Producenti mali pocit, že ak Pretty woman udržala pozornosť diváka dve hodiny, tak to dokáže pri každej romantike s Juliou Roberts. Lenže na to by museli mať k dispozícii lepší scenár, ktorý by dokázal diváka na tie dosť prehnané dve hodiny zaujať. Medzi Robertskou a Noltem to správne iskrí, ale to je asi jediný výraznejší vklad priemerného filmu, ktorý si môžete odpustiť, aj keď Juliu zbožňujete.(11.1.2013)

• Pohrobek

Jestli se někam Julia Roberts hodí, tak to jsou připitomělé romantické filmy, ke kterým nelze než zaujmout silně shovívavý vztah. Naproti tomu, tam kde ji máme brát vážně, kde se má jednat dokonce o jakýsi skutečný problém, působí vždycky zoufale rušivě, násilně a nesmyslně. Tento film je pak vlastně kombinací těchto dvou žánrů, přičemž samotná kriminální zápletka a deklarovaná akčnost jsou spíše z těch průměrných a slabých. Jediná věc, které jsem se tu zasmál (Narážím na označení - romantická komedie-, které se také někde objevilo.), je to, že husa Julia může někomu připadat svůdná a atraktivní.(27.1.2005)

Tahle romantická komedie s kriminální zápletkou měla cosi do sebe, ale bohužel v tomhle případě musím říci, že sehrál negativní roli právě fakt, že se celý film točí kolem pátrání po vyřešení zločinu. Ano, občas z toho pramenily docela dobré fórky (např. scéna s malými skauty byla hodně dobrá), ale bohužel pro mě byl ten děj docela neatraktivní. Jistě, vydržel jsem film sledovat se zaujetím až do konce a docela se mi to líbilo, ale bohužel nemám pocit, že by mě film zaujal natolik, abych si ho zapamatoval na nějakou delší dobu. A nejzajímavější byl můj pocit během sledování, že jsem tenhle film už hodně dávno, ještě jako dítě, zřejmě viděl, ale nějak jsem na něj zapomněl, jediné, co mi bylo trochu povědomé, byla scéna ve svatební síni, takže jsem zřejmě ten film viděl, ale moc jsem si z něj z doby svého dětství nezapamatoval. Co se týče herců, tak Julia Roberts byla jako vždy velice krásná a perfektní, Nick Nolte taktéž zahrál docela dobře a Eugene Levy v roli oddávajícího potěšil. Celkově film vnímám jako průměrný s tím, že něco se povedlo více, něco méně, ale ve výsledku se to všechno sečetlo v jeden příjemný film, který sice co se týče prostředí nebyl přímo mým šálkem čaje, avšak dokázal udržet mou pozornost až do konce, což si zaslouží aspoň tedy ty tři průměrné hvězdy.(15.6.2010)

Zbožňuju Trable je jen a pouze průměrný film z rodu Redfordovských Orlů Práva (ačkoliv překládat Legal Eagles do češtiny doslovně je doslova napřesdržku;)) - investigativní žurnalisté čelí nesčetným nebezpečenstvím, aby nakonec vše skončilo tak jak má v podobném filmu skončit. Žádná věda po stránce herecké, režijní, scénáristické, hudební, prostě průměr, kolem kterého se toho nakecá víc než by se mělo, protože tam hrají dvě velké hvězdy. To, že se k sobě naprosto nehodí, je jedno, protože protiklady se přece přitahují...sice málokdy déle než ty dvě hodiny, které tento film trvá, ale to už patří k žánru. A ten toho se skutečným životem mnoho společného nemá.(19.2.2005)

• Aleee89

No já osobně mám Julii docela ráda, ale ona skoro vždycky hraje v takových blbinách a tupých amerických romantických komediích... Ach jo. Tohle se mi taky moc nelíbilo, možná to trochu ozvláštnili, aby to nebylo tak okaté, a vznikla z toho trochu jiná americká romantická komedie... Je trapné, jak všichni víme, co se na konci stane, už by ti filmaři mohli někdy dostat nápad a zapojit fantazii.(4.12.2013)

• - Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)

• - V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)