Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (269)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Elizabeth town sa tvári ako pohodová romantická ľudová komédia, ktorá bude mať šancu sa stať vianočnou klasikou. Je to omyl. Elizabethtown je pomerne ťažký film na pozeranie, divák sa musí naladiť na Croweov štýl, ktorý je v tomto filme omnoho subtílnejší ako inokedy. Môže sa vám stať, že z filmu v polovici vypadnete a zaspíte pri ňom. Bola by to škoda, má čo povedať, ale Crowe to trochu prehnal s dĺžkou, tempom a rytmikou príbehu. Pôsobí tak trochu rozbito. ()

Skrk 

všechny recenze uživatele

(Zatím) Nejlepší Crowe, kterého jsem viděl, celkové hodnocení tvrdí opak, netuším proč. Asi si stádo muselo zase zamečet. Ano, je to sluníčkové a ehm, "kýčovité" (i když o kýči mám jiné mínění), ale ne tolik jako třeba We Bought a Zoo a narozdíl od "Zoo" mne Elizabethtown bavilo. Líbila se mi chemie mezi sympatickým Bloomem a krásnou Dunst, kterým jsem to celé zbližování věřil. Líbila se mi sympatičnost i melancholie snímku. Líbila se mi poslední "dvacetiminutovka" road tripu, která byla vskutku originální. Přesto mám dojem, že linie s otcovou smrtí a pohřbem, byla poněkud zbytečnější a kdyby to celé bylo o Drewovi a Claire, bylo by to ještě lepší. 85% ___ Elizabethtown mne pořád něčím přitahuje, musím si to zopakovat. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Krásně pohodová romantika o tom, jak kluk, který udělal podniku miliardovou ztrátu, našel neskutečně pozitivní holku. I přes hrozivou stopáž nenudí (i když třeba požár ke konci byl dost navíc) a díky očím Kirsten Dunst a hereckému talentu Orlanda Blooma pobaví a posledních dvacet minut vyvolá příjemně melancholickou náladu. ()

Molly 

všechny recenze uživatele

S Croweovými filmy to mám těžké - čekám od nich hodně. Jeho Singles či Na pokraji slávy jsou mými životabudiči, vždycky mě dokážou zahřát u srdce. Pak je tu Vanilkové nebe, které bylo... no, přiznám to, velkým zklamáním. Elizabethtown stojí někde mezi - nepostrádá Croweovu poetiku, vtipné dialogy ani skvělou hudbu, zato tam ale chybí to něco, co ve vás zanechá hlubší stopu a pocit uspokojení z filmu, který byl pro tvůrce něčím mnohem víc než jen prací. Bohužel, tak to cítím... Tak příště, Camerone, pořád v tebe věřím!:-) ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ťažko sa k tomuto vyjadriť. Film má svoje svetlé chvíľky ale aj veľa slabých a zbytočných úsekov, ktoré ho zbytočne naťahujú a vlastne diváka iba vyslovene iritujú. Myšlienka bola veľmi dobrá, škoda, že scenáristicky a režijne to bolo odfláknuté a nedomyslené. Dávam tri hviezdičky, dve filmu a jednu Kirsten Dunst, ktorá hrala skvelo. U Orlanda by som uvítal viac depresívnejší a pochmúrnejší charakter, možno to chcelo aj výmenu tohto herca. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (25)

  • V snímku se původně měla objevit Jane Fonda, ale kvůli změnám v termínech natáčení si to rozmyslela. (imro)

Související novinky

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (více)

Reklama

Reklama