Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

jajinka

Nevím, čím to je, ale poslední dobou se koukám na samé výborné filmy. Navíc se mi i Nicole Kidman začíná jako herečka líbit. Zajímavý scénář a dobře natočeno. ()

Maq

Kdysi velevážený režisér se rozloučil thrillerem, jakých máme od všelijakých troubů metráky. Konformnost a nepřítomnost sebemenší inspirativní myšlenky je zde opravdu zarážející. ()

YURAyura

Dobre nastrihane, i napdad slusny, ale tech hluchych mist.... ;[[[ Jinak jenom dvojka Penn+Kidman s obarvenyma vlasama ;]] ()

PogoJoe

Kvalitně natočený politický thriller s výtečnými hereckými výkony Nikolky a Seana. Trochu moc shod okolností, režie zvládnuta na jedničku. Po druhém shlédnutí s tříletým odstupem ubírám hvězdičku. Film na mě působil roztahaně, chladně až odtažitě, příliš si mě nezískal. Profesionalita není všechno, když tomu chybí větší charisma a srdce. ()

Aiax

Příjemná podívaná, ale žádný zázrak, ty čtyři hvězdy jsou spíš slabší. Nicole je jako vždy bezbranná a krásná, Pennovi bych být ženskou neodolal, vše je zvládnuto nadprůměrně dobře, jen ten scénář, ta věčná bolest hollywoodského thrilleru... Ne že by to blyo vyložené stupido, to zas ne, ale právě proto je možná u Tlumočnice obzvlášť patrné, jak nízko je u současného amerického thrilleru laťka divácké náročnosti - i film, který se snaží stavět do role "inteligentní" podívané, je nakonec jen o trošku chytřejší než výplody Michaela Baye či Rolanda Emmericha. Ale, jak už jsem řek, už jen kvůli Pennovi a Nicole (nechci malovat čerta na zeď, ale řekl bych, že ji zřejmě čeká už jen pár filmů, než její krása a s tím i sláva pohasnou) stojí Tlumočnice za vidění. ()

salalala

Z celé Tlumočnice jsem měl pocit, jakoby všichni tvůrci dostali zakázku, a tak ji splnili. Tomu filmu totiž chybí takové nadšení, všichni odvádějí svou práci dobře, to ano, ale je to takové chladné. Na můj vkus až příliš roztahaný a zbytečně citový film (některé věci se zemřelým bratrem, manželkou a počínající lovestory si mohli odpustit), chvílemi dost nudí. Závěr je jedno velké klišé, které se navíc ke Kidman nehodí! Penn tu je taky takový, jakoby zrovna neměl na nájem, tak to vzal. Opravdu těžko hodnotit, film to špatný není, natočené je dobře a po staru, což se mi líbí, ale prostě tomu chybí nějaké vnitřní zaujetí. Divák je celou dobu spíš nezúčastněný (až na výbornou scénu v autobuse) a kouká na to s odstupem. Pro mě ryze průměrný film, který stačí vidět jednou a možná někdy časem reprízu v TV. 60% ()

Želik

"Streľba okolo nás všetko prehlušuje.Ale ľudský hlas je iný, ako bežné zvuky. Je možné ho počuť aj cez hluk, ktorý umlčí všetko ostatné. Nemusí to byť ani krik, stačí keď to bude šepot. I ten najtichší ŠEPOT bude počuteľný v hurhaji boja, keď v ňom bude PRAVDA." Približne niečo také odznelo v tomto celkom zaujímavom filme. ()

Skip

Politický thriller na dost vysoké úrovni, kterému vtiskl Sydney Pollack svou osobitou režií punc dobré kvality. Zejména role tlumočnice, jíž skvěle ztvárnila Nicole Kidman, je tím, co dělá z filmu něco víc než jen atraktivní honičku za zločincem. Je to perfektně propracovaná postava a Nicole ji dokázala velmi dobře zahrát. Jejím protivníkem i spoluhráčem byl Sean Penn, který s ní obstojně držel krok. ()

Anglie

Bohužel, o tomto filmu platí, že známá jména nedělají dobrý film. Z pětice Frank-Zaillian-Kidman-Penn-Pollack má každý minimálně jednu nominaci na Oscara - a přesto jde o podprůměrný film. Problémem tohoto filmu je to, že se nemůže opřít o aspoň průměrný scénář - ten dával Pollack dohromady se 3 scénáristy, s každým zvlášť - a je to na filmu vidět (finální verzi dával dohromady s Pollackem Steven Zaillian (Schindlerův seznam) - ten si vysloveně odskočil od přípravy All the King´s Men a Tlumočnice tím dost trpí). Od politického thrilleru chci, abych se o hlavní postavu bál, abych měl dojem, že jí jde o život - nic takového se zde nekoná. Ačkoliv by Silvia měla být ohrožena skoro celý film, bál jsem se o její život v jedné jediné scéně - a to je strašně málo (ani ve scéně, kdy se blíží ruka v rukavici a ona hraje na flétnu - a určitě nepomohlo to, že se zmohla jen na dva krátké skřeky). Dalším mínusem jsou špatně napsané postavy. Nic mne nepřinutilo, abych se o hlavní dvojici až trojici nějak více zajímal (o Dot Woods se za celý film z jejího soukromí nedozvíme vůbec nic - a to jde o třetí nejpodstatnější postavu filmu). Ale abych jen nekritizoval: Sean Penn hraje fakt dobře, ale má štěstí v tom, že Tobin Keller je nejméně špatně napsaný. No a scéna v autobuse je jediná, která stojí za pochvalnou zmínku (a která je ta jediná, o níž se výše zmiňuji). Zkrátka a dobře, Pollack už má evidentně zenit za sebou - a tohle je důkaz. O konci a zbylých lidech zainteresovaných v tomto filmu se radši ani zmiňovat nebudu, nestojí to za to. Jaké z tohoto filmu plyne poučení? Nenechávejte si kabelky (tašky obecně) s flétnami v práci, může vám jít o život. ()

