Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

BlackAngels

Ráda si pohrávám s fantazii a tohle je hotová fantazírovská pastva! Naprosto všechno v tomhle uměleckém díle má prostě svojí fantaspodobu a to dělá pohádku naprosto vyjímečnou!!! Počínaje jedlým interierem továrny, přes umpalumpovské dělníky až po nemyslitelné a nejpromakanější výrobky z továrny Willyho Wonky. Pohádka vás i po několikátém shlédnutí dokáže znova pobavit a nemůžete se od ní jen tak odtrhnout. Navíc všemu dává tu správnou atmosféru hudba z dílničky malých ale šikovných umpalumpíků. Překrásný rodinný film, který bude bavit celou rodinu. ()

onddra

Karlík bude už navždy mou srdeční záležitostí. Vůbec nevím nad čím se rozplývat dřív: skvělá režie Tima Burtona, dechberoucí a kouzelné prostředí, ironický Johnny Depp, skvělý hudební doprovod, Umpalumpové, srdceryvný konec? Prosím víc a víc filmů Burton-Depp. ()

Keen.lady

Burton se trhl ze své pochmurnosti, ale přesto zůstává kapku děsivým. Pitoreskní, přeslazená továrna se zpěvavými umpalumpy a trochu infantilním Wonkou. Vadí mi některá klišé a postavy, na druhou stranu je to ryze rodinný film, který vyjadřuje právě hodnotu rodiny. Přeplácanost a skluz k rutině morálního poučení vyzpíváním mozku z hlavy mě nutí snížit hodnocení na 65%. ()

nikus120

Kto iný by sa mohol hodiť na bláznivú postavu Williho Wonku ak nie Johnny Depp? Čím dlhšie sledujem filmy, v ktorých hral je treba uznať, že svoje postavy hrá skvelo. Bláznivé prostredie, ktoré určite nenechá nikoho bez úsmevu a skvele obsadenie v podaní detí ale hlavne herca Highmoreho. ()

mArtinko5MB

Konečne niečo od Burtona z druhého tisícročia, čo sa mi veľmi páčilo :) Vtipné, milé, dobre zahrané, pútavé. Všetko, čo má správna rozprávka mať. Hodnotenie: 80% ()

ESNYR

Je to barevně šílené. Je to pro děti, a ne pro dospělé. Všechno mně tu rozčilovalo a nejvíc samozřejmě děti. Uznávám že Burton je trochu na hlavu, ale že tak moc jsem nevěděl. ()

Nikitoss95

Apetitní film, kouzelná pohádka; Johnny Depp alias Willy Wonka je napůl cvoklý, napůl charismatický majitel továrny na čokoládu, zaměstnává své umpalumpy a vyrábí nejlepší čokoládu na světě. Když do pěti tabulek vloží DAS SLATÝ KUPÓN, tak se najde pět dětí, kteří to jedním či druhým způsobem dokázali získat. Mezi nimi je i hlavní hrdina, Charlie ( hraje Freddie Highmore; Karlík zní divně), který je nejchudší ve městě,ale narozdíl od ostatních čtyř kandidátů není rozmazlenec, všežravec, ambiciózní fracek ani upařenec, takže jako jediný bez zranění vyvázne z výletu do továrny; Nejlepší je happy end na konci. ()

Mr.Dalbych

Taktéž se shoduji s Andrejkou a jejím potomkem, který měl na mámu neobyčejné štěstí!!! Můžeme jen tiše závidět. Hrozně rád bych se s Andrejkou projel v čokoládové řece! Je to můj sen! ()

jacob_urban

Nevím, jestli jsem jediný, kdo pokaždé, když vidí tento film, dostane nepřekonatelnou chuť (skoro až abstinenční příznak) na čokoládu. Krásně zpracovaný a natočený film, o hereckých výkonech ani nemluvě. Johnny Depp - Pan Wonka, chcete- li, nám opět ukázal, že je skvělý herec. Celý film se nese v jakési vtipné atmosféře, i přes to si ale člověk občas říká, že tu není něco v pořádku. Myslím, že přesně toho chtěli autoři docílit. Nepřekonatelná pohádka, která nenudí ani dospělého. 5 hvězdiček. ()

AndrewNewman

Užasná prvá tretina filmu. Užasná atmosféra,dej a samozrejme krásne prostredie,typické pre Burtonovu tvorbu. Potom sa to rozbehne a ja sa len kochám ako skvele si to Tim všetko vymyslel a ako skvele prepracoval do takej podoby aby to bavilo 10 ročné dieťa ale aj 30 ročného dospelého chlapa. Aj keď Johnnymu rola sadla ako uliata skôr by som vyzdvihol skvelú predlohu,réžiu a kameru,teda po remeselnej stránke čistá dokonalosť.Jednu hviezdu sťahujem za veľmi otravných umpa-lumpou. ()

Lucyl89motyl

Sok!!! Tohle je proste tezkej ulet. Tim Burton, pan Tim Burton tohle opravdu nezvladl. U tohoto snimku jsem sedela s otevrenou pusou a nechapala co to je. Kazdy kdo zna film Pan Wonka a jeho cokoladovna si musel trhat vlasy. Scena, kdy se predstavuje pan Wonka pri znovuotevreni tovarny je v puvodnim filmu epicka, kdezto zde je az smesna. Nehlede na to, ze Indiansky naklonovany Umpalumpa je az strasidelny. Film jsem dokoukala jen z principu. ()

x_ander

Já sice vím, že Karlík byl cílený na malé děti, ale tohle už bylo na mě zkrátka moc. Úvod je ještě fajn, ale jakmile se vstoupí do továrny, rozjede Tim barevnou a neskutečně přeplácanou patlaninu, která nemá smysl, ani duši. A Deppa jsem nebyl schopný vydýchat. ()

rbrandt183

"<SPOILER>" Ide o muzikálový kvázi-slasher drzých, nevychovaných decák pod taktovkou mániodepresívneho narcisa, pana Willyho Wonku. Postavička, ktorá "prežije" a vyhrá velkú cenu, je dobrý, chudobný, skromný chalanisko, ktorý sa viac-menej nijako neprejavuje. Blahoželáme! "</SPOILER">" ()

Paja55

Pohádka mých dětských let. Vycházející hvězda Freddie Highmore a další z mnoha ''vzhledů'' Johnny Deppa. Fascinující podívaná s trochou muzikálu a ztřeštěnosti. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)