Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Mickalle odpad!

ztráta času, je to prostě o ničem a ani se tam nic neděje ..., měl jsem co dělat,abych to vůbec dokoukal :o) ()

dee-key

Od každýho jsem slyšel jakej je to strašlivej horor, koukám na to a co vidim? Normální film s poutavou zápletkou a celkem překvapivým koncem. Možná to bylo místy strašidelné, ale myslim že nálepka horor je přehnaná. ()

Frenegonda

Je to divný příběh. Ano ale proč ne? Proč by se to nemělo takhle stát? Zkuste to... Není to podprůměrný film. Spíš naopak. Daleko silnější než Znamení... podle mě. Daleko pravděpodobnější než Znamení... podle mě. Každej ať si to přebere po svým. ()

Suzana

Jeden z těch filmů, který vyvolává rozporuplné pocity. Na jednu stranu je zde originální nápad a zpočátku i hutná atmosféra prodchnuta očekáváním. V polovině se ale něco zvrtne a z mysteriozního thrilleru se stává drama se sociálním podtextem, což bohužel filmu spíše ublížilo – jako mávnutím proutku zmizel ten mrazivý pocit očekávání na jaký jsme byli u Shyamalana zvyklí. Samozřejmě i zde nám Shyamalan „šifruje“ další z jeho poselstvích, které tady místy působí možná trochu násilně. ()

Chrysopras

Nejvíc mě zaujaly výkony Joaquina a B.D. Howard ( která mě tak zklamala v Manderlay ). Příběh se slušně utvářenou podivnou atmosférou a překvapivou pointou. ()

OG_Swifty

Tesil jsem se na to, ze bude hutna atmosfera a budu se bat. Nestalo se. Filmu se podari castecne budovat napeti, ale pomerne rychle dojde k vysvetlovani deni a tak film nikdy nedosahne sveho potencialu. Je to skoda, protoze dobove / tematicky zasazeno do meho vkusu a s vybornym castingem - skutecne jsem se chtel bat, ale nakonec jsem byl jen trochu napjaty. Shyamalanuv zaverecny twist zklamal. Vaham mezi lepsi 3 a horsi 4, takze neco mezi.. ()

Kosmik

Látka s asi nejsilnějším námětem, co měl zatím Shyamalan v ruce. Bohuzel ji pohrbil špatným scénářem i horším střihem. ()

maverick10

Po skonceni sninku nekdo nastvane vstane a z kina bude odchazet nastvanej, ze nedostal to co cekal v ukazkach (takovych omezenych bude vic). Nekdo zase dostane mnohonasobne vic, nez v co mohl vubec doufat. Film o pokusu vytvorit si svuj dokonaly svet, kde nevinnost, lidskost a dobro budou hlavni atributy zivota.Ano, dani za to bude svoboda. Ale k cemu je vam svoboda, kdyz v ni panuje strach, zavist a sobeckost? Tohle je pro me namet jako hovado a jen hovado odejde z kina nastvany, ze nevidelo ve filmu krveziznivy uslintany obludy, pozirajic kusy lidskeho masa. Mistr atmosfery a genius hudby opet spojili sve sily a vytvorili, pro me, jeden z nejvetsich filmovych zazitku. A ja po desatem shlednuti Vesnice musim konstatovat, ze se mi libi cim dal tim vic. Je jenom skoda, ze stale je mezi nami prevazna cast tech, o kterych se nemluvi. :-( P.S.: jen me mrzi komentare typu KevSpa, jejiz komentaru si vazim, ale tady byla evidentne ona, kdo trosicku zahulila 3dny stary ponozky ()

SonG

Zdlouhavé....a nudné....konec ale zčásti film zachraňuje a napětí se v některých pasážích dalo opravdu krájet....když sečtu plusy a mínusy, vychází mi z toho čistý průměr. ()

applause

Tohle mohl být hodně dobrý námět, ale nakonec z toho bylo akorát tak fiasko. Lidé z vesnice vypadali spíše jako nějaká sekta a bylo tu vidět jejich omezené myšlení vůči společnosti. Spíše nedoporučuji. ()

