Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

retrix

Politický thriler, ve kterém se Sydney Pollack snaží o hru na vysokých místech s vložením nepodstatné figurky, kterým je Nicole Kidman. Hodně to připomíná rámcově Tři dny Kondora, ale bohužel to nesahá tomuhle veledílu ani po paty. Je vidět, že Sydney už zestárnul a zabřednul do starobního důchodu, kde nápady už tolik nesrší. Film je neskutečná nuda, vydržel jsem 1 hodinu a 20 min, déle se to už nedalo, zbytečně natahované. Hlavní potíž filmu je ale nesmyslý děj, nelogické chování a typy hrdinů rovněž nejsou to pravé ořechové. Hlavní hrdinka jako svědek a podezřelá je hlavní postavou se zájmem všech bezpečnostních složek USA a jednoho padoucha světa (na kterého jsou opět všechny bezpečnostní složky USA krátké), to se snad Sydney zbláznil. Hlavního hrdinu okořenil tragickým posttraumatem, nechápu proč, a hlavní hrdinka má rovněž nevyrovnanou minulost, a to vše je slepeno a upatláno s bojem o moc v imaginárním africkém státě Mabuto. ()

Aidina

No ještě štěstí, že ti "naši tlumočníci" řeší v těch svých kabinkách oplatky Miňonky a nákup nového prádla, a tak nemají čas na nějaké odposlechy:-)). Film je celkové pouze průměrný a to ještě díky Nicole Kidman. ()

CAR0DEJ

T2 to vo svojom komentári vystihol. Videl som tento film a dokonca tuším nie raz, ale po dlhšej dobe (minimálne rok možno dva) si neviem vôbec spomenúť aký na mňa urobil dojem. Mám v hlave len spletitú niť obrazov z filmu, nič viac. ()

Kozlowski8

Sidney Pollack - i s pro něj typickým úspornějším režisérském vedením bez rychlých střihů a bez zbytečných kudrlinek v příběhu, znovu dokázal vytvořit velice nadprůměrné dílo, které nenudí. Během děje se střídají klidné (spíš na povrchu) momenty, v nichž si divák plně vychutnává umění Nicole Kidman (především jí) a strhující napínavé pasáže (scéna v autobuse...). Film, kterému nelze téměř nic vytknout, snad kromě závěrečného vyvrcholení v budově OSN (v místnůstce s prezidentem). To bych si dokázal představit nápaditější a méně klišoidní. 80%. ()

Radek273

Strohé, křečovité a svázané oficialitami. Možná za to může průvodní hudba, nebo třeba duo hlavních představitelů, ale celý film působí jaksi nuceně. Jako by chtěli tvůrci prostě "jen" natočit kopii skutečného životního příběhu. ()

Heywood

Poslechněte si pozorně, co říká scénář filmu z roku 2005: Nejsou národy a země, jsou jen společnosti (globální). Afriku drancují její vlastní lidé, vraždy a genocidy jsou v Africe běžnou věcí a odůvodňují se bývalou bílou kolonizací. Když dnes řeknete, že někdo černý udělal něco špatně, div nedostanete v západní civilizaci padáka, když jsou bílí obyvatelé Afriky, kteří tam žijí staletí, vyvražďováni jakýmisi „vládci“, ještě tomu Evropa a USA tleskají, nebo se dívají vedle. Natočený film umocnil tohle poselství dobře vystavěnou kriminální zápletkou, skvělým výběrem herců mezi nimiž to napětí bylo skoro hmatatelné, snahou neudělat ze směšné trosky OSN úplné blbce (což dnes jsou zjevně) a uchovat uměleckou rovinu tak, aby ten politický thriller divák zkousnul. 90% jasných. Ale v roce 2021 se nic nezlepšilo, jenom více zhoršilo a je otázkou, zda by se dnes v době goebelsovsky stupidní politické korektnosti takový film vůbec natočil. ()

PTuranyi

Dobre natočený politický thriller zaoberajúci sa konfliktom vo fiktívnej krajine Matoba. Nicole Kidman má zložitú úlohu lebo jej postava tlmočníčky Silvie Broomovej je "krehká kvetinka", ktorá dokáže zodvihnúť zbraň pre pomstu. Scenáristi ju spočiatku ukazujú ako obeť, ale postupne podsúvajú čoraz viac faktov, ktoré túto možnosť spochybňujú. Nie príliš sa to darí. Možno preto, že agent Tobin Keller, ktorý ju vyšetruje a stráži o nej pochybuje od začiatku jej postupne začína veriť a medzi ním a jeho zverenkyňou začína vznikať puto. Herecky je tu veľká snaha vyjadriť ten zmätok zranenia a odcudzenia na jednej strane a hnevu a odsúdenia na druhej. Výsledný dojem však nie je uspokojivý. Produkcia je kvalitná a hľadanie atentátnikov síce prináša napätie a akciu, ale je to len kvalitná vypchávka v nenaplnenom príbehu hlavných postáv. Nemastný-neslaný záver totiž dáva zadosťučinenie zákonu, ale zraneným hrdinom neprináša katarziu. Možno za to môže trpko-sladké rozlúčenie Silvie a Tobina s malinkou nádejou spojenia po dlhých sladkých motúzoch, ktoré nám tvorcovia ťahali popod nos celý film. 70% ()

Lukas0801

"Vengeance is the lazy form of grief" (Pomsta je líná forma smutku) - to byla v podstatě věta, o které celý ten film byl. Pollackovy filmy opravdu můžu...toto mě naprosto odrovnalo takovým způsobem, že si celý film pamatuju i po 5 letech od doby, kdy jsem na něm byl v kině. Nicole a Sean jsou profíci. Africké scény dodávají filmu jakýsi kontrast chudého života v Africe a papírování v OSN v přepychovém New Yorku. Tohle všechno smíchané dobrou dávkou akce, napětí, vzdáleným/blízkým vztahem Silvie a Tobina a překvapivým závěrem. Leč 71% mi přijde dosti málo a podle některých komentářů si připadám, jako bych se díval na jiný film než ostatní....já jsem viděl film, který si pustím vždycky rád znovu a který je nabitý napětím. Nemůžu nic než doporučit, pro mě absolutní jednička. 100% ()

MasterFil

Za ty všemožné reklamy bych dal nejradši slabší,ale za S.Penna 2* a za samotní film 1*.Scénář je průměrný,zajímavé prostředí,ale občas nudné chvíle a výborny Penn.Tento film je podle mého trochu přeceňován a vůbec mi nevadí, že jsem ho neviděl v kině, protože to neni ten z těch filmů, co vyniknou na velkém plátně a s pořádným uzvučením... ()

pp

Tři dny kondora je dost nudný politický thriller. "Tlumočnice" od stejného režiséra po 30 letech je ještě nudnější, a nic na tom nemění ani celkem dobré výkony obou hlavních herců. ()

De Large

Dal by som aj viac, keby to vykreslenie "Secret service" a to čo vo filme robili jej agenti nebolo na smiech. Na druhej strane uznávam, že režisér nemal z čoho čerpať, keďže Tajná služba nemáva deň otvorených dverí. Scéna v autobuse bola vynikajúca, Sean Penn priemerný, Kidman lepší priemer. Nebol to zlý film, ale ani dobrý. No človek sa aspoň pobavil na veľkých scénach. ()

ostre_pero

Fantastické divadlo! Neuveriteľné herecké výkony Nicole Kidman a Sean Penna. Úplne bezchybná réžia, kamera i scenár. Emotívne mimoriadne silný film, niekoľko mimoriadne vydarených a bez jedinej chybičky prevedených scén. Čo mi trošilinku vadilo bola politická rovina príbehu. Ale niekomu práve toto možno sekne. Bravo, Sydney Pollack. Takýto skvost znesiem aj častejšie!!! ()

Canniosh

Takhle nějak si představuji politický thriller. Má všechny prvky, které má mít a nebýt trochu "planého" konce, hodnotil bych plným počtem bodů. ()

huriccan

Kolegové už všechno řekli. Je to takovej ten thriller jak ho hodní amíci umí natočit. Je tam ten konec, lehce překvapivej, tak jak ho máme rádi, jsou tam ti herci, který máme rádi, režiséra jakbysmet. To prostě nemá kam uhnout. Navíc se tady řeší politika, africká chudoba a teror, je tam pumovej atentát v autobuse plným lidí, či-li aktuální témata. Někomu se to asi bude líbit víc, někomu míň, ale vcelku slušný. ()

josmart

Sean Penn, Sidney Pollack, to jsou jména, díky kterým jsem to chtěl vidět. Skočil jsem na špek. Nudný film, který se táhnul a vše bylo nalinkováno dopředu. Dvě hodiny jsem čekal, až se něco zajímavého začne dít. Marně. Kdyby ten film byl o hodinu kratší, tolik bych neremcal. ()

lada32

Poznáte prostředí OSN,jaké jste ještě neviděli.Poznáte režijní koncert Pollacka,který zde možná moc překombinávává,ale v žádném případě nenudí.Ano to jsou lákadla,ale ty ještě nemusí stačit.Co vyšvihne ten snímek nahoru je výkon těch dvou,Penna a Kidman.Jejich vzájemná herecká chemie byla vynikající. Nicol mě přesvědčila ,že i přes zcela viditelnou anorektičnost zjevu,umí být i sexy.Na mnou oblíbené a také časté Pennovo učinkování s Naomi Watts,jsem na chvíli zcela zapoměl. ()

gizi

Celkem dost zklamání, i když jsem od režiséra moc nečekal, bylo to ještě horší. Dlouhá nuda, nic moc napínavé, nic moc zajímavé, šedý průměr, 60%. ()

P@\/EL

Dobrý thriller se zajímavým politickým podtextem. Film obsahuje několik povedených akčních scén, z nichž některé jsou celkem působivé. Zajímavá zápletka slibuje skvělou podívanou. Děj byl dokázal diváka pohltit a místy byl i hodně napínavý. Jedinou nevýhodou filmu byly některé zbytečné scény, které film jenom natahovaly. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka