Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Brouk

Ed Wood... Time Burtone, Ed Wood jako film od Tebe je víc než zajímavý, ale na rozdíl od filmu o Edu Woodovi se na filmy od Eda Wooda nedá koukat... ty tři hvězdíčky (zlatý střed) jsou mým hodnocením všem woodovským filmům za tu odvahu (nebo drzost) naservírovat tato dílka divákům ()

Aluska88

Nejhorší? Ale jděte... trochu nadhledu:) Myslím, že v dnešní době by Ed Wood svými filmy řádně nakopal zadek mnohým béčkovým filmům. A možná nejen jim:) A Plán 9 je o to více působivější a nostalgičtější, že pochází z dávných let, kdy se filmaři stále ještě rozkoukávali a hledali různé tvůrčí i technické možnosti pro realizaci svých vizí. A Ed Wood se toho řádně obul a šel si za svým. A své "mistrovské" triky si udělal po svém:) Někdo prostě řekl, že Plán 9 je nejhorší film všech dob a mnozí jdou zkrátka s davem. Kdyby filmu nikdo tento titulek nepřidělil, možná by se o něm pak hovořilo "pouze" jako o "tom" Plánu 9. Chápu, v té době to musel být pro publikum šok, a proto nešetřili krutou kritikou. Já zastávám názor, že Plan 9 from Outer Space je kult. Špatný či dobrý, podle toho, jak se na něj díváte:) Někoho může urazit, či jím bude znechucen, jiný může být pobaven. ()

Hakha

Jak už někdo napsal, tohle se dá hodnotit buď srdcem nebo rozumem. Rozumem jasný odpad!, ale srdcem plný počet. Tohle je pro mě nejtěžší hodnocení, který dělám.. Film je natočen láskou a obrovským nadšením pro film a odpad si jistě nezaslouží... dám střední cestu= 3 hvězdy... ()

berg.12

Svatá makrelo! Jak se na tohleto mám proboha koukat nějak nezaujatě, když jsem jednak viděl Burtnovu biografii a druhak jsem se k tomu dostal přes silnou kultovní propagandu? Zážitek ze skutečně jiného filmového vesmíru. ()

kitano

Úprimne, Plán 9 nieje taká katastrofa ako sa hovorí a videl som omnoho horšie kusy. Je skôr takým vlajkovým reprezentantom sci-fi brakov, ktorých v 50-tych rokoch vznikli kvantá. Dokonca, film má v sebe veľké čaro vtedajšej filmovej doby a v spojení s Burtonovým Edom Woodom, ponúka naozaj zábavný a príjemný obraz toho, ako to asi s tým legendárnym Edwardom D. Woodom Jr. vlastne bolo. (6/10) ()

Radko

Keby to nebolo tak ukecané, bolo by to ešte skvelejšie. Mne napríklad trojica obživlých mŕtvol mimoriadne šmakovala, rovnako ako vycizelované plány mimozemšťanov. Skvelá bizarnosť. Rozhodne stojí za viac než jedno pozretie. Pretože minimálne vytvára ikonické postavy (pán s plášťom na tvári, Vampira, naštvaný nemŕtvy detektív), ktoré sa vryjú dopamäti, či už zvyšok filmu pokladáte za úplný nezmysel alebo za podivuhodnú záležitosť vyznačujúcu sa osobitnou poetikou, ako sa to javí mne. ()

viperblade

Po tom všem, co jsem ohledně tohohle filmu slyšel, jaká velká sračka to je a podobně, jsem se připravil na nejhorší a film začal. A nebylo to tak špatný. Jistě, herci dřevění, že by i Pinocchio záviděl, scénář v některých místech opravdu na nic (v těch lepší stojí jen "za houby" :-)) a efekty byly takové, že i v tehdejší době se museli diváci smát. Nicméně, čekal jsem to mnohem horší, takhle jsem se alespoň mohl zasmát. Proto dávám 2 hvězdy. A mimochodem, viděl jsem mnohem horší filmy. ()

castor

Netalentovaný, ale jinak totálně zapálený režisér.. alespoň tu využil kouzla tehdy už zestárlé, polozapomenutelné hollywoodské hororové hvězdy Bely Lugosiho. Právě díky Woodově neumětelství v brakových tématech se těší tak mimořádné pozornosti, která je zřejmě nesmrtelná!! Díky za něj, protože by jinak nevznikla Burtonova překrásná biografie, která je poctou celé téhle éře fantastických filmů a amatérskému filmaření vůbec!! ()

ClintEastwood

Zní to až neuvěřitelně, že tento Woodův film a Vesmírnou odyseu od sebe dělí pouhopouhých devět let. Nejhorší film všech dob? Asi ano, ale zároveň jedna z nejlepších (nechtěně) komedií vůbec. Plán 9 je tak špatný, až je zábavný a je vidět, že vznikal pod rukama skutečných nadšenců. Neustále se zde střídá světlo a tma, dvojník Lugosiho si celou dobu zakrývá obličej, na zdi pokoje se v jedné scéně mění zarámované obrázky, letající talíře jsou na vlascích, kulisy z papundeklu a dialogy působí vyloženě vtipně. Přesto nejde tuto povinnou četbu sci-fi fandů smáznout odpadem, protože je to velká a nenudící zábava. Sice jsem to nezkoušel, ale musí být obrovský kontrast - pustit si po tomto filmu například Blade Runnera. Ed Wood byl borec, já Plán 9 zbožňuji a hrdě se hlásím k jeho fanouškům. ()

Véča

Plan 9 je film u kterého jsem zůstal celou dobu zůstal jenom zírat.Když skončil, musel sem se začít smát a ujišťovat se , že něco takového,přece nemůže nikdo myslet vážně. Jenže bohužel Ed Wood to tak myslel. Co scéna ve filmu to perla. Od záběrů Bely Lugosiho, už pár let mrtvého, a jeho směšného dvojníka, přes Tora Johnsona, který vypadal, jako já když se vracím k půlnoci z flámu, používání starších dokumentárních záběrů, až po ty nejkomičtější létající talíře, vyrobené z krytů na kola od Cadillacu. Celý hřbitov je dost podivný, hrobky a hroby jsou jak vystříhané z kartonových krabic, větve zbůhdarma zapíchané do země a věčná noc na hřbitově, když všude okolo je den a světlo. Tenhle poklad je opravdu škoda si nechat ujít, je o mnoho "lepší" než Woodův film Bride of the Monster, který byl jenom hrozný a v němž ještě Wood nedosáhl vrcholu svého tvůrčího genia. Těch 5* není za umělecký dojem, ale za to, že už sem se dlouho takhle nepobavil. ()

MM_Ramone

Režisér tohto snímku Edward D.Wood Jr. raz o ňom povedal: "...Plan 9 je moja hrdosť, moja radosť. Použili sme tam kryty na kolesá z Cadillacov ako lietajúce taniere." Čo ku tomu dodať? Snáď ešte to, že je to sci-fi horror s úžastne hlúpym scenárom, plný do očí bijúcich režisérských chýb, hlboko podpriemerných hereckých výkonov, lacných kulís a smiešných kostímov... naozaj je to zlý film. Jednu hviezdičku dávam preto, že na filmovú katastrofu v spojení s menom tohto režiséra som bol pripravený a tiež, že som tu mohol zhliadnúť v akcii prvú horrorovú dámu - Vampiru. * ()

Niktorius odpad!

Guilty pleasure? Úsměvně blbý brak z něhož sálá láska ke kinematografii? Tim Burton to tak možná vnímá, ale většina nezaujatých smrtelníků bude Plan 9 from Outer Space jistojistě hodnotit jako nepozemsky zfušované a smrtelně nudné COSI zachycené na filmovém páse. Nemít občas radost, že vidím skutečné předobrazy hrdinů Burtonova Eda Wooda, asi bych si z nudy uhryzal všechny prsty.... ()

PinokKio

Plan 9 je natolik špatný, že pro něj snad neexistují tabulky. Příšerný scénář, mizerné triky, ještě horší střih, mrtvý Bela Lugosi. Je možné si něco takového pořádně neužít? : ) ()

Spooner odpad!