kombajn

Mno, moc strašidelný film to není. Díky recenzi jsem ale věděl dopředu, do čeho jdu. Je to na 3 a půl *. Nicméně jsem se rozhodl pro 3, protože přece jen výborná pointa typická pro Shyamalana je tak drsná, že vidět film podruhé zcela ztrácí smysl. Hudba je výtečná, režisérovo malé cameo nevadí, člověk se skoro bojí víc o osud vesnice, aby na to nepřišel. Během filmu jsem si říkal fajn, ale co třeba na obloze nic tam není... Druhá pointa se musí projevit i tam. A vida, nakonec je vysvětlená i tato drobnost. Nicméně to je na 108 minut dost málo. Takže pokud se chcete jednou nebo dvakrát leknout, budiž. Pokud dáte přednost lítání na plátně po lese před skutečnou procházko budiž, pokud čekáte něco, co film neotočí na konci o 540° stupňů, tak na to nechoďte. Pokud vm to vyhovuje, tak je to na ****, pokud jste to už viděli, tak na jednu. P.S. Nejvíc sem smál, když Brody podruhé zabořil nůž do Phoenixe... ()

MartinNDL

Tak tenhle film mě osobně neskutečně zklamal. Podle některých názorů jsem čekal...aspoň něco, ale nedostalo se mi ničeho. Snímek je naprosto prázdný. Jediný, co se tam řeší je, jak mocná je láska a že ani slepota jí nezastaví. Pohádkové bezchybné postavy a utopický život? Já se nerozplakal... Jinak film je navíc špatně udělaný. Tragická kamera atd. Jediný, co chci pochválit (a za co je ta *), je výkon Phoenixe a slušná hudba. Ale to je málo Shyamalane, to je málo! ()

rakovnik

Super napětí, záhadno, hustá atmosféra. A naprosto debilní konec, který člověk tak očekával, že ho raději ani neočekával. Škoda ho. ()

Martin741

Prvy film rezisera M. Night Shyamalana, ktory ma dokazal sklamat, a to uz mal na konte kvalitne veci /Znameni, 6th Sense/. Celkom obstojny scenar pochovavaju pointy bez logiky, hrozne herecke vykony a pre mna dost slabo odvedene sceny /nahanacka v lese/ Asponze tu hrali talentovani Bryce Dallas Howard /krasna samica / a Joaquin Phoenix /Gladiator, 8 mm/. Za tieto dve sympaticke postavy 69 % ()

peiton

Toto je tak znepokojivý thriller až mi behá mráz po chrbte.Citová psychologická hrozba jednotlivých obyvateľov komunity až sa mi rozum zastavuje.Uprosted tohto pekla je ústrednou postavou- slepé nevinné dievča.Trhajú mi srdce s týmto.Na tomto filme je najstrašnejšie to, čo nevidíte.A to robí psychologickú drámu drámou.Neviem či sa vyjadrím správne,ak ich označím úbohými chudákmi žijúci ,,odstrihnutý" od vonkajšieho sveta prevolačo..alebo sú to len perfektní vymývači mozgov.A vymyjú mozgy aj Vám,ale samotný záver Vás prekvapí a šokuje.Oplatí sa vytrvať.Ved skúste posúdiť sami.Skvelá tematika na premýšľanie počas bezsenných jesenných nocí. ()

Figu

Další můj rest je za mnou... Night Shyamalana obrovsky uznávám a těším se na každou jeho budoucí novou tvorbu! Jeho některý snímky jsou v podstatě převratový (Šestý smysl, Znamení, možná Vyvolený), proto se rád vracím i k tomu, co jsem od tohoto chlapíka ještě neviděl. Vesnice? No nevím. Určitě zajímavý, atmosfericky jak jinak než na jedničku, částečně děsivý, jenže né tak úplně Shyamalanovsky provedený! Howard skvělá i výkon Hurta stojí za to! Brody potvrzuje jeho demenci, kterou vidím při každým jeho hereckým výkalu!... Vesnice si myslím, že by jako knížka obstála daleko líp. 60% ()

Rocky88

Neříkám, že by film neměl atmosféru a že Shyova režie není výstavní, ale ten konec mě velice zklamal. Naivní, nereálný, špatný. Celou dobu nás Manoj napíná, děsí, až to nakonec sám neutáhne a ke konci poleví a zhroutí se přímo na režisérské stoličce. Škoda, kdyby zapracoval na scénáři, mohlo to být lepší. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)