Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Jaromír

Nuda. Chcete příjemně usnout při pohledu na komorní a ukecaný mini-thriller? Tak do toho :). Je to ukolébavka, rozhodně se nejedná o akční film. ()

tartan

Kvalitné mená pred kamerou i za kamerou. Téma a prostredie rozhodne zaujímavé. Samotný film však bohužiaľ tieto devízy potápa veľmi chabou zápletkou (a z toho plynúcim scenárom), a to už nezachráni ani pollackovská réžia, khondijovská kamera, ani solídne herecké výkony všetkých zúčastnených. ()

nula87

Politický thriller ve své sice lehce staromódní formě, ale to vůbec neubírá filmu na zajímavosti a napínavosti. Kidman i Penn jsou jako téměř vždy skvělí. 70% ()

hackstolle

Ano, napeti se tomu rozhodne uprit neda. A osobne musim pridat velmi dobry pocit z Nicole. Nevim proc, ale mel jsem z ni odjakziva smisene pocity. Rekneme, ze me urcitym zpusobem presvedcila o svych nejen hereckych kvalitach. Coz se ovsem neda rici o Seanovi. Jeho chvalit je ztrata casu. U nej jsem si totiz vzdy jisty. Vysledny dojem za 70% ()

Bonniesgun

Atmosféra Tři dny kondora, kde je jen chladně sexy Nicol místo chladně sexy Roberta. A potom taky politika. Velká porce politiky a to přesně takové, jaká je - falešná, intrikánská, nevyzpytatelná a děsivá. A Pollack to umí ukázat! ()

dzberry

Výstavba děje - šablona ze šablonovic. Thriller z nethrillerovitého prostředí. Hlavní herecké duo má za sebou i před sebou lepší role, i tak jsou to ale miláčci. Viděno s dabingem. Bohužel... ()

strachon

Důkladně vystavěný dramatický příběh, sice tak nějak politicky šedivý, ale ne zas nudný. Propracované postavy s výbornými výkony Nicole Kidman a Seana Penna. ()

gicous

Připadlo mi, že se film až moc rozmělnil svou snahou být politickou agitkou a zároveň psychologickým dramatem mezi oběma hlavními hrdiny. Přičemž naplno nefunguje ani jeden. Na agitaci je Tlumočnice až příliš málo angažovaná a na osobní drama tam je zase až moc politiky. Je tam sice jeden skvělý moment, kdy se při sledovačce všichni střetnou v autobuse, ale to je pro mě na dvouhodinový film málo. ()

Greendell

Slušnej thriller, kterej nepostrádá napětí a atmosféru, ale čekal jsem od toho asi trochu víc. A určitě by tomu slušela kratší stopáž, takhle to na mě bylo moc utahaný. Naštěstí to zachraňují solidní Nicole Kidman a výbornej Sean Penn. ()

subic

Nicole Kidman už dobrý, Sean Penn výborný, tak asi tak. Ono to není jen tak tlumočit při zasedáních OSN, to člověk může leccos zaslechnout. Někdo chce sejmout starého bubáckého prezidenta, který je vychvalován a nominován na nobelovku, nicméně je to prostě padouch a zabiják. Je fajn, že tenhle film je skvělý i po nějakých 12 letech, co jsem ho viděl poprvé. ()

jprmusic

No herecký koncert to možná je - i když Nicol hraje jako vždycky a Penn hraje taky jako vždycky a já jsem tedy žádný herecký koncert nezaznamenal. Bohužel je to celé dost nuda. Srovnání s Třemi dny kondora nesedí, Redford byl úplně jiná třída než dva výše zmínění. Navíc Silvia se chová dost divně, dost to celý do toho thrilleru tlačí a to mi lezlo na nervy. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 54% | FDb.cz - 73,6% | - toto velmi špatné zhodnocení nechápeme, protože se jedná o...... Špičkový napínavý Thriller s politickým nádechem a zároveň poslední film legendárního a vysoce kvalitního rejžy: Sydneyho Pollacka (sám si ve filmu jednu z vedlejších rolí střihl ;). Perfektně obsazený, brilatně napsaný i sestavený film - jak akční, tak ty napínavé scény! Zkrátka všechno je vyšperkované do posledního detailu, snímek ani chvilku nenudí (především díky skvělé práci kameramana) a u nás pátá hvězdička visí na vlásku. Přesto po prvním zhlédnutí spíše zůstaneme u 4ky :-) 80% ()

JosefTomas

Film, kterému ubírá na dokonalosti snad jen délka a sem tam až příliš překombinovaný scénář, ve kterém se člověk těmito filmy nepolíbený zajisté ztratí. Naštěstí to má kvalitní řemeslo a co Pollack dokáže vytřískat z herců, napětí i vizuálu dech beroucí podívanou a kde by to začalo dialogy přeci jen trochu nudit, tam zasáhne střihač. Je škoda, že si tvůrci nevyhráli lépe se scénářem, který je úctyhodný, jen ne vybočující z řady a že k tomu měl solidně našlápnuto. ()

seba

Taková kvanta nudy si dokážu vysvětlit pouze tak, že režisér Pollack ve střižně usnul. Akce chyběla a bohužel nepřišlo nic, co by ji nahradilo. Když srovnám například s Pollackovým Tři dny Kondora, tak mi Tlumočnice vychází tak možná na dvě hvězdy (a ty taky ve filmu byly - Kidmanová a Penn). ()

Humprt Pum

Nestojí za řeč. Starý dobrý Pollack je pryč. Vyčpělý stín halí do tmy jeho staré dobré napínáky s krásnou hutnou atmosférou a nechává průchod průhledným dryjákům typu Tlumočnice nebo Oliver Twist. Budu se držet hezkých vzpomínek a jeho budoucí tvorbu již raději vynechám. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka