Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

decouble

Jsem rozpolcen, dávám za 3*. Je to zlé a špatné, ale s láskou natočené. A ty létající talíře na provázcích jsou roztomilé. ()

type_B

Jsem na rozpacích. Některé prvky mě hodně bavily. Třeba vyprávění zprostředkované vypravěčem doplněné záběrem na přesný předmět vyprávěného. To je opravdu kouzelné. Stejně jako neuvěřitelné mimózní dialogy vycházející z podivně pokroucené představy o scénáři. Velké myšlenky nabývají charakteru totálního úletu a vypadají směšně. I ty extrémně prkenné výkony hlavních postav se jen tak nevidí. Je zde celkem zřejmá návaznost na němý film. Plan 9 mě ale ke konci nebavil. Dám proto tři. ()

FilmFan24

„V životě každého člověka jsou okamžiky, kdy nevěří vlastním očím“...no já teda koukal jako sova ve dne! A bavil jsem se jako chovanec sanatoria. Hlavně teda mě dostala výprava filmu! Nezapomenutelné "řídící centrum" uvnitř létajícího talíře položené na tuctovém konferenčním stolku pásové tovární výroby! Anebo scény, kdy vampír Lugosi (nebo jeho dublér) honí na hřbitově nebohou pilotovu ženu...Anebo interiér letadla z papírového papundeklu a koupelnovým igelitovým závěsem...Anebo příšerný střih v těch "nejnapínavějších" scénách...Anebo kdy je noční scéna místy nasvícená jako v pravé poledne...Mohl bych pokračovat, ale kuckám se smíchy! Úchylně (místy) zábavné. Strašně (místy) nudné. Rád bych ale opravdu věděl, zda ty všecky kiksy byly Woodovým záměrem udělat si z diváků prdel anebo je to všecko míněno smrtelně vážně! Ale vždyť je to nakonec jedno. Když už k ničemu tak aspoň tuto sci-fi podívanou kdy rozum místy (zcela) zůstává stát lze použít jako studijní materiál filmových nadšenců. A začínám víc chápat ty šílené vize Tima Burtona obzvlášť v jeho bizarnosti "Mars útočí!"! P.S. Původně jsem po prvních pár minutách neměl chuť "Plán" film vůbec honotit...ale rozhodně do odpadu vedle těch stupidních děl tenhle "příšerný" výtvor nepatří! ()

JohnMiller

Cez Vianoce 2016 som mal možnosť videl farebnú verziu v Tv. FilmBox či FilmPlus, neviem presne ktorá stanica. Sedel som pred telkou doma u frajerky, prepínam kanáli hore-dole a zrazu som objavil Plán 9.. Tak som sa spýtal frajerky či by jej nevadilo pozrieť si so mnou pravdepodobne najhorší film v dejinách kinematografie. Odpovedala, že pokojne. A keďže dej aj okolnosti natáčania som poznal z Burtonového filmu Ed Wood, Tak som jej celý čas iba vysvetľoval a komentoval, čo sa jej ako inak nepáčilo. Snímka je naozaj zlá, legendy neklamali. Herecké výkony, najpodradnejší strih, kostýmy, všetko je tak neuveriteľne zlé...... Ale to ako každé sci-fi 50 rokov. Ale rozhodne pobavilo. Preto 2*. ()

Brennos odpad!

Nemám slov, hned utíkám do sklepa, je tam taková pěkná prázdná místnost, akorát pro můj nový FILM. Ale ještě skočím ven pro nějaký stromeček. Proč? No aby to vypadalo jako v lese. Ale půjdu na to líp, natočím katastrofický film - zemětřesení. Ale víte, to bude jiná kategorie, nebudu tam jen poskakovat a svými kreacemi simulovat otřesy půdy, ještě pro efekt sem tam kopnu do kamery (otřesy, ne?)... a při pádu strhnu i ten stromeček. Hlavně to chce dobrý zvuk, ostatní se zamaskuje... jak se to bude jmenovat? "Apocalypse in the 7th Wood" (ne, ale vážně jsem se bavil, vřele a upřímně doporučuji) ()

