Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Film, ktorý začína skvelo - čierny humor a tak... Pokračuje veľmi zábavne a má fajn romantickú atmosféru. Je to skrátka niečo viac ako tuctová americká love story... Potom však príde scéna so Susan Sarandon a to bolo teda pekne trápne. Vážim si túto herečku a chápem, že môj odpor stojí hlavne na tom, že sme iná kultúra a robiť z pohrebu show, mi je proti srsti, ale aj tak je scéna neprirodzene dlhá a je tam len jeden ako tak vtipný moment... A ono sa to nezlepšilo. Ako náhle sa z toho stalo road-movie, takmer ma tento film zabil. Nuda. Nuda, ktorú zachránil len definitívny povinný záver... Divný film. Podobne ladené POZNÁ JU AKO SVOJE BOTY som absorboval oveľa jednoduchšie...(29.3.2009)

 • nash.
  ****

  Zvláštní. Na první pohled banální sbírka kýčovitých klišé a bizarních figurek ze sady „svérázná rodina“, nezáživný příběh, nepříliš věrohodný Orlando Bloom a vtípky, kterým se příliš nedařilo proniknout k humoru, takže to pomalu začínalo vypadat na fiasko. Jenže pak se z toho nenápadně začalo vynořovat cosi, co, ač nikdy nevysloveno, mě silně zasáhlo nejen tím, jak dokonale to souznělo s mými pocity a postoji. Navíc se přidaly skvělé scény telefonického maratónu, pohřební vyznání Susan Sarandon a vše ještě jistila okouzlující Kirsten Dunst, která pokaždé když se objevila na scéně, učinila svou bezprostředností z filmu tak kouzelné místo, že se ho člověku nechtělo opouštět.(14.4.2010)

 • anderson
  ****

  Romantické filmy nie sú moja parketa. Aby som to upresnil, môj odpor k tomuto žánru posilnil fakt, že v drvivej väčšine prípadov sa jedná o vykonštruované umelé paškvily, pri ktorých ženy slzia a chlapi sa idú povracať od nasladlej pachuti, ktorá nimi prestupuje. Dnešné náhodné zachytenie tohto filmu v predpoludňajšom vysielaní televízie NOVA ma ale ani neznechutilo, ani neotrávilo, ba ani neuspalo. Údajnú umelosť, ktorú tunajší komentátori snímke vyčítajú som navyše nepostrehol. Naopak príjemná atmosféra filmu vygradovala do záverečnej "road movie", ktorá do bodky naplnila moje predstavy o triezvom a napriek tomu filmovo-realistickom závere, ktorý je síce očakávaný, ale absolútne zaslúžený a katarzný. Z filmov CAMERONA CROWEA vo mne kedysi zanechali stopu jeho prvotiny POVEDZ NIEČO a SINGLES. Pri JERRY MAGUIREovi som si iba ťukal na čelo a VANILKOVÉ NEBO bol odpad ako hrom. ELIZABETHTOWN vraj komerčne úspešný nebol. Mne ale potvrdil, že v režisérovi ešte štipka talentu zostala. A hoci ORLANDO BLOOM je len podpriemerný herec, som rád, že tentokrát to nebol CRUISE. To by ma asi naplo ... (6.1.2012)(6.1.2012)

 • numi
  **

  Jeden velký kýč, který se snaží tvářit honosně. Prvních pětadevadesát minut jsem nechápavě zíral, jak se mi Crowe snaží něco velmi neoriginálního velmi neomaleně sdělit a jen se utvrzoval v tom, že Orlando Bllom prostě není herec (on sám to ví taky a proto bere jen role, kde se nemluví - Elizabethtown je důvodem a důkazem zároveň). Pak přišel reunion rockerů z Ruckuse, i když jen na jednu písničku, který to docela rozjel a film si pak až do samotného závěru udržel tu správnou atmosféru, kterou jsem čekal ovšem od celé stopáže a ne jen od poslední půlhodiny. Příjemně ještě překvapila Kirsten Dunst, ale to je málo. Plochá a kýčovitá dvouhodinová podívaná, která nenabízí vůbec nic zajímavého. [květen 2006](15.5.2006)

 • genetique
  ****

  Takže z môjho pohľadu očakávaná ďalšia presladená, preameričtená a klišovitá záležitosť sa kupodivu nekonala. Veľmi milý príbeh, inteligentne podaný, ničím nenanútený a pekne podaný, plus keď k tomu pridám milý párik, ktorý rozhodne prekvapivý Bloom a krásna Dunst utvorili, nemám čo vytknúť, snáď len trošku pretiahnutý záver a pár hluchých miest. 75%.(4.8.2006)

 • - Když Drew hledá na konci filmu na Druhém největším farmářském trhu Claire, můžete si všimnout, že projde kolem ukazatele s šipkami "úspěch" a "neúspěch", načež si vybere "neúspěch". (HappySmile)

 • - O roli Drewa se ucházel i Chris Evans. (HappySmile)

 • - Cameron Crowe posunul natáčení filmu o celého půl roku, aby si hlavní roli mohl zahrát Orlando Bloom. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace