Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

zdeny99

Jeden z nejlepších filmů od Tima Burtona, který je podle mě lepší i než samotná kniha Roalda Dahla. Burton totiž Karlíka povedl tím, čím je typický. Zvenku ponure se tvářící továrna, která je ovšem vevnitř velice veselá díky zpívajícím umpalumpům, rozvrkočeným veverkám a čokoládovému světu. Pak do toho přimísil svůj humor, což je vidět jak na hlavní postavě Willy Wonky, tak charakteristice všech dětí. A které z dětí vám nejvíce pilo krev? Mě tedy ten rozmazlenej spratek Veruca Salt. Za to Christopher Lee v roli Willyho otce, opět zářil, tak jak ho známe coby Drakulu či Saurona, ačkoliv dostal málo prostoru. [67044. hodnocení, 1219. komentář, 81%, 982. nejlepší film, 159. nejoblíbenější film] ()

inachisio

Moc hezký příběh plný barev a písniček, který bych dětskýma očima hodnotila plným počtem, nyní však už vidím žinantní scény, bez nichž by se film obešel. Pořád je to ale film, u nějž nemám problém s opětovným shlédnutím. ()

Aurus

Tohle je jeden z nejhorších filmů které jsem kdy viděl. Příběh je totálně debilní, postavy jsou blbé a nesympatické a hudba ta je fakt otřesená. Za mě 0/10. ()

TheSpearCZ

Tohle je jeden z těch nejvíce kouzelných filmů, co existuje a musí se líbit snad všem dětem i dospělým. Tim Burton tady stvrdil svůj smysl pro ulítlost, tady to vyloženě srší nápady ze všech stran, Wonky továrna je absolutní kreativní dokonalost a právě Burtona již několikátá spolupráce s Johnnym Deppem je tím faktorem, proč to tak na člověka zapůsobí. Je to od srdce dělané asi právě jako Wonky čokoláda a sekvenci, kdy se najde poslední zlatá vstupenka a následuje rodinná scénka v domě si budu ještě dlouho pamatovat. Zahřálo na srdíčku. 5* ()

kobliha

Skvela rozpravka pre deti, pri ktorej som sa ale miestami celkom seriozne nudil.. Ak sa na film pozeram ako celok musim dat 3*. Vizual celeho filmu je dych beruci, ale to nestaci.. Prehnane klise, prilis poucne, zaver filmu posobi vlazne, stretnutie wonku s otcom nedojme ani za mak, pesnicky skriatkov z ktorych ma sem-tam malem rozbolela hlava.. Nemozem hovorit o sklamani, ale tento film je podla mna len o vizualnom stvarneni a J.Deepovi.. nic viac nic menej.. ()

derek007

Měl jsem tu možnost shlédout původní film Willy Wonka & the Chocolate Factory a jak mám Johnyho Deppa rád, musím uznat, že pana Wildera přehrává. Hodnotit filmy Tima Burtona je pro mě vždy potěšením, vzhledem k tomu, že rád rozdávám hvězdičky. A tento film si zaslouží všech pět. A co na tom, že v šumperském kinu jsme seděli pouze dva, kterým bylo nad dvacet let. ()

Puol

Od podlahy film Tima Burtona so svojim obľúbeným ansámblom: Johny Depp, Helen Bonham Carter, Danny Elfman. Zopár muzikálových čísiel, o výnimočnej vizuálnej stránke sa pri filmoch Tima Burtona hádam ani netreba zmieňovať, zaujímavé postavy, nejake to morálne ponaučenie...Kto ma v sebe ešte trošku dieťaťa a kusok fantázie, ten si užije. ()

Lindushka

Toto je veľmi zábavná a ironická rozprávka, vizuálne roztomilo gýčovitá, značne nadnesená, ale vtipná svojím spôsobom určite ako pre deti tak pre dospelých, čo je vynikajúce. Navyše milujem čokoládu. ()

SkyCaptain

Jeden z nejlepších filmů Tima Burtona. Depp v hlavní roli exceluje a výtvarná stránka uchvacuje - co víc si od filmu tohoto režiséra přát? ()

Gedes

Název filmu mi příjde dost krkolomný a zbytečně dlouhý, přesto jde o skvělou pohádku. Johny Depp mi strašně připomíná Střihorukého Edwarda („Čím to asi bude, Time Burtone? J). Johny opět hraje „správného podívína.“ Děj a pointa celého příběhu a i to jak je příběh sám o sobě vystavený (5 dětí a každé má defekt, každé na to doplatí a následuje písnička o hříchu) mi přijde jako dobrý nápad. Akorát mi občas vadili trochu kýčovité barvy (svítivě růžová, zelená atd.). Jinak pohádka byla taková, jaké asi pohádky mají být akční, zábavná a poučná. ()

