Deník princezny 2: Královské povinnosti

• USA The Princess Diaries 2: Royal Engagement (více)

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová ukončila studium diplomacie a politologie a odletí do Genovie, kde vládne její babička Clarissa. Během plesu pořádaného u příležitosti jejích jedenadvacátých narozenin ji královna oficiálně představí jako svou nástupkyni. Při zasedání parlamentu se však objeví nečekaný problém. Vikomt Mabrey by rád dosadil na trůn svého synovce Nicholase Devereuxe a chce k tomu využít zapomenutého, ale stále platného zákona, podle nějž musí být královna vdaná. Mia dostane třicet dnů na to, aby si našla manžela. Zprvu se odmítne provdat kvůli trůnu, ale večer přece jen probírá vhodné ženichy. Nakonec si vybere pohledného a vzdělaného anglického šlechtice Andrewa Jacobyho. Vikomt Mabrey však nehodlá čekat na svatební zvony, které by znamenaly konec jeho plánům na ovládnutí Genovie, a přesvědčí Nicholase, aby se vetřel do dívčiny přízně, svedl ji a tím sňatku zabránil. (TV Nova)

lennyd

Mia (Anne Hathaway) se pomaličku ujímá svých princeznovských povinností v zemičce Genovie, a připravuje se na svoji roli královny (hned jakmile její babička (Julie Andrews) uvolní trůn). Ale o ten má zájem také zčistajasna zjevivší se dědic Nicholas Devereaux (Chris Pine), resp. jeho strýc Viscount Mabrey (John Rhys-Davies). A právě on vytáhne ten nesmyslný zákon (vidíte, nejen u nás jsou některé zákony k smíchu), a to, že aby se královna mohla ujmout trůnu, musí být nejdříve vdaná. A Mia tak má pouhých 30 dnů na to, aby našla ženicha a (pokud možno) také svoji lásku ... a že by tu zájemců o Genovijský trůn (a princezninu ruku) bylo ... Uhh, Deník princezny byl (pro své publikum) velmi úspěšný film, tak na sebe pokračování nedalo dlouho čekat. Sladkou limonádu z prvního dílu autoři nastavili ještě větším množstvím cukrové vaty a růžové barvy, takže i z tohoto dílu budou třináctileté holčičky u vytržení. Pokud je vám více než oněch třináct, budete od prvních chvil vědět, kterýžto princ na bílém koni je ten pravý, a jak vše patrně skončí - takže vás pak jen může překvapit (ehm) románek královny matky s vrchním bodygardem a pyžamová rozlučka ze svobodou (ehm ehm)... ()

shantim

Velmi slaby snimek, u nehoz ani nevim, komu by vlastne mel byt urcen? Pro pubertalni holcicky? Snad. Mne ale nic nerika a jeho hloupy scenar me vylozene iritoval. 31% hvezdicek ()

blackJag

Už první díl byl dost ubohý a tentokrát je to ještě o ten pověstný chlup horší. Hrozná nuda, prudce tupý scénář a vlažné režisérské vedení. Měl tohle kdokoliv ze zúčastněných zapotřebí? 15% ()

mkubalikova

Tahle blbá pohádka pro mě získává nový rozměr - kapitán Kirk je dost sexy a velký sympaťák, takže přihazuji hvězdu. :-) 50% ()

jefff

Sladká pohádka pro krásnější polovičky našeho druhu. Svou úlohu to, ale umí plnit a to se také cení. Výtek bych měl tisíce, ale to je asi divačkám úplně fuk :-) ()

Jello Biafra

Každý nejako začínal a jedna z mojich obľúbených herečiek Anne Hathaway si svoju prvú rolu odbila ako korunná princezná Mia vo fiktívnom kráľovstve Genovia. Je však pre mňa absolútne neznesiteľné túto romantickú komédiu sledovať. Zápletka i vtipy sú totiž jeden veľký gýč. ()

Mr.Floyd

Pokiaľ patríte do skupiny po úprimnej láske a romantike túžiacich dievčat, kľudne si k celkovému hodnotenie pripočítajte takých 61% pretože toto je na 99% film určený práve pre vás. Pre mužskú časť populácie nepozerateľný (prípadne smiech vyvolávajúci) počin s otrepaným námetom a klišé na každom kroku. Herecké výkony a obsadenie (až na hlavnú predstaviteľku) vcelku dobré a vizuálne je to pekné. Ale nič viac nečakajte. ()

velkyvezir

Jestli někdo pořád nechápe, proč se říká, že se nemají k filmů natáčet další díly, pusťte si první díl Deníku princezny a potom tento film. 1* za námahu s natáčením, další hvězdičku tentokrát Anne nedávám, protože už měla znát svou cenu a do této blbosti znovu nelézt. ()

killjezor

Pro mne tenhle film patří do kategorie úplně zbytečných. Zase na druhé straně mu nemůžu vytknout určitou zábavnost, zaměření na určité publikum a podle mne producentům tento krok i vyšel. ()

Lencha

Myslím, že jednička neměla mít pokračování, protože tohle dobrá slátanina. Boj o moc a o trůn:-))) Jak prosté, okoukané a opět slaboduché. Ale stejně jako u jedničky, 3 hvězdy. Jako oddechovka na sobotní deštivé odpo to jde:-) ()

Wally

Pokud se film jmenuje, tak jak se jmenuje, tak od toho neočekávám intelektuální drama s psychologickým pozadím a thrillerovým závěrem...a takto musíte přistupovat i k tomuto filmu. No a pak nemůžete být zklamaní. ()