Sherlock Holmes: Znamení čtyř

(TV film)
  • Česko Podpis čtyř (více)

Dveře zamčené zevnitř, okna zavřená na petlici, krbová mříž příliš malá, než aby se jí kdokoli protáhl, za stolem mrtvý muž v podivně ztuhlé pozici, napovídající požití nějakého účinného jedu – a zmizení klenotů obrovské ceny. Sherlock Holmes už za svůj život rozluštil nejednu záhadu, ta, před kterou jej osud postavil nyní, však skutečně vypadá neřešitelně. Normální smrtelník by to nepochybně vzdal. Holmes se však odjakživa řídí zásadou, že vyloučí-li se nemožné, to, co zůstane – byť to vypadá šíleně – musí být pravda. A k odhalení pravdy je Holmes ochoten použít jakýkoliv způsob. Třeba i zaměstnání svého netradičního příležitostného pomocného sboru. (Česká televize)

klúčik

Podpis štyroch - je jeden z mojich najobľúbenejších príbehov pána Holmesa.  Pamätám si , keď som ho čítal po prvý krát , mal som asi osem rokov. Dosť som to prežíval.   Tento televízny film sa mi páčil. Má dobrú atmosféru , ktorá vystihuje to čo som si predstavoval , keď som tento príbeh čítal.  80%... ()

DocBrown

Velmi přesné zpracování teprve druhého Doylova románu s Holmesem. Kromě tradičního Bretta baví Ronald Lacey v roli bratrů Sholtových a také Jamesův Jones. Na té epizodě mám nejraději to prostředí Temže a "honičku" na parních člunech. V románu si Watson Mary vzal a ačkoli je to tady zamlčené, v televizním zpracování je náhlé vzplanutí citů starého mládence zcela pochopitelné. ()

Hanes88

Celkem průměrný díl. Brett sice zahrál jak jinak než dobře, ale celkově mě to nijak zvlášť neuchvátilo. 55%. ()

Yoss

Stráááášne rozťahané. Už viem, prečo majú ostatné diely Sherlocka Holmesa s Jeremym Brettom iba 52 minút. To je úplne dokonalá stopáž, ktorá k tomuto seriálu patrí. Ak by takú dlžku mal aj The Sign of Four, nemal by som mu čo vyčítať. ()

ArthasKarfa

Velmi zajímavý příběh, opravdu než se to všechno rozkrylo a bylo to zábavné sledovat. Jen ta stopáž je opravdu velmi dlouhé na takový příběh. Ten Tonga byla fakt nechutnej. ()

PDcz

1* hvězdička Máme rádi detektivky, máme radi Sherlocka Holmese. Za to je taky ta jedna hvězdička. Knižně to může být super díl, ale tohle zfilmování se nám více než nelíbilo. Byla ta parodie nebo ty mysleli vážně? [X] Minus 4* Za zpracování předlohy. [X] A.C.Doyle by se musel v hrobě obracet. ()

lemonova

Atmosféra ako vždy skvelá, ale stopáž dala riadne zabrať tempu. Po zaujímavo rozbehnutej prvej polhodine, kedy sa veci prakticky vyjasnili, som už iba márne čakala na nejaký nový zádrhel.. škoda, vyzeralo to sľubne (najmä tá kŕčovitá mŕtvola :)) ()

MickeyStuma

Příběh Sherlocka Holmese 'Znamení čtyř' je jeden z několika málo velice známých povídek nejčastěji filmovaných. Tentokrát je snímek součástí série z konce osmdesátých let, ve kterém si Sherlocka Holmese zahrál Jeremy Brett a doktora Watsona Edward Hardwicke. Považuje se za nejvěrnější filmovou adaptaci dané literární předlohy od autora Arthura Conana Doyla, ale to mohou posoudit jen čtenáři. Snímek obsahuje typický britský šarm, jiskru tajemného případu, typický holmesovský důvtip a patřičnou ctižádost. Děj neoplývá lecjakou složitostí a naopak diváka nechává proplouvat ve svém vývoji. Je vcelku atmosférický a tajemný, ale bohužel selhává napětí. Jedná se o první film série s novými představiteli, což pro diváky ve své době znamenalo si na ně zvyknout. Jako obyčejná televizní odpočinková detektivka s nejslavnější detektivem všech dob je snímek přínosný a nezdá se, že by na své atraktivně nějak ztrácel. ()

Inozuka

Pamatuji, jak jsme na tom byli s bratrem jako děti v kině a měli oči navrch hlavy. Je až s podivem, jak tenhle film zestárl. Ne, že by byl špatný, ale nějak z něho vyprchalo to tajemno a atmosféra, která nás tenkrát tlačila do sedadel. Sice budu mít už asi navždy spojeného Sherlocka s Jeremy Brettem a Watsona s Edwardem Hardwickem, ale víc jak průměr tomuto televiznímu filmu dát nemůžu a také trochu žasnu, jak málo stačilo v socialistickém kině, aby byl člověk paf... ()

rivah

Strašně natahované, nepřehledné a téměř bez pointy. A husté anglické titulky občas k nepřečtení.(50%) ()

MarekMotor

Asi nejvěrnější adaptace A. C. D. s Jeremy Brettem jako Holmesem, vynechaná je nicméně podstatná věc (Watsonova svatba:-) a elektrický reflektor na policejní lodi je trochu anachronismus. Zaznamenáníhodný v jedné z vedlejších rolí je John Thaw, známý jako představitel televizního inspektora Morse. ()

Cortesz

Předlohu od Sira Doyla jsem nečetl tak nemůžu srovnávat, ale myslím, že tento snímek je celkem zajimavý, i s celkem zajímavou zápletkou. Jediné co se mi zde nelíbilo je ten Holmes. Jestli ho Doyle takhle popisuje i v knihách tak budiž, ale možná je to tím hercem co ho hrál, to jeho arogantní chování mi lezlo na nervy a ten jeho vzhled ještě víc, ale asi to byl účel, ale i tak sem mu na chuť nepřišel. Jinak ostatní obstáli celkem dobře. ()

Tominni

Znamení čtyř s Jeremy Brettem se mi líbilo. Lepší než Pes baskervillský. V tomto případě ani televizní zpracování nevadí. ()

Maja238

Jeremy Brett/ Sherlock Holmes... Tak to prostě je, poněvadž málokde seženete tak skvělého herce. :) Každopádně TENHLE Holmes je možná ještě nelidštější, než ten knižní. V knize se totiž alespoň někdy (!!!) usmál a pobavil na cizí účet, zavtipkoval nebo doslova vybuchl smíchy. Byl (Téměř vždy) gentleman snad úplně ke všem. Tady nesundá z obličeje ten arogantní výraz a tváří se pořád jako kdyby mu uletěly včely (Jaká náhoda, když ve stáří ty včely pěstoval). Pomýšlí na vraždu pokaždé, když paní Hudsonová vstoupí do jeho bytu a z Watsona dělá totálního idiota. Nicméně... Občas to všechno dokáže velmi pobavit. :D :D ()

maoc

Ujeté postavy, překombinovaný případ, napínavé, přesto místy dost humorné, ale Poirot to není. Zamrzela mne snad jen poslední třetina, která byla celá jen retrospektivně odvyprávěná, byť to bylo dobrodrůžo. Čekal jsem na závěr nějaké překvápko, např. jed či otrávenou šipku v dřevěné noze, ale nedočkal se. Škoda. Jinak moc fajn. ()

subic

Truhla mrtvého muže aneb poklad indického mahárádži a taky Velký Mogul, druhý největší diamant na světě. Viděl jsem to jako děcko kdysi, tam nejde zapomenout na dost divného rezavého týpka Ronald Lacey. Teď už mi tento díl připadal trochu nudný. 55% ()

ostravak30

Sherlock Holmes příliš utahaný než aby to vystačilo na 103 minut. Klasický začátek, kdy se hodně mluví, doprovází zajímavý a místy až akční prostředek a opět umluvený konec. V seriálu by na to stačilo padesát minut, ve filmu se to poněkud natáhlo. Sherlock H. i Jeremy Brett předvádějí svůj standart, dokonce jej vidíme i střílet a opět se převléká. Film zamíří jakoby do exotických destinací, ale jinak se svým charakterem neodlišuje od seriálu. ()