Karlík a továrna na čokoládu

Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Tim Burton je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. Na tento film jsem se možná až příliš těšil, ale čekalo mě zklamání. Jistě uznávám naprosto originální nápad, dobré scény i hudbu. Umím si představit, že bych byl z filmu nadšený před nějakými deseti lety, ale teď už je tohle na mě trochu moc. Nuda a trochu blbost. I ty tři hvězdičky jsou možná moc.(26.12.2007)

"Kolik nám zbývá dětí?" Čtyři odporní parchanti a jeden sympatický klučík ve spárech maniakálního továrníka na čokoládu aneb Deset malých černoušků se zpěvy a tanci. Konečně k tomu došlo! Roald Dahl byl muž, jemuž v žilách koloval kyanid a kromě toho můj nejoblíbenější spisovatel. Tolikrát jsem si říkal, jak krásné by bylo jeho spojení s Timem Burtonem..! Dosavadní adaptace Dahlových knížek byly lepší nebo horší, ale nikdy ne dokonalé, protože studia se pokaždé odpíchla od zavádějící teze "je to přece pro děti" a notně ty příběhy zkrouhla. I jinak povedené Čarodějky Nicholase Roega mají úplně změněný, "rodinně přijatelný" konec a Matilda Dannyho DeVita zase hýřila nápady, ale selhali někteří herci. Teď jsem konečně spokojený, tohle je Roald Dahl, jak ho vnímám já. Držte si plomby, prohlídka začíná! 100%(19.4.2006)

Tak poprvé jsem si vychutnala Burtona v kině a odměnou mi byla skvělá pohádkovo - fantasy jízda, která vám nedá chvíli vydechnout, kdy se neuvěřitelně bavíte, smějete a zas máte slzy v očích, obdivujete ty neuvěřitelné nápady, barevnost, dokonalého Johnny Deppa, výborné děti v rolích vítězů Wonkovy soutěže o zlaté kupony a všechny ostatní herce, Elfmanovu hudbu a samotný kouzelný příběh Roalda Dahla. Potěšil i velmi dobře zvládnutý dabing.(7.9.2005)

Konečně po dlouhé době film, z kterého fantazie tvůrců tryská plným proudem! Připadal jsem si zase jako desetileté děcko, nevěřícně zíral s otevřenou pusou a smál se z plných plic. Pro všechny milovníky čokolády, Tima Burtona, Johnnyho Deppa a lehce šílených komedií povinnost. Škoda cokoliv dodávat, určitě to bude jeden z nejlepších snímků roku 2005.(25.8.2005)

Jeden z dalsich Burtonovych filmov, od ktoreho som mal aj na zaklade traileru pochybnosti o tom, ci sa mi bude pacit, ci nebude naozaj natoceny cisto iba pre deti, zato ma ale jednoducho uniesol do nadherneho Burtonovho detskeho sveta fantazie, pricom som na chvilu zabudol na realitu a proste sa mi velmi pacil. Snad neexistuje dieta, ktoremu by sa tento film nepacil :-)(24.5.2007)

• - Postava doktora Wilbura Wonka (Christopher Lee) bola napísaná špeciálne pre film, aby mal Willy Wonka (Johnny Depp) trochu rodinnej histórie. (Raccoon.city)

• - Bohatého pána Salta si chcel zahrať Sam Neill. (Raccoon.city)

• - Niektoré exteriéry, ktoré boli použité vo filme, využil Tim Burton aj pre Gotham City vo svojom prevedení Batmana (1989). (Greenpeacak)