Deník princezny 2: Královské povinnosti

• USA The Princess Diaries 2: Royal Engagement (více)

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová ukončila studium diplomacie a politologie a odletí do Genovie, kde vládne její babička Clarissa. Během plesu pořádaného u příležitosti jejích jedenadvacátých narozenin ji královna oficiálně představí jako svou nástupkyni. Při zasedání parlamentu se však objeví nečekaný problém. Vikomt Mabrey by rád dosadil na trůn svého synovce Nicholase Devereuxe a chce k tomu využít zapomenutého, ale stále platného zákona, podle nějž musí být královna vdaná. Mia dostane třicet dnů na to, aby si našla manžela. Zprvu se odmítne provdat kvůli trůnu, ale večer přece jen probírá vhodné ženichy. Nakonec si vybere pohledného a vzdělaného anglického šlechtice Andrewa Jacobyho. Vikomt Mabrey však nehodlá čekat na svatební zvony, které by znamenaly konec jeho plánům na ovládnutí Genovie, a přesvědčí Nicholase, aby se vetřel do dívčiny přízně, svedl ji a tím sňatku zabránil. (TV Nova)

Aleee89

Nejsem z těch mladých holek, které by šílely z toho, že na plátně vidí Anne Hathaway. Ne, že by mi byla příliš nesympatická, ale ani sympatická. Princezničky? Taky to není úplně pro mě. Když už, tak něco podle skutečnosti a z historie, ne nějakou lacinou pohádku. U jedničky jsem se místy bavila a připadala mi spíše milá, jenže dvojka je horší, uměle natahovaná, tady jsem si spíše říkala, že je to místy až moc a dokonce trapné. Taky jsem se párkrát zasmála, ale většinou to spíše bylo kvůli "kvalitám" scénáře, než samotné vtipnosti scén. Jedničku bych asi ještě snesla vidět znovu, ale obávám se, že dvojku už ne, bylo to až moc cukrkandlové a přeslazené. ()

Hees

Mám rád tento film aj keď podla tých hodnotení to vyzerá,že to je čisto film pre ženy.Ľahký prijemne plynúci v ničom ani neprekvapuje každý vie ako sa približne skončí ale mne je to jedno kto si o mne čo myslí keď sa mi niečo milé páči nebudem sa hrať na veľkého chlapa a dávať za to nižšie hodnotenie. ()

Rodriguez

Královské povinnosti už jsou horším pokračováním romantického prvního dílu. Nyní se princezna musí naučit slušnému chování, správnému stolování, apod. 35% ()

Streeper

I když princezna Mia prochází hodně trapasy, tak v tomhle filmu je jich tak moc, až je to trapné, ale zpěv Julie Andrews a slavností korunovace na konci mi nedovolují dát tomuhle filmu méně než tři hvězdičky. ()

C0r0ner odpad!

Když jsem asi jednou pozbyl veškerých smyslů, pustil jsem si tohle velekurvadílo. Co jsem asi tak čekal? Už jednička byla něco otřesného, takže pokračování muselo nepochybně klesnout ještě o level níž. No, nakonec jsem to přežil bez trvalých následků (snad) a při sledování jsem si říkal, že na smrtelné posteli budu litovat každé vteřiny strávené touhle píčovinou. 5% ()

carly

páčilo sa mi to viac ako prvý diel. Gary Marshall vie, čo robí a robí to dobre. Anne Hathaway sa kráľovskej úlohy zhostila zo cťou, plus Chris Pine je sladký. a keby nič iné, tak Hector Elizondo a Julie Andrews stoja za to si tento film pozrieť. ()

MarekT

V podstatě to stejné jako první díl - ono už to tak u hollywoodských produktů bývá, že první díl je většinou totožný s druhým (stejně jako Stuart Little). Nevidil bych se, kdyby to někomu i splývalo. ()

Sammya

Typickej chick flick, na kterým mě štvou dvě věci. To, že to s knihami nemá nic společného (a já miluju knižní sérii, #TeamMiaaMichael!) a to, že si podle mě vybrala nesprávnýho chlapa, jelikož Chris Pine mi tu leze na nervy a mám ráda Calluma :D Je to prostě taková slaďárna, sem tam cringe, sem tam nuda, ale pohádka to je a jako oddychový film dobrý. ()

Deverant odpad!

Utrpení. Celé jsem to viděl jen proto abych zjistil (po náhodou shlédnutých deseti minutách), jestli se objeví aspoň jedna vtipná situace. Možná ale proto, jak mě výsledek přinutil uvažovat, že se podvědomě chci za něco trestat, ale bojím se fyzické bolesti. Ten film je opravdu za trest. Tu jednu vtipnou situaci jsem tam nakonec objevil (pokud jsem si ji nevymyslel ve snaze přikrášlit tu děsivou realitu...děsivou fikci...prostě tu strašnou slátaninu), ale na něco co má být komedií je to trochu málo. ()

KajusaK

Už ne tak dokonalý díl jako první, ale i tak celkem pěkné provedení. Vtip přišel takže si nestěžuji a dávám 3*. ()

metal.storm

V mojich očiach sú denníčky princeznej a im podobné filmy zaujímavé, avšak rovnako aj nudné. A aj tak sa k nim rada raz od času vrátim, možno len kvôli pripomienke detských čias, kedy som ešte niekde hlboko mala zakódované, že hrať sa s bábikami je zaujímavá činnosť, a miesto sexu rozmýšľala nad pusinkovaním (čo je presne tak aj tu, preto je to viac, menej pre detičky). Navyše priamo tu som spoznala sympatickú, avšak zvláštnu Hathaway, ktorej rola príjemne pasovala. Úprimne ani neviem opísať, čo presne mi na filme vadí. Človek sa proste vcucne do prostriedku krajiny, o ktorej nikdy nepočul a skoro dve hodiny robí "leda prd". ()

Tyny

O něco horší než první díl. Už ne tak vtipné, spíš trapné, ale přes to není nejhorší a dá se na to koukat. ()

Ryuuhei

Nenáročný a dost předvídatelný romantický film. Pokud jste předtím viděli nějakou emoční bombu, potřebujete se uklidnit a zároveň se v případě, že jste drsný muž, oprostíte i od tohoto faktu, film si užijete! ()

xerno

Jednička naprosto výborná, i navzdory skutečnosti, že je to hrubej popkorn, o něco tam aspoň šlo, ale tady ??? Dyt tady v celém filmu jde jen o jednu jedinou věc, vůbec už to nejni tak zábavné, nebo chytlavé, je to prostě špatná ''dvojka''... mandes: tomuto se docela divim, asi se celý svět zbláznil... ()