Deník princezny 2: Královské povinnosti

• USA The Princess Diaries 2: Royal Engagement (více)

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová ukončila studium diplomacie a politologie a odletí do Genovie, kde vládne její babička Clarissa. Během plesu pořádaného u příležitosti jejích jedenadvacátých narozenin ji královna oficiálně představí jako svou nástupkyni. Při zasedání parlamentu se však objeví nečekaný problém. Vikomt Mabrey by rád dosadil na trůn svého synovce Nicholase Devereuxe a chce k tomu využít zapomenutého, ale stále platného zákona, podle nějž musí být královna vdaná. Mia dostane třicet dnů na to, aby si našla manžela. Zprvu se odmítne provdat kvůli trůnu, ale večer přece jen probírá vhodné ženichy. Nakonec si vybere pohledného a vzdělaného anglického šlechtice Andrewa Jacobyho. Vikomt Mabrey však nehodlá čekat na svatební zvony, které by znamenaly konec jeho plánům na ovládnutí Genovie, a přesvědčí Nicholase, aby se vetřel do dívčiny přízně, svedl ji a tím sňatku zabránil. (TV Nova)

josieaddms

Nejen že v tomto případě je dvojka už zbytečná, ale ještě ke všemu je dost nepovedená. Možná vám to zachrání jedno ošklivé odpoledne plné depresí, jako se to někdy stane, ale tady si tedy nejsem jistá. ()

Kritik.

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Denník princeznej je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :) V dvojke mi však všetky tie intrigy a neprajnosť začali liezť na nervy po 5 minútach. ()

mira.l

Tak tohle bylo ještě výrazně tupější než jednička. Tam jsem docela nadržel Anne Hathaway, ale tady už to nějak nešlo. Ty dvě * jsou čistě za ní, zbytek téhle pohádky nepohádky nestojí moc za řeč. ()

thestral

em,myslím,že první film byl až dost....řekla bych,že je to připitomělá šílenost,ale někoho to třeba může bavit,vždycky záleží na náladě,mě tenhle film ale moc nenadchl ()

zipacna

Opravdu hodně naivní komedie o mladé nástupkyni trůnu. Ale to by mě nevadilo. Film to zase nebyl tak špatný, nenudil jsem se, nenaštval jsem se u toho. Jediné, u čeho jsem se trochu zašklebil, byly ne moc romantické "romantické scény". Ale jinak skvělí Hector Elizondo a John Rhys-Davies se mi ve filmu líbili nejvíce. ()

renegrido odpad!

Už nikdy více. Mie je 21, ale chová se jako patnáctiletá holka z komedie pro teenagery. Dialogy jsou neuvěřitelně trapné. Situace, které mají být vtipné, jsou trapné. Chování postav je trapné. Celý film je neuvěřitelně hloupý a trapný. ()

DadysGirl

Opět jeden z případů, kdy dvojka nebyla potřeba... Ale když nic jiného, zachovali obsazení, má to pěné kulisy a kostýmy a když je nouze a chcete vidět nějakou romantickou blbost o které nemusíte přemýšlet, tak se to taky dá... ()

Judy24

Lhát se nemá. Klidně mě za to proto kamenujte, ale mně se prostě druhý deník princezny líbil a to dokonce i o fous víc, než ten první. Líbilo se mi, že Mia už nebyla "tak strašně střeštěná" a nebyla teenagerem. Mám ráda svět mladých elegantních slečen a hledání prince z katalogu mi nepřipadalo ani moc nudné. Bylo tam pochopitelně několik (OK - většina) šablonových charakterů, jenže ve chvíli, kdy vypadají jako Chris Pine, začíná mi to být tak trochu jedno. Deník princezny 2 je zábavná oddechovka pro naivní holky a narozdíl od prvního dílu navíc ve většině případů bez vřeštění a opakování "OMG OMG!". Mia sice pořád zakopává a neúmyslně padá do kašen, ale už je to mladá dáma a na to se kouká o poznání lépe, než na její mladší podobu. ()

Fanak

Do pubertální dívky mám daleko, přesto jsem na tomhle dílku byl v kině a odcházel jsem spokojen, protože: a) byl jsem tam s přítelkyní, b) přesně jsem věděl, co to bude, c) chtěl jsem si odpočinout. Stejně jako o prvním dílu platí: Je to tak blbé, až je to SKORO hezké. ()

MarkHoppus

Ještě o něco horší než první díl. V tom prvním alespoň něco vtipného občas zaznělo, ale tady už se jedná o ohrané a nudné záležitosti. ()

Maxmilian

No ja myslím, že se mělo zůstat jen u prvního dílu. I ten jsem sice ohodnotil **, ale je nesrovnatelně lepší. Zde jsou 2 hvězdičky jen za to, že Anne Hathaway mám rád. Bez ní by to byl asi jen odpad. ()

Dinsberg

Jednoduchoučký až prostoduchý námět osvěžují hlavně momentální gagy, které mají chytit u srdíčka. Většinou se to daří, ale film nemůže žít z oslích můstků mezi dějovými sekvencemi. Proto je tato "pohádka" i přes obsazená zvučná jména předem odsouzena k zapomnění. ()

ostravak30

Že jsou oba Deníky naivní a hloupé by asi moc nevadilo, kdyby obsahovaly alespoň špetku lepšího děje. V první díle se nedočkáme prakticky ničeho, druhý díl nám konečně nastavuje alespoň zdánlivého soupeře, který se ale nezmůže než na kecy v bulváru a ohrožení princezny při její jízdě na konci. Přitom všichni od počátku tuší, koho že si Mia vezme. A máme tu velmi podobné trapasy, které jsme už jednou viděli. Anne Hathaway se místy alespoň pokouší hrát pouze mimikou či gesty, ale při absenci zábavnějších zápletek a scén nemá moc šancí. Tvůrcům se ani na podruhé nepodařilo najít větší komediální rovinu, kterou ale slibují. Jako pohádka pro puberťačky však film funguje. Kdyby to šlo, přidal bych půl hvězdy, protože dvojka je přeci jen kapánek lepší, ovšem jen o malinko. ()