Prísna madam Fourneau vedie dievčenskú internátnu školu, špecializujúcu sa na problémové dievčatá, pričom na udržanie poriadku častokrát používa drsné metódy a fyzické tresty. Niekoľkým študentkám nie sú tieto rázne spôsoby po vôli a zo zariadenia utečú. Riaditeľkina obľúbenkyňa Irene po čase zisťuje, že s údajnými útekmi nie je čosi v poriadku... (Karamanlis)

PetrPan

Jednoznačně zklamání. Budování atmosféry se zadrhne v provlhlých spodničkách nadržených děvčat, přesto film působí až staropanensky cudně. Hororu se prakticky nedočkáme, jen několika letmých připomenutí, že bychom mohli být, ruka za oknem či lomcování zamčenými dveřmi, a pohříchu zřídka i už méně letmých vražedných útoků. Ty patří, společně s povedeným závěrem, k tomu lepšímu, co španělské ne-giallo nabízí, byť perlám žlutého žánru se nevyrovná ani náhodou. Zbytek je jen unylá padramatická šeď s pletichařicími dívkami a jejich strastmi s nadměrně přísnou ředitelkou a matkou s oidipovským komplexem v jedné osobě. Čekal jsem mnohem víc, dokonce i do sprch šly v nočních košilích! Za dva. Filmová Výzva 2015 od peter12 ()

mat.ilda

Tak prý eurohoror... já bych to viděla na solidní šikanu, špatnou výchovu a něco toho mlácení do činelů. Ale většina zhlédnuvších se tady fakt bála - dát menší hodnocení než tři hvězdy. ()

Flego

Prednosťou tohto snímku je budovanie atmosféry. Tá funguje dokonale, scéna za scénou sa nám pomaly odkrýva tajomstvo dievčenskej internátnej školy. Lenže všetkého veľa škodí a od určitého času bolo vhodné pritvrdiť. Aj tak ide o veľmi kvalitný atmosferický horror s klasickými postupmi žánru a hoci je záverečné vyvrcholenie očakávané, mne táto náhodne objavená španielska porcia chutila. ()

erl

Jsem velice potěšen. Atmosféra jako bič. Pomalu se rozjíždějící záležitost která vyvrcholí vynikajícím a pro mě nečekaným závěrem. Musím také vyzdvihnout výkony všech protagonistek a naprosto profesionální zpracování celého snímku. Španělský horror tedy stojí zato prozkoumávat. ()

corpsy

Tajuplný a ponurý dievčenský internát, je ako stvorený pre námet s kadejakými duchmi, démonmi či inými nadprirodzenými šťavnatosťami. V tomto prípade je však táto lokalita zasadená do iného príbehu, s iným zlom. Atmosféra funguje, kamera je skvelá, ale predsa len ešte raz, gotické giallo mi v takomto prostredí nesekne. A finálny twist? Posúďte sami. ()

Astaroth12

Vidíme mladú holku,ktorá sa dostala do internátnej školy,kde tvrdou rukou vládne nekompromisne riaditeľka školy. Najskor tu dominuje šikana a potom útek dievčat z pekla,kde to druhe nie je až také presne.Je to veľmi kvalitne spracovaný pribeh. To sa často nestava aby som hltal každú scénu a každý náznak napredovania v príbehu.Takto znázornená šikana ešte aj vo vzťahu žiak-učiteľka,tak to sa nevidí každý deň.A tá hudba no unikát.Po vzhliadnutí tohto filmu som sa zmohol len na fascinujúce a ohromné.Hudba tam vniesla silnú atmosféru hlavne pri vraždách.Aspoň pri tomto som nadmieru spokojný.TAK DOKONALÉ SKĹBIŤ GIALLO S GOTICKÝM HOROR TAK TO SA LEN TAK NEVIDÍ,v tomto ohľade N.I.Serrador vytvoril totálne dokonalú snímku. ()

TomX2

Sklamanie, bohužiaľ. La Residencia nie je vôbec zlým filmom a zo začiatku sa mi to celkom páčilo, potom ma však začali unavovať postavy aj príbeh a musel som sa nútiť, aby som to vôbec dopozeral. Cením, že si film udržiava pôsobivú atmosféru, no prvky hororu ma tu nijak zvlášť neohúrili a po hodine ma to začalo nudiť. ()

kaylin

I když se snímek „La residencia“ tváří celkem obyčejně, i když byste mohli mít pocit, že to prostě bude jen nějaké rádoby španělské giallo, Narciso Ibáñez Serrador se zaměřil na hororovou atmosféru, což mu vyšlo dokonale. Ta atmosféra je tu hutná, filmu nechybí mnoho, ani finále není odfláknuté a není to jen nějaké jednoduché odhalení. Je to celkem děsivá rána pro diváka. ()

Gorehound

Bomba. Prvotriedne spracovanie, nádherne natočené, zahráte, so zmyslom pre detail, farby, atmosféru. Krásna hudba, gotické prostredie, skryté podtexty a úderná, hrôzostrašná pointa. ()

pepua

Seriózně natočené, krásné prostředí, báječná hudba, scény, při kterých by se u mne člověk krve nedořezal… Ale stejně nemůžu hodnotit maximálním počtem, příběh je bohužel příliš prostinký a jednoznačný… ()

