Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

prome

Velmi netradicni romanticky film , ktery me svou netradicnosti naprosto zaujal tak, ze jsem hltal i na podruhe kazdou minutu filmu. ()

ScarPoul

Cameron Crowe natočil aj lepšie filmy. To bezpochyby. Ale aj napriek tomu že sa Elizabethtown nemôže zrovnávať z filmami ako vanilkové nebo, alebo na pokraji slávy ešte neznamená, že nenesie typický Croweov rukopis a že to nie je príjemný film. Ja mám rád filmy, kde je hlavný hrdina na životnej križovatke a nevie čo zo sebou. Dáva mi to vždy taký pocit nádeje a zároveň elánu, že nikdy nieje neskoro niečo spraviť. Plus Bloom je tu naozaj sympaťák, ale len v scénach keď má byť sympatický. Keď sa snaží hrať, pôsobí až pateticky smiešne. Naopak Kirsten Dunst je neskutočne roztomilá. Jej výstupy som si dosítosti užil. Ale aj keď je stred filmu úplne zbytočný, moralizujúci a nudný, začiatok a hlavne koniec - také road tripovské prebudenie sú skvelo natočené a pre mňa bolo neskutočne príjemné sa na ne pozerať. A práve preto dávam 4 hviezdy aj keď by si film zaslúžil 3. Ale neviem. Dnes mi fakt sadlo si ho pozrieť. ()

BoPo odpad!

Tlieskam čo mi ruky stačia. Natočiť v dnešnej dobre film pre jedného konkrétneho diváka, to je naozaj niečo. Tak dúfam, že si to režisér v tom kine moc užil. Mal pekne kľud, ticho a mohol si osamote vychutnať ten jedinečný zážitok. Hold, film pre naozaj vnímavých a citlivých divákov. ()

Avalon820

Přemýšlel jsem, na koho to svedu, že celý tento film je tolik průměrný. A rozhodl jsem se pro Orlanda Blooma. Ano, bohužel mu tato role zoufale nesedla. Filmy tohoto typu jsou v něčem krásné - sledují proměnu hlavního hrdiny, rozpláčou vás v jedné a rozesmějí ve druhé chvíli a závěr vás zcela jistě dojme. Bloom se neproměnil, nerozesmál mě, nerozplakal a nedojal, a že k tomu příležitostí měl dost. Možná kdyby ho nahradil někdo jiný - ale to jsou samé kdyby, chyby. Všechno výtečně připraveno, ale průměrně zpracováno. Ani výborná Susan Sarandon to nezachránila. ()

Terva

Scénář : Cameron Crowe. Kamera : John Toll. Hudba : Nancy Wilson - Ocenění - 2006 - Broadcast Film Critics Association Awards - 3 nominace ( Nancy Wilson - Nejlepší skladatel *I Nine - Nejlepší píseň, za píseň "Same In Any Language" http://www.youtube.com/watch?v=RmBeAqPqeCg *Nejlepší soundtrack).... ....2006 - Grammy Awards - nominace ( Tom Petty - Nejlepší píseň, za píseň "Square One" ) http://www.youtube.com/watch?v=-f93TSVPDAg CITÁT - Tato očekávaná bota možná donutí celou generaci chodit radši bez bot....... ()

Pink.Panther

Dívka s dolíčkem v levé tváři se stále usmívala od ucha k uchu. Jestli chtěl autor vyslat do světa nějaké pozitivní sdělení, tak propásl vhodný okamžik mlčet. Produkce: Paramount Pictures ()

Skrk

(Zatím) Nejlepší Crowe, kterého jsem viděl, celkové hodnocení tvrdí opak, netuším proč. Asi si stádo muselo zase zamečet. Ano, je to sluníčkové a ehm, "kýčovité" (i když o kýči mám jiné mínění), ale ne tolik jako třeba We Bought a Zoo a narozdíl od "Zoo" mne Elizabethtown bavilo. Líbila se mi chemie mezi sympatickým Bloomem a krásnou Dunst, kterým jsem to celé zbližování věřil. Líbila se mi sympatičnost i melancholie snímku. Líbila se mi poslední "dvacetiminutovka" road tripu, která byla vskutku originální. Přesto mám dojem, že linie s otcovou smrtí a pohřbem, byla poněkud zbytečnější a kdyby to celé bylo o Drewovi a Claire, bylo by to ještě lepší. 85% ___ Elizabethtown mne pořád něčím přitahuje, musím si to zopakovat. ()