Fanucci

Jsem hodně zklamán a to proto, že tento film mohl být O MNOHO lepší. Děj je ale bohužel strašně přeplácaný (Penn nemá ženu, atentát v OSN, konkurenti Zuwaniiho atd...). Zápletek je příliš a vůbec to nepůsobí dobře, protože film místy působí jako thriller, občas jako psychlogický film, jindy jako akční snímek, a také (na konci) jako patetická romantická sr... Je tedy jasné, že mne Pollack Tlumočnicí dost zklamal. Kdo mě ovšem určitě nezklamal, byli Kidman a Sean Penn. Oba hrají výborně a hlavně věrohodně. ()

Huntelaar

Sakra, já musel být sentimentální, že jsem měl dodnes Tlumočnici za čtyři hvězdy. Naprosto průměrný thriller, jehož gradace má sílu pšouku ve větru. A tak při každém dalším shlédnutí bude slabší a slabší. ()

dyfur

....aj to malo zaujímavé a atraktivne prostredie-budova OSN i herecké obsadenie "prvá liga-"ale námet a scenár priemerný a... nejako to ku koncu úplne vyfučalo....ako balonik z jarmoku na tretí deň... / môj komentár č.1200 / ()

Had6

Nevím co k tomu mám říct. Občas jsem si říkal, že podobných filmů jsem už viděl spousty. Ovšem Tlumočnice je v něčem jiná. Ale v čem? Co se mi na tom filmu tolik líbilo? Rozhodně to byl dokonalý ospalý výraz Seana Penna, ale nevím co dál. Prostě v tom filmu "něco" je. A je to velice poutavé...Každopádně jsem měl po shlédnutí poněkud "jinou" náladu než před tím. A lepší tedy nebyla, to mi věřte... ()

Violeta

Líbí se mi, jak hraje Sean Penn. Je takovej "syrovej". Přesně proto se mi líbí i Nicole Kidman. Pro mě úplně nepochopitelně - díky vzhledu a našim jednostranným sympatiím. Asi jsem vážně víc než děj sledovala a řešila tenhle svůj rébus. A když tenhle svůj rébus přičtu ke zbytku dojmů, vychází mi to celkem jasně. ()

Martin741

Nicim vynimocny politicky thriller, ktory je miestami poriadne nudny. Ma sice hviezdne herecke obsadenie : Nicole Kidman a Penna, ale ani oni dvaja nedokazu film vytrhnut z hranic siveho priemeru. Pribehovo je toslusne, tema konspiracii rozhodne divaka zaujme, ale film sa strasne vlecie a ako som uz spominal, ma kopu hlucheho miesta. Prestrihat o 30 - 40 minut, a hned by som s hodnotenim siel vyssie. 63 % ()

peiton

Nechápem prečo som doteraz ešte nemala tú česť pozrieť sa na Kidman-ovú tentokrát v absolutne inej pozícii ako tie predošlé.Mám na mysli ju ako tlmočníčku pre OSN.Pardon,no nezdala sa Vám príliš sexy a zvodne medzi toľkými vysokopostavenými suchopárnymi kravaťákmi?!Takto predsa tlmočníčky nevyzerajú,opravte ma ak sa mýlim.Tento bohužiaľ len priemerný thriller,ktorý nefunguje tak akoby mal,zostáva len jedným zakusnutím a necháva ma chladnou.Sú daleko nebezpečnejšie vyšpičkované politické thrillery a ich špinavé zákulisia ako u tohto.Neviem či toto odporúčať.Poviem len.Ak chcete pozrite si,ak nechcete-nechajte tak. ()

dezorz

Bezny politicky thriller, ktory nicim neprekvapi, ale ani nenudi nepodarenymi pokusmi o experiment, ako je to dnes bezne. Civilne hranie Kidmanovej Penna aj napriek obcasnym moralistickym monologom dopadlo lepsie, nez je pri podobnych filmoch zvykom. Energia a tajomstvo Troch Dni Kondora su tu tam, proste zivit sa niecim treba, tak preco nie tym, co vie Pollack najlepsie. :) ()

bogomira

Měl bych dát čtyři, ale jak vidím ten nosánek Nicole Kidman ( i když nejspíš umělej ), tak se neznám :)...Opravdu stará škola filmu, kdy jste sledovali děj a ne výbuchy aut a herce lítající třicet metrů nad zemí. Jak jsem se dozvěděl v bonusu, točil to pan Pollack bez psanýho scénáře. Dopisoval to každý den před natáčením. Prostě frajer. A ještě větší frajeři jsou herci, který vzali role ve filmu, aniž by četli jedinou řádku. Semtam je proto taky ve filmu logická chyba ( jak ví fotograf, že střílely děti? ). Ale i tak je to moc dobrá práce a za ten staromilskej přístup má moje sympatie. ()

marcek

Není to film, na který si vzpomenete každou chvíli, ale není vůbec špatný. Další film o terosrismu. Ale může se někomu nelíbit film s Nicole Kidman a Sean Pennem? ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka