.2012)

• - Kirsten Dunst se kvůli účinkování v Elizabethtownu vzdala role ve Vesnici (2004). (imro)

• - V původním scénáři byl Ben Claiřin bratr a Claire ho využívala k tomu, aby se zbavila nežádoucích nápadníků. (HappySmile)

• - Loudon Wainwright III. ve filmu hraje strýčka Dalea. Na playlistu, který udělá Claire pro Drewa na jeho road trip je písnička "Oh What a World" od Rufuse Wainwrighta, syna Loudona. (HappySmile)