Je to vážně divné, ale tuhle devadesátkovou romantickou komedii z novinářského prostředí a detektivní zápletkou jsem nikdy neviděla.. Kupodivu to není tak špatné.. Nečekejte přeslazený čajíček ve stylu " Pretty Woman" ani úderné kriminální drama jako třeba "Případ pelikán".. Je to spíš od všeho trochu, část filmu "Zbožňuju trable" jsou scénáristicky nevyvážené, ale i po tolika letech se mi u toho příjemně žehlilo ;-) Navíc tam má relativně velký prostor štěně anglického buldoka, takže pro mě srdcovka do sbírky :-)(3.3.2017)

"Chtějí nás zabít kvůli hormonu pro krávy?" A není to jedno, které z investigativních témat je vražedné? Možná není, ale mě tady bavila spíš ústřední dvojice. Stalo se tak patrně proto, že jsem se ve stárnoucím rutinérovi trošku našel a kdybych skutečně byl Peterem, tak bych do toho s kolegyňkou Sabrinou rozhodně šel. V jistém věku se totiž nabídka trochy adrenalinu, testosteronu a střelby od výrazně mladší, hezčí a odvážnější slečny jeví poměrně lákavou. A kdyby tomu romantickému škádlení někdo o půl hodiny přistřihl křídla, tak bych možná zbožňoval trable ještě o hvězdičku spokojeněji.(14.12.2016)

Zbožňuju Julii Roberts. Koketní novinářské soupeření s Nickem Noltem má své momenty, tihle dva, ač každý z jiného vydavatelství, se totiž rozhodnou pátrat spolu. Ale zpět trochu na začátek. On je veleúspěšný novinář, který navíc právě vydal knihu, ženy mu lezou do postele a jeho trefné a cynické poznámky všichni okolo baští. Ona je sice krásná, ale zároveň elévka, nicméně inteligentní a s ambicemi. A z konkurenčního deníku. Aktuální otvírák o vykolejení vlaku má navíc bohaté pozadí, takže kdo se pořádně zakousne, může mu to vynést hned několik atraktivních článků. Producentka Nancy Meyers (dnes zdatná režisérka) napsala spolu s režisérem solidní scénář, který vychází ze staré dobré konverzační školy. Přidali kriminální zápletku a pochopitelně kus romantiky. Žádný zázrak, žádný průšvih.(5.7.2019)

Peter Brackett a Sabrina Peterson jsou dva konkurenční novináři z Chicaga. On je profesně již v podstatě veterán, ona ještě sice mladá, avšak neméně úspěšná. A oba přes počáteční rivalitu spojí kauza spiknutí velké chemické společnosti, která začne vlakovým neštěstím. Příběh solidně napsaný poukazující nejen na novinářskou profesionální práci. Vážnost děje je odlehčena úsměvnými situacemi, které tak nějak vyplynou a když se přidá ještě romantická atmosféra, dostaneme vcelku příjemný snímek s tahouny jako je Nick Nolte a Julia Roberts. Absolutně v ničem se netlačí na pilu, děj je jednoduchý a přirozeně plynoucí. Téměř dvouhodinová stopáž uběhne jako nic a coby veselá romantická komedie s thrillerovými prvky zanechá odpočinkový divácký zážitek.(27.6.2018)

• vesper001

Nezbožňuju trable, spíš se někdy obávám, že trable zbožňují mě. Trochu mi to připomínalo Grishamův Případ pelikán. Zápletka se celkem slibně roztočí, ale pak začne zpomalovat, točit se kolem své osy, chvílemi mutovat v romantickou komedii, kolébat se na hladině, až se nakonec kulička zastaví na nule. Navíc opičák Nick je k uzoufání nudný a Julia popustí svůj temperament jen tu a tam, většinu času je nezvykle seriózní. Bod za vtipnou scénu se skauty. To je vše.(2.1.2017)

• - V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)

• - Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)