Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

arcticsky

Zde jsem trochu váhal s nejvyšším hodnocením - film je chvílemi proměnlivé kvality. Nicméně vypointování příběhu a několik skvělých hereckých výkonů (zde naprosto úžasná Jamie Lee Curtis, ukecaný Michael Palin a další) mě nakonec přesvědčilo. ()

CrazyLom

docela se divím vysokému hodnocení, které tu snímek má...pár dobrých momentů měl, Cleese hrál slušně, ale že bych se hodinu a půl smál, to se rozhondě říct nedá a některé momenty byly spíše trapné ()

Ben Nevis

Hloupoučký příběh o tom, jak láska nejen ke zvířatům vítězí nad neosobním korporátem, je doplněný sexuálními narážkami, prděním a krkáním. Na nedělní odpoledne u filmu pro nenáročného diváka to však stačí. ()

Rathalos

Je citilne,ze to nie je americka,ale anglicka komedia,tento typ humoru mam rad a o to viac,ked ma film tak dobre herecke obsadenie na cele s vtipnym Johnom Cleesem a sympatickou Jamie Lee Curtis,ktora vyzerala fakt chutne,stala by za hriech,pobavil som sa na urovni...:-) ()

pepa3rd

U téhle komedie jsem se už tolikrát zasmál, že ani nemohu jinak, než jít s hodnocením hodně vysoko a skoro se rozmýšlím i nad pátou hvězdou, protože zas a znovu se směju tak, že se smíchy zalykám:). Ještě lepší, než Ryba jménem Wanda. Zatím 4 a 1/2* ()

Iriquindae

Hezká pythonovská komedie, která rozhodně neurazí. Občas to sice už trochu skřípe, některé scény jsou ale zase nezapomenutelné (například reklamní zoo), jiné gradují i potom, co už si člověk myslí, že není kam. John Cleese tu jako tušený milovník skutečně exceluje, celý film zvedá ještě výš. Pokud máte náladu zasmát se hodně bláznivé komedii, která má ale úroveň, je to jasná volba (stejně jako Ryba). ()

kondor77

Tak to se nepovedlo. Cleese si nepohlídal scénář (spoluautor), ani režii, přičemž potenciál byl obrovský. Jenže jsem se za celý film nasmál méně než nad průměrným dílem Monthy Pythona. A to je prostě chyba. Od těchto tvůrců neočekáváte filmový zážitek, ale zábavu a té se mi nedostalo. ()

HawkeyP

Příjemná komedie s několika nezapomenutelnými scénami. Škoda jen, že je to o třídu méně srandovní než "Ryba jménem Wanda". ()

RajAthen

Jak jsem slyšel, že tu hraje John Cleese, věděl jsem, že o zábavu je postaráno. Humorný příběh o tom, jak byla jedna malá ZOO pohlcena mocným konglomerátem je vyšperkovaná celou řadou skvělých hlášek a vůbec celý "mýtus o bezuzdném chtíči ředitele" mi stačil na to, aby mě film skutečně dokázal pobavit. Jamie je zde opravdu sexy takovým sexy způsobem.:) ()

Jablek

Určitě se tady objevuje dost nadprůměrných chvilek, ale bohužel jsem se stále nemohl zbavit dojmu, že se opravdu zbytečně moc tlačí na pilu. Ve výsledku tedy dostáváme spíše bláznivou komedii, kde většina herců (v čele s Klinem a Palinem) citelně přehrává.. ()

M4rkl4r

Taková ztřeštěnější verze Ryby jménem Wanda, avšak o poznání horší. Vtipy jsou notoricky známé a tudíž také předvídatelné, přesto si udržují určitý náboj. Je zde přímo cítit rukopis Johna Cleeseho a kdo již viděl výše zmíněnou Wandu, či třeba sitcom Fawlty Towers, tak jistě zaregistruje, že spousta vtipů je v tomto filmu převzata z obou jeho předchozích počinů. Navzdory slabší orginalitě si snímek udržuje slušnou kvalitu a to zéjmena díky hereckým výkonům. Samotný John Cleese je výborný jako vždy , ale velmi zajímavé jsou také komické postavy Michaela Palina -- z koktavého Kena , jehož hrál ve Wandě, přezbrojil na nesmírně ukecaného Bugsyho -- a Kevina Klina, jenž hraje podobného idiota i zde. Jamie Lee Curtis je stále ještě šťabajzna. 70 % ()

darthhokro

Já tady žádný levný čínský pandy nechci! :) Geniálně střeštěná "pythonovská" komedie. Klein ve dvojroli dvojnásobně baví, Jamie je sexy jako vždy a všemu exceluje geniální John Cleese. Doporučuji zhlédnout s prvním dabingem nebo v originále. Prsavci :D ()

mac000

Kevin Kline je skvělý ve dvojroli otce a syna, John Cleese se vyřádil v roli potrhlého penzionovaného policisty, který má vést ZOO, A atraktivní Jamie Lee Curtisová v roli... na které ani nesejde. Výborná odlehčená podívaná s britským humorem "at it´s best" ()