spaceboyCZ

O cem to je? O zivote? O smrti? O porazce a vzestupu? O lasce? Nebo o nicem? Nevidim v tom rozdil. Celych prvnich 100minut filmu me silene nudilo, a tech 20 poslednich to nezachrani. Bohuzel, navstevu kina na tomhle snimku povazuju za vyhozene penize i cas :(, velke zklamani... Jo, a jeste dotaz, proc to mnozi nazyvaji komedii? ()

katasta

Neuvěřitelně přirozený snímek natočený s akurátní nadsázkou tak, aby člověk neměl depku z toho, že se půl filmu dějí přípravy na pohřeb. Je to zajímavá kombinace spojovat přípravy na pohřeb s tím, že člověk najde svou životní lásku...ale je to podané tak, že mi to ani trochu nepřišlo. Orladno i Kirsten svou roli stvárnili úžasně. Po zhlédnutí mám dobrý pocit, co víc si přát. Jen bych chtěla vidět účet za ten den po telefonu :oD ()

Riddick77

Neoslovilo mě to a není to ani tak vina ústřední dvojice, ale spíše filmu jako celku. Film, který je o hledání hodnot, o nadhledu v životě a o dnešní společnosti. Filozofický přesah je patrný, alespoň snaha o něj, ale prostě to nefunguje. Nějak jsem tomu prostě nevěřil. Škoda, potenciál to mělo a tyhle filmy, které přesahují materiální hodnoty a lehce si pohrávají s myšlenkami o postmateriálním a postmoderním myšlení nevznikají každý den. 4/10! ()

numi

Jeden velký kýč, který se snaží tvářit honosně. Prvních pětadevadesát minut jsem nechápavě zíral, jak se mi Crowe snaží něco velmi neoriginálního velmi neomaleně sdělit a jen se utvrzoval v tom, že Orlando Bllom prostě není herec (on sám to ví taky a proto bere jen role, kde se nemluví - Elizabethtown je důvodem a důkazem zároveň). Pak přišel reunion rockerů z Ruckuse, i když jen na jednu písničku, který to docela rozjel a film si pak až do samotného závěru udržel tu správnou atmosféru, kterou jsem čekal ovšem od celé stopáže a ne jen od poslední půlhodiny. Příjemně ještě překvapila Kirsten Dunst, ale to je málo. Plochá a kýčovitá dvouhodinová podívaná, která nenabízí vůbec nic zajímavého. [květen 2006] ()

Alementina

Rozhodne to neni komedie, romantika by mozna prisla v druhe pulce filmu, ale tu uz jsem nevidela, prvni pulka utahany nudy a klišé, podana tak, ze 4 dospeli lidi s ruznym filmovy vkusem reknou, ze je to blbost.. ()

kaylin

Cameron Crowe je ženská. No dobře, je to vůči němu trochu nefér a vlastně i vůči ženám, ale vážně jsem měl pocit, že film "Elizabethtown", stejně jako "Koupili jsme Zoo" natočila žena. Oba film jsou velmi romantické a velmi citlivé. Dokáží zahrát na tu správnou strunu a vyvolat ve vás pocity, které jste cítili, když jste se poprvé skutečně zamilovali. Oba filmy jsou sladkobolné, na kapesníčky a nakonec i patetické, i když si myslím, že jim nechybí i ten správný cit. Dokáží být docela vyvážené a mají zajímavé postavy. Orlando Bloom rozhodně není herec, kterého bych zrovna dvakrát miloval, ale tahle role mu prostě sedla. Stejně tak Kirsten Dunst. Je zde tak úžasně uvolněná, že i ona mi sedla, a to také není mou oblíbenou herečkou a nikdy pro mě nebudou tou skutečnou Mary Jane. Ale to je jedno. Její Claire je správně trhlá, ten dokonalý lék pro chudáka Drewa, kterému se všechno hroutí. V práci udělal fiasko za milióny, jeho otec právě zemřel a on se pokusil spáchat sebevraždu. Ne, Cameron Crowe nevychází z příjemných věcí. Drew jede do Elizabethtownu, rodného města svého otce, aby jeho tělo nechal spálit a odvezl domů. Setkává se zde s neskutečně rozvětvenou rodinou, s příbuznými, které nikdy dříve nepoznal. Objevuje svou rodinu, sebe a samozřejmě i lásku. Díky vtipným postavám a situacím je film víc než snesitelný. Když už se mluví o romantickém filmu, pořád si myslím, že tohle je ještě hodně snesitelné, na rozdíl od jiné Americké produkce. "Láska nebeská" to není, ale přesto dobré. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html ()

