• Seti

No do prdele! Větší sračkoidní kýč jsem hodně dlouho neviděl a začínam mít podezření, jestli mi někdo ve spánku neudělal náhodou lobotomii, že sem se vůbec rozhod na to koukat (pokud ne, tak na konci mam k podobnýmu stavu vážně blízko). Když jsem po 20 minutách začal nepřetržitě myslet na kanejstr benzínu a plastovou popelnici, tak bylo jasné, že je něco v nepořádku.(29.10.2011)

Musím sa priznať že aj keď takéto filmy nevyhľadávam (skôr naopak), tento som videl a páčilo sa mi to. Skôr by som túto romantickú komédiu zaradil medzi rozprávky, tie predsa nemusia byť vyložene zo stredoveku, a ako rozprávka dnešnej doby ma to naozaj bavilo. Dokonca by som hodnotil aj vyššiie, nebyť tej dĺžky, kde zo 111 minút mohli kľudne 25 ubrať. Nie nadarmo sa hovorí že "menej je niekedy viac". Poznámka: Napriek kladnému hodnoteniu, na ďalšie tri pokračovania určite zvedavý niesom.(30.1.2018)

• alambert

V podstatě to není špatný film, alespoň mezi ostatními filmy podobného námětu. Některé scény jsou vtipné, některé velmi trapné (motýl v hrsti atd.) Alě ty zvraty v ději mě nějak nudily, nejdřív jí nevadí, že jede na jiný kontinent bez rodiny a přátel, pak zas ano a nakonec se to nějak vyřeší...no nevím...(16.10.2009)

Celkom milý a znesiteľný film odohrávajúci sa aj v Čechách...Herci sú celkom sympatickí a dá sa na to skutočne pozerať & oddýchnuť si pri tom....VAROVANIE: Ak sa vám tento film páčil (tak ako mne:-)), prosím, naozaj PROSÍM nepozerajte dvojku....myslím to smrteľne vážne...lebo, keď ju dopozeráte, vyhodíte telku von oknom a potom to budete ľutovať (tú telku)...(20.1.2007)

Celkem příjemná, leč průhledná a značně předvídatelná romantická komedie, která využívá pohádkové motivy. Snímek se dá rozdělit na dvě části. První se odehrává v Americe a jde podle zajetých kolejí (napravení problémového a rozmazleného prince), druhá zase v Dánsku (natáčeno u nás). Film má několik vyvrcholení (okamžiky, které většinou zakončují podobně zaměřené snímky): opětovné shledání, žádost o ruku a (SPOILER) konečné znovu opětovné shledání. Příběh by mohl skončit po každém z těchto momentů a divák by byl vždy uspokojen. Ale není tomu tak. V druhé polovině je nastoleno několik konfliktů (např. zasnoubení, nelibost královny s neurozenou hrdinkou či pochyby Paige o vztahu). Ale každý z nich není žádným způsobem rozvinut a vyřeší se hned v následující scéně. Ale i přes tyto výtky film neurazí, bohužel ani nepřekvapí.(24.10.2013)

• - Když přijde princ Edvard (Luke Mably) a Soren (Ben Miller) do svého pokoje, řiká Edvard, že si může vybrat postel a drží brýle v ruce, když je záběr ze zadu, tak je má nasazené, ale v příštim záběru ze předu je zase má v ruce. (Terva)

• - Natáčelo se v Praze, Kodani a USA, ale také na zámcích Boskovice a Libochovice. (M.B)

• - Film obsahuje záběry z filmu Chyťte zloděje s Grace Kelly, která se podobně jako postava Julie Stiles stala princeznou, když si vzala monackého prince. (imro)