Bývalá lehkoatletická hvězda Mickey Almon, který pro USA získal tři zlaté medaile, přijíždí v roli sportovního komentátora televize NBT do Moskvy. Na ulici je osloven mužem, který říká, že je vědec a potřebuje propašovat na Západ důležité materiály. Mickey souhlasí, velice brzy se ukáže, že je to past, do které ho vlákala KGB. Mickey je zatčen. Po sérii vyčerpávajících výslechů, které ho fyzicky i psychicky zlomí, je donucen k doznání před televizními kamerami a následně odsouzen k desetiletému trestu v pracovním táboře na Sibiři. Při jedné vězeňské zábavě ho inspiruje vystoupení spoluvězně, který nechává "zmizet" předměty v krabici s dvojitým dnem. Mickey začne plánovat útěk. Při vykládání zásob z vlaku, stihne se dvěma spoluvězni v jednom vagóně postavit falešnou stěnu, za kterou se ukryjí. Pro uprchlíky začíná vyčerpávající cesta za svobodou. (TV Nova)

Ozzy2

Snůška pitomostí, od začátku se to vleklo, aby se pak na konci pospíchalo jak o život. Ta cesta útěku od vlaku po hranici vypadala tak na dvě hodinky. A ta liška.....Nikdo se ho nezeptal, co to má celou dobu v tom pytli? ()

caba

Nemohla jsem se rozhodnou -dát 3 nebo 4*.Nakonec jsem trochu přidala.Kdo se tam dostal a snad i dnes je to možné ,tak dostane pořádně po šlapkách .Tam si nemůže klást podmínky ...jídlo ,cvičení ,stůdie. ()

Shanen29

Je natočen originální Ruský film GULAG,bohužel u nás není k zehnání,viděl jsem v rusku pouhých 32 minut.Je to vlastně zfilmovaný hraný dokument o lidech,kteří přežili tohle peklo na zemi,kde museli aby nezemřeli hladem jíst kůru ze stromů,byli bosi,jelikož si snědli kožené boty,aby se trochu zahřáli,pili vlastní moč.,tak že se nedivím proč je na tento film dán ban.Ovšem tento film už u mě postrádá realitu. ()

Alois88

Hezky zpracované, fajnové postavy. Film vám nenabídne vůbec nic co byste neviděli v jiných filmech s podobnou tématikou. Naopak bych řekl, že poměry v táboře nejsou zdaleka tak drsné jako v jiných filmech a pravděpodobně ani v realitě. Ovšem na to, že se jedná o televizní film, je to příjemná podívaná a těch 130 minut vám uteče jako nic. ()

Pitryx

Jde jistě o pozoruhodný příběh a krutý osud, ale zde se hodnotí film jako takový. Nepřinesl nic zvláštního a krutosti Gulagu jsou jeden nedodělek (kdo četl např. Solženicina ví, o čem píši). Dají se snad trochu vyzvednout herecké výkony, ovšem bohužel proti slabšímu scénáři. Ale pokud se jeho autor držel přísně vyprávění, tak se asi nedalo nic dělat. Celkově jde tedy pouze o průměrné dílo, ačkoli člověk který tímto peklem prošel, by si asi zasloužil lepší zpracování svého story. 2811201010945/11431 ()

Tominni

Ale jo, nebylo to špatný. Trochu naivní Mickey se po zatčení a donuceném přiznání ocitne v gulagu. Atmosféra je vykreslena celkem dobře, film nenudí. Takový lepší průměr. ()

pafka

Copak o to, dej byl zajimavy a plynul skutecne bez zadrhelu a dobre se na nej koukalo. Ovsem sceny s balikama pro vezne, moznost se pri praci ohrat u ohne, postavy ocividne bez problemu s vlastni vahou apod., to je dost fikce podle toho, co jsem kdy cetl. Fakt je ten, ze film vznikl v dobe, kdy moc informaci nebylo. Je to takove becko, ktere ovsem neurazi. ()

Saxos

Studenoválkový dobrý námět, který byl bohužel zpracován docela nudně. Opravdu taková televizní oddychovka. ()

Radek273

Perfektně vystižená atmosféra a postupy KGB i celého "tehdejšího" Sovětského svazu. Je trochu škoda, že se o něco více do děje nedostal i sir David Suchet, jinak se ovšem jedná o velmi dobrou a především realistickou podívanou. ()

ellysium

Jde o snímek starší výroby a s jeho produkcí v tehdejším Československu se nemohlo v rámci družby se Sovětským svazem a nikdy jinak,ani jen pomyslet,že by ho nějaké kino uvedlo.Po revoluci se párkrát objevil,ale pak se na něj jaksi pozapomělo.Film má náboj,je dost napínavý,Scénka kdy byli kontrolováni vězni a rozruch způsobila vypuštěná liška,za tímco utečenci stavěli ve vagóně falešnou stěnu,byla famózní.Stojí za to ho skouknout,jenže problém je s jeho sehnáním v jazyku českém.Nějak se nikomu nechce do překladu... ()

gizi

V mnohém mi připadalo až naivně mírné, na to jak to nejspíš bylo kruté ve skutečnosti. Na druhou stranu i přesto jde o dobrou ukázku toho, na co se nezapomíná a co stojí za to připomínat. 75%. ()

Vital

Hodně slabé vykreslení Gulagu, spíše jako by to natočily sami Rusové aby ukázali, jak tam s lidmi, s trochou nadsázky, hezky zacházeji, pánové Američané by si měli přečíst nějakou knížku, jak kruté to tam ve skutečnosti bylo ()

blatouchm

Film by byl dobrý, kdyby Gulag nevypadal jako úplná pohodička. Dostatek jídla. Bachaři v pohodě. V tej době neměli jídlo ani lidi na svobodě, takže tohle prostě není reálné. Těžko uvěřit, že ho natočili amíci. ()