Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

kingik

Producent, a v tomto případě režisér Menahem Golan, platil v osmdesátých letech za velmi komerčně úspěšného, ačkoliv jeho filmy do jednoho byly otřesně naivní, neřkuli strašně pitomé a vyloženě béčkové. Vystřídaly se v nich snad všechny mužské hvězdy, které tenkrát platily za akční hrdiny, a jejichž plakáty zdobily pokoje náctiletých. Výjimkou byl tenhle méně nablblý, o to víc však naivní snímek rodinného typu se Sylvestrem Stallonem o složitém vztahu otce se synem, kdy silný tatík chce vyhrát šampionát v páce v Las Vegas (Jaro Slávika jsem tam neviděl), a tak obnovit rozbitý vztah se svým přechytralým synem. Hodně siláckých řečí nepřichází ani tak od Stallona, jako od jeho soupeřů. Dopředu je jasné, jak to celé dopadne. Stallone je sice vyloženě akční typ, ale tady taky nebyl k zahození. Pro představitele Stalloneho syna, Davida Mendenhalla, to byl nejvýznamnější film, ačkoliv se po mnoha letech opět vrátil k filmování, můžete srovnat v nejnovějším filmu God Bless America, jak od té doby prošel fyzickou proměnou. Jako vzpomínka na osmdesátá léta je to přímo ideální, plus originální námět. Na nějaké svižné tempo rovnou můžete zapomenout, to samé se týká tohoto veskrze příjemného filmu, který chtěl zřejmě ukázat Stallonovy herecké vlohy. Páku si s ním můžete dát bez obav. Ačkoliv je to na Stallona, dost vyměklý film. 60% ()

InJo

Pokud jste na tom vyrůstali, nemůžete to (podle mě) nikdy úplně zavrhnout. ;-) Zdejší (velmi tvrdá) hodnocení jdou tudíž tak trochu mimo mě. Vážně si nemůžu pomoct, ale i po už asi padesátém (neplánovaném) zhlédnutí v televizi jsem se ani chvíli nenudil. Ta jednoduchost, přímočarost a tah na bránu jsou totiž tak bezprostřední a precizní, že jakmile usednete k obrazovce, těžko od ní budete v následujících okamžicích odcházet (tohle v mém případě platí skoro jako pravidlo pro značný počet áčkových i béčkových 80's klasik). Takže i když tahle naivní a sentimentální otcovsko-synovská variace na ROCKYHO mnohým kroutí střeva, mně je u ní pokaždé docela fajn (a stydím se za to jen maličko). ___ Vzkaz pro všechny, kteří se pošklebují řidičům kamionů: i jistý James Cameron se jeden čas živil touto profesí... ;-) 50 - 60 % ()

Slartibarkfast

Mám takový dojem, že film nemá divákovi pořádně co nabídnout. U hloupých dialogů jsem se vždy pousmál a u scén v přetlačování, které vskutku braly dech, jsem se nudil. Čekám, kdy vznikne celovečerní film o šachové partii. 35% ()

PetrPan

Patetický snímek (jak taky jinak, když tam hraje Stallone) o řidiči kamionu, který chce získat zpět svého syna a zároveň titul v mistrovství Ameriky v páce. Pohodová hudba, poklidná popcornová nenáročná zábava...nic víc, nic míň ()

nash.

Nenáročná jednohubka, které čas nahodil sympaticky nostalgickou fasádu a vypsal omluvenku pro všechny nedostatky i klišé jimiž je bohatě obložen. Místy úsměvné, občas kouzelně naivní a finále navzdory všem vadám a předvídatelnosti závěru nechybí švih ani špetka napětí. ()

klerik

"Pretláčacia Rockyovka", kde oproti slávnemu boxerovi až tak nefunguje psychológia postáv. Skĺbenie tvrdého športu a rodinnej drámy tentoraz celkom nevyšlo, ale je to napínavé a má to pár scén, ktoré ostanú v pamäti.... ()

SeBig

Průměr je asi to nejlepší, co ze sebe můžu vyždímat. Po ohlasech co jsem slyšel jaká je to pecka, se musím přiznat, že jsem čekal teda něco daleko víc než jen snahu zapůsobit u opuštenýho rozmazlenýho potratu spocenou pákou v nějaký knajpě, ale Stallone mě tu bavil, on má prostě charizma ten týpek a zachranuje celý film. A aspon už vím, že Ocelová pěst je opět další vykrádačka. ()

jojinecko

Už keď som videl úvodnú sekvenciu a záber na tupý Slyov ksicht v nákladiaku, povedal som si YES!!!:) V Over the Top sa snúbi Stalloneho jemné a citlivé herectvo s estetikou 80 rokov, dočkáme sa hlbokej psychológie postáv, dozvieme sa pár trefných životných právd a na záver vypätý a fest napínavý súboj v pretláčaní s nečakaným koncom...:))) Stručne a jasne- sračka je to riadna, ale fanúšik béčok z 80rokov si musí prísť na svoje:) ()