ABLABLABLA

Je to zdlouhavé, není tam žádné velké překvapení, žádný spád, hrají tam dva šílenci (jako upřímně, kdybych potkala někoho tak bláznivého jako Claire, tak před ní zdrhám), je to romantika jak vyšitá. Ale i přesto to příjemně plulo až do konce. Prostě jste seděli v pohodlném křesle (v mém případě na nepohodlné kolejní židli), zapli film, do ruky hrnek s teplým čajem, kolem ramen přehodit teplou deku a sledovat... sledovat, jak se tenhle obyčejný film o životě plném především neúspěchů a fiasek, změní na film s menším úspěchem a poznáním, že ty neúspěchy k tomu taky patří. Možná byl místy až moc přeplácaný, jakože se snažil vnutit nám nějaké životní moudra, ale to jsem se rozhodla lehce ignorovat a prostě si užívala tuhle jízdu. Není to žádný zázrak, ale rozhodně to není fiasko. Krásné 3-4*. "Všechny nás čeká volný pád do hlubin a provází ho zvuk sraček letících skrz větrák po celém světě. Slyšíš? Pffff." ()

jajinka

Konečně něco s podtitulem komedie, u čehož jsem se zasmála.. :-) Zvuk, jako když ho*no proletí větrákem :-) ()

rt12

Táhnoucí se nudný film , který nezachrání ani slušná myšlenka příběhu. Nevýrazný, bezkrevný Bloom se sice snaží seč může, ale spíš po celou dobu vypadá jako člověk o kterém to vůbec není, se stejným výrazem v obličeji jásá nad novou botou, vzteká se v autě, nebo hovoří s urnou. Kirsten Dunst se sice může přetrhnou, ale věřím jí cokoliv jiného jen ne zamilovanost, vzplanutí, vášeň. Scény jsou umělé a plytké a předem vykalkulované (viz trapné rozloučení s nebožtíkem, setkání se ženichem), prostě mě neuchvátily a rozhodně nepřesvědčily. ()

slunicko2

Takové malé nevýrazné nic. 1)  Na začátku mi silně lezla na nervy protivně vlezlá letuška Claire a poněkud přiblblý Drew. Sotva jsem si na ně zvykl a jakžtakž je skousl, děj se téměř zastavil. Druhá polovina filmu klopýtavě postupuje obraz od obrazu podle jakéhosi fiktivního seznamu, kde si tvůrci vždy odškrtli, která scéna už ve filmu byla a kterou ještě musí natočit._____  2)  Ale konečný krátký road trip po prérijních státech z Kentucky do Oregonu mi dojem zase trochu zlepšil._____ 3)  Pěknou režii má na svědomí 48letý Cameron Crowe (taky scenárista a koproducent, jak je u něj zvykem). Za zmínku pak stojí 28letý Angličan Orlando Bloom (návrhář boty Drew) v nepříliš vzhledném obleku (ty plandavé kalhoty!) a 29letý Paul Schneider (Drewův bratranec Jessie). ()

dr.Orlok

Až na nudnější druhou polovinu jde rozhodně o příjemný film s pár orginálními nápady( video s explozí domu a mapa s hudbou a popisky). Orlando Bloom je pravda, trochu nevýrazný, ale není nesnesitelný. Jeho výkon kompenzuje, v menší roli jeho matky, Susan Sarandon. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný