Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Mr.Apache

Stallona nemám rád, je to herec jednoho výrazu ("jsem bezbřeze tupý, ale svalnatý"). Na film si vzpomínám jen matně (proto bez hodnocení), ale soundtrack z něj bych si nechal líbit. 80's nostalgia rules, a tady má navíc jednu písničku Robin Zander z božských Cheap Trick. ()

Shit

I když to má jednoduchej příběh a Stallonovy prosťoučký dialogy o životě, tak je to stejně díky skvělýmu soundtracku a výbornýmu finále strhující a vždycky se na to srašně rád podívám. Krom toho Bob "Bull" Hurley je strašnej řezník ()

Segrestor

Chápeme-li otcovství Sylvestera Stallona ve filmu Over the Top jako sociálně konstruovanou zkušenost, založenou na přikládání významů a interpretacích určitých situací a chování, můžeme přistoupit k analýze způsobů, jakými tento filmový otec konstruuje své vlastní otcovství na základě jednotlivých repertoárů, a tak vytváří svou nápaditou a světové kinematografii přínosnou roli. Připomeňme si ale nejprve podstatu, jež je východiskem této analýzy. Sylvester Stallone svého filmového syna prostě miluje a tak neváhá vřítit se s ním do mnohých eskapád a prožít tak mnohá dobrodružství. Ovšem je třeba si uvědomit, že Stallone zde neplní funkci živitele ani funkci autority, nýbrž funkci představitele původu a osobní rozměr (otevřenost, pomoc, jeho postava Lincoln Hawk je pro dítě významným blízkým). A to je tím hnacím motorem celého tohoto psychologického filmu. On zde totiž již nehraje typického otce, nehraje ani roli hlavy rodiny, je ale přitom stále zodpovědný za rodinu jako celek a navíc je mu přisouzeno zastávat funkci otevření pohledu dítěte do externího světa a především do světa soubojů v páce. No, uznejte sami, takový film se netočí každý den. ()

Gilmour93

Dick Laurent není mrtev, nicméně nemá páky, co by zeťáka, ovládajícího pravačkou řadicí páku tahače i mistrovství světa v páce, zastavily.. Stalloneho ztrouchnivělá minipaleta hereckých poloh v plné parádě, srdceryvná hudba a dopředu nalinkovaný jímavý příběh, v kterém se všichni neuvěřitelně potí. Hlavní hrdina Lincoln Hawk dokonce perspiruje takovým způsobem, že jeho "vypínač" se kšiltem musel páchnout jak podpaží orangutana po hodinovém tréninku na rotopedu.. ()

sniper18

V období svojich veľkých a úspešných filmov, ako pokračovania Ramba natočil Sylvester Stallone pre béčkovú spoločnosť Cannon aj takýto relatívne malý a nevýrazný film, ale ja mám pre Do útoku odjakživa slabosť. Stallone tu síce opäť využíva ten svoj tradičný koncept o jednoduchom mužovi, ktorý si chce splniť svoj sen, ale všetko je proti nemu, no práve v tomto filme mi to sedí asi najviac, možno aj preto, že sa to netvári až tak ambiciózne ako Rocky a zároveň mi to príde aj uveriteľnejšie. Tu nepotrebuje dosiahnuť žiadny titul majstra sveta, ani nič podobné, ale hlavne získať priazeň svojho syna a ak sa podarí, vyhrať súťaž v pretláčaní a tým sa konečne trochu posunúť a nebyť len obyčajným kamionistom. A tak tu si ma Stallone získal okamžite, je to ten správny chlap, ktorý je skromný, ale nikdy sa nevzdá, všetko chce dosiahnuť len svojimi vlastnými silami a tak zatiaľ čo v prvej polovici sa snaží hlavne spriateliť so synom, na čo sa veľmi dobre pozerá a ich spoločné scény sa mi páčili, tak v tej druhej už je to trochu športovejšie. Žiadny iný film sa už pretláčaniu nevenuje a ani ma to nepekvapuje, nie je to práve najatraktívnejší šport, pri ktorom by sa toho dalo moc vymyslieť, ale tu sa mi to páčilo, hlavne tou relatívnou skromnosťou, tu nejde o nič tak veľké. Našťastie to celé podporia aj postavy, ako som spomínal, Stallone je tu výborný, rovnako aj jeho syn a k tomu charizmatický Robert Loggia ako jeho svokor, ktorý tu síce je braný ako záporák, ale tým lepším spôsobom, predsa len je to tiež dobrý muž, ktorý si rovnako ide len za tým svojim. O nejakú akciu tu očakávane moc nejde, ale predsa len tu Stallone rozdá pár úderov, k tomu nejaká tá naháňačka alebo deštrukcia sídla kamiónom a samozrejme to pretláčanie. Režijne tu nemám žiadny problém, osemdesiate roky tu cítiť z každého záberu a to mám veľmi rád. Takže Do útoku je na Stallona relatívne nevýrazný film, z ktorého necítiť žiadne väčšie ambície, ale o to viac si ho cením, mne sa páči a dokonca ho mám radšej, ako plno jeho pravých veľkých akčných filmov. 75% ()

