Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Socrates

Všechny moje pocity vyjádřili ve svejch komentech fmash a Lima (oproti němu však hodnotím rozumem), takže se nebudu snažit napsat o týhle "wtf" filmový perle to samý, jen trochu jinak, že jo. ()

Frajer42 odpad!

Tomuto kultovnímu velkofilmu jsem dal jednoho krásného večera přednost před mnohem lepším programem. Nemohu říct, že by nějakým způsobem zklamal moje očekávání. Byl přesně tak špatný, jak jsem si troufl očekával. Aby nedošlo náhodou k omylu, tak bych rád zdůraznil, že jsem měl tu smůlu vidět mnohem větší sračky, takže si ani vzdáleně netroufám snímek označit za nejhorší na světě. Věřil bych, že ve své době skutečně mohl být nejhorší. Ale o tento prestižní titul ho hravě připravily později natočené filmy, které posunuly laťku filmového debilismu ještě podstatně výš. Sračka je to ovšem vydatná. O tom snad nemůže být pochyb. Poté už záleží pouze na tom, kterak uchopíte své hodnocení. Nepopírám, že se mi sem tam koutky nepohnuly. Třeba když armáda vystřílela celý svůj vojenský arsenál na tři vznášející se poklice od auta, které měly zřejmě reprezentovat létající talíře. Kouzelné bylo třeba i to, kterak za zvuků bouřlivé hudby upír (či, co to bylo) vycházkovou chůzi pronásledoval své oběti. Velký dojem na mě udělaly i luxusní efekty. Nejpůsobivější byla zřejmě scénka, kdy vycházející slunce sežehlo jednoho upířího pána až na kostru. Docela by mě zajímalo, jakým způsobem probíhalo natáčení. Není vůbec ojedinělým jevem, že herci či herečky se snaží hrát třeba až posledních 10 vteřin ze svých minutových výstupů. Zbytek svého času na výsluní nezaujatě odpochodují. Odpadu se samozřejmě nevyhnu. Jen znovu podotýkám, že pověst která snímek předchází je mnohem děsivější než film samotný. ()

stilgar1 odpad!

Tohle je neskutečná hovadina. Pan Burton se očividně ve svém filmu snažil vše zidealizovat, jak jen se to dalo, což ostatně každý pozná už po několika prvních minutách. Nemůžu však říci, že jsem se nebavil - byla legrace sledovat ty létající talíře na provázcích či monstrózního zombíka alá Tor Johnson. Nejslabším článkem jsou asi dialogy, které jsou někdy až příliš zdlouhavé a nesnesitelně nudné. Naopak mezi nejlepší momenty patří rozhodně scény s Belou Lugosim a následně s jeho dvojníkem. Jeho zástup byl vyřešen vskutku excelentním způsobem (;-D) ()

MikeCool

V dobách, kdy bylo pouhé spláchnutí záchodu velkým filmovým přestupkem se vůbec nedivím, že tak absurdní film hodně amatérského typu, jako je Plán 9 nesklidil v té době moc příznivé ovace. Po shlédnutí strhujícího životopisného filmu Ed Wood o jednom z nejhorších (či nejgeniálnějších) režisérů všech dob Edwarda D. Wooda Juniora jsem se rozhodl shlédnout jeho největší pýchu Plán 9. Ano, je to film nehorázně velkých (ne)kvalit a zřejmě jsem nic tak směšně amatérského dlouho neviděl. Například hodně známá scéna s dvojníkem Bela Lugosiho, který si zakrýval obličej rukou, aby "nebylo vidět", že se nejedná o Lugosiho, nebo též známé UFO talíře na rybářském prutu (hned v první scéně s těmito UFO talíři byl jasně vidět provázek, na kterém talíř visí), dále také směšné vybavení UFO stanice s ještě podivuhodnějšími "mimozemšťany", kteří hovoří stejným jazykem jako pozemšťané a dokonce stejně krvácejí. Nezapomenout nemůžeme ani podivuhodný střih a mnohdy značně viditelné kulisy. Takových paradoxních perel je zde mraky. Nenajde se snad minuta, kde by nebyli vidět jasně amatérské, filmové chyby. Ale i přes to, že toto je fakt jeden z těch nejhorších filmů co kdy vznikl (a promítal se dokonce v kinech) nemohu tento velký paradox ohodnotit odpadem. Způsob jakým Ed Wood filmy (nejen tento) natáčí je přímo pozoruhodný, až vtipný a ledajaký režisér by si z něho měl brát příklad. On dal v té době filmu nový rozměr, ale bohužel byl velice nepochopený, protože i přesto že Plán 9 je velký příklad té nejhorší profesionálně amatérské tvorby, Wood se snažil sdělit světu, že možná nejsme jediný živí tvorové v tomto vesmíru a že by se nad tím měl člověk zamyslet. Edward D. Wood Jr. se stal hlavně po shlédnutí již výše zmiňovaného životopisného filmu Ed Wood, ale i po shlédnutí devátého plánu, mým velkým vzorem. "Jestli mě chcete poznat, podívejte se na film Glen or Glenda, to jsem já, to je můj příběh, ale Plan 9 je moje hrdost, moje radost. Použili jsme tam kryty na kola od Cadillaců jako létající talíře." – Ed Wood ()

