Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

Matamoroz

Muže v černém potkal, díky pokračování, stený osud jako spoustu dalších filmů. (Srovnejte vynikající Matrix 1 a jeho veskrze průměrná pokračování). Rozmělnění tématu, ztráta jiskry, méně vtipu. Příšery mají více rukou a hlav, mužů v černém je najednou místo tří asi sto padesát. Nechápu, kde tvůrci vyhrabali trapného kolegu agenta J, ze začátku filmu. Vypadá jako Antonín Baudyš. Začátek filmu na mě vůbec působí spíše jako parodie. Postupně je to sice trochu lepší, ale konec opět nic moc: jakási variace na Pátý element...oproti téměř geniální jedničce je to slabý odvar. ()

x_ander

Oproti jedničce neskutečný propad. Tam, kde byl první díl poměrně střídmý (v rámci sci-fi komedie), tady dvojka naháže hromadu radoby-efektních scén a trapných gagů. Pár vtipných míst by se našlo (Frank..), ale tak nějak nechápu proč kdokoliv ze zúčastněných do hovadiny s takovým scénářem šel. Feeling geniální jedničky je úplně fuč... ()

Muff

Málo vtipu, málo nápadů, hodně násilných vtipů, hodně klipovitosti. Slabý průměr, vývar, na jedničku to nemá ani omylem. ()

Petr59

Někteří mají názor, že je dvojka o dost slabší, než jednička a že je asi nejslabší z celé trilogie. Já takový názor nesdílím. Dvojka je možná o něco slabší, než jedničce, jedničce se nevyrovnala ani trojka, ale ten rozdíl není výrazný. Ve dvojce byli možná zajímavější mimozemšťané a lepší záporák. Děj už ale nebyl tak svižnější, byl spíše takový dojemnější, to mě ani moc nevadilo. Vtipu také trochu ubylo, zkrátka o hodně málo slabší, než jednička. ()

lobo87

Pokračovanie vtipnej a originálnej jednotky s krásnou Rosario a uleteným psom, ktorý mohol dostať ešte viac priestoru... 60% ()

xDamaj

Muži v černém 2 nejsou originální jako první díl. Je to akorát typická americká hovadina bez děje, kterou zachraňuje Will Smith a Tommy Lee Jones. ()

Paladin25

Veľkolepá jazda pokračuje solídnym druhým dielom. Ktorý ma kopec "WTF" momentov. Nezabudnuteľná je pre mňa socha slobody. ()

davistercz

Kdybych to měl hodnotit, jestli se to vůbec zlepšílo od vydařeného prvního dílu. Tak řeknu.., že dvojka se opravdu nepovedla. Hodně slabé, ale i přes ty všechny flámy to jede a neztrácí ten humor. Ale i tak to nestačí k tomu, aby byl film velmi dobrý. Pro mě velké zklamání. ()

IZFNP

Vyslovene kritická byť k tomuto snímku nemôžem. Áno, vykrádal sám seba, a áno, logiky od prvého dielu o dosť ubudlo. Lenže film ma zabavil, opäť prišiel so zopár nápadmi a dvojka Smith/TLJ má stále svoje čaro. Takže priemer. ()

Almando odpad!

Tohle že má mít něco společného s jedničkou??? První muži jsou pro mě takřka kult a proto téhle slátanině nemůžu dát ani jednu jedinou hvězdičku. U komedie bych čekal, že se člověk alespon zasměje, ale tady si nevzpomínám, že by tam bylo něco vtipné. ()

Stanmi

Muži v černém jsou zpátky. Poté co se objeví nová hrozba musí agent J (Will Smith) najít svého bývalého parťáka K (Tommy Lee Jones) a vrátit mu paměť, protože K je jediný, kdo může zachranit Zemi před zničením...Pět let po povedené jedničce nám tvůrci naservírovali dvojku, která je... horší. Bohužel se i Mužů v černém drží známá sequelová klišé, navíc příběh, byť je v mnoha ohledech odlišný, tak v základním rámci je prakticky totožný s příběhem jedničky, zkrátka mimozemský záporák přiletí na Zemi, kde chce získat mocný artefakt a agenti J a K mu v tom musí zabránit. Tvůrci se příběh snažili příběh okořenit větším množstvím mimozemštanů, a někteří jsou vskutku povedení, jiné si však tvůrci mohli odpustit (např. dvouhlavého Johhynho Knoxvilla). Samozřejmě některé scény jsou opravdu vtipné (např. na poště), ale celkově mi už příběh a hlášky nepřišli tak zábavné jako v případě prvního dílu. Ale co naplat Will i Tommy Lee jsou pořád sympaťáci, Lara Flynn Boyle je opravdu sexy záporačka a Rosario Dawson je taky fajn, takže herecky to není vůbec špatné. Celkově tak Muži v černém 2 jsou stále koukatelnou záležitostí s několika zábavnými situacemi, ale mají tu smůlu, že jednička byla zkrátka lepší. ()

vodkasesemte

CGI - Lets agree to disagree - Lets rewrite history - Nobody were on Moon - Říká mu to v tobě, kdy se to ještě považovalo za fakt - Tupouni co si to myslí dodnes - 16.7.1969 - To het the Arc Net outside the atmosphere you need to strap it to the escape rocket above the capsule. You dont want to be anywhere near this rocket when it takes off - Wheres the death, there wil always be death ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)