Amplifier

Celý film je jeden velký kýč. Ale tenhle kýč je velmi zajímavý, všude plno barviček, hračiček a blbůstek dává filmu kouzlo, které nikde jinde neuvidíte. Karlíkova chudoba a skromnost je zobrazená v šedých odstínech a Wonkova šílenost a honosnost je zobrazena v zářících barvách to působí opravdu úžasně. Tim Burton je opravdu třída ()

Vodny

Willi Wonka, Willi Wonka, to je pouze Johnny Depp. Chcocolate miluji. Když se jí ve správné míře může být i zdravá. Když jí papkáme moc, nestojí to za nic. A co jsem tím chtěl vlastně říct? Sám nevím. Stejně tak netuším, co si mám myslet o Wonkovi. Těšil jsem se jak si to užiju, že to bude veselé, sladké i kyselé. A ono je to nakonec nemastné, neslané, (NE)sladké!!! Od všeho něco a dohromady nic. Začátek vypadá slibně. Seznamování se s rodinkou, ostatními dětmi a hlavním hrdinou. Pak přijde na řadu Wonka a jeho velkolepá továrna na chocolate. Po chvilce jedna, dvě, tři, čtyři písničky (mimochodem se skvělým českým dabingem a překladem) trošku to vypadá na muzikál, courání po továrně, pár krátkých dialogů, a pak (ne)čekané vyvrcholení a je tu konec! Kdyby tam aspoň byly nějaké vtipy (čekal jsem černý humor, marně). O hereckém ne-výkonu J. Deppa se nebudu ani rozepisovat. Zahrál by to určitě lépe, kdyby měl více prostoru a kdyby film nebyl tak krátký. Chtělo to tak o půlhodinku (minimálně) delší stopáž a bylo to tam. Postavy rozmazlených spratků by se daly pořádně rozvést. Čekal jsem hádky, naschvály, různé soutěže o tu první cenu. Více dialogů, nějaké srandičky a mnoho dalšího. Ono nic. Sotva se film rozjel, skončil. A mě jen zůstaly vyset sliny z těch krásných sladkých dekorací. A to je také to jediné co si budu z tohoto filmu odnášet. Poslintaný tričko. ()

Filmárik

Burton rulez again!!!!!! Svojím spôsobom je to len ďalšia detinská naivita o splnení jedného nesplniteľného sna.Keby to natočil ktokoľvek iný bol by to zrejme odpad. No nebol by to Burton keby s obyčajnej detskej knižky nespravil čarovnú prehliadku psychadelickou fantasmagóriou a nezasadil do toho svojho čierneho koňa Johnyho Deppa.Tomuto kombu proste nemožno odolať. ()

freeze.art

"Ovšem. Smí se jíst. Všechno v tomto sále je k jídlu! Dokonce i já jsem jedlý. Ale to je kanibalismus, moje drahé děti, a ten je ve většině kultur odsuzován" co k tomu dodat..?!:))) ()

Adm.Nelson

Celkom kvalitná zábava, s protivnými deckami, ich neschopnými rodičmi a poučením pre každého. Dosť mi ale vadili tie pesničky, neboli veľmi počúvateľné. 8/10 P.S.: Big Fish, Planéta opíc, Nožnicovoruký Edward, Vesmírna odyssea - minimálne na tieto filmy som našiel odkazy. ()

ampulka.k

Co na to říct. Je to prostě klasický Burtonovský kousek a film sice nemá pořádný děj a pokud ano, jedná se o naprostou slátaninu, ale co na tom? Myslím, že tady o ten děj naprosto nejde. Jde především o hru barev, vtip a optimisticky naladěné pohádkové prostředí plné přímo magických postav (až na hlavního dětského hrdinu). Tenhle film je podle mě pro všechny kteří život neberou až příliš vážně. Pro ty je Karlík a továrna na čokoládu dokonalým odreagováním a filmem, který každopádně pozitivně naladí. Navíc zde hraje skvělý Johnny Depp, který snad dokáže zahrát každou burtonovskou roli a třeba "naklonovaní" sympaťáci Umpalumpové jsou naprosto odzbrojující:) ()

Mary19

"Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád... Willy Wonka, Willy Wonka, jemu poctu chceme vzdát. Je skromný, chytrý, pohledný, jen s náma hodně splývá a šlechtený je náramně jak to u géniů bývá, tak to bývá, to se ví, to se ví, to se ví!!! Hurá!!! Willy Wonka, Willy Wonka, vymyslel si tohle setkání... Willy Wonka, Willy Wonka, nedostižný ve svém konání, s čokoládou pouze provádí a na co sáhne vychází, Willy Wonka přichází......" - "Nebylo to velkolepé? Ta střední část by se měla ještě trochu dopilovat, ale to finále... Skvělé..." Na první shlédnutí asi těžko pochopitelné :)... Jinak ale nesmírně originální a vtipná záležitost od dua Depp - Burton... Takže jak by řekl Willy Wonka: Bravo!!! ... 80% ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)