L_O_U_S

Vlastně ani nevím, jak tenhle spektákl ohodnotit... Těžko říct, jak bych jej vnímal, kdybych se na něj dopředu nedíval jako na údajně nejhorší film všech dob. Takhle jsem se zaměřoval jen na hledání chyb a přesvědčování sebe o tom, že to, co vidím, je opravdu otřesné. Spíš než odfláknutý mi PLAN 9 přišel naivní a překonaný. Dvojník Bely Lugosiho je opravdu úlet (původně jsem si při přehrávání ukázek myslel, že je dublérem postavy zavalité mrtvoly, čemuž by se s ohledem na kvality filmu vlastně asi nikdo ani nedivil), ale dialogy mi tak ultrašpatné nepřišly, přestože jsem film sledoval s nepříliš kvalitními titulky. Nechápu, co proti těm dialogům máte vy, kteří do nebes vynášíte PULP FICTION... ;-) "Plukovník Tom Edwards velící polním protitalířovým manévrům měl udělat největší rozhodnutí své kariéry. A on to rozhodnutí udělal! Plukovník Edwards dal znamení k palbě." (400.) ()

Skip

Ed Wood miloval filmy a chtěl je tak moc točit, za každou cenu natočit své vize. Výsledky jeho práce jsou prostě "šokující". To v jednu chvíli žasnete, pak se smějete, nevěříte vlastním očím, kroutíte hlavou, jak mohl někdo něco takového stvořit. Ten film je odpad a geniální dílo zároveň, ovšem jeho genialita spočívá v tom, že to vůbec nějak drží pohromadě. Kdo neviděl, neuvěří. ()

*Elfík*

Na jednu stranu je to tak příšerný, až je to tak hrozný, z čehož vznikne genialita.... I když, jedno musíme Edovi uznat. Každý film by měl divákovi něco říct. Ed chtěl říci, že už nemají být války. Já vím, že ho nikdo neposlechl, ale film je..... úžasný? ()

Vědma

Tady funguje něco, čemu se říká kouzlo nechtěného. A sice funguje tak, že tenhle film je vlastně geniální parodie a je možné v klidu dát hodnocení ve škále odpad až 5 hvězdiček. V podstatě mu ubližuje jenom to, že to parodie není :-). A když si člověk zvykne na to, jak moc špatný je, začne ho nudit. Naopak mu moc pomohl Tim Burton svým skvělým filmem. Protože jestli byl Ed skutečně takový, jak ho zahrál Depp, tak co mi potom záleží na nějakých filmech? Ed byl fajn! ()

Dexter1

Nech už pred názov filmu dáte hocijaký prívlastok, nič to nemení na veci, že sa jedná o jeden z najznámejších filmov, o ktorom musel počuť každý. Pre mňa je to z historického hľadiska jeden z dôležitých míľnikov kinematografie a ukončenie veľmi zábavného obdobia americkej kinematografie.Čo hláška to perla, čo herecký výkon to face palm, čo idea to hlúposť, ale musím uznať, že v niektorých veciach sa dá hovoriť o ťažkej režisérskej abnormalite (či smerom hore alebo dole už neviem). Tak zlé až je to dobré. ()

Trevor

Jeden z filmov, ktorý je tak zlý, až je dobrý. Predstava emzákov ako ľudí, iba oblečených v smiešnych kostýmoch, pohybovanie sa oživnutých mŕtvol, dialógy, ktoré sa v tom období viedli svojským štýlom, odkaz proti priemyslu využívajúcemu štiepenie atómu, piloti v "kokpite" lietadla, úžasne zobrazené lietajúce taniere a záverečná scéna vytvoria jeden na dnešnú dobu neueriteľne zábavný film, ktorý však v čase svojho vzniku šokoval. (to aj český film Extáza v roku 1941, lebo sa v ňom objavila časť nahého ženského tela) Iná doba, iné mravy. Myslím, že ak sa pri sledovaní pokúsite vžiť do obdobia 50tych rokov, film si celkom užijete. 75%. ()

