Peter Brackett (Nick Nolte) je novinářské eso z Chicago Chronicle, Sabrina Petersonová (Julia Roberts) je začínající ambiciózní reportérka z konkurenčního Globu. On rutinovaně inovuje své starší články a úspěšně vstupuje do "velké" literatury - ona čeká na svoji první velkou příležitost, s níž se chce probojovat na titulní stránku. Poprvé se setkají při vyšetřování velkého železničního neštěstí, kde Sabrina nasbírá své první body pro Globe. Renomovaný Peter poněkud podcení situaci i schopnosti snaživé začátečnice, která zachytila slibnou stopu, signalizující velké téma pro palcové titulky. Co vlastně bylo příčinou téhle havárie, čí život měl být ohrožen a jaké zájmy jsou v pozadí? Otazníky jsou stále naléhavější a smíšený soupeřící novinářský tandem Brackett - Petersonová brzy zjistí, že se jejich zvědavost stala pro kohosi krajně nepohodlnou. Ale ani ve chvíli, kdy jim jde o život, nedokáží zcela potlačit své prestižní konkurenční zájmy, které činí z jejich soutěžní "spolupráce" velice dobrodružnou a nebezpečnou hru. Najatí vrahové jsou stále dotěrnější a dohnali je až do svatební síně, ale exkluzivní reportáž stále není dokončena. Klíč k poslednímu dějství a celému případu drží zkorumpovaní bossové chemického koncernu, kam Sabrina v odvážném sólu proniká - ale Peter ji v tom stejně samotnou nenechá... (oficiální text distributora)

kajas

Nečekala jsem žádný zázrak, ale ústřední dvojice byla překvapivě velmi sympatická, bavilo mě sledovat jejich naschvály (reakce na dárek v podobě pejska: "Předpokládám, že jste ho pojmenovala po mně." "Jistě, mám z Pindíka velikou radost."). Samotná kriminální zápletka je ale odsunuta spíše na vedlejší kolej, působí rušivým dojmem a film zbytečně natahuje. ()

Gemini

Zbožňuju Trable je jen a pouze průměrný film z rodu Redfordovských Orlů Práva (ačkoliv překládat Legal Eagles do češtiny doslovně je doslova napřesdržku;)) - investigativní žurnalisté čelí nesčetným nebezpečenstvím, aby nakonec vše skončilo tak jak má v podobném filmu skončit. Žádná věda po stránce herecké, režijní, scénáristické, hudební, prostě průměr, kolem kterého se toho nakecá víc než by se mělo, protože tam hrají dvě velké hvězdy. To, že se k sobě naprosto nehodí, je jedno, protože protiklady se přece přitahují...sice málokdy déle než ty dvě hodiny, které tento film trvá, ale to už patří k žánru. A ten toho se skutečným životem mnoho společného nemá. ()

vesper001

Nezbožňuju trable, spíš se někdy obávám, že trable zbožňují mě. Trochu mi to připomínalo Grishamův Případ pelikán. Zápletka se celkem slibně roztočí, ale pak začne zpomalovat, točit se kolem své osy, chvílemi mutovat v romantickou komedii, kolébat se na hladině, až se nakonec kulička zastaví na nule. Navíc opičák Nick je k uzoufání nudný a Julia popustí svůj temperament jen tu a tam, většinu času je nezvykle seriózní. Bod za vtipnou scénu se skauty. To je vše. ()

MickeyStuma

Peter Brackett a Sabrina Peterson jsou dva konkurenční novináři z Chicaga. On je profesně již v podstatě veterán, ona ještě sice mladá, avšak neméně úspěšná. A oba přes počáteční rivalitu spojí kauza spiknutí velké chemické společnosti, která začne vlakovým neštěstím. Příběh solidně napsaný poukazující nejen na novinářskou profesionální práci. Vážnost děje je odlehčena úsměvnými situacemi, které tak nějak vyplynou a když se přidá ještě romantická atmosféra, dostaneme vcelku příjemný snímek s tahouny jako je Nick Nolte a Julia Roberts. Absolutně v ničem se netlačí na pilu, děj je jednoduchý a přirozeně plynoucí. Téměř dvouhodinová stopáž uběhne jako nic a coby veselá romantická komedie s thrillerovými prvky zanechá odpočinkový divácký zážitek. ()

sud

Když to tak křížem krážem přehodnotím, musím říci, že se mi to líbilo o něco více než "Pretty woman". Ale opravdu jen o málo. Julia Robertsová není moje žádná velká oblíbenkyně, ale nevadí mi a myslím že jí podobný druh filmů (lehce střelené romantické komedie) sedí. Nicka Nolteho mám docela rád, ale zde mu to s Julií vůbec nesedne a po celý film jsem si na tuto dvojici nemohl zvyknout (Julia se zase skvěle hodí k Richardu Gereovi). Je to celkem pěkný film, ale platí u něho pravidlo většiny Amerických komedií - neurazí, trochu i pobaví, ale nebudete na ně koukat víckrát než jednou. ()

• Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)
  • V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)
  • Julia Roberts během natáčení nesnášela Nicka Nolteho. Vadil jí jeho nechutný humor, který dováděl do krajnosti. Například se přestal koupat, aby ji naštval. Došlo to až tak daleko, že Julia oznámila, že scénu, kde se mají políbit, zahraje jen jednou. Coz rozlítilo režiséra Charlese Shyear, který natáčení každé scény a každého záběru nechával hodněkrát opakovat. Julia se dokonce opila lahví vína, aby vůbec byla schopna políbení od Nicka tolerovat. (SpaceOdyseus)