Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Peter Brackett (Nick Nolte) je novinářské eso z Chicago Chronicle, Sabrina Petersonová (Julia Roberts) je začínající ambiciózní reportérka z konkurenčního Globu. On rutinovaně inovuje své starší články a úspěšně vstupuje do "velké" literatury - ona čeká na svoji první velkou příležitost, s níž se chce probojovat na titulní stránku. Poprvé se setkají při vyšetřování velkého železničního neštěstí, kde Sabrina nasbírá své první body pro Globe. Renomovaný Peter poněkud podcení situaci i schopnosti snaživé začátečnice, která zachytila slibnou stopu, signalizující velké téma pro palcové titulky. Co vlastně bylo příčinou téhle havárie, čí život měl být ohrožen a jaké zájmy jsou v pozadí? Otazníky jsou stále naléhavější a smíšený soupeřící novinářský tandem Brackett - Petersonová brzy zjistí, že se jejich zvědavost stala pro kohosi krajně nepohodlnou. Ale ani ve chvíli, kdy jim jde o život, nedokáží zcela potlačit své prestižní konkurenční zájmy, které činí z jejich soutěžní "spolupráce" velice dobrodružnou a nebezpečnou hru. Najatí vrahové jsou stále dotěrnější a dohnali je až do svatební síně, ale exkluzivní reportáž stále není dokončena. Klíč k poslednímu dějství a celému případu drží zkorumpovaní bossové chemického koncernu, kam Sabrina v odvážném sólu proniká - ale Peter ji v tom stejně samotnou nenechá... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (62)

castor 

všechny recenze uživatele

Zbožňuju Julii Roberts. Koketní novinářské soupeření s Nickem Noltem má své momenty, tihle dva, ač každý z jiného vydavatelství, se totiž rozhodnou pátrat spolu. Ale zpět trochu na začátek. On je veleúspěšný novinář, který navíc právě vydal knihu, ženy mu lezou do postele a jeho trefné a cynické poznámky všichni okolo baští. Ona je sice krásná, ale zároveň elévka, nicméně inteligentní a s ambicemi. A z konkurenčního deníku. Aktuální otvírák o vykolejení vlaku má navíc bohaté pozadí, takže kdo se pořádně zakousne, může mu to vynést hned několik atraktivních článků. Producentka Nancy Meyers (dnes zdatná režisérka) napsala spolu s režisérem solidní scénář, který vychází ze staré dobré konverzační školy. Přidali kriminální zápletku a pochopitelně kus romantiky. Žádný zázrak, žádný průšvih. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Producenti mali pocit, že ak Pretty woman udržala pozornosť diváka dve hodiny, tak to dokáže pri každej romantike s Juliou Roberts. Lenže na to by museli mať k dispozícii lepší scenár, ktorý by dokázal diváka na tie dosť prehnané dve hodiny zaujať. Medzi Robertskou a Noltem to správne iskrí, ale to je asi jediný výraznejší vklad priemerného filmu, ktorý si môžete odpustiť, aj keď Juliu zbožňujete. ()

Reklama

D.Sleeper 

všechny recenze uživatele

Komedie, kde nejde o kvalitativně nevýraznou kulisu (novinářská rivalita okořeněná útěkem před zabijáky), ale o velmi slušně fungující "dialog" mezi Noltem a Robertsovou. Díky tomu považuji tento počin za lehčí nadstandard a s přihlédnutím k nepochopitelně nízkému celkovému hodnocení, nemohu jinak, než zaokrouhlit na **** ;-) ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Nezbožňuju trable, spíš se někdy obávám, že trable zbožňují mě. Trochu mi to připomínalo Grishamův Případ pelikán. Zápletka se celkem slibně roztočí, ale pak začne zpomalovat, točit se kolem své osy, chvílemi mutovat v romantickou komedii, kolébat se na hladině, až se nakonec kulička zastaví na nule. Navíc opičák Nick je k uzoufání nudný a Julia popustí svůj temperament jen tu a tam, většinu času je nezvykle seriózní. Bod za vtipnou scénu se skauty. To je vše. ()

venison 

všechny recenze uživatele

Je to vážně divné, ale tuhle devadesátkovou romantickou komedii z novinářského prostředí a detektivní zápletkou jsem nikdy neviděla.. Kupodivu to není tak špatné.. Nečekejte přeslazený čajíček ve stylu " Pretty Woman" ani úderné kriminální drama jako třeba "Případ pelikán".. Je to spíš od všeho trochu, část filmu "Zbožňuju trable" jsou scénáristicky nevyvážené, ale i po tolika letech se mi u toho příjemně žehlilo ;-) Navíc tam má relativně velký prostor štěně anglického buldoka, takže pro mě srdcovka do sbírky :-) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Julia Roberts během natáčení nesnášela Nicka Nolteho. Vadil jí jeho nechutný humor, který dováděl do krajnosti. Například se přestal koupat, aby ji naštval. Došlo to až tak daleko, že Julia oznámila, že scénu, kde se mají políbit, zahraje jen jednou. Coz rozlítilo režiséra Charlese Shyear, který natáčení každé scény a každého záběru nechával hodněkrát opakovat. Julia se dokonce opila lahví vína, aby vůbec byla schopna políbení od Nicka tolerovat. (SpaceOdyseus)
  • Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)
  • V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)

Reklama

Reklama