Fingon odpad!

No tak nevím... největší vadou tohohle filmu je překvapivě nuda. To, že se část děje odehrává před holou zdí (která asi nemá představovat holou zeď) případně před závěsem, který má nejspíš představovat pilotní kabinu, spíš pobaví než naštve. Že mimozemšťani mluví anglicky i mezi sebou, to by se taky zkousnout dalo. Že se nějaká Vampira omezí na jediné gesto za celou dobu, to se dá taky zvládnout. Ale ona je to tak šílená nuda! ()

Campbell

To hodnocení tady je zajímavé:-) Nicméně mě se film celkem zamlouval, a ne nedávám vysoké hodnocení proto že prostě chci bejt jako ostatní. Film je to bezpochyby špatnej(hlavně části kde se létající talíře prohánějí nad Hollywoodem). Ale prostě je takový roztomilý ty efekty, ty herci(hlavně hromotluk Tor Johnson). A nakonec Bela Lugosi kterýho hraje později někdo totálně jinej a je to až moc vidět. Přihlouplej příběh a úsměvný prolog mě prostě posadil na prdel a donutil mě abych to dokoukal. ()

Němi

Odpad! za předvedenou filmařinu a herectví, 1* za nadšeneckou radost, která z filmu sálá, 2** za sympaticky zvrácenou atmosféru spojující sci-fi a nemrtvé, 3*** za Belu "Draculu" Lugosiho, 4**** za čirou zábavnost Woodova neumětelství, díky kterému se pak můžeme cítit lepší, chytřejší a krásnější, 5***** za ten kult, jehož je "Plan 9" symbolem, tedy kult špatných filmů, který je mi maximálně sympatický! ()

PetrPan

K podobně kvalitním snímkům se jen obtížně hledají slova. Edward Wood  má tu smůlu, že žádná generace diváků není s to jeho dílo řádně docenit. Osobně si myslím, že je natolik nadčasové, až je to příliš a zcela se tak z naší reality prakticky vymklo.  Je tedy dost krátkoduché se Plánu 9 vysmívat nebo jej dokonce snad hanit.  My dlouhoduší totiž víme své, my jsme tam byli a nevěřili byste vlastním očím... Pět hvězd je málo. ()

Slarque

Po pravdě řečeno, už jsem viděl špatné filmy, které mi svou neumětelskostí přišly zábavnější. Ano, mimozemšťané jsou čtyři a oživili tři mrtvé. Jaké asi byly jejich ostatní plány? A myslel si Ed Wood, že vesmír = Sluneční soustava nebo jen ty dialogy nesmyslně pomotal? Rozhodně jsem se u toho nenudil, obsazení tak svérázných lidí jako Vampira, Béla Lugosi, Tor Johnson nebo Criswell je ostatně pro podobné komedie perfektní. Cože? To měl být horor? Nedělejte si ze mně blázny... :-) ()

Bachy

Patřím k té nadšenější skupině diváků. Té, které miluje černobílé obludy a baví se při každé pitomině. Ze začátku jsem se lehce nudil a až do příletu talířů nechápal označení kult, ale pak to přišlo a v druhé půlce gradovalo. Útěk na hřbitov je veledílem. Nechci moc citovat, ale toto si neodpustím:"Ať bylo s mou pistolí cokoliv, ten náraz ji spravil." Nechápu, že nepřišla z Hollywoodu nominace alespoň za střih. Mám na tyhle "horory" slabost a chci vidět další a další. A mít je doma všechny v originálkách s těma nádhernejma plakátama. ()

Tommy987 odpad!