Le_Chuck

Moje nostalgické chute boli uhasené potom, čo som to videl znova po 10 tich rokoch. No... Ehm... Myslím, že dve budú tak akurát. ()

sud

Sylvestře, do útoku! Nejzajímavější na celém filmu je povýšení páky, toť pokleslého hospodského sportu, na turnajový sport s nemalou výhrou. Nenáročná zábavička na víkendové odpoledne s ucházejícím Sylvesterem Stallonem. 55%. ()

castor

Vykradený příběh o Rockym, aneb story outsidera nalepená na jeden boj o synka a jedno zápasové klání.. Prosté dialogy, prostý příběh - vedle toho "skvělý" Stallone a vynikající soundtrack. Holt, já se i po několikáté bavil.. ()

MM_Ramone

V roku 1987 natočil režisér Menahem Golan snímok "Do útoku" (Over the Top), v ktorom si Sylvester Stallone zahral úlohu fotríka, ktorý sa snaží získať lásku a rešpekt svojho dvanásť ročného biologického syna Michaela. Svalnatý, nevzdelaný vodič kamióna, Lincoln Hawk, sa chce zblížiť s rozmaznaným, zhýčkaným deckom, čo vyrastalo v prepychu a luxuse najvyššej sociálnej vrstvy. Nikdy pred tým neboli spolu v kontakte. Snobská, bohatá rodina proste medzi seba neprijala jednoduchého človeka akým je Hawk. Aj keď v oboch prúdi tá istá krv, bude im chvíľu trvať, pokiaľ nájdu ku sebe cestu. Toto je VHS klasika z osemdesiatych rokov minulého storočia. *** ()

PinokKio

.. je to zvyk. Vždycky když píšu na ČSFD komentář, tak si vezmu čepici a otočím ji kšiltem dozadu. Je to jako vypínač, který se zapne. A když se zapne, připadám si jak někdo jinej.. Připadám si jako náklaďák. Jako stroj .. nebo tak nějak : ) ()

Xmilden

S příchodem Real Steel se stává z Over the Top klasika. Moc se mi líbí jak s příchodem nějakého novodobého jakoby objevného trháku začně spousta fanoušků vzpomínat " Tohle už jsme někde viděli." Tak přesně takhle, řidič kamionu Linc Hawk byl špatný otec ale snaží se to změnit. PS: Kdo by nechtěl projet se Slyem Ameriku v kamionu, když mu do toho z rádia hrají chytlavé songy. 55% ()

Fiftis

Stallone v tomto snímku trocha odbočil od rolí málovravných drsňákov a možno práve preto mnoho ľudí tento podľa mňa vydarený film odsudzuje. Mne však Sly do úlohy vodiča kamiónu, ktorý sa snaží nadviazať vzťah so svojím synom výborne sadol. Film je aj o súťaži v páke a Sly má v tomto filme skvelú formu a obrie svaly. Oproti tomu bezkrkému obrovi, čo sedel proti nemu, bol síce ako sušienka, ale s vervou sebe vlastnou a úctyhodným hereckým výkonom vytiahol nepríliš zaujímavú zápletku za sprievodu príjemných pop-rockových šlágrov k nadpriemernej pozerateľnosti. ()

Shakers

Povedal by som, že Stallonemu sa páčilo obdobie Rockyho a tu je to aj vidno.Celkom fajn film, jednoduchý, nenáročný, športový a Rockyovsky.Opísal by som to asi tak, že Rocky je hlavné jedlo a Do útoku je niečo ako predjedlo. 70% - 3* ()

Pepinec

Jít do filmu o mistrovství světa v páce chce velkou porci odvahy. Sylvester ji našel, kamión si proto více než zaslouží! :-D Jen tě prosím, Slyi, zařaď nejvyšší rychlost a uháněj co možná nejdál... :-) ()

Paldini

Akční film, ve kterém nebyla snad ani jedna akční scéna. Bylo tu pár komických scén, hlavně grimasy herců při souboji v páce byly zahrané na Oskara. ()

Stegr

50% - Zlaté maliny 1987 - 2x - Nejhorší herec VR (David Mendenhall), Nejhorší nová hvězda (David Mendenhall)... ()

mchnk

Možná to trošku přeháním (s tou nostalgií z VHS). Každopádně tenhle happy end mě vážně baví. Scénář také není úplně nesmyslný a samotný šampionát v páce, je hodně povedená záležitost. Sylvester v plný formě určitě stojí za koukání. ()

mzss1

Nechápu nízké hodnocení filmu. Je to vynikající nostalgické drama o řidičovi, který se setkává po dlouhé době se svým synem, kterého nevychovával. Hudba je dokonalá, i skvělé písně, příběh zajímavý, dobré hlášky a skvělé souboje v páce. Film není akční, ale drama, proto se film asi lidem moc nelíbil dle hodnocení. Stallone zde má roli, kterou hraje dobře. Jedno z nejlepších drama, který jsem viděl a tečka. Takže hodnotím na plných 100% = ***** ()