No jo, je to přesně tak špatný, blbý, naivní, ale zároveň vtipný jak jsem očekával. U průletů letájících talířů jsem se smál i při 150 záběru. Zároveň to ale nepobaví natolik, aby u toho člověk vydržel sedět po celou dobu už tak krátkého filmu. Pořád je to prostě až neuvěřitelně špatný nelogickými dialogy počínaje a nenavazujícím střihem konče. Prostě i přes tu menší srandu je to pořád otřesný film. Ale i takové asi kinematografie potřebuje. ()

Wacoslav1

Ano je to ve všech směrech totální úlet. Těžko hodnotit ať už objektivně nebo subjektivně. Objektivně to byla hrozná sračka už v době vzniku a dneska je to hyper sračka. Subjektivně nehorázná prdel z triky jak z němé éry prkennými herci a nejhorší je, že to bylo míněno vážně. Já prostě nevím jak se k tomu postavit, takže průměrný 2* ode mě berte jako alibismus, ale to neznamená, že bych se nepobavil a rozhodně si tu každý odůvodní i plný počet či odpad. Tak či tak zásadní mezera v trashovém vzdělání Wacoslava1 zaplněna!35% ()

petero odpad!

Predsa ovplyvnený Burtovým Ed Woodom, no skutočnosť je drsná. V zábere sa objavia nejaké postavy, nie herci, prehodia pár slov a odpochodujú preč!? Proste v dnešnej dobe je to neskutočná blbosť. ()

sepp

Opravdu klasika spatnych filmu. I kdyz je Plan 9 neskutecne spatne natocen a je ke konci trochu nudny, tak myslim, ze na svoji dobu ma celkem dobrou myslenku a ta jako takova nevyzniva tak spatne. Proto dve *. ()

Divočák

Světe div se, ale Wood to opravdu dokázal!!! Natočil ještě o třídu větší kravinu než "Glen or Glenda" nebo "Bride of the Monster". Zatímco "Glen" byla spíše "citlivá" výpověď rozpolceného transexuála, "Bride" zase podprůměrný horor své doby, "Plan 9" už je opravdu žumpa se všemy potřebnými atributy!!! Létající poklice, u kterých vidíte drátky, na kterých jsou zavěšené, neustálý bezproblémový přechod mezi dnem a nocí z jednoho záběru na druhý, papundeklové kulisy - to je pořád ještě teprve rozjezd k tomu, co z "Planu 9" dělá opravdový klenot. A tímto "zázrakem" je především Woodova režie, scénář a herecké výkony všech zúčastněných. Mým osobním favoritem se stal miláček Bela a jeho dvojník. Nejprve vždycky vidíme záběr, jak z papundeklové hrobky (v noci) vylézá Belův dvojník se zakrytým obličejem, pak střih, záběr na nasraného Belu (ve dne) a opět střih na dvojníka se zakrytým obličejem (a opět noc). Nezapomenutelná je ovšem i Vampira, která chodí jako by si na*rala do trenek a samozřejmě úžasný Tor Johnson, který klátí policisty pouze tím, že je bací oběma rukama do ramen. A scénář? Opravdovým pokladem jsou především kecy mimozemšťanů. Když na vás vybalí historku o solární bombě a o drátu, který se natáhne ze Země do Slunce a díky tomu se pozemšťanům podaří zničit Vesmír a kvůli čemuž tedy musí být zničeni, dřív, než solární bombu vůbec vymyslí, máte opravdu dost. Plan 9 prostě neodmyslitelně patří do Zlatého fondu kinematografie a neopovažujte se mi tvrdit, že ne!!! ***Věděli jste, že: Maska "zombie" Tora Johnsona se v Americe stala nejoblíbenější Halloweenovou maskou vůbec.*** ()