Odpad, ale geniálny odpad, kultový odpad, legendárny odpad, naprosto šialený, ale dokonale zábavný odpad. Fakt, niečo také sa len tak nevidí... :-) ()

Chrustyn

Když jsem viděl Burtonova "Eda Wooda" bylo neuvěřitelné sledovat nadšení titulní postavy (podle mnohých nejhorší režisér všech dob) při natačení svých neskutečně špatných filmů plných zombie, mimozemšťanů a další podobné havěti. Určitě věřil, že je dobrý režisér a jeho nadšení z tohoto filmu úplně vyzařuje. Létající talíře zavěšené na drátkách, neuvěřitelně prkenní herci, uměle znějící dialogy a spousty spousty dalších perliček ukrývá v sobě tento skvost, který se bere natolik vážně, že je výprávěn jako příběh, který se skutečně stal. Na takové borce nemá ani Uwe Boll, ikdyž se ku*evsky snaží. ()

dopitak odpad!

Kdo neviděl film Ed Wood, který je jakousi biografií režiséra Edwarda D. Wood Jr., asi dost dobře nepochopí (nebude-li mít načteno), co takhle šílená nicrozpočtová ptákovina vlastně znamená. Znamená jeden z mnoha filmů, které Wood "natočil". A jak je vidět, hodně lidí ho i dobře ohodnotí, a v tomto případě není nutné se proto na ně zlobit. Plán 9 je ale naprostá kravina, kde základní námět mimozemštané proti lidem pohřbívá scénář, scéna a výprava, o maskách, hudbě a dialozích ani nemluvě. Jo a taky střih stojí za prd. Je to trochu jiný odpad, než všechny ostatní odpady, které uděluji, a určitě lze doporučit některý z Woodových filmů si pustit. Jen tak, schválně. Filmagovský Plán 9 ale raději vynechte. ()

klerik

"Boh žehnaj budúcnsti." Dosť hlúpe (Energia pôjde od Slnka ku všetkým planétam vo vesmíre...), dosť lacné, s dosť príšernými dialógmi. Vzhľadom na dobu vzniku, to pôsobí trochu recesisticky ("Ak na mňa vyskočí zelený mužíček, najprv strieľam, potom sa pýtam."), ale očividne je to príšerný film. Sranda je, že nie je nijako extra nudný. Vo svojej tuposti je vlastne zaujímavý... a kultový... ()

bassator

Na dnešní dobu asi směšná parodie... Mě ale docela chytla... A když ji ještě režíruje taková legenda - kvalita je zaručena (nebo spíše úsměvy :-) :D)? - 7. 2. 2010 - 50% ()

korbitch22

nebýt kultu zvaného ed wood,nikdy,opakuji nikdy bych v životě nevydržel 79 minut přívalu takovejch sraček:-)nedá se tu mluvit prakticky o ničem,žadný talent,žádná logika,nebo aspoň dobrá myšlenka.ono to je tak naprosto příšerný,až se občas musíte od plíc zasmát.jedna nádherná hvězda za nadšení,které do toho ed wood vkládal,teď už mi zbývá jen manos,ruce osudu,abych moch zjistotou říct,kdo že jest tím největším břídilem filmové historie. ()

classic odpad!

Najlepší medzi najhoršími,obklopený tými najzúfalejšími,okrem jedného v tak nestráviteľnom filme,že som mal čo robiť,aby som dopozeral tento vskutku neobyčajný sci-fi snímok.Edward D. Wood Jr. má TITUL najhoršieho režiséra všetkých čias,a ja sa k tomu prikláňam,i keď som videl len tento najznámejší. Ed zastúpil viacero funkcii od režiséra,scenáristu,produkciu a strih,a tieto zložky sú v konečnom výsledku niečím tak fascinujúcim,tak extrémne Zlé,až je to také Dobré.Už nenapíšem ani mäkké f. ()

Marze

Wood jako nevědomý avantgardista natočil nezáměrně zábavnou sci-fi pohádku. Film je podivně expresivní. Končí Criswellovým dotazem publiku "Můžete dokázat, že se to nepřihodilo?" Na některé věci je nejlepší dívat se ve tři ráno, zabalené to teplého závoje opilosti. Plan 9 je jedním z nich. Uši rvoucí dialogy jsou také součástí celkové poezie. ()

packa

Jistě, tento film je neskutečný brak, ale jsem nesmírně šťastnej, že jsem ho mohl vidět. Film je kouzelnej a já jsem se při jeho sledování královsky bavil, proto to maximální hodnocení. Díky Ede Woode, díky Time Burtone, díky torrente. Jo a když už jsem u toho děkování, musím poděkovat Baptistické církvi, že výrobu snímku zafinancovala. Halelujááá! ()