fmash

Protože nejsem cinefil a nadšenec, nehodlám opěvovat úžasnou naivitu, tvůrčí zápal nebo snad „raritnost“ Plánu 9, protože mi jsou celkem ukradené. Ale přiznávám, že ten jemný pel (nebo snad rzivý prach) určité výjimečnosti mé zraky přeci jen trochu zastřel. Takhle nějak by mohl vypadat ozvučený film třeba řekněme z roku 1928... No, kupodivu hlavní myšlenka opravdu není úplně dementní (což ale vzhledem k letopočtu vzniku není žádný kompliment), takže kdyby to mělo lepší scénář, režii a produkci, mohlo to být buď ucházející sci-fi nebo spíš mnohem tuctovější sračka než takhle. Podruhé to vidět chtít asi nebudu. Jedna a půl hvězdičky z těch dvou jdou na vrub určité nostalgii, jež ale vznikla výhradně díky tomu, že jsem viděl film o filmu. ()

Carlossss

Po zhlédnutí mě přepadlo velké dilema. Rozum říkal jasný Odpad!, ale v koutku duše jsem slyšel Ódu na pětihvězdí:-D Odpad! dát rozhodně nemůžu. Tenhle skvost nepatří ke Kameňákům a Olmerovým hovadinám, ale pět hvězd si to rozhodně nezaslouží... proto dávám tři. Mimochodem je to moje první setkání s Edem Woodem a můžu vám říct, že jsem čekal cokoliv, ale tohle bylo fakt moc:-D Je to úžasně naivní a blbý a přitom tak promyšlený. Ta vesmírná loď, ta hrobka z papundeklu, ten úchylný uvaděč... prostě tohle je film, který mi rozhodně zvedl náladu a já mu za to moc děkuju:-) ()

maverick10

Parodie na film. Tak tady jsou mozne jenom dve varianty hodnoceni. Totalni odpad - cimz film take je, nebo pro svoji neuvedomelou neschopnost a naivitu - plny knedlik. Film parodujici film jako takovy a zesmesnujici vsechnu tu filmovou masinerii. Je to tak laicke, ze by se nad tim rozesmal i Uwe Boll. To vsechno je paradni a jako komedii bych to ohodnotil maximem, ovsem co je nejhorsi?? Pan Wood to vsechno myslel smrtelne vazne a dokonce se domnival ze to ma svoji kvalitu. To je asi tak naivni jako si myslet, ze Samer Issa je fakt dobrej zpevak. ()

kagemush

To teď jsem byl E.D.Woodem Jr. absolutně nedotčen(když tedy pominu jeho filmový životopis). Dostal mě ,tenhle gényj škváru.Nedá se nic dělat,pomalu si začnu kompletovat další řadu pro mě dosud nepoznaných ,,děl".Aneb kdo si jednou Wooda šňupnul,buď stolici neudržel,nebo se dostal na cestu odkud není náfratu.Do teď se mu nikdo nikdy ani na gosmický parzek nepřiblížil(Tromu nepočítám). Což nemusí být nutně znakem geniality(v tomto případě ani talentu),ale o něčem to svědčí.(no jo,ale vo čem?)---Mám rád jinýfilmy,ale Wood se mi zatím vymyká k někomu (něčemu) si ho přiřadit,-snad příště.- Abych po prvním skouknutí hodnotil naplno? To bych musel být ještě o trochu větší snob, nebo bych musel mít ale opravdu velkou slabost pro angoru. ()

MartinNDL

Asi víte, že to není vůbec kvalitní film, takže ty hvězdy mohou vyznít jako neoprávněné. Ale nepopřete, že se člověk u toho filmu skvěle baví. Někdo prostě umí točit sračky! ()