Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

lucieK

Příjemná romantická komedie se skvělým hereckým výkonem Jeffrey Dean Morgana, která je i místy celkem vtipná, ale k tomu abych jí dala čtyři hvězdičky mi braní dvě věci. Uma Thurman, která se podle mě do romantických komedií vůbec nehodí a která vypadá ve dvojici s Jeffrey Dean Morganem nereálně a divně. A pak je to neoriginální a nijak zvlášť zajímavý příběh. Pro to jen tři hvězdičky. ()

JimmyII

Zábavná a milá romantika, která sice jede podle mockrát viděného mustru, ale má příjemný námět a hlavně obsazení v čele s nekonečně okouzlujícím Jeffrey Dean Morganem a nečekaně sympatickou Umou Thurman. Ideální romantická komedie, která tu má možná až moc přísné hodnocení, v rámci svého žánru. ()

ecceHOMMO

Film o láske. A o tom, že láska má svoje čaro, svoje vlastné pravidlá a vymiká sa štatistickým tabuľkám a je veľkou chybou ak sa pri nej riadime hociakými teóriami. A inak príjemný zážitok, ktorý dokázal pobaviť i romanticky naladiť. A to najmä pričinením Deana Morgana ktorý to vedel veľmi decentne "roztočiť". ()

sahe

Colin Firth tu má opravdu nikterak zajímavou roli, takže v ní nevynikne... k Uma Thurman mi to nějak nesedí, ale budiž, ale i překvapil celkem J.D.Morgan... hodil se sem... jinak průměrná romantická komedie... ()

Mishqo

patetický príbeh, nudná zápletka, presladené a prehappyendované ale pár dobrých vtipov bolo a postavy mi až tak nevadili okrem Umy Thurman ()

zdenny

Jako fakt na klidné odpolední pokoukání ano. Slušné herecké obsazení. Do tří hvězd mi ale něco chybělo. A kdybych věděl co, tak bych to natočil sám. ()

mandlova

Rýsovala jsem u toho a měla film jako kulisu - to mluví za vše. Předvídatelné od začátku do konce, taková pěkná, průměrná romantická komedie, která neurazí. ()

Autogram

Dokázal som to pozerať len kvôli Ume, ktorá bola na zahryznutie triezva aj opitá, naštvaná aj veselá. Ale tým asi všetky klady končia a zostane len chaotické tliachanie trochu prelietavej Emmy v podivnom príbehu s indickým spoločenstvom. Sladký záver sa dal čakať, len to nemuselo byť sladké zo všetkých strán. ()

jamalka odpad!

Hrůza, nic tak hrozného jsem už opravdu dlouuuuuuuuuuuuuuuho neviděla. Ztráta času, scénař snad psalo dítě z první třídy. ()

jefff

Hodně slabá romantika s bídným scénářem a přehrávajícími herci. Uma tu je vyloženě příšerná. ()

Soweek

Celé je to hodně vyumělkované a vesituace jsou zde narafičeny tak, aby to působilo jak jen nejvíc romanticky to působit může. Přes to všechno se zde najdou momenty kde víc než pousmějete. Navíc vám s támto filmem uteče čas jako voda a na konci zjistíte, že vám to vlastně líbilo. ()

tempus

Docela průměrný film, který nepřekvapí až na Colinovu závislost na slatkém a malém prostoru ohledně vztahu Umy a Colina. Jest-li je to vaše první či druhá romantická komedie, tak to ohodnotíte 4* ()

Jezinka

Tak celkově se dostavilo zklamání i přes velmi dobré obsazení. Nepřišlo mi to moc komické a jako romantická komedie už vůbec ne. Romanitku si představuji trochu jinak a rozhodně ne tak, že kultivovaná žena před vlastní svatbou podlehne šarmu burana, který má mít údajně zlomené srdce. To není romantika, ale živočišná přitažlivost. ()

Billie777

Kromě Michaela Colina Firtha dost nesympatické postavy a ačkoliv to tu Umě Thurman moc sluší, nedokážu dát víc než dvě hvězdičky, už za ten konec, který byl více než očekávaný. Chvilkami až trapná hloupost. ()

1860

Roztomilá romantická komedie, která nepřináší vůbec nic nového, je předvídatelná, a dokonce ani moc vtipná není.. čepičku tomu nasazuje klasický sladkobolný trapný závěr.. nejvíce tomu asi ubližuje pocit, že víte co se zrovna stane, jak to dopadne, takže to ve vás nic nenechá a můžete si pouze odškrtnout, že jste tuhle roztomilou sračku viděli.. ()