Flakotaso

Takové klasické béčko načichlé céčkem, zajímavé snad jenom závěrečným turnajem, kde to vypadá spíš jako v pavilonu opic - všichni tam hrdelně řvou a bijí se v prsa tak, až je to groteskní. Hudba ve stylu rádia Jih a Impuls je taktéž opravdu pekelná, ale Stallone je prostě Stallone, tak za něj ty dvě hvězdy. ()

Roman.Ticka

To jsem si zase zavzpomínala na zlaté časy 80.tek chjooó. Ale že (vám)všem to Sly (budiž)kničemu zase nandal co? Dle pozitivních komentářů, které řeší postavení filmu na páce a herectví Slye, je to přesně tak. Zase další důvod odhalit identitu zdejších (ne)kritiků a postavit se tváří tvář svému kostitřasovi. (stačí zrcadlo) Co všecko sklapne kromě čelisti? Srágora ani moc "hrát" nemusí, když nádherně hrají jeho vypracované svaly a mimikou taky dvakrát nešetří. (pro ty, co znají jediný vyjadřovací a sdělovací prostředek - slova) Líbila se mi stylová dobová hudba a i příběh měl co říct. (pro tupé doporučuji podumat, ne jen tupě nasávat a pak stínat hlavy) ;-) ()

J.Connor

Aby nedošlo k mejlce, "Over the top" je rodinný film na odpoledne a jako takový si myslím funguje velice dobře. Navíc je svou audiovizuální stránkou doslova esencí 80. let, přičemž tato dekáda samozřejmě kýčem nešetřila. Nabušený trash soundtrack, jehož autorem je italský syntezátorový mág Giorgio Moroder (jehož doprovází různí vokalisté), do toho všeho víc než zapadá. Ústřední pecka Take it higher s Larrym Greenem je fakt šlágr jaxe patří. ()

SOLOM.

Jeden z mála filmů, v nichž se objevil Sylvester Stallone, který jsem viděl „jen“ dvakrát a stačilo mi to. Nikterak okouzlující podívaná to tedy není, co si budeme nalhávat, ale má to pár slušných dramatických chvil a jakžtakž ucházející příběh. No ucházející, je tu i pár pasáží, které vyloženě nudí. Nicméně jich naštěstí nebylo zas tolik, abych tomu nemohl dát průměrné ohodnocení. Páka sice nikdy nepatřila mezi moje vyhledávané činnosti, ale sem tam si jí v hospodě taky dám na odreagování… ()

kajda.l

Velmi špatný film ve kterém se ke vší smůle objevil Sly. Naprosto nefunkční po všech stránkách (i ty zápasy postrádaly napětí a gradaci) a jako rodinné drama je to jeden velký vtip. Nemůžu si pomoct, ale jedná se, asi o nejhorší a nejzbytečnější Stalloneho roli. 30% ()

Bauer

Moc dobrej a nedoceněnej film.Skělý scénář a Sylvester Stallone ( ano, v tomto filmu i hraje ) a dost dobrá hudba.47%které to má zde je dost málo podle mmě by to tak 70% mít mohlo. ()

Lacike

Sly po Rockym zmenil sport, ale spôsob hry ostal rovnaky. Stale je to pribeh o luzerovi, ktory svojou snahou k stastiu pride. Na rozdiel od serie o Rockym, ktora mi nikdy nesadla kvôli boxu, som mal tento film v detstve rad. Je to sice len naivny Hallmarkovsky film v ktorom nahodou hra jeden velky svalovec ale ja nemam nic proti tymto naivnym filmom. Postupny vyvoj vztahu medzi Slyom a jeho synom ma stale bavi. Horsie na tom su samotne zapasy v pretlacani, ktore mi nepripadaju prilis realne napriek tomu, ze o tom ako v skutocnosti prebiehaju nic neviem. Najviac ma na nich vzdy stvala ta Slyova finta, ked chyti superovi palec, ktora sa mi zdala nefer. Na druhej strane tie kecy o otoceni siltovky a prepnuti sa ma stale bavia. Takze vysledkom je tuctovy film, ktory by si zasluzil maximalne dve hviezdicky, ale z nostalgie davam aj tretiu. 5/10. ()

5150

Tenhle film jsem za ta léta viděl již několikrát a vždycky mě bavil. Sly tady vypadá hodně dobře a role napraveného otce mu náramně sluší, navíc ten turnaj v páce s řadou pěkných týpků ("Bejt jednička je to jediný, druhý místo neexistuje. Druhý stojí za hovno."). K pohodovému pokoukání pak hodně přispívá výborný soundtrack v čele s titulkou "Winner Takes It All" od Sammy Hagara. ()