Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Ferguson

Vcelku překombinovaný děj. Nudná Kidmanová (asi to měl být kontrast k problematickému afroamerickému světu). Podivuhodná traumata hlavních hrdinů (absolutně nemožným způsobem odvyprávěná divákovi). Dějová nelogičnost (proč Kidmanové nenapíchli telefon?) a celkově je to typicky dnešní kýčovitý film bez špetky režijního nápadu a se slabými hereckými výkony. Oficiální text distributora je absolutně směšný (zejména "Tlumočnice je drama ostré jako břitva, odvíjí se od největších hrozeb 21. století - mezinárodního terorismu a hromadění moci mimo ústavní mantinely. "). Vůbec se mi nechce věřit, že tu větu mohl někdo myslet vážně. Kdyby radši ty peníze, co stál ten film, poslali do té Africké země, na kterou byl tenhle "film" reminiscencí!!! ()

Pattrick

Nic extra se nekonalo. Pollack machruje se svou režií kdy režíruje dobrou Kidman a lepšého Penna, ale co z toho. Film byl hodně nezáživný. Plynul pomalu a pomalu až byl konec, kterej trochu překvapil, ale dalo se čekat, že je tam něco divného, něco co nehraje. Nejhorší bylo, že jsem se v těch různých jménech ztrácel a nevěděl jsem kdo že koho a na koho.. Suma sumárům, něco by se našlo, co by mě překvapilo, ale nic co by mě šokovalo. ()

RonnieR

U mňa tak na 40%. Posledný Pollackov film ma nijak veľmi nenadchol. Režisér z toho mohol vytĺcť oveľa viac, ešteže to zachraňujú Kidman s Pennom. Filmu neprospieva ani dlhá stopáž. Sledovačka po meste a následný výbuch autobusu, je jedna z mála scén, ktoré vás vytrhnú z tejto dvojhodinovej nudy.Ak máte chuť na dobrý politický thriller, siahnite radšej po tvorbe Alana J. Pakulu. ()

BEZHLAVY

Všimli jste si, jak tihle dva herci hrají očima?? To je úžasná podívaná, ten film byl snad šitý na míru těm dvěma! Pohodová odreagovavačka, nic šíleně složitého, všemu je perfektně rozumět. Za herecké výkony mých oblíbenců, kteří vlastně ani snad špatně neumějí hrát, dávám plný počet! ()

Umělec

Přesně mezi 3 a 4 hvězdy... Excelentní výkony Nicole Kidman a Seana Penna, příběh trochu krkolomný. Nicole má ták modrý oči :-) 70% ()

KcarlosK

Klasická Pollackovská atmosféra, která dá vzpomenout na Tři dny kondora. A také úplně stejně nezaujme. Příliš dlouhé a vcelku nezáživné. Nulová pointa. Už si to ani nepamatuju. To hovoří za vše. ()

Calvus77

Seana Penna mám rád, politické thrillery mám rád a Nicol je hezká holka, takže jsem tak nějak tušil, že mě tenhle film bude bavit. Film má přesně dávkované napětí a skvělý spád, tak jsem mu odpustil i tu průhlednou pointu a nějaké ty trhliny v uvěřitelnosti. ()

Lion438

Film s moudrým poselstvím. Msta formou oko za oko nemusí být tím nejlepším řešením. To člověku truchlení nezkrátí. Skvělá Nicole Kidman a Sean Penn. ()

fuskoric

Prvý film, čo som s Nicole Kidman videl a musím povedať, že mi príliš nesadla, naproti tomu Penn je skvelý. Samotný film je miestami nezáživný a jediné čo si z neho s odstupom času asi budem pamätať je scéna v autobuse... ()

majka25

Skvělý thriller, kdy až do konce není jednoznačné, co je pravda. Navíc komplikovanost hlavní postavy Silvie se téměř každou scénou prohlubuje. Chybí mi ale informace o tom, co vlastně napsala do toho deníku sama o sobě... což byl důvod, proč jsem si na chvíli myslela, že ona sama je sebevražednou atentátnicí. Takže škoda, že se můžu už jen domýšlet, co napsala... ()

Birdalone

Tenhle film me potkal v televizi na cestach. Byla to pulnocni projekce a vydzela jsem az do konce, do tri do rana. Skvely film a dukaz, ze dobra prace se da odvest i na jednoduchem pribehu a bez zvlastnich efektu. Fantasticke herecke vykony, neustala nejistota, jestli dojde ke katastrofe a kdo ji spusti, jestli ma prekladatelka nejaky temny plan a nebo je obeti okolnosti... A hlavne, zadny patos. I kdyz by to nebyl problem - vyvrazdena rodina v Africe, mrtvy bratr, mrtva manzelka, city, vira, idealy, pomsta, terorismus. To vsechno by se mohlo topit v patosu, kdyz uz ne v krvi. Ale ne, nekdy je nejvetsi umeni nenechat se svest s cesty a zustat verny sve vizi. ()

andydufrsn

Solidní podívaná s ne moc solidně hrající Kidman, zato se skvělým Pennem! Nejsem si, ale bohužel jist, jestli by film, pokud by se odehrával v méně atraktivním prostředí než budova OSN stál vůbec za koukání. Pointa dobrá ()

Rathe

Vynikající drama! S hercem Seanem Pennem mám takový menší problém. Jako osoba mi je strašně nesympatický, ale jako herec je prostě geniální. Jeho herecký výkon je naprosto úžasný a abych pravdu řekl, nikdy mě zatím nezklamal. A Nicol Kidman je také skvělá. A celý příběh se mi velmi moc líbil. Konečně mě nějaký film zanesl do prostředí OSN. Tam, kde lidé znají i 15 jazyků. ()

randalll

Herecký koncert, skvělý střih a režisérská stolička obsazená jedním z nejlepších režsérů. To myslím stačí a není potřeba dále diskutovat. Já hercům jejich práci musím věřit. Když věřím, film mě pohltí a přestávat vnímat to, že jen pracují. Tzn. žádné křivení obličejů, koulení očí a přehrávání. To pak vypínám bednu nebo přepnu. Napínavý děj od počátku až do závěru mě udržel v pozornosti a herci pracovali za "1" 👍 ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka