Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

foundation

Whoopi Goldberg je do tej ulohy ako stvorena. Je to mozno 5-7 rokov co so to videl naposledy a ako jedine z toho filmu si pamatam ju a jej hlasky ()

Haide

Velmi zábavná jednohubka se skvělou hudbou, Maggie Smith (i zbytek castingu se velmi povedl) a zvláštní kombinací prostředí. Film, na který se alespoň jednou za rok musím podívat, ale vlastně vůbec netuším proč. :o) ()

ludva10

Taková normální průměrná komedie. Občas nějakej vtip, ale nic víc. Pokud ji dávají v TV, film vůbec nevyhledávám. ()

Solly

Pamatuji si, že když jsem tento film viděl poprvé, že jsem se u něj dobře bavil. Ale nějak už si nemůžu vzpomenout proč. Takže moje hodnocení je jednoznačně subjektivní a nikdo by ho neměl brát v úvahu pro rozhodování zda ten film stojí za to vidět. ()

haWranka

No tak, kdo by to neznal:) Tohle je už přece klasika. Whoopi je příjemně praštěná, sestřičky zpívaj fakt skvěle. Člověk se nenudí. A věta "Vypadám jako tučňák!", ta mě vždycky dostane:) Takže 3 a kousek. ()

HonzaMag

Nemusím přehrávající Whoopi. Nemusím ani tento film. Nebralo mne to tehdy, nebere mne to ani dnes a nebude mne to brát ani do budoucna (aspoň doufám, že nebudu tak infantilní :-). Jo Whoopi bude mít jistě komediální talent, ale já to neocením... ()

krizi

Herecký koncert Whoopi Goldberg, bez které by tato komedie nebyla tak dobrá. Navíc i ty písničky jsou docela dobré :-) ()

balcazar

Kultová vec, ktorá neomrzí ani na 1000. pozretie. Whoopi proste jede, v spojení s mníškami v kláštore som sa parádne bavil a keď si začne podmaňovať kláštor, sestričky v zbore aj celé mesto, ktoré začne navštevovať kostol, tak proste nechcete, aby ju frajer-mafián chytil a zastrelil. :D ()

Black-star

Klasický hudební až muzikálový (chorálový) film, který na svou dobu dopřává příjemný zážitek. Dnes již klasika, která patří mezi TOP filmy. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)