JohnMiller

Taký Women in prison mladšej generácií (Girls in school). Zo začiatku ma to vôbec nebavilo malo to atmosféru a dej nebol nejako predvídateľný to sa často nevidí no čakal som kedy "to" príde. Námet, kamera,scenár, ani produkcia béčkové neboli to mi bolo jasné už od prvej minúty no nevidel som tam nič čo by nasvedčovalo vysokému hodnoteniu až som sa dočkal konca.Uf to zmenilo môj názor. Je to parádne Giallo zase som sa na plnej čiare dal nachytať a vraha som nie že neuhádol mne ani nezišiel na um. finálne rozuzlenia týchto filmov sú najlepšie aké som v kinematografií videl. ()

Kangax

Podľa dnešných štandartov by sa jednalo iba o priemerný horor. Vrážd pomálo, samotný vrah pomerne ľahko predvídaťeľný a veľa scén zdanlivo úplne mimo deja. (dlhé časti odohrávajúce sa počas vyučovania v triedach- kedže som robil k tomuto filmu titulky, tak tie scény mi dali FAKT zabrať...) Ale chyba lávky! Aj keď aj mne niektoré scény úplne nesadli, tak atmosféra internátnej školy je vystavaná fakt brilantne, herecké výkony vysoko nadpriemer, a viaceré scény priam majstrovské. Nezabudnem na nádherne zrežírované erotické dusno počas kurzu vyšívania, na majstrovskú hororovú scénu pri hlavnom vchode pred záverom, a samotný záver, ktorý ma síce neprekvapil, ale aj tak veľmi potešil svojim spracovaním... Zaujímavé na tomto filme je aj to, že je vlastne giallo, aj keď zrejme samotný tvorcovia tento žáner pôvodne možno ani nepoznali, alebo nemali v pláne nakrútiť. Aspoň mne to tak pripadalo... Ale nakoniec tu je jeden z klenotov žánru, nie je z Talianska, a nejde úplne podľa zabehnutej "giallo" šablóny. Rozhodne pozoruhodný počin.... ()

Hennes

Skvělé, báječné. Ač mi bylo zřejmé, kdo bude pachatelem a snímek k tomu směřoval, přesto překvapil svým motivem. Celý film má vynikající atmosféru sychravého panství internátní školy. Rovněž hudba přispívá napínavé atmosféře a herecké výkony, v čele s autoritativní Lili Palmer v roli madam Fourneau jsou také přesvědčivé. Takhle má vypadat napínavý snímek a španělská kinematografie má opravdový skvost. Různé děsivé zvuky, stupňující se hudba, stíny a tajemné kroky, to je alespoň pro mě atmosféra, která děsí a napíná. Horor nemusí být o hektolitrech krve, aby byl dokonalý, naopak to tajemno, je tou třešničkou na dortu. ()

Martin741

Nadherny goticky horor. Reziser Narcisso Ibanez Serrador si dal na filme zalezat, strasidelna atmosfera sliape naplno, hororu chtivy divak si uzije svoje. nadhera : 95 % ()

Rodriguez

Velmi pěkný snímeček a ten konec mě rozsekal, čekal sem teda někoho jinýho, ale to byl zřejmě záměr tvůrců! 75% ()

forsythia

Excelentní závěr bohužel nedokázal vyvážit chybějící napětí, které bych v takovém filmu očekávala. Ani samotný příběh, ani jednotlivé postavy mě ničím nezaujaly. Dívky mi přišly všechny stejné, a tak když sem tam některá z nich klesla pod vražedným nožem, byla to stejná banalita, jako když vyšívaly nebo jedly. Pár silných okamžiků tam bylo, ale byly to právě jen okamžiky, stejně jako již zmíněný závěr byl jen okamžik. ()

vitekpe

Internatni skola pro prevychovu devcat, k tomu neni potreba nic dodavat...aneb je tam vse co tam cekate, obzvlast pokud jste uz nejake filmy z tohoto prostredi drive videli. A to vcetne zahadne se ztracejicich chovanek. Potesila ucast Lilli Palmer, a pak spousty puvabnych spanelek. Napr. Conchita Paredes nebo Cristina Galbó, ktera byla opravdu mimoradne hezka. :-) P.S.: Takhle hnedo-bezovo-sedej film jsem teda dlouho nevidel. Tam se snad za celou dobu jina barva neobjevila... ()

Tydlidáš

8/10 - Můj první giallo horor díky kterýmu mě tenhle žánr nadchnul a začal zajímat... Děsivá atmosféra se pomalinku rozjíždí a do poslední minuty víc a víc nabývá při servírování tajemnýho příběhu s grandioznim závěrem. Film je natáčenej v nádhernym prostředí a skvěle se hodící hudba jen přidává na požitku z tohodle španělskýho klenotu... Bezkonkurenční, nádherná a umělecky ztvárněná první vražda mě fakt uchvátila... ()

Teabag

Tenhle film jsem dlouho odkládal a až teď vím, jaká to byla chyba. V úvodních pěti minutách jsem si říkal, že to bude nejspíš nuda. V posledních dvaceti jsem se už nervózně napětím vrtěl na židli a nemohl se dočkat vyústění! Postupně budovaná atmosféra byla naprosto strhující, Lili Palmer a Cristina Galbó nezapomenutelné! Teď už vidím, že kvalita španělského hororu má opravdu hluboké kořeny. ()