Parašutistu a instruktora Ditche Brodieho vyhledá atraktivní žena Chris a chce, aby ji naučil skákat padákem. V letadle, těsně před seskokem, odláká jeho pozornost, a když se Ditch obrátí, spatří už jen padající tělo. Marně se ji pokusí ve vzduchu zachytit. Žena spadne na zem, aniž by otevřela padák. Zoufalý Ditch se vydá na její adresu a dostane se do bytu, kde z fotografie zjistí, že byla zkušenou parašutistkou. Je tam napaden dvěma muži, podaří se mu ale uniknout. Druhý den ho navštíví muž, který se vydává za vyšetřovatele nehody Pinkwatera. Později Ditch zjistí, že nehoda s padákem byla pouze kamufláží. Nechá se od Chris přesvědčit, aby jí v noci pomohl proniknout do střeženého objektu, odkud ukradne zvláštní pouzdro. Na další schůzku s ní vezme i Pinkwatera, z toho se však vyklube spojenec zločinců. Ditch a Chris opět o vlásek uniknou smrti a parašutista se konečně dozví, že Chris kdysi pracovala pro KGB a nyní se pokouší zastavit bývalé kolegy, kteří ukradli obrovskou zásilku zlata a chtějí ji použít pro financování státního převratu v Rusku. (TV Nova)

eraserhead666

Některé příbehy prostě chodí po dvou. V roce 1994 konkrétně dva filmy o parašutistech. Nebezpečné jsou tak trochu méně akční než Zóna úniku a méně se v ní skáče, zase má trošku lepší postavy (obzvláště Nastassja Kinski předvádí velmi sympatický výkon). ()

Lacike

V roku 1994 sme sa dockali suboja dvoch akcnych filmov o parasutistoch. Dnes si uz asi tento suboj nikto nepamäta. Zatialco Zóna úniku s Wesley Snipesom je stale slusny akcniak s par pôsobivymi akcnymi scenami, tak Nebezpečné pády zapadli plnym pravom. Vysledok je podpriemerny film s fadnou zapletkou, slabymi zaporakmi (aj inak brilantny Gandolfini ma evidentne slabsie chvilky), nesympatickym hlavnym hrdinom (Sheena mam celkom rad, ale jeho hrdina je nesympaticke hovado, ktore je naviac nemehlo a je vlastne zbytocnym pricmrndavacom zenskej hrdinke), nevyraznou hlavnou hrdinkou a minimom akcnych scen. Ovela viac sa tam keca ako jedna a tie kecy su rovnako na hovno ako je na hovno nevyrazne natocena akcia. Deran Sarafian sa pravom medzi rezisersku elitu nedostal a evidentne mal pri skvelom filme Gunmen to, comu alkoholici hovoria jasna chvilka. 3/10. ()

Kryton

Oddychovka akorát na dopoledne, kde Charlie Sheen hlásí jedna báseň "měl jsem jed do moskvy na olympiadu, podruhé už ze sebe blbce dělat nebudu" a Nastassja Kinski je k zulíbání. Výbuchy a akce ve vzduchu je povedená. Jen je celá story prostinká jako postava Richarda. Pokud si chcete odpočinout u jedné z posledních věci ve stylu zlatých 80. let, pak se nudit nebudete. Hledáte-li něco více pak si raději zajděte ven na vzduch. ()

Lamiczka

Klasika devadesátých let. Charliemu i Nastassje to šlape a stejně tak jede i akční podívaná. Nic víc ale za tím bohužel není, pár dobrých triků a výbuchů. ()

Juto

Tento film bol oveľa lepší, ako som čakal. Je to veľmi príjemný a rýchlo sa rozvíjajúci akčný film, ktorý sa neberie vážne. 6/10 ()

ceskyhonza

Po mnoha letech jsem si tento film nyní opět kouknul na MAXu, a bylo to vcelku příjemné osvěžení uprostřed nedostatku invence a vykrádaných témat a námětů současné produkce. Nastassii to tu opravdu sluší a Charlie ji velmi zdatně doplňuje. Obstojně svižné tempo, do současnosti - stále poměrně originální scénář, to okořeněno špetkami ucházejícího humoru, zkrátka, velmi solidně odvedené řemeslo v segmentu netuctových, originálních akčních filmíků, které pobaví. Shrnuto a podtrženo, již se zmíněným ohledem na dnešní pokulhávající tvorbu, původní 3,5* (zobrazované jen jako 3), upravuji s dobrým pocitem na *****. ()

Apophis

Vzorový příklad 3* filmu. Všechny atributy zapadají do průměru. Všechny. Ať už scénář s námětem [zde by se dokonce dalo hovořit o mirné (ale nepovedené) podobě s 007...]. Herecké výkony jsou také průměr - ano i Charlie Sheen s Nastassjou Kinski (otázkou je do jaké míry je to zaviněno scénářem...). Z hudby mi nic neutkvělo v hlavě, tedy asi také nebyla nic moc. No a speciálních efektů zde také nebylo mnoho (na to, kolik jich námět nabízel). Snad jediným plus filmu jsou "oblačné" výkony kaskadérů, ale to hvězdu samo o sobě nepřidá... Co dodat? Na teto film se klidně podívejte a pokud nebudete očekávat trhák, docela se i pobavíte... ()

kocik1

Svobodomyslný holkař a trouba, který udělá stejně jako loutka na provázku, cokoli se mu řekne jen proto, aby dostal holku do postele. No, tak dostal, no. A nejen do postele, dokonce si s ní i zalítal v cadillacu. Ale nebetyčná blbost to byla. A v bodech přitvrdím jedině, když mi z nebe spadne k nohám cadillac s Natassjou Kinski v kufru. P.S.: ....stačí i bez ní. ()

Decker

Ja musim dat ty hvezdicky kvuli krasne Nastassji Kinski. Jinak film patri spise k prumernym akcnim filmum, ale ma docela povedene adrenalinove sceny, ktere umi divaka velmi dobre pobavit a zvysit mu tepovou frekvenci. ()

lennyd

Ditch Brodie (Charlie Sheen) je typickej gauner. Neustále má nějaké problémy, ale to, že je nejlepším skokanem s padákem ho zachraňuje před vyhazovem (i když místo na oslavě starých dam přistane na oslavě malých dětí). Ale když při jednom seskoku zemře dívka, kterou učil skákat, vypadá to, že dohrál.. Ale Ditch se nevzdává, zjistí, že dívka (Natassja Kinski) vůbec není mrtvá, ale je možná ještě lepší než on, navíc agentkou KGB, a společně pátrají po ukradeném ruském zlatu... Kromě zajímavě vyvedených skoků (nevím jestli moc reálně, ale dívat se na to dá) nepřináší film nic, co bychom neviděli v tisíci a jednom Bondech. Natassja Kinski je pěkná kočka, Charlie Sheen zase tvrďák, takže to sem tam mezi nima pěkně jiskří.. Typickej film na sobotní n@v@u obrazovku :) ()

noriaki

Dvakrát jsem si zkontroloval jestli se pod film nepodepsal Tony Scott, protože i když je to přímočaré a trochu hloupé béčko, je to dobře natočené, stylové a parádně vypadající béčko. Herecké obsazení je skoro až plýtvání potenciálem. Charlie Sheen byl tehdy hvězda první velikosti a Natassja Kinski sice nejvyšší ligu nikdy nehrála, ale talentu má na rozdávání. Díky nim příběh funguje i jako kriminální komedie, a pochopitelně uvěřitelně předstírali trochu toho romantického jiskření. Plus dávám za zvuk, mínus za smyslu zbavený závěr. ()

sskrblik

Sheena jsem si oblíbil díky Dva a půl chlapa. Charlie jako parušitista však docela klamal tělem, neboť film je v podstatě tuctové béčko. Aby toho nebylo málo, tak režisér připravil ruské protivníky. Jednoduše je to jakási míra trapnosti, která mi nedovolí zvýšit hodnocení. ()

ssfan

Naprosto průměný film, který rozhodně není akční, jelikož v televizi běžel od 10 hodin, ale jen obyčejná akční komedie. Za slušné herecké obsazení a seskoky padákem 2 hvězdy. ()