Smoke

• Německo Smoke - Raucher unter sich (více)

Auggie Wren je poetický majitel brooklynského obchodu s doutníky, místa, které je považováno za ostrůvek lidského porozumění, oázu klidu i záchytný bod, k němuž se upínají věrní zákazníci. Jedním z nich je i Paul Benjamin, spisovatel a zlomený muž, jehož těhotná manželka byla kousek od trafiky zastřelena. Když Paulovi jednoho dne zachrání život mladý černoch jménem Rašíd, mezi spisovatelem a jeho zachráncem se zrodí přátelství a společně začnou pátrat po Rašídově dávno ztraceném otci. Auggie je překvapený, když se v obchodě nečekaně objeví jeho bývalá přítelkyně Ruby, která mu oznámí, že by její těhotná, drogově závislá dcera Felicity klidně mohla být jeho - a zoufale potřebuje pomoc. (Cinemax)

Ravi

"Smoke" je klubovkou o malé trafice, kde se potkají obyčejní lidé neobyčejných osudů, aby rozpletly dál svůj životní příběh. Film je plný hledání sebe sama, plný každodenního stereotipu a se špetkou životní filosofie. Autorsky i herecky vynikající balada na život je protkána nezapomenutelnými scénami s krásnou hudbou. Například vyprávění "Vánočního příběhu" Harvey Keitelem je ukázkou herectví a kameramanství. Pro mě osobně plný filmový zážitek. 100% = 5/5 ()

Koryntos

Excellent. Viděno podruhé, v originále s titulky. Film o tom, jak je důležitý pocit sounáležitosti, aneb když je člověk dlouho sám potřebuje aspoň zdánlivý pocit, že na něm někomu záleží. Tomu říkám film ze života. ()

Autogram

Príbehy by sa mali aspoň trochu prepojiť, ale nestalo sa. Naviac bol každý z nich nudný a dosť nezmyselný na moje chápanie. Jednoznačné sklamanie z filmu. ()

BuryGol

Krásnej snímek! Jak se dokážou příběhy ze života prolínat. Klidně bych měl někde na rohu trafiku a poznával nový a nový lidi, koukal jak se po čase mění okoli, a tak. Nejvíc mě dostal monolog Harveyho Keitela. Takhle dlouhej proslov jsem ve filmu snad nikdy neviděl. Ten film je hrozně procítěnej a vybroušenej do detailů. A cigárko po něm chutnalo dvakrát líp. S hodnocením nemám co řešit. ()

MaxipesFik

Příjemný povídkový film s navzájem propletenými příběhy. Oceňuju přesně nadávkovanou míru sentimentu, kterého nikdy není moc - až na úplně poslední dvě minuty - příběh ukradeného fotoaparátu, který by mnohem lépe vyzněl pouze jako vyprávění. ()

ArdathBay

Příjemné pohlazení po duši v koprodukčním a nezávislém dílku. Tyto filmy točené z radosti a pro radost zatraceně mohu. Kouření jsem nikdy moc neholdoval ( v palírně k rezavé vodě) a před pár lety se zařekl a vsadil, že si zapálenou bílou tyčku do úst už nevložím. Občas si s rozkoší dám doutníček a vychutnávám ho stejně pomalu jako "Smoke". Mozaika charakterů sice občas šustne papírem, ovšem to je stejné zlo, jako nikotin obsažený v kuřivu tohoto snímku. A sakra teď si jdu tajně kuřnout s Auggiem. . ()

Sdoom

Skvělý film založený na několika navzájem různě souvisejících povídek týkajících se jednotlivých aktérů, který se sice pomalu rozjíždí, ale nakonec vše do sebe krásně zapadne. Herecké výkony všech zúčastněných jsou bravurní a i za ně lepší 4 hvězdičky. ()

OughJay

Harvey Keitel v nejlepších letech, říkal jsem si; to nemůže zklamat. A nezklamalo. Možná tomu chyběla jen taková Tarantinovská jiskra a větší odvaha. Smoke je o dialozích a s těma stojí a padá. Šedivý prostředí Brooklynu pak jen umocňuje jejich sílu a staví je do ohniska divákova vnímání. Nasnadě je přirovnání s filmem Spikea Leeho Do the Right Thing, ten byl ale přeci jen především o černoších a jejich ghettu v Bronxu. Není pravda, že tu vše souvisí se vším. Prim hrají dvě linky: spisovatel hledající námět pro svou tvorbu a mladý černoch, který znovu nalezl otce. Všichni se však potkávají v Auggieho obchodě s tabákem na rohu ulice, který je jakýmsi pojítkem všech příběhů a dává jim pevný rámec. Film ubíhal velmi příjemně a závěrečná povídka je vážně kouzelná... Cyrus Cole: [telling about his hook hand] "Twelve years ago God looked down on me, and He said Cyrus, you're a bad, stupid, selfish man. First I'm gonna fill your body with spirits. Then I'm gonna put you behind the wheel of a car. Then I'm gonna have you crash that car, killing the woman that loves you. But you Cyrus, I'm gonna let you live, because livin's a lot worse than dyin' kid." ()

Forsberg11

Krásny a veľmi pohodový film so silným nádychom New Yorku v úžasných 90. rokoch. Skutočná chuťovka so skvelým obsadením, zručnou réžiou a pútavým scenárom. Je neuveriteľné, že som na tento skvost natrafil až teraz. Vrelo odporúčam. 80 %!! ()

Vajonek

Původně jsem se chtěla rozepsat trochu více, ale po pár dnech od zhlédnutí mám čím dál silnější pocit, že nejlépe mé dojmy vystihuje prosté "neurazí a nenadchne". Pokud bych měla přece jen něco dodat, tak se mi trochu více než průměrně u tohoto snímku líbila hudba. A taky mě potěšila v malé roli účast Jareda Harrise, kterého jsem si oblíbila zase v jiných věcech. 60 %. ()

Davej

Někteří lidé jsou stejní a někteří jsou jiní, někdy se jiní stanou stejnými a občas ti stejní zmizí. ()

Tery16

Přiznám se, že původně jsem čekala něco úplně jiného, ale tenhle film mě příjemně překvapil. Je takový originálně obyčejný a úžasně lidský. ()

wosho

Skvělý, malý, ukecaný, nezávislý film, ze kterého přímo dýchá láska k filmovému médiu. Aleupřímně si myslím, že scénář by se lépe hodil na divadelní jeviště. ()

bila.tecka

Dýchlo na mě něco pomíjivého, zásadního... To jak Auggie každé ráno fotografuje tolikrát stejnou a přitom častokrát jinou scenérii, je zachycením prchavých okamžiků (mimochodem výtečné čb momentky). Jímavých scén je tu moc, ale tenhle film je tak nějak o lidech. Zastavit se, vdechnout a vnímat... ()