Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Peter Brackett (Nick Nolte) je novinářské eso z Chicago Chronicle, Sabrina Petersonová (Julia Roberts) je začínající ambiciózní reportérka z konkurenčního Globu. On rutinovaně inovuje své starší články a úspěšně vstupuje do "velké" literatury - ona čeká na svoji první velkou příležitost, s níž se chce probojovat na titulní stránku. Poprvé se setkají při vyšetřování velkého železničního neštěstí, kde Sabrina nasbírá své první body pro Globe. Renomovaný Peter poněkud podcení situaci i schopnosti snaživé začátečnice, která zachytila slibnou stopu, signalizující velké téma pro palcové titulky. Co vlastně bylo příčinou téhle havárie, čí život měl být ohrožen a jaké zájmy jsou v pozadí? Otazníky jsou stále naléhavější a smíšený soupeřící novinářský tandem Brackett - Petersonová brzy zjistí, že se jejich zvědavost stala pro kohosi krajně nepohodlnou. Ale ani ve chvíli, kdy jim jde o život, nedokáží zcela potlačit své prestižní konkurenční zájmy, které činí z jejich soutěžní "spolupráce" velice dobrodružnou a nebezpečnou hru. Najatí vrahové jsou stále dotěrnější a dohnali je až do svatební síně, ale exkluzivní reportáž stále není dokončena. Klíč k poslednímu dějství a celému případu drží zkorumpovaní bossové chemického koncernu, kam Sabrina v odvážném sólu proniká - ale Peter ji v tom stejně samotnou nenechá... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (62)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jestli se někam Julia Roberts hodí, tak to jsou připitomělé romantické filmy, ke kterým nelze než zaujmout silně shovívavý vztah. Naproti tomu, tam kde ji máme brát vážně, kde se má jednat dokonce o jakýsi skutečný problém, působí vždycky zoufale rušivě, násilně a nesmyslně. Tento film je pak vlastně kombinací těchto dvou žánrů, přičemž samotná kriminální zápletka a deklarovaná akčnost jsou spíše z těch průměrných a slabých. Jediná věc, které jsem se tu zasmál (Narážím na označení - romantická komedie-, které se také někde objevilo.), je to, že husa Julia může někomu připadat svůdná a atraktivní. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Vezměme si malou chemickou rovnici. Prvním činitelem je typický hollywoodský rozpočet pro typicky hollywoodský scénář. Druhým činidlem je koncentrace známých tváří v hlavních rolích. No a třetím reakčním činidlem je zápal pro natočení svižné komedie, která by mixovala zažitá klišé romanticko-komediální branže a zároveň hrála slušnou partii i na poli žánru odlišného, kterým je krimi. Pakliže zručný chemik, který netrpí tikem přelije všechny tyhle látky do jedné baňky, dostaví se kýžená reakce a taky patřičný omamný vliv na diváka, který celé to snažení spolkne i s navijákem. Jenže tenhle chemik Charles Shyer se úkolu zalekl a v úleku tik dostal. Na papíře, kam našmudlal svůj scénář měl jistě spousta vizí, ovšem první zkumavku s tím tvůrčím snažením vycintnul hned z počátku. U druhé zkumavky se mu alespoň klepala ruka. Což o to, Julinka (Julia Roberts) je terno co se týče romantických komedií, Nick Nolte tvoří zajímavej protipól, ovšem to kolem se nepotkalo se zdarem. Hlavně ona snaha zpestřit děj krimi zápletkou, leckdy hraničící s akčním filmem v tom hávu lacinosti vyznívá spíše tóny videofilmu pro bitelné police v menších videopůjčovnách. Podivejte, já kdybych na sobě zamakal, klidně bych s Julčou po těch střechách mohl běhat taky. Navíc mi moc nesedl ani výběr hudby. I když má I Love Trouble bezesporu hodně atraktivní námět (novinařina prostě táhne), od Shyera mě víc zaujal Baby Boom (1987). Proto je to tak někde na 2 a 1/2 hvězdičky. Tenhle chemickej pokus kýženého omamného výsledku bohužel nedosáhl, ač rovnice sloučenin byla jistě správná. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zbožňuju Trable je jen a pouze průměrný film z rodu Redfordovských Orlů Práva (ačkoliv překládat Legal Eagles do češtiny doslovně je doslova napřesdržku;)) - investigativní žurnalisté čelí nesčetným nebezpečenstvím, aby nakonec vše skončilo tak jak má v podobném filmu skončit. Žádná věda po stránce herecké, režijní, scénáristické, hudební, prostě průměr, kolem kterého se toho nakecá víc než by se mělo, protože tam hrají dvě velké hvězdy. To, že se k sobě naprosto nehodí, je jedno, protože protiklady se přece přitahují...sice málokdy déle než ty dvě hodiny, které tento film trvá, ale to už patří k žánru. A ten toho se skutečným životem mnoho společného nemá. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Chtějí nás zabít kvůli hormonu pro krávy?" A není to jedno, které z investigativních témat je vražedné? Možná není, ale mě tady bavila spíš ústřední dvojice. Stalo se tak patrně proto, že jsem se ve stárnoucím rutinérovi trošku našel a kdybych skutečně byl Peterem, tak bych do toho s kolegyňkou Sabrinou rozhodně šel. V jistém věku se totiž nabídka trochy adrenalinu, testosteronu a střelby od výrazně mladší, hezčí a odvážnější slečny jeví poměrně lákavou. A kdyby tomu romantickému škádlení někdo o půl hodiny přistřihl křídla, tak bych možná zbožňoval trable ještě o hvězdičku spokojeněji. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Sice to celkově neni žádnej super film, ale díky dvojici Nolte Roberts to je zábavný a na to jak je tady Nick Nolte už jetej, tak mu to s Julii Roberts celkem sluší. Příběh je dostatečně napínavej a dostatečně dobře napsanej, že to neni takovej ten film u kterýho se hned ví kdo je kdo a jak to dopadne, což je jenom plus a když už neni co by příběh dál nabídnul, tak se dá dobře zabavit při podvádění Nicka Nolteho Julii Robertsovou, či naopak, prostě takovej dobrej oddychovej film, kterej člověkovi nic násilně nenutí a jen tak příjemě plyne ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)
  • Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)
  • Julia Roberts během natáčení nesnášela Nicka Nolteho. Vadil jí jeho nechutný humor, který dováděl do krajnosti. Například se přestal koupat, aby ji naštval. Došlo to až tak daleko, že Julia oznámila, že scénu, kde se mají políbit, zahraje jen jednou. Coz rozlítilo režiséra Charlese Shyear, který natáčení každé scény a každého záběru nechával hodněkrát opakovat. Julia se dokonce opila lahví vína, aby vůbec byla schopna políbení od Nicka tolerovat. (SpaceOdyseus)

Reklama

Reklama