Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

eileen

Vůbec nic jsem od této komedie nečekala a byla jsem docela příjemně překvapena. Není to nic objevného ani nového, ale hlavně první polovina je docela vtipná. Je pravda, že ke konci tvůrcům už dochází dech, ale přesto musím říct, že jsem se docela bavila. Colin Firth je tradičně dobrý, ale nemá zde moc prostoru a J. D. Morgan je prostě okouzlující. Dala bych tak 3 a 1/2, ale díky mužským partům a, podle mého, až moc přísné kritice tady, si přisadím. ()

nash.

Zápletka slibovala mnohem víc než z ní nakonec bylo vymáčknuto. Navíc protivný primitiv a protivná blondýnka věru nevytvořili pár, kterému by člověk držel palce, zejména když se sešli v tak nezábavné a neromantické romantické komedii. I ten Colin v roli kultivovaného dobráka, který se bez boje nechá vyšoupnout ze hry, působil dojmem, že už je podobnými rolemi unavený. ()

iamek

Další blbá americká komedie s nesympatickým obsazením. Ani jeden z obsazených herců se do romantické komedie nehodí. Příběh je hodně stupidní, jednoduchý a hlavně nudný. ()

Arsenal83

Uma Thurman s prázdnym pohľadom, že by sa za neho nemusel hanbiť nejeden sklenár, je osôbka vhodná do thrillerov, Kill Bill, to áno. Ale do romantickej komédie sa hodí asi ako Stalin do Červeného kríža. ()

heyda

Příjemné překvápko. Ačkoli příběh není ničím výjimečný, perfektně zvolená trojice herců to táhne neuvěřitelně nahoru. A to takovým způsobem, že i 3 hvězdičky jsou málo. Proto, ať už se vám to líbí nebo ne, z rukávu tasím 4 hvězdičky a děkuji za příjemně strávených 90 minutek. :-))) ()

jojinecko

2,5*/5...Absolútne, totálne a 100% neškodná oddychovka na jedno pozretie, na vyplnenie "zbytočnej" hodiny a pol života...Je to tak sladko naivné (až na postavu Colina Firtha- tá je hyperdementná!) a vtipné asi v dvoch momentoch, ale inak povedzme že znesiteľné a to niekedy stačí. ()

rikitiki

Cukrkandlová nuda bez nápadu, napětí nebo vtipu a s dalším "romanticky" naznačeným milováním cudně v podprsence, aby se mladiství diváci nezkazili. /7. 2. 12./ ()

Jenda

Romantická komedie bez jiskry je jako slasher bez vraha. Tohle dílko sice není nudné, ale ta jiskra tam prostě není. ()

oLí

Ale tohle není zlý. Taková neškodná dávka příjemný romantiky skloubená s dobrým humorem. Všichni víme, co se bude dít za chvíli, ale i tak se čas od času na podobný filmy vždycky rád podívám. [5.5/10 duben 2009] ()

Kamca_

Tak tomuhle říkám pravá romanťárna. Vůbec jsem se nenudila. A Uma Thurman mě mile překvapila. Musim dát 75%. ()

Terva

CITÁT : ...čekám na prince z pohádky, který mně uchvátí... Ve filmu nazvou Umu Thurman " dlouhou dámou ", příkladné. Situace do které se " dlouhá dáma " dostane je velice ošemetná. Díky jednomu hackerovi se z ní stane vdaná žena. Sama se chce vdávat,ale úředník ji řekne, že se nejdřív musí rozvést, aby si mohla vzít Richarda ( Colin Firth )...to je podstata této velice podařené komedie. Tak se Emma Hoydová ( Uma Thurman ) vydá za údajným manželem Patrickem Sullivanem ( Jeffrey Dean Morgan ), aby jí podepsal ty rozvodové papíry. Pak už začne příběh plný krásných situací a skečů, který vás donutí od srdce se zasmát. Jenže se taky dostanete do situace, kdy nevíte, komu vlastně fandit....Emma je takzvaná Doktorka lásky, která zničí Patrickovi jeho svatbu, Patrick je veselá kopa a jen se chtěl pomstít, Richard je v tom nevině a ani to není žádný grázl...tak si mezi nimi vyberte. Ve filmu je taky spousta pěkné hudby. Třeba John Cacavas a Hal David a jejich Bluebird : http://www.youtube.com/watch?v=s0oTtvcmREk nebo Bob Reynolds z Diamond side down. ()

Johny_fork

Nenáročný film, který po dlouhém a náročném dni neurazí, ale ani nenadchne. Dal bych tři, kdyby mě alespoň na vteřinu režisér něčím překvapil. ()

Terez.S

v podstatě variace na "sweet home Alabama" s opravdu malými rozdíly a jinými herci .. průměrný, ale neurážlivý film! ()

m.krudenc

Roztomilá romantická komedie, která nepřináší vůbec nic nového, je předvídatelná....k tomu nasazuje klasický sladkobolný závěr.. nejvíce tomu asi ubližuje pocit, že víte co se zrovna stane, jak to dopadne, takže to ve vás nic nenechá a můžete si pouze odškrtnout, že jste tuhle roztomilou sračku viděli. No prostě roztomilá romantická komedie. ()

F.man

Po všech stránkách naprosto průměrná romantická komedie. Jako většina filmů tohoto žánru ctí i Accidental Husband zavedený postup výstavby děje takže vlastně vše jde od začátku předpokládat. Na druhou stranu se sem tam objevují docela vtipné scény a zajímavé nápady. Když si k tomu připočtu Umu, která zahraje snad vše a gorilu Firtha na kterého se však dá poměrně nenuceně dívat, vynahradí mi to zmiňovanou předvídatelnost. Jednou se to dá přežít, podruhé už bych však asi čas neztrácel. Tři hvězdy. Jaký blbec by četl nebo napsal takovou knihu! ()

spaceboyCZ

Ach jo, Umo, Umo, mas tohle zapotrebi? Jedine dve vtipne sceny se konaly pri ochutnavce dortu a nasledne obchodni party ohledne budoucnosti vydavatelstvi jednoho z hlavnich predstavitelu...jinak nuda, nuda, nuda, haha hehe, nuda, nuda, nuda. Dal bych 1*, ta * navic je za Umu, ale jen vyjimecne... ()

mysiak

Film mi prišiel podľa popisu ako ďalšia obyčajná romantická komédia..ale omyl je to v skutku podarená romantická komédia s príjemným Jeffreym Deanom Morganom a celkom fajn po dlhej dobe Umou Thurman...dokonca ani tie klišé tu neboli také zlé ako som čakal..príjemná